اینجا قلمرو من است Here is my territory

ADS
نویسنده : علی بیک محمدی 1391/10/24, 05:55 بعد از ظهر
واقعا مشکل سلامت مردم، چند عدد تار موی یک پرستار و مانتوی کوتاه خانم دکتر است؟! اصلا مردم مشکل دارند؟
اگرچه بازی با اخبار یکی از شیوه‌های طنزنویسی بی خطر روزانه محسوب می‌شود اما انتشار خبرهایی چون «پفک با مورچه‌، گروکشی سوختی در فرودگاه و قتل به خاطر ۱۵ هزار تومان» به خاطر منحصر به فرد بودن، کم از طنز ندارد.

اول

وکیل مدافع رحیم‌مشایی: درخصوص توهین به آقای مشایی، دادگاه مداح مطرح را به ۵ هزار تومان جزای نقدی محکوم کرد که این محکومیت با استناد به ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی در نظر گرفته شده است.

بعد از خبر:
در گفتگوی زنده با سخنگوی اتاق مبادلات ارزی آخرین قیمت جریمه فحش در بازار بورس کشور اعلام شد: (قیمت ها لحظه ای است و هیچ اعتباری به آنها نیست، زیاد بر این اساس، دست به کار نشوید)
- فحش سیاسی خودی‌ها به دولت: ۵هزار تومان
- فحش سیاسی غیرخودی‌ها به دولت: ۴۱۷هزار تومان و ۳ ریال(نسبت به سال ۸۸، بالغ بر ۷۲ درصد کاهش داشته)
- فحش سیاسی خودی‌ها به مخالفان دولت: سفر تفریحی به پیست آبعلی با قلیان سه سیب گلابی
- فحش سیاسی دولتی ها به مخالفان دولت: به خاطر نوسانات بیش از حد، هنوز قیمت گذاری نشده و شناور است.
- فحش ورزشی به داور: جریمه ندارد.
- فحش ورزشی به بازیکن: در صورت تکرار، ۲ هزار تومان
- فحش فرهنگی به دولت: رایگان
- فحش فرهنگی به اهل فرهنگ: جریمه نقدی ندارد، ۱۵ هزار تومان تشویقی استعلاجی! و پیشنهاد ساخت سریال الف ویژه و فیلم سینمایی فاخر.
- فحش اقتصادی خودی‌ها به دولت: رایگان.(۱۳۰ درصد کاهش نسبت به سال ۸۸)
- فحش اقتصادی غیرخودی‌ها به دولت: دو ماه حبس تعزیری قابل خرید با ارز آزاد.
اشخاص حقیقی
- فحش به رحیم مشایی: ۵ هزار تومان
- فحش به خانواده هاشمی: دو امتیاز مثبت و رفتن به مرحله بعد!
- فحش به ۲+۱: چند ساعتی است که از تیم کارشناس این بخش خبری در دست نیست!
- فحش به خاتمی: علاوه بر ثواب ویژه دنیوی، سه عدد شارژ رایگان ایرانسل و حواله دریافت بنزین رایگان
- فحش به رویانیان: قیمت‌گذاری نشده است.
- فحش به فردوسی پور: رایگان
- فحش به کفاشیان: بدون جریمه و ۱۵ هزار تومان تشویقی استحقاقی!
- فحش به وزیر آموزش و پرورش: محرومیت از تحصیل با تخفیف تحصیل در مدرسه بدون گاز با بخاری نفتی.دوم:
تفاوت های فرهنگی باخت در ایران و اروپا
مربی تیم بازنده شطرنج در اروپا:
امروز روز ما نبود و زیاد هم خوب بازی نکردیم.
مربی تیم بازنده شطرنج در ایران:
کورنومنت که افتضاح بود. هوا هم آلوده بود و اسب و فیل ما رو از نفس انداخت. زمین بازی هم به درد گوسفند چرانی می‌خورد.
مربی تیم بازنده والیبال در اروپا:
امروز تمرکز خوبی روی بازی نداشتیم و تیم رقیب بهتر از فرصت‌ها استفاده کرد.
مربی تیم بازنده والیبال در ایران:
تور که سوراخ بود! توپ که باد نداشت و مربع بود و من نمی‌دانم فدراسیون خجالت نمی‌کشد از این وضع توپ. داور اول هم بی شعور بود. من واقعا متاسفم برای این ورزش.
مربی تیم بازنده منچ و مارپله در اروپا:
مقصر شکست امروز من بودم و دیگر هیچ. به تیم برنده هم تبریک می‌گم.
مربی تیم بازنده منچ و مارپله در ایران:
تاس که اصلا نمی‌چرخید. مارها هم که برای آنها خوش رقصی می کردند و فقط به ما نیش می‌زدند. داوری هم که فاجعه! تماشاگر هم دائم توی صورت ما لیزر انداخت...واقعا یه مشت بووووووق دارند این ورزش را اداره می‌کنند! خاک بر سر ما که آمدیم توی این ورزش. و خاک بر سر تیم مقابل که با این دودره‌بازی‌ها تیم ما را برد و خاک بر سر تماشاگری که اینطوری به بچه‌های ما فحش داد و خاک...
مربی تیم بازنده واترپلو در اروپا:
بچه های ما امروز خسته بودند و نشد تاکتیک‌ها به درستی اجرا بشه.
مربی تیم بازنده واترپلو در ایران:
آبش که خیس بود. زمین که موج داشت. تیر دروازه ها هم به اراده تیم مقابل تکون می‌خورد. بازیکنان حریف هم توی آب هر کاری خواستند کردند، آب رو اصلا نمی‌شد بو کرد! توپ هم که لیز بود. من نمی‌دونم واسه چی اصلا ما مسابقه برگزار می‌کنیم.
مربی تیم بازنده فوتبال در اروپا:
تیم مقابل امروز خیلی بهتر از روزهای قبل بازی کرد و متاسفانه خط دفاع ما نتونست اونطور که باید ظاهر بشه.
مربی تیم بازنده فوتبال در ایران:
یعنی من ...(از انتشار باقی کلمات معذوریم!)


