تبلیغات
اینجا قلمرو من است Here is my territory

اینجا قلمرو من است Here is my territory

ADS
نویسنده : علی بیک محمدی 1392/07/18, 06:00 بعد از ظهر


 
پارسینه:نگاه کردن به دنیای گریم از بیرون گود، خیلی جذاب است اما اگر جای آدم‌های توی گود باشید، شاید نظرتان عوض شود.

شاید اگر موها‌ی‌تان به خاطر دکلره بسوزد، ابروهای‌تان را با موچین یکی یکی بکنند، ساعت‌ها پوست‌تان زیر ماده لاتکس بماند و توی چشم‌های‌تان به جای قطره چسب بریزند گریم شدن آنقدر هم جذاب به نظر نرسد.

حرف‌های بازیگرهایی که گریم‌های عجیب و طولانی را تجربه کرده‌اند، بخوانید تا خودتان بفهمید این خبرها هم نیست.

عبدالرضا اکبری/ نقش امام خمینی (ره) فیلم «فرزند صبح»

این شخص کیست؟!

عبدالرضا اکبری در«فرزند صبح» بهروز افخمی، نقش امام خمینی(ره) را بازی می‌کرد. گریم او که توسط سعید ملکان طراحی شد، نقش را باورپذیر کرده بود. اول قرار بود جمشید هاشم‌پور این نقش را بازی كند.

«اتفاقا جلسه اول كه نشستیم برای گریم فقط در حد 30 درصد به آن چیزی که می‌خواستیم نزدیک شدیم.

 وقتی بهروز افخمی آمد و بین گریم من و عکس‌ها نگاهی انداخت خیلی سریع رفت و گفت باید بیشتر کار کنید! که همان هم حدود 7-6 ساعت طول کشیده بود.

تا 4 جلسه این قضیه ادامه پیدا کرد تا اینکه به همان گریم دلخواه رسیدیم. اوایل كار هفته‌ای 4 روز و هر روز 7-6 ساعت می‌نشستم و سعید ملكان گریم را روی من انجام می‌داد. تاكید فراوان هم بود كه كمتر از قطعات پلاستیكی گریم یا قالب‌گیری استفاده شود و بدون قطعه، چهره به گریم دلخواه نزدیك شود. تنها قطعه‌ای كه استفاده شد فقط برای قسمت پایین گریم بود.

خیلی خسته می‌شدم مخصوصا اینکه 7 ساعت باید خودم را در آینه نگاه می‌کردم. وقتی کسی کاری را پذیرا می‌شود، اخلاق کاری به او این اجازه را نمی‌دهد که بخواهد غر بزند، یعنی در واقع مجبوری تحمل کنی.

بعدها عکس‌ها را که خانواده امام(ره) و بعضی از مسئولان می‌دیدند، کاملا متوجه شباهت می‌شدند و همه اولین سؤالی که می‌پرسیدند این بود که این شخص کیست؟»


بهنوش طباطبایی/ نقش زلیخا سریال «یوسف پیامبر(ع)»

به گریم حساسیت دارم

سریال یوسف پیامبر در زمان خودش خیلی سروصدا به پا کرد. نقش زلیخا را کتایون ریاحی بازی کرد. هرچند پیش از او قرار بود که بهنوش طباطبایی این نقش را بازی کند که گریم نگذاشت!


« تا به حال نقش‌های مختلفی به من پیشنهاد نشده كه بخواهم گریم‌های متفاوت را هم تجربه كنم. حتی در «گل‌های گرمسیری» كه از 18 تا 45 سالگی یك خانم را بازی می‌كردم، مهری شیرازی فقط با سایه‌كاری توانست پیری را در صورت من نشان دهد.

 قرار بود در یوسف پیامبر نقش زلیخا را بازی كنم ولی وقتی سعید ملكان، چهره‌پرداز این سریال، دو، سه بار تست گریم روی صورت من انجام داد، چسبی كه زیر قطعه گذاشته بود، صورت مرا سوزاند تا حدی كه 7-6 ماه تحت مراقبت پزشكی بودم.