سوم:

رییس جمهور در جمع روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و مدیران نظام سلامت کشور:
- اخلاق پزشکی نباید در این خلاصه شود که خانم‌هایی که در این بخش هستند، چطور چارقد سر کنند و یا این‌که آقایان چطور برخورد داشته باشند.
- دارو بیهوده گران شده و مردم در خانه هایشان انبار دارو درست کرده‌اند.
بعد از خبر:
قوه قضائیه و سازمان بازرسی اگر درست عمل می کردند، دارو سرخود و بیهوده گران نمی‌شد. دست مردم اگر از پول کوتاه می‌شد، دیگر نمی‌رفتند دارو را مثل دلار در خانه هایشان انبار کنند بعد هم یک جمشید ماشالله پیدا شود و روی چهارپایه دارو را گران کند! شنیده‌های خبرنگار ما حاکی است نامبرده با یه چشمک روی چهارپایه، قیمت ژلوفن رو سه برابر کرده. برخی منابع آگاه به خاطر شباهت شیوه کاری او با جمشید بسم الله از همکاری این دو در یک کمپانی اقتصادی بزرگ خبر داده‌اند. مشروح این خبر به زودی در بیست‌وسی با اجرای حسینی بای، به سمع و نظر مردم صبور کشور که ماه‌هاست در انتظار کاهش قیمت بیهوده بالارفته دارو هستند، خواهد رسید.
جمله: واقعا مشکل سلامت مردم، چند عدد تار موی یک پرستار و مانتوی کوتاه خانم دکتر است؟! اصلا مردم مشکل دارند؟


محسن حدادی

بازنشر از خبرآنلاین

دسته بندی : سرگرمی , هنری , سیاسی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/10/24, 05:50 بعد از ظهر


دسته بندی : عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/10/23, 04:03 بعد از ظهر


CES امسال نیز سر انجام به پایان رسید. به رسم هر ساله نارنجی نیز به نوبه خود سعی کرد تا پوششی کامل را از بهترین نمایشگاه محصولات مصرفی جهان داشته باشد. نمایشگاهی که به عنوان قله تکنولوژی شناخته می شود و در آن آخرین دستاورد های فناوری به نمایش گذاشته می شود.

ضمن اینکه امیدواریم از مطالب نوشته شده در این چند روزه لذت برده باشید، از شما دعوت می کنیم تا مراسم اختتامیه CES 2013 را در ادامه مطلب از دست ندهید. گلچینی از برترین ها، میان انبوهی از بهترین ها.


برترین تلویزیون: Samsung 4K EASEL TV

samsung-4k-tv.jpg

سامسونگ از چندی پیش قول داده بود که با یک طراحی بی سابقه از تلویزیون به CES 2013 بیاید و باید بگوییم که بعد از معرفی EASEL TV، ادعای آنها چندان نیز اغراق آمیز به نظر نمی آید. طراحی باریک و شناور این محصول شما وادار خواهد کرد که دکوراسیون منزل خود را بر اساس آن مرتب کنید. این دستگاه شامل اسپیکر های داخلی نیز هست که در قاب دور تلویزیون تعبیه شده اند، ابتکاری که می تواند منجر به باریک تر شدن تلویزیون های آینده شود. طبق گفته سامسونگ این محصول بی نظیر با قیمتی بالغ بر ۳۰ هزار دلار برای مدل ۸۵ اینچ، به بازار عرضه می شد؛ با این وجود با شناختی که از سامسونگ داریم، می توانیم حدس بزنیم که طراحی های مشابه به زودی در تلویزیون های ارزان تر این کمپانی کره ای نیز دیده شوند.

برترین موبایل: Sony XPERIA Z

xperia_z.jp

g

با توجه به اینکه میعادگاه تلفن سازان، نمایشگاه MWC در بارسلون به شمار می رود، معمولا هیچگاه CES محفلی کلیدی برای این صنف نبوده؛ با این وجود اگر بخواهیم در بین معدود تلفن های معرفی شده در این نمایشگاه یکی را گزینش کنیم، بی شک باید کلاه خود را به احترام Xperia Z برداریم. طراحی درخشان این محصول بی شک بسیاری را به یاد دوران اوج سونی می اندازد. این تلفن ۵ اینچی با کیفیت تصویر 1080p و پردازنده ۴ هسته ای خود، نمادی برای نسل جدید تلفن های هوشمند به شمار می رود. سونی سعی کرده تا با گنجاندن قابلیت های متعدد نرم افزاری و ویژگی های منحصر به فردی مانند مقاومت در برابر آب، Xperia Z را هر چه بیشتر نسب به رقبای خود متمایز نماید. این طور به نظر می رسد که این محصول هم اکنون در قله تلفن های همراه جای دارد، لا اقل تا ماه آینده که قرار است تلفن های بسیاری معرفی شوند.

برترین تبلت: Vizio 10" Android Tablet

Vizio-tablet.jpg

رقابت بسیار نزدیکی را در این شاخه بین پاناسونیک و ویزیو شاهد بودیم، جایی که پاناسونیک با تبلت ۲۰ اینچی و 4K خود معادلات بسیاری را به هم ریخت، اما در نهایت این تبلت ویزیو بود که مدال طلا را به خود اختصاص داد. این دستگاه که یکی از اولین محصولاتی است که از پردازنده تگرا ۴ بهره می برد، کیفیت تصویری برابر با 300ppi دارد و با نکسوس ۱۰ در این زمینه برابری می کند. این تبلت از اندروید دست نخورده و ناب برخوردار است و به طرز شگرفی سبک وزن است.

برترین هیبریدی: Lenovo Thinkpad HELIX

lenovo_helix.jpg

بعضی مواقع این جزییات هستند که تعیین کننده می شوند و در بازی دستگاه های فوق باریک این قضیه کاملا صدق می کند. هنگامی که استفاده بهینه از فضا به نهایت رسید، رقابت اصلی برقرار کردن تعادل بین عواملی همچون قدرت سخت افزاری، قیمت، عمر باتری و کیفیت ساخت خواهد بود. در CES 2013 شاهد بودیم که لنوو خیلی استادانه توانست از پس برقرار کردن این تعادل بر بیاید. HELIX دوست داشتنی، با صفحه نمایش ۱۱.۶ اینچی و کیفیت تصویر 1080p تبلتی است که به طرزی ماهرانه به یک کیبورد جدا شدنی مجهز شده. این محصول البته یک لپتاپ Thinkpad اصیل نیز به شمار می رود؛ لپتاپی با کیبورد بی نظیر، پورت های بسیار و عمر باتری طولانی. این دستگاه با قیمت ۱.۴۹۹ دلار به بازار عرضه می شود.

برترین دوربین: FUJIFILM X100S

IMG_4398_verge_super_wide.jpg

در اولین نظر X100S شبیه یک به روز رسانی برای X100 به نظر می رسد که دوربین بسیار خوب فوجی فیلم از سال 2010 به شمار می رود. ولی در اینجا دو بهبود بزرگ را شاهد هستیم. اولی سیستم فوکوس دستی فاصله یاب و دومی سیستم اتوفوکوس با قابلیت Phase detection که هر دو نورهای رسیده به دوربین را به دو عکس تقسیم کرده و آنها را مقایسه می نمایند. با این دو بهبود و سایر موارد، X100S باید یک پیشرفت عالی نسبت به نسل قبلی خود را در دستان شما جای دهد و کار با آن از هر دوربین دیجیتال دیگری لذت بخش تر باشد.

برترین پوشیدنی: Fibit FLEX

flex.jpg

در گذشته کمپانی های بسیاری مانند نایک، گجت هایی را برای دنبال کردن فعالیت های ورزشی معرفی کرده بودند، اما اکنون به عقیده بسیاری از کارشناسان Fibit با مچ بند های Flex، بهترین محصول بازار را در اختیار دارد. این محصول مجهز به بلوتوث ۴ است که از طریق آن با سایر دستگاه ها ارتباط برقرار می کند. پورت USB نیز به طرز استادانه ای در این مچ بند گنجانده شده که از آن می توان برای گرفتن خروجی از اطلاعات در کامپیوتر استفاده کرد. این مچ بند لوکس با قیمت ۱۰۰ دلار در اختیار ورزش دوستان، قرار می گیرد.

برترین تکنولوژی بازی: OCULUS RIFT

rift-virtual-reality.jpg

آیا آماده شیرجه زدن به دنیای واقعیت مجازی سه بعدی هستید؟ اگر جوابتان مثبت است، بهتر است تا عینک Rift را بر روی چشمانتان بگذارید. به کمک این عینک دیگر لازم نیست تا برای بازی کردن به صفحه صاف تلویزیون خیره شوید، بلکه می توانید تمام شخصیت های بازی را در محیطی سه بعدی ببینید و هیجان واقعی را تجربه کنید. این محصول هم اکنون مراحل نهایی طراحی خود را پشت سر می گذارد.

برترین ساعت: PEBBLE

pebble-watch.jpg

اگر به دنبال یکی از هوشمند ترین ساعت های موجود در دنیا می گردید، به Pebble سلام کنید. تا کنون ساعت های هوشمند بسیاری به بازار عرضه شده اند، که هر یک قابلیت های متعددی را با خود به همراه داشته اند. اما طراحان Pebble سعی کرده اند به جای افزایش امکانات، بر روی چند قابلیت خاص تمرکز کنند و بهترین محصول ممکن را ارائه نمایند. این ساعت می تواند اطلاعات تماس، ایمیل های جدید و پیغام های متنی را بر روی صفحه نمایش دهد و صد البته امکان کنترل موزیک را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد. مهمترین نکته شاید این باشد که Pebble از طراحی زیبایی نیز برخوردار است که نشستن آن بر روی مچ بسیار چشم نواز است.

برترین غافلگیری: Nvidia PROJECT SHIELD

nvidia-shield3.jpg

نام انویدیا را معمولا بر روی کارت های گرافیکی و یا پردازنده های موبایل مشاهده می کنیم، پس به ما حق بدهید که در مواجهه با کنسول بازی این شرکت، حسابی غافلگیر شویم. این دستگاه که از یک صفحه نمایش ۵ اینچی بهره می برد، دارای پردازنده تگرا ۴ است که به سیستم عامل اندروید مجهز شده. جالب است بدانید که علاوه بر بازی های اندرویدی، از این کنسول می توانید به عنوان دسته ای برای بازی های کامپیوتری نیز استفاده نمایید.

برترین تکنولوژی خودرو: رانندگی خودکار آئودی

audi-self-parking-car-ces-010-1020_verge_super_wide.jpg

رانندگی خودکار یکی از مباحثی است که خودروسازان سال های متمادی بر روی آن وقت گذاشته اند و رؤیاهای خود را در این تکنولوژی جستجو می کنند. در حالی که هنوز راه بسیاری برای ورود این تکنولوژی به دنیا واقعی در پیش است، اما کمپانی Audi در حاشیه CES توانست گوشه ای از توانمندی های خود را به حاضرین نشان دهد. تصور کنید که به فروشگاهی برای خرید رفته اید، پس اتمام خرید با دستانی پر در جلوی فروشگاه ایستاده اید، دیگر نیازی نیست تا پارکینگ بروید تا به ماشین خود برسید، بلکه تنها کافی ست با اجرای اپلیکیشنی بر روی تلفن هوشمندتان، خودرو را به سوی خود احضار کنید. این همان نمایشی بود که Audi به خوبی آن را با خودروی A7 اجرا کرد.

برترین مراسم: QUALCOMM

qualcomm-ces2012-theverge-8_1020.jpg

بازیگر مجموعه تلویزیونی twentysomething به نام Tornado92 که با کمی سعی و تلاش شبیه جوان ها به نظر می رسید، یک رولزرویس، گروه پاپ-راک Maroon 5 و Dido خواننده، اسقف اعظم دزموند توتو، پیشتازان فضا، یک عروسک گنده زرد، و سرانجام استیو بالمر در حال دویدن با حداکثر سرعت روی صحنه و دست هایش که مدام در هوا به پرواز در می آمدند. تحت شرایط عادی، شاید فکر کنید که هیچ ارتباطی بین این موارد نیست. اما مراسم امسال کوالکوم در CES هر چیزی بود جز عادی! سفری بود به اعماق ذهن شما.