فكر می‌كنم صورتم به چسب لاتكس حساس بود. آقای ملكان می‌گفت با ماده دیگری هم نمی‌شود كار كرد.

 برای همین هم نتوانستم نقش زلیخا را بازی كنم.

به طور کل صورت من نسبت به موادی مثل لاتکس حساسیت دارد و همین باعث می‌شود، هم انتخاب برای خود من سخت شود و هم کار گریمورها.»


زهرا داوودنژاد/ نقش دختر کچل/  فیلم «بچه‌های بد»

در موقعیت ویژه، کارهای ویژه می‌کنم

غیر از او در «سرب»، فریماه فرجامی، در «قرنطینه» خاطره حاتمی و در «درخت گلابی» گلشیفته فراهانی حاضر شدند موهای خود را تیغ بیندازند.

 زهرا داوودنژاد هم در فیلم پدرش «بچه‌های بد» موهایش را تراشید تا گریمش موها را به باد بدهد!

«می‌گویند مو برای خانم‌ها خیلی مهم و عامل زیبایی‌شان است و برای همه عجیب است که با کچل کردن سرم، کنار آمدم اما این کار به دلیل این بود که فیلم ایجاب می‌كرد و پدرم از من خواسته بود و در آن موقع با روحیه‌ای كه داشتم، این كار را دوست داشتم.

 برایم یك اتفاق جدیدی بود. به نظر قبول کردن چنین ریسک‌هایی بستگی دارد به فیلم، فیلمنامه و كسی که از من درخواست این كار را می‌كند.

بستگی دارد به شخصیتی كه باید به خاطرش این كار را انجام دهم. اگر در موقعیت ویژه‌ای قرار بگیرم، كارهای ویژه هم انجام می‌دهم.»


نیما شاهرخ شاهی/ نقش روان‌پریش/ فیلم «پارک وی»

از دکلره تا اکستنشن

خیلی‌ها نیما را با فیلم «پارک وی» فریدون جیرانی شناختند.

 او در نقش کوهیار، یک روان‌پریش بازی می‌کرد و در سکانسی موهایش را به دست دکلره نارنجی سپرد! خیلی‌ها می‌گویند موهای او بر اثر این کار، سوخت و به همین دلیل علاقه زیادی به کلاه سر گذاشتن دارد اما خودش می‌گوید اینطور نیست.


«شنیده‌ام که می‌گویند موهای من در فیلم «پارک وی» سوخت. اینطور نیست؛ موهای من اصلا خراب نشد ولی خب به هر حال بر اثر استفاده از همان مواد دکلره، رنگش عوض شد تا اینكه بالاخره به حالت اولیه بازگشت.

 من برای فیلم «دایره زنگی» هم موهای بلندی را اكستنشن كردم و 3 ماه هم همان طور ماند. درطول همه كارهایم بالای ۲۰ گریم متفاوت داشتم ولی اینطور نیست كه بخواهم زیر دست گریمور تازه‌كار بنشینم چون هر بازیگری خودش بهتر صورتش را می‌شناسد و بهتر می‌داند چطور در صورتش كار شود.

اگر احساس کنم، گریموری تازه‌کار است با او مشورت می‌كنم، یعنی طبق تجربه‌های قبلی‌ام به او پیشنهادهایی می‌دهم.»


گوهر خیراندیش/ نقش هاجر / فیلم «بانو» وقتی صورتم سوخت

گوهر خیراندیش، محبوب گریمورهاست! به راحتی تن به گریم‌های سنگین، سخت و طولانی می‌دهد. نمونه‌اش 8 نوع گریم او در فیلم «جزیره جادو» بود. خودش از ماجرای گریم‌هایش خاطره‌های زیادی دارد.


«من دوست دارم نقش‌های متفاوت را تجربه كنم. سر هر فیلمی هم كه می‌روم با پیشنهادهایی که می‌دهم و با توافق کارگردان و گریمور به تیپی می‌رسیم که خود من بیشتر با آن ارتباط برقرار می‌کنم.