مطالب مرتبط:
  CES در یک نگاه: خلاصه داغ ترین مطالب روز اول
  CES در یک نگاه: داغ ترین مطالب روز دوم‎
  CES در یک نگاه: داغ ترین مطالب روز سوم
  CES 2013 در یک نگاه: خلاصه داغ ترین مطالب روز چهارمدسته بندی : موبایل و رایانه , خبری , عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/10/22, 07:03 بعد از ظهر
 
یکی از آسیب های مسایل تاریخی آن است که برخی از رخدادها ابهام دارد و از شفافیت لازم برخورد دار نیست؛ از این رو قضاوت درباره آن ها مشکل است. تاریخ زندگی پیامبر(ص) نیز از این قاعده مستثنا نیست و بخشی از آن فاقد شفافیت می باشد؛ از این رو دانشمندان سنی و شیعی در خصوص تاریخ ولادت ایشان اختلاف نظر دارند که دوازدهم ربیع الاول است و یا هفدهم آن.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران،یکی از مسایل دیگر که ابهام دارد، آن است که آیا حضرت به مرگ طبیعی از دنیا رفتند و یا شهید شدند؟

نوشته زیر بخشی از كتاب "سقوط برگزیدگان" نوشته "علی خضریان" می باشد كه مطالعه آن در آستانه ۲۸ صفر به عنوان یك تحقیق تاریخی در این خصوص خالی از لطف نیست:

حادثه‌ای بسیار تلخ و ناگوار پس از پایان جنگ خیبر رخ داد و چون رسول خدا(ص) خیبر را فتح كرد و آرام گرفت، یكی از زنان یهودی خیبر به نام «زینب بنت حارث» كه پدر، برادر و شوهرش را از دست داده بود به تحریك یهودیان بازمانده، گوسفندی را كشت و سپس زهر كشندۀ تب‌آوری را به تمام گوشت و مخصوصاً شانه و سردست آن زد و آن را مسموم كرد. چون غروب شد و رسول خدا(ص) به منزل آمد، زینب را دید و از او پرسید: كاری داری؟

او گفت: ای ابوالقاسم! هدیه‌ای برایت آورده‌ام.

هرگاه چیزی را به پیامبر(ص) هدیه می‌كردند، وی آن را قبول می‌كرد و از آن می‌خورد؛ از این رو، پیامبر(ص) دستور فرمود تا هدیه او را گرفتند و در برابر آن حضرت نهادند. آنگاه پیامبر(ص) فرمود: نزدیك بیائید و شام بخورید! یاران آن حضرت كه حاضر بودند، نشستند و شروع به خوردن كردند. همین كه پیامبر(ص) از گوشت بازوی گوسفند خورد، به یاران خود فرمود: از خوردن این گوشت، دست بردارید كه این بازو به من خبر می‌دهد كه مسموم است. «بشر بن براء» گفت: ای رسول خدا(ص)، به خدا سوگند من هم از همین یك لقمه فهمیدم و علت آنكه آن را از دهان بیرون نینداختم، این بود كه خوراك شما را ناگوار نسازم و چون شما لقمه خود را خوردید، جان خودم را عزیزتر از جان شما ندیدم و علاوه بر این، امیدوار بودم كه این لقمه،كشنده نباشد. بشر هنوز از جای خود بلند نشده بود كه رنگش مانند عبای سیاهی شد. او یك سال بیمار بود و نمی‌توانست حركت كند و بعد هم به همین علت، درگذشت.

رسول خدا(ص) زینب را فراخواند و پرسید: شانه و بازوی گوسفند را مسموم كرده بودی؟

گفت: چه كسی به تو خبر داد؟ فرمود: خود گوشت. گفت: آری.

پیامبر(ص) فرمود: چه چیزی تو را به این كار وا داشت؟

گفت: پدر، برادر و همسرم را كشتی و بر قوم من رساندی ... .[۱]

علاوه بر نقلی كه از واقدی بیان شد، «ابن‌هشام»،[۲] «طبری»[۳]و «ابن‌اثیر»[۴] نیز این واقعه را نقل كرده‌اند، ولی این سه مورخ بیان كرده‌اند كه رسول خدا(ص) لقمه را بیرون انداخت و از آن گوشت، چیزی تناول نكرد؛ ولی آن زهر خطرناك، با آب دهان پیامبر(ص) مخلوط شد و همین، باعث شهادت آن حضرت شد. «یعقوبی»، مورخ بزرگ جهان اسلام نیز این جریان را در تاریخ خود ذكر كرده، ولی فقط به مسمومیت آن حضرت اشاره كرده و از شهادت آن حضرت سخن نگفته است.[۵]

گفته شده كه مادر «بشر بن براء» گفت: در مرضی كه منجر به مرگ پیامبر(ص) شد، به دیدنش رفتم. رسول خدا(ص) كه تب شدیدی داشت، فرمود: همان طور كه اجر و پاداش ما دو برابر است، بلا و سختی ما هم دو چندان است. مردم می‌پندارند كه من گرفتار ذات الجنب شده‌ام و حال آنكه چنین نیست و خداوند آن بیماری را بر من مسلط نكرده است و این ریشخندی است.

این، اثر لقمه‌ای است كه من و پسرت خوردیم و از آن روز، بیماری در من ریشه دوانده است؛ تاكنون كه پاره شدن رگ قلبم نزدیك شده است. بنابراین رسول خدا(ص) از دنیا رفت؛ در حالی كه شهید بود.[۶]

مورخان و محدّثان شیعه نیز بیشتر به این سمت رفته‌اند كه علت رحلت رسول گرامی اسلام همان گوشت مسمومی بوده است كه زینب، دختر حارث یهودی به آن حضرت خورانیده بود. علامه مجلسی در كتاب «جلاء العیون» چنین نقل می‌كند: در احادیث معتبر، وارد شده است كه آن حضرت، با شهادت از دنیا رفت. چنان كه «صفار» به سند معتبر، از حضرت امام صادق(ع) روایت كرده است.[۷]

«ثقة الاسلام كلینی» نیز در «اصول كافی» به اصل توطئه، از قول امام باقر(ع) اشاره كرده است.[۸]

در كتاب «فروغ ابدیت» نیز بعد از نقل این واقعه در پاورقی، چنین آمده است: «معروف این است كه پیامبر(ص) در كسالت خود فرمود: این بیماری، از آثار غذای مسمومی است كه آن زن یهودی پس از فتح برای من آورد؛ زیرا اگر چه پیامبر(ص) اولین لقمه را بیرون انداخت، ولی آن زهر خطرناك، با آب دهان پیامبر(ص) مخلوط شد و روی دستگاه‌های بدن آن حضرت، اثر خود را گذاشت.»[۹]

بنابراین، از مجموع آنچه بیان شد، می‌توان نتیجه گرفت كه مرگ پیامبر اكرم(ص) طبیعی نبوده، آن حضرت، با شهادت از دنیا رحلت كرده است و در این بین دست سازمان یهود نیز به این جنایت آلوده می‌باشد.

اما شهادت رسول گرامی اسلام(ص) در برهه حساس و مهمی رخ داده كه باعث می‌شود برخی نظریات در خصوص اینكه ایشان بر اثر سوء قصدی به غیر از خیبر به شهادت رسیده باشند را تقویت نماید. همچنین فاصله چهار ساله بین عملیات خیبر تا شهادت رسول الله(ص) نیز اشكال بزرگ دیگری است كه نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

از سوی دیگر نیز بسیاری از استنادات تاریخی حكایت از آن دارند كه رسول گرامی اسلام خود در بستر بیماری اشاره به آن داشتند كه بر اثر مسمومیت یك یهودی به شهادت خواهند رسید و مطابق روایات معتبر، با شهادت از دنیا رفته‌اند.[۱۰]

و البته اگر غیر از این باشد می‌بایست تعجب كرد، چرا كه رسول گرامی اسلام طبق روایات و اسناد تاریخی بسیار، ایشان از هر نظر در زمینه رعایت بهداشت فردی و اجتماعی الگوی كاملی از دستورات اسلامی بودند و چه طور می‌توان قبول كرد كه محصول آن همه رعایت اصول و موازین، ایشان در سن ۶۳ سالگی بیمار گردیده و بر اثر آن رحلت فرموده است؟ این در حالی است كه متوسط عمر اعراب حتی در دوران جاهلیت بیش از این می‌باشد.

برخی معتقدند كه شاید در تاریخ دست برده شده و كلمه «خیبر» را به آن افزوده‌اند تا خطی را در كوره‌راه‌های تاریخ گم كنند.

دوران كسالت و بیماری پیامبر(ص) درست در زمانی روی داد كه ایشان پس از بازگشت از حجة الوداع فرمان تشكیل سپاهی بزرگ را برای حركت به سوی «موته» (دهكده‌ای در سرزمین شام) صادر كردند. كه البته این برای بار دوم بود كه لشگریان اسلام برای رفتن به «موته» آماده می‌شدند. در ربیع الاول سال هشتم هجری، نیز گروه تبلیغی شانزده نفره‌ای از سوی پیامبر(ص) به «ذات اطلاح» از اراضی شام فرستاده شد كه مردم آن منطقه نه تنها دعوت ایشان را به اسلام نپذیرفته، بلكه به گروه اعزامی حمله كرده آنها را از تیغ گذراندند. خبر این واقعه را یك زخمی كه در میان كشته‌ها افتاده بود و شبانه توانست از آنجا خارج شود، به پیامبر(ص) رساند.

مقارن این واقعه، پیامبر(ص) پیكی را به سوی حاكم بصری فرستاد، غسانیان در موته، وقتی به هویت پیك پیامبر(ص) پی بردند، او را گردن زدند. پیامبر(ص) در جمادی الاول همان سال، لشگر سه هزار نفری به فرماندهی «جعفر بن ابی‌طالب» و «زید بن حارثه» و «عبدالله بن رواحه» به موته فرستاد كه در آنجا مسلمین، با ارتشی متشكل از نظامیان رومی و قبایل هم‌پیمان آن مواجه شد.

بعد از صلح حدیبیه، یهودیان كه متحد خود را از دست داده بودند مجبور شدند به سراغ ابرقدرت زمان خود یعنی روم رفته و آنان را برای جنگ با مسلمانان با خود متحد سازند و آنان در موته كه حدوداً هزار كیلومتر از مدینه فاصله دارد مستقر شدند.

علی‌رغم حضور صدهزار نفری رومیان در آن نقطه، جنگ جدی در موته رخ نمی‌دهد، علاوه بر آن، تعداد كشته‌های اندك مسلمین در این نبرد كه فقط سه فرمانده تعیین شده پیامبر(ص) و پنج مسلمان دیگر به شهادت می‌رسند و همچنین تفویض فرماندهی از سوی مسلمین به «خالد بن ولید»، بعد از شهادت سه فرمانده منتخب پیامبر(ص)، بسیار مشكوك می‌باشد.

اما به هر ترتیب سپاه اسلام در آن زمان به مدینه بازگشت و شام همچنان به عنوان آخرین دژ در مقابل رسیدن مسلمانان به بیت‌المقدس باقی ماند.

و درست در زمانی كه پیامبر(ص) «اسامه بن زید» را كه جوانی ۲۰ ساله بود به فرماندهی سپاه اسلام منصوب كرد تا به سوی موته پیش رود و شكست پیشین مسلمین در این منطقه را جبران كند، به یكباره و بدون هیچ سابقه قبلی، حال پیامبر(ص) دگرگون می‌شود كه باید ریشه آن را در سفارشی كه پیامبر اكرم(ص) پیش از اعزام سپاه به اسامه كرد جستجو نمود. پیامبر(ص) به اسامه سفارش كرد كه سپاه را در نزدیكی موته ـ همانجا كه پدرش در جنگ موته به شهادت رسیده بود ـ به مرزهای «بلقا» و «داروم» ـ كه در سرزمین فلسطین است ـ داخل كند و سحرگاهان بر دشمنان خدا هجوم برد و این كار را آن‌چنان سریع انجام دهد كه دشمن خبردار نشود.[۱۱]

اسامه با سپاهی در اردوگاه «جرف» كه نزدیك مدینه بود فرود آمدند تا وسایل سفر را فراهم آورند و آن‌گاه به طرف فلسطین حركت كنند. در این هنگام پیامبر(ص) بیمار شدند و با انتشار خبر بیماری پیامبر(ص) سپاهیان از حركت به سوی شام باز ایستادند و بسیاری به مدینه بازگشتند.