این موضوع کاملا دوطرفه است.

 بعضی بازیگرها که بعضی مواد یا قلم‌موها به صورت‌شان نمی‌سازد، با خودشان مواد و قلم‌مو می‌آورند تا از آنها در گریم‌شان استفاده شود ولی ما داریم در مورد هنرمند و بازیگر حرف می‌زنیم، كاری با بعضی از دوستان كه با رابطه، آشنا و توصیه وارد بازیگری شده‌اند، ندارم. یك هنرمند یا بازیگر حرفه‌ای را هیچ‌وقت ندیده‌ام كه به گریمور بگوید به ابروی من دست نزن! البته اینطور برخورد، یك برخورد غیرهنرمندانه و غیرحرفه‌ای است كه از افرادی برمی‌آید كه مسئولیت انتخاب كاری را كه داشتند، نفهمیدند.

من سخت‌ترین گریمی که داشته‌ام مربوط به فیلم «بانو» بوده است؛ مخصوصا قسمت‌هایی كه سوختگی صورت را درست می‌كردند. درست كردن پف‌های صورت خیلی سخت بود ولی آن گریم را خیلی دوست داشتم و واقعا مرا به نقش نزدیك می‌كرد.

کار این گریم برعهده عبدا...  اسکندری و اکرم نویدی بود. بعد از آن، سر كار «لبه تیغ» كه قاچاقچی عتیقه بودم، قرار بود روی سر من پوستی گذاشته شود.

 آن گریم هم طولانی بود ولی بسیار خوب بود. طولانی‌ترین و سخت‌ترین گریم‌هایم حدود یك ساعت و نیم، 2 ساعت طول می‌كشید.


لیلا برخورداری/ نقش کبری/ سریال «خواب و بیدار»

برای ماندگاری به گریم تن می‌دهم

سریال «خواب و بیدار» مهدی فخیم‌زاده، اگرچه سریالی دیدنی بود اما بیش از هر چیز باعث دیده شدن لیلا برخورداری شد.

 او با گریمی سنگین، نقش یک دختر عقب‌مانده را بازی کرد.


«كبری ، اولین كار حرفه‌ای من محسوب می‌شد. خیلی برایم مهم بود كه خوب كار كنم و خوب دیده شوم. در چنین شرایطی بازیگر به چنین گریم‌هایی هم تن می‌دهد.

 آن نقش یك نقش تیپیكال بود و در واقع شخصیت نبود و چون تیپ بود، می‌طلبید كه آن طور گریم شود. اصلا ماندگاری‌اش در اذهان را هم مدیون همان گریم است.

 اگر بازیگر بخواهد به نقش و ماندگاری‌اش فكر كند، مطمئنا گریمی را كه در راستای نقش باشد، می‌پذیرد و حتی كمك كردن بازیگر به گریمور هم اشكالی ندارد ولی باز هم باید در جهت نقش باشد.

من بازیگرهایی را دیده‌ام که روی مسئله گریم خیلی حساس بوده‌اند. مثلا کسی بود كه روی مسئله‌ای خیلی حساس بود و حتی با گریمور هم درگیر شد یا حتی زمانی در یكی از كارهایم زمان اجرای گریم یکی از دوستان آنقدر زیاد شد كه خود كارگردان آمد دنبال بازیگر و او را با خود برد كه بیشتر هم در خانم‌ها این اتفاق شایع است.»ماهایا پطروسیان: نقش پیرزن/ فیلم «ازدواج در وقت اضافه»

نمی‌شود كه در همه فیلم‌ها زیبا بود

پطروسیان وقتی 02 ساله بود در دومین حضور سینمایی‌اش، نقش یک دختر کولی را در فیلم «هنرپیشه» بازی کرد و صورتش را به دست سرنوشتی به نام گریم سپرد.

 او گریم‌های متفاوت زیادی را تجربه کرده که از میان آنها «ازدواج در وقت اضافه» به کارگردانی سعید سهیلی را بیشتر از همه به یاد دارد.


« 2 چیز برای بازیگر خیلی مهم است و بسیار روی آن حساسیت دارد؛ یكی گریمش و دیگری هم لباسی كه می‌پوشد. این دو مسئله كاملا به بازیگر ارتباط دارد.

بازیگر یك مدل یا مانكن نیست كه هر لباسی را كه به او می‌دهند، بپوشد و هر گریمی را كه می‌خواهند، روی صورتش پیاده كنند. معمولا زمانی كه گریم می‌شوم، پیش طراح گریمی هستم كه به كارش تسلط دارد و سلیقه‌اش منطبق با من است ولی گاهی تصور می‌كنم اگر گریم طور دیگری باشد، بهتر است و برای همین هم یك نظراتی می‌دهم. بازیگر باید نقش‌های متفاوتی را تجربه كند و لازمه تجربه‌های متفاوت، گریم‌های متفاوت است.

 بازیگری جز این معنایی ندارد. نمی‌شود كه در همه فیلم‌ها زیبا بود. این مخالف با اصول بازیگری است. یكی از كارهای متفاوت من در زمینه گریم «ازدواج در وقت اضافه» است كه فكر می‌كنم یك كار متفاوت در كارنامه بازیگری من از لحاظ گریم است. کار چهره‌پردازی این فیلم بر عهده خانم مهین نویدی بود.

گریم سنگین‌، خستگی دارد چون شاید پوست بازیگر به بعضی مواد حساس باشد. اول قرار بود كه با لاتكس روی صورتم كار كنند ولی لاتکس، ماده سنگینی است كه بعد از دو، سه بار استفاده روی پوست صورتم زخم و خشكی ایجاد كرد.

برای همین با گریمور و كارگردان صحبت كردم تا ماده را عوض كنند. به هر حال نقش اول را داشتم و نمی‌شد با همان روال پیش رفت چون هم ممكن بود زخم‌های ناسور ایجاد شود و هم ممكن بود دیگر نشود تا آخر كار ادامه داد.

برای همین هم از سایه كاری استفاده شد كه هر چند زمان زیادی می‌برد ولی حداقل به پوست لطمه نمی‌زد.»


گریم، یکی از اعجازآمیزترین کارهای دنیاست. ورود به دنیای گریم و گریمورها درست مثل وارد شدن به دنیای بارپاپاپاهاست! چون همه چیز به طرفه‌العینی عوض می‌شود. سینمای ایران، در زمینه گریم، دست پری دارد و یکی از موفق‌ترین‌ها در این حوزه است اما در دنیا این حرفه، سابقه جذاب و طولانی دارد.

در اصل گریم سینمایی برای اولین بار توسط مکس فکتور افسانه‌ای از گریم سنتی تئاتر جدا شد، یعنی همان کسی که کمپانی لوازم آرایشی «مکس فکتور» به نام اوست.

 پیش از او جرج وستمور، گریم را در دنیا باب کرده بود و به همین دلیل به عنوان پدر گریم شناخته می‌شود.

 با گذشت زمان، گریم سینمایی، خودش شاخه‌بندی شد و هر گریموری در ژانری، معروف و متخصص شد. مثلا جك پیرس را پادشاه گریم سینمای وحشت می‌دانند.

 تبحر او در كارهایش (مثل فیلم‌های فرانكشتاین، مومیایی و ولف من) در اوایل دهه ۱۹۳۰ باعث شد بسیاری از گریمورهای امروزی راه او را در پیش بگیرند.

 در سینمای جهان گریم‌های عجیب و غریبی وجود دارد که در زمان خود، سر و صدای زیادی به پا کرده‌اند. می‌خواهید نگاهی به این گریم‌ها بیندازیم؟

 هیث لجر: شبح تاریكی

چیزی به جز چاقو و یك تكه پارچه در جیب او نبود.

 هیث لجر دنیا را با بازی خود به‌عنوان ژوكر در فیلم «شوالیه تاریكی» حیرت‌زده كرد. این بازیگر مرحوم، سزاوار همه تحسین‌هایی كه بعد‌ها انجام گرفت، بود.