پیامبر(ص) از تأخیر حركت سپاه اسامه نگران و ناراحت شد، شاید بیم آن داشت كه بنی‌اسماعیل نیز مانند بنی‌اسرائیل در اثر تعلل در رفتن به جبهه مورد غضب خدا قرار گیرند و چهل سال از سرزمین موعود محروم گردند و وعده‌ای كه خداوند در خصوص وراثت و خلافت شام و فلسطین به ذریه صالح حضرت ابراهیم داده بود شامل آنان نگردد.[۱۲]

این مسئله باعث شد تا پیامبر(ص) با همان حال مریض و در آخرین روزهای حیات پر بركتشان به مسجد رفتند و بر منبر نشسته و پس از سپاس خدا و فرستادن درود بر شهدای احد و طلب آمرزش بر ایشان، فرمودند:

هان! ای مردم! من از تأخیر حركت سپاه اسامه سخت ناراحتم، گویا فرماندهی اسامه برای برخی گران آمده و زبان به انتقاد گشوده‌اند،[۱۳] قبلاً نیز از فرماندهی پدرش زید انتقاد كردند اما به خدا او لایق فرماندهی است، همچنان‌كه پدرش نیز لایق این كار بود. من شما را در شاهراهی روشن و آشكار قرار داده‌ام، پس از من همچون بنی‌اسرائیل به اختلاف و چند دستگی نگرائید. ملت یهود پس از موسی كلیم الله دین خود را به ناچیز انگاشت و تار و پود ملیت خود را از هم گسست ولی من از شما می‌خواهم تا همچون بنی‌اسرائیل به خطا نروید و دین و دنیای خود را تباه مسازید، همیشه به هم نزدیك و با هم متحد باشید.

آنگاه پس از چند لحظه‌ای سكوت فرمود:

یكی از بندگان، خدایش او را میان دنیا و آخرت و آنچه در پیشگاه خداست مخیر ساخت و او چیزی را كه در پیشگاه خداست برگزید.[۱۴]

این آخرین سخنان پیامبر(ص) با امت خود بود كه می‌توان به صراحت گفت كه این وصیت به تمام امت اسلامی در تمامی قرن‌هاست و ایشان در آخرین سفارش خود به امت اسلامی بر پرهیز از اختلاف و اتحاد بین مسلمین تأكید نموده است و البته از نكات مهم دیگری كه ایشان به آن سفارش كردند و مطمئناً محصول اتحاد امت اسلامی است و از آن به‌عنوان شاهراهی روشن و آشكار نامبرده است حركت برای نابودی یهودیان كفرپیشه می‌باشد و مطمئناً رسول گرامی اسلام هنوز هم از تأخیر سپاه اسامه سخت ناراحت است... .

به امید آن روز كه بار دیگر سپاهیان محمد(ص) این سرزمین مقدس را از چنگال اسرائیل غاصب و ظالم رها سازند، و ذریه صالح و پیروان واقعی ابراهیم(ع) طبق وعده الهی وارث سرزمین قدس گردند و مجد و عظمت و شكوه خود را در جهان بازیابند.

[۱]. محمد بن عمرواقدی، المغازی، ج ۲، ص ۵۱۷ الی ۵۱۹.

[۲]. ابن هشام، السیرة النبویة، ج ۳، ص ۳۵۲.

[۳]. تاریخ طبری، ج ۲، ص ۱۳۸.

[۴]. ابن اثیر الجزری، الكامل فی التاریخ، ج ۱، ص ۵۹۸ و ۵۹۹.

[۵]. تاریخ یعقوبی، ج ۱، ص ۴۱۶.

[۶]. محمد بن عمرواقدی، المغازی، ج ۲، ص ۵۱۹.

[۷]. محمد باقر مجلسی، جلاء العیون، ص ۸۲ و ۸۳.

[۸]. اصول كافی؛ بحارالانوار، ج ۲.

[۹]. جعفر سبحانی، فروغ ابدیت، ج ۲، ص ۶۶۴.

[۱۰]. محمد بن حسن طوسی، تهذیب الاحكام، ج ۶، ص ۲؛ تفسیر عیاشی، ج ۱، ص ۲۰۰.

[۱۱]. عبدالكریم بی‌آزار شیرازی، داستان زندگی پیامبر(ص)، ج ۲۰، ص ۵.

[۱۲]. خداوند در آیه ۱۰۵ سوره انبیاء، وراثت و خلافت سرزمین موعود را به ذریه صالح حضرت ابراهیم× وعده داده است.

[۱۳]. در روزهایی كه سپاه اسامه برای جنگ آماده می‌شد. به پیغمبر اكرم(ص) گزارش رسیده بود كه برخی می‌گویند: پیامبر(ص) جوانی نورسیده را برای جنگ شام بر بزرگان مهاجر و انصار فرماندهی داده است. عبدالكریم بی‌آزار شیرازی، داستان زندگی پیامبر(ص)، ج ۲۰، ص ۸.

[۱۴]. پیش از این پیامبر(ص) با صراحت بیشتری در خصوص این ماجرا در میان نزدیكان سخن گفته بود. «ابومیهبه»، خدمتكار پیامبر(ص) نقل می‌كند: در یكی از شب‌های بیماری پیامبر(ص) كه ایشان بی‌خواب گشته بود به همراه من به قبرستان بقیع رفت. «ابومیهبه» می‌گوید: در آن شب رسول خدا میان قبرها ایستاد و خطاب به اهل قبور فرمود: سلام بر شما ای اهل قبور! خواب شیرین مرگ بر شما نوشین باد، اشباح فتنه و فساد همچون پاره‌های سیاه شب به اجتماع ما روی آورده و هر چه نزدیك‌تر می‌رسند قوی‌تر می‌شوند، انتهایش از ابتدایش خطرناك‌تر است. سپس به جانب من برگشت و فرمود: ای ابا میهبه، كلید گنج‌های جهان و زندگانی جاوید و پس از آن اقامت در بهشت را به من عرضه داشته‌اند، و مرا میان ملاقات پروردگار و دخول بهشت مخیر ساخته‌اند اما من آخرت را كه وصال دوست و دخول در بهشت است. برگزیده‌ام. عبدالكریم بی‌آزار شیرازی، داستان زندگی پیامبر(ص)، ج ۲۰، ص ۷.