 ولی‌ بخشی از تحسین‌ها باید به افرادی تعلق گیرد كه او را به این صورت درآوردند. گریم ژوكر توسط جان گالیونه جونیور انجام شد كه شامل ۳ قطعه سیلیكون مُهر شده بود و پیاده‌سازی‌ آن روی صورتش حدود یك ساعت قبل از شروع هر فیلمبرداری طول می‌كشید.

خود لجر آن را به‌عنوان یك تكنولوژی جدید كه بسیار سریع‌تر از پروتز‌های رایج است، توصیف كرده بود. او احساس می‌كرد هیچ آرایشی روی صورتش نیست. براد پیت: مورد عجیب

براد پیت برای ایفای نقش خود دراین فیلم هر روز ۵ساعت روی صندلی گریم می‌نشست و آماده می‌‌شد.

 گریم او توسط ریك بیكر معروف انجام می‌شد.

بیكر ابتدا 3 ماكت در سنین ۶۰، ۷۰ و ۸۰ سالگی پیت آماده كرد. او نیم تنه بالایی 3 نفر را با 3 مجسمه پیت پیوند زد. به این ترتیب او ۳ نیم تنه از پیت تهیه كرد.

بیکر سپس ۱۲۰ اسكن در حالت‌های مختلف از صورت پیت انجام داد و آن ‌را در اختیار مجری جلوه‌های ویژه  دیوید اولبریچ قرار داد. توسط یك سیستم آنالیز تصویر و تركیب آن با مجسمه‌ها، پیت آماده ایفای نقش فوق‌العاده خود بود.

 گروه گریم و جلوه‌های ویژه فیلم، با انصاف و سزاواری تمام، جایزه اسكار آن سال را با كار درخشان و دقیق خود به‌دست آوردند.رابین ویلیامز: خانم دوبت فایر

رابین ویلیامز تصمیم گرفت برای اینكه مطمئن شود كاراكتر «داوتفایر» قابل‌قبول خواهد بود، هنگام فیلمبرداری به یك كتابفروشی برود و مشغول خرید كتاب شود.

 او قادر به انجام این كار بدون اینكه شناخته شود، شد. ماسكی كه رابین ویلیامز به‌صورت داشت و آن ‌را به خیابان پرت كرد در واقع یك نگه‌دارنده بود ولی گریم واقعی‌ خانم «داوتفایر» چیزی نزدیك به4ساعت‌و‌نیم طول می‌كشید و از ۸ تكه مجزا تشكیل شده بود. چارلیز ترون: هیولا

«آیلین كارل وورنس» یك قاتل سریالی بود كه در سال ۱۹۹۲در ایالت كالیفرنیا به مرگ محكوم شد.

در هیولا، «ترون» كه نقش «وورنس» را بازی‌ می‌كند نه تنها عملكرد قابل توجهی‌ ارائه می‌دهد بلكه او یك روز كامل را برای خشك كردن و نازك كردن تارهای مو با متخصص مو تحمل می‌كرد.

 (ترون از كلاه‌گیس استفاده نكرد و موهای طبیعی خودش بود) او ابروهای خود را تراشید و آنها كاملا سفید بودند. حالا نوبت به گریم و آرایش اوست.

موهای او آسیب‌دیده، كثیف و چرب به‌نظر می‌‌آید.

صورت بی‌رنگ‌و رو و خشك او با پاشیدن لایه‌های شفاف جوهر خالكوبی و كمی‌ رنگ سبز برای ایجاد بافت‌های اضافی تكمیل شد.

پروتز دندان‌های مصنوعی صورت او را پهن‌تر می‌كرد و دندان‌های كج و لكه‌دار «آیلین» بیشتر به چشم می‌آمد. استفاده از لنز قهو‌ه‌ای برای تغییر رنگ چشم آبی از آخرین مراحل گریم بود. جیم كری: چطور گرینچ كریسمس را دزدید

جیم كری برای نقش خود به‌عنوان گرینچ باید روزانه بیشتر از ۳ ساعت برای اجرای گریم و یك ساعت برای برداشتن آن وقت صرف می‌كرد.