دسته بندی : خبری ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/10/22, 06:56 بعد از ظهر
امام باقر(ع) می‌فرماید: چون مهدی(عج) قیام کند، به مسجد‌الحرام می‌رود و پشت به کعبه می‌ایستد و ۳۱۳ مرد نزد او حاضر می‌شوند و نخستین سخنی که به زبان جاری می‌کند، آیه ۸۶ سوره هود است.
معارف عمیق مهدویت ضامن سلامت و سعادت جامعه و فرد فرد انسان‌هاست، اعتقاد به بشارت‌های پیامبران گذشته و ائمه دین(ع) افراد با انگیزه و پرتوانی را در جامعه می‌تواند پرورش دهد، باور به حضور امامی ناظر بر اعمال، از جنبه فردی موجب پاک نگاه داشتن روح و پیرآستن اعمال از زشتی‌هاست و از جنبه اجتماعی باعث همدلی مؤمنان و ایستادگی در برابر ظالمان می‌شود، کارکرد وسیع و عمیق آموزه‌های مهدوی، جذابیت خاص موضوع را نشان می‌دهد، به همین دلیل، قشرهای مختلف جامعه پرسش‌های بسیاری در این موضوع دارند که لزوم پاسخگویی صحیح به آن‌ها از راهی مطمئن بر کسی پوشیده نیست.

پژوهشکده مهدویت در کتاب «مهدویت، پرسش‌ها و پاسخ‌ها» به برخی از شبهات اینگونه پاسخ می‌دهد:

نخستین سخن امام زمان(عج) در لحظه ظهور

*محل وقوع ظهور کدام کشور است؟

بر اساس روایات، محل ظهور حضرت و اعلام آن به جهانیان، مکه معظمه است، در این خصوص روایات زیادی وارد شده که به یک نمونه اشاره می‌کنیم: امام باقر(ع) در این خصوص فرموده‌اند: چون امام مهدی(عج) قیام کند، به مسجد‌الحرام می‌رود و پشت به کعبه می‌ایستد و ۳۱۳ مرد نزد او حاضر می‌شوند و نخستین سخنی که به زبان جاری می‌کند، این آیه است: «بَقِیَّةُ اللّهِ خَیْرٌ لَّکُمْ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ»، نیز بر پایه روایات دیگر، حضرت در مسجد الحرام ضمن اعلام ظهور، خود را به جهانیان معرفی و همگان را به پیروی از خود و پذیرش دین الهی دعوت می‌کند.

*امام زمان(عج) کجا ظهور می‌کنند و آیا از همان ابتدا دست به قیام می‌زند؟ چرا و چه موقع به شهر قم خواهد آمد؟

امام مهدی(عج) در مکه ظهور می‌کنند و بنا بر نظر مشهور، در همان موقع قیام می‌کند، ولی برای تشریف فرمایی ایشان به شهر مقدس قم روایت معتبری وجود ندارد.

البته در روایات ائمه اطهار (ع) از شهر مقدس قم و مردم با فضیلت این سرزمین، خصوصاً در عصر غیبت به بزرگی یاد شده است؛ از جمله این حدیث:

عفان بصری می‌گوید: امام صادق(ع) به من فرمود: «آیا می‌دانی که قم را به چه سبب «قم» نامیده‌اند؟» گفتم: «خدا و پیامبر و شما داناتر هستید»، فرمود: «از این جهت قم نامیده شد که اهل آن در اطراف قائم آل محمد (ص) گرد می‌آیند و در رکاب او قیام و او را یاری می‌کنند و در یاری او استقامت می‌ورزند».

چگونه لحظه ظهور را تشخیص دهیم/علائم حتمی ظهور

*در زمان ظهور امام زمان (عج) جهانیان چگونه از آمدن ایشان باخبر می‌شوند؟

ظهور امام مخفیانه نیست تا ابتدا افراد خاصی بدانند و بعد به سایرین خبر دهند؛ بلکه وقتی ظهور اتفاق بیفتد، همه مردم دنیا از آن مطلع می‌شوند، به همین دلیل به ما گفته شده؛ خبر ظهور را از کسی قبول نکنید؛ زیرا اگر ظهور اتفاق بیفتد همه می‌فهمند و احتیاجی به خبر دادن نیست.

اما اینکه چگونه ممکن است همه با هم بفهمند؟ در پاسخ می‌گوییم: یکی از علامت‌های ظهور امام زمان(عج) ندای آسمانی است، همه مردم جهان آن را خواهند شنید و حتی کسانی که خواب‌ هستند بیدار شده، آن را می‌شنوند و از آن پس نام امام زمان(عج) بر سر زبان‌ها می‌افتد و همه باخبر می‌شوند.

علاوه بر این، علامت‌هایی مانند قیام فرد پلیدی به نام سفیانی و نیز فرد باتقوایی به نام یمانی نیز در چند ماه قبل از ظهور اتفاق می‌افتد و مردم را آماده ظهور می‌کند.

دسته بندی : خبری ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/10/22, 06:36 بعد از ظهر


مانند هر سال از هشتم ژانویه تمام طرفداران دنیای تکنولوژی و گجت ها، چشم به راه برگزاری بزرگترین نمایشگاه محصولات الکترونیک دنیا در لاس وگاس هستند. CES یا Consumer Electronics Show نام نمایشگاهی است که هر ساله با حضور تعداد زیادی از تولید کنندگان ابزار های الکترونیک، خبرنگاران سایت ها و خبرگزاری های مختلف برپا شده و به معرفی آخرین دستاوردهای لوازم الکترونیک مصرفی می پردازد. 

امسال هم به رسم همیشگی در نارنجی به این مراسم مهم خواهیم پرداخت و با جدیدترین گجت ها و اخبار فناوری آن در خدمت شما هستیم. در ادامه مطلب با ما باشید تا نگاهی خلاصه و مفید به چهارمین روز این نمایشگاه و گلچینی از مطالب نارنجی داشته باشیم.


Dell

dell-tablet.jpg

کمپانی Dell حضور بسیار کمرنگی را در CES 2013 تجربه کرد. اما ورود این شرکت به بازار تبلت ها می تواند اتفاق جالبی باشد. تبلت Latitude 10 نام جدید ترین محصول دل است که به ویندوز ۸ مجهز خواهد بود. بدنه این تبلتاز آلیاژ منیزیم بوده و تنها ۶۴۸ گرم وزن دارد. پردازنده چهار هسته ای اتم 1.8 گیگاهرتزی اینتل، نمایشگر 10.1 اینچی IPS LCD با رزولوشن ۱۳۶۶ در ۷۶۸ پیکسل را می توان از دیگر مشخصات این دستگاه دانست. Latitude 10 قرار است با قیمت ۴۹۹ دلار به بازار عرضه شود.

Sony

Sony-4Khandycam.jpg

هرچه تکنولوژی سه بعدی در نمایشگاه امسال مهجور ماند، این فناوری 4K بود که تمام محصولات دیجیتال را تحت تاثیر خود قرار داد. محصول جدید سونی نیز بر مبنای همین موضوع، دستیابی به آن را برای کاربران خانگی ممکن کرده است. هندی کم 4K سونی برای مصرف کنندگان عادی تولید شده است تا زین پس شما نیز بتوانید لحظات زیبای زندگی خود را با بالاترین کیفیت ممکن به ثبت رسانید. البته این نمونه اولیه عملیاتی نیست و فقط تصویر کلی محصولی را که سونی مشغول توسعه آن است به ما نشان می دهد. این هندی کم دارای پورت های XLR و HDMI، یک پورت USB، پورت های خروجی AV، و البته میکروفون سر خود است.

Panasonic

panasonic-bone.jpg

پاناسونیک امسال تمام سعی خود را کرد تا محصولاتی متفاوت را عرضه کند. از تبلت های ۲۰ اینچی بگیر تا محصولاتی ایده آل برای شرایط سخت. امروز نیز هدفون جدید این شرکت به معرض نمایش گذاشته شد. اما چرا یک هدفون باید در جمع داغ ترین مطالب CES قرار گیرد؟ ویژگی این هدفون این است که صدا را از طریق استخوان های جمجمه به مغز شما می رساند. انتقال صدا از طریق استخوان (با کمک لرزش هایی که صدا را منتقل می کنند) روشی است که در برخی ابزارها استفاده می شود و در پزشکی هم ابزارهایی برای این کار وجود دارد. (برای تست های شنوایی) اما ایده ساخت هدفون بر این اساس، چیزی است که کمتر به آن پرداخته شده است. شایان ذکر است که این محصول فعلا تنها یک مدل نمایشی است.

Western Digital

WD.jpg

در حالی که دستگاه های مختلف باریک و باریک تر می شوند، دنیا دیگر جای خوبی برای هارد درایو های بزرگ و چاق نیست. هارد های جدید غول دنیای حافظه ها در دو مدل ارائه شده است. اولی با ظرفیت 500 گیگابایت تنها 5 میلیمتر ضخامت دارد و با حافظه NAND فلش 24 گیگابایتی برای بالا بردن سرعت ترکیب شده، مدل دوم نیز 1 ترابایت ظرفیت دارد و با حافظه NAND فلش 24 گیگابایتی، تنها 7 میلیمتر ضخامت دارد. انتظار می رود تا 6 ماه آینده، کامپیوترهای مجهز به این درایوهای هیبریدی از راه برسند.

خوانش افکار

museheadbandled.jpg

زمانی که کینکت ارائه شد، بسیاری از کارشناسان پیش بینی کردند که دسته های بازی نمی توانند عمر بسیار زیادی داشته باشند، و یا حداقل استفاده از آن ها به حداقل خواهد رسید. اکنون نیز شاهد این هستیم که تنها با امواج ذهنی قرار است امور خود را بگذرانیم.

Mus Brain-Sensing نام سر بندی است که به کمک 4 سنسور در جلو و 2 سنسور در پشت گوش، امواج را دریافت کرده و با بلوتوث برای دستگاه تحلیل گر می فرستد. به این شکل می توان بدون نیاز به دست و فقط با روی سر قرار دادن این سر بند به بازی کردن و کارهای دیگر پرداخت.

تولد بچه ربات دانشگاه کالیفرنیا

robotbaby.jpeg

محققان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو پس از چند سال فعالیت تحقیق و توسعه، بالاخره صاحب فرزندی با نام Diego-san شدند. نها در صورت Diego-san بیش از ۲۷ بخش متحرک قرار دارد که به او امکان تکرار و تقلید بخش وسیعی از احساسات و حالات صورت انسان را می دهد. این ربات برای شناخت و درک بهتر دوران رشد کودکان ساخته شده است . برای آشنایی بیشتر با این پسر بچه، می توانید ویدیو معرفی آن را تماشا کنید.


دسته بندی : سرگرمی , موبایل و رایانه , خبری , عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/10/21, 06:11 بعد از ظهر


مانند هر سال از هشتم ژانویه تمام طرفداران دنیای تکنولوژی و گجت ها، چشم به راه برگزاری بزرگترین نمایشگاه محصولات الکترونیک دنیا در لاس وگاس هستند. CES یا Consumer Electronics Show نام نمایشگاهی است که هر ساله با حضور تعداد زیادی از تولید کنندگان ابزار های الکترونیک، خبرنگاران سایت ها و خبرگزاری های مختلف برپا شده و به معرفی آخرین دستاوردهای لوازم الکترونیک مصرفی می پردازد. 

امسال هم به رسم همیشگی در نارنجی به این مراسم مهم خواهیم پرداخت و با جدیدترین گجت ها و اخبار فناوری آن در خدمت شما هستیم. در ادامه مطلب با ما باشید تا نگاهی خلاصه و مفید به سومین روز این نمایشگاه و گلچینی از مطالب امروز نارنجی داشته باشیم.