 او باید ۵ ماه پوششی كه ریك بیكر از جنس لاتكس ساخته بود كه لباسی از موی رنگ شده گاومیش به‌صورت لایه - لایه روی آن سوار می‌‌شد، به تن می‌كرد.

او كاملا در این لباس احساس ناراحتی‌ می‌كرد و نیاز پیدا كرد از یك متخصص ارتش آمریكا درباره روانشناسی‌ و مقاومت در زمان شكنجه مشاوره بگیرد.

كری گفته بود همه ‌جای بدن او پوشانده شده بود و حتی نمی‌توانست بینی‌ خودش را بخاراند. در طول تولید این فیلم بیش از 8هزار محصول آرایشی‌ و بهداشتی استفاده شد و در برخی‌ روز‌ها ۴۵گریمور مشغول به كار می‌‌شدند. ناتالی پورتمن: قوی سیاه

ناتالی‌ پورتمن در حالت طبیعی هم یكی‌ از زیباترین بازیگران سینماست. تحول او در فیلم قوی سیاه هم او را بیشتر در معرض توجه قرار داد.

پورتمن با استفاده از پودر صورت سفید، چشمان قرمز و بالدار آرایش شده‌اش به‌عنوان یك رقصنده قو مانند كه می‌خواهد در دریاچه قو بهترین باشد تقریبا غیرقابل تشخیص است.

آرایشگر متفكر و صاحب سبك، طراح لباس و برنده جایزه اسكار، جودی چین هفته‌ها وقت صرف تبدیل قوی سپید بی‌گناه و معصوم به قوی سیاه و بی‌مرز و اغواكننده كرد.


نیکلاس کیج در فیلم «بردی» نقش سربازی را دارد که ویران و آشفته از جنگ ویتنام بازگشته است. کیج برای اینکه افسردگی و در هم شکستگی این شخصیت را باورپذیر سازد، هر دو دندان نیش خود را کشید و سپس صورتش را چند هفته باند‌پیچی کرد.

 دندان نیش به دلیل ریشه بلندش عامل جوانی و زیبایی چهره است و وقتی این دندان از دست برود، بافت صورت دچار افتادگی و چروکیدگی خواهد شد. کیج بعدها این دو دندان را با دو ایمپلنت جایگزین کرد.


جانی دپ: آلیس در سرزمین عجایب

جانی د‌پ ظاهرا قبل از تولید فیلم شروع به كشیدن نقاشی‌های آبرنگ برای دید بهتر نسبت به شخصیت كلاه‌دوز دیوانه كرد و بعدها فهمید كه او و كارگردان فیلم، تیم برتون ایده‌های مشابهی برای به تصویر كشیدن نقش او دارند.

جانی د‌پ باید هر روز ۳ ساعت به‌طور مداوم روی صندلی گریم می‌نشست تا آن قیافه عجیب و غریب را پیدا كند. او احساس می‌كرد برای تبدیل شدن به كلاه‌دوز دیوانه باید كل بدنش دچار یك تحول فرازمینی شود و از آنجایی كه او 81 سال با پتی یورك كار می‌كرد، درخواست استخدام او را كرد تا به شكل دلخواه خود دربیاید. او ابتدا شروع به پاشیدن رنگ سفید به‌صورت اسپری روی صورتش كرده و سپس هنر خود را پیاده كرد.رالف فینس: هری‌پاتر و جام آتش

«رالف فینس» برای بازی‌ خود در این مجموعه هری پاتر واقعا رنج كشید. این بازیگر هر روز 2ساعت ونیم  را روی صندلی گریم می‌گذراند و بعد از اینكه كار چسباندن پروتز‌ها به‌صورت او انجام می‌گرفت، او قادر به خوردن غذا نبود.

خودش می‌گوید به دلیل پروتز‌ها و دندان‌های مصنوعی وقتی‌ برای ناهار، كار تعطیل می‌شد او نمی‌توانست چیزی بخورد و اگر می‌خواست گریم و پروتز‌ها را بردارد، باید ۲ ساعت‌و‌نیم اضافه روی صندلی‌ می‌نشست.

مسئول تیم گریم «نیك دودمن» برای اینكه پوست او نازك و شفاف به‌نظر بیاید، كمترین مقدار پروتز را استفاده كرد و چیزهایی شبیه رگ را در جمجمه، بازو و دست‌های او ایجاد كردند.

 فینس می‌گوید: «گریم واقعا ساده و قوی بود. من می‌خواستم آزادانه حركت كنم. در پایان بینی‌ فینس به‌صورت دیجیتال حذف شد، تا او چهره‌ای شبیه مار پیدا كند»
منبع:برترین ها
» عشقی که هوس نیست! ( 1393/01/27 )
» با دختر بزرگ تر از خودم ازدواج کنم؟ ( 1393/01/27 )
» 13 عضو بی استفاده در بدن که نیازی به آنها نداریم! ( 1393/01/9 )
» از کاغذ سازی نوکیا تا برنج فروشی سامسونگ!غول های موبایل قبلا چه کاره بوده اند؟! ( 1392/12/28 )
» چشمان زیبای شما در قاب تصویر به روایت سورن مانولیان ( 1392/12/21 )
» خالق زیبای من ( 1392/11/13 )
» ۱۰ مکانی که اجازه مشاهده آنها روی نقشه گوگل را ندارید ( 1392/11/13 )
» گزارش تصویری: سیاستمداران دنیا با ژست‌های عجیب ( 1392/10/29 )
» 7 شوخی زشت آقایان با خانم ها ! ( 1392/10/25 )
» عکس: محافظت از روحانی با کیف ضدگلوله ( 1392/10/25 )
» سرتیم حفاظت سیدحسن نصرالله کیست؟ + تصاویر ( 1392/10/25 )
» بابک زنجانی چقدر ثروت دارد؟ ( 1392/10/25 )
» ترانه طنزی که ناصر فیض در انجمن شعر شهر خواند ( 1392/10/25 )
» عکس هایی متفاوت از حاشیه های مراسم دیشب توپ طلا ( 1392/10/25 )
» عکس: کاسیاس و همسرش ( 1392/10/20 )
» چرا استفاده از شبکه‌های Wi-Fi عمومی برای انجام امور بانکی و شخصی بسیار خطرناک است؟ ( 1392/10/16 )
» عکس: بازهم شادی عجیب غلامپور! ( 1392/09/29 )
» عکس: خودروی فرمانده ارتش ( 1392/09/29 )
» طالع گروه خونی ( 1392/09/28 )
» طالع بینی بر اساس گروه خونی ( 1392/09/28 )
» طالع‌بینی براساس گروه خونی! ( 1392/09/28 )
» طنز/ علی لاریجانی:آمریکا خیلی پررو شده! ( 1392/09/23 )
» برترین عکس‌های 2013"آتلانتیک"(2) ( 1392/09/23 )
» برترین عکس‌های 2013 "آتلانتیک" ( 1392/09/21 )
» گران‌ترین لپ‌تاپ‌های دنیا+ عکس ( 1392/09/21 )
» بازتاب عذرخواهی کفاشیان از مسی ( 1392/09/21 )
» وقتی همسر اوباما غیرتی می شود +عکس ( 1392/09/21 )
» نامه فرناندا لیما رئیس جمهور برزیل به ضرغامی! ( 1392/09/18 )
» عکس: تغییر دکوراسیون اتاق رهبر انقلاب در 14 سال ( 1392/09/17 )
» تصاویر کوهنوردی حسن روحانی در ارتفاعات تهران ( 1392/09/17 )
موضوعات

صفحات

نظرسنجی

دوست دارید وبلاگ در چه زمینه هایی فعال باشد؟لینکدونی

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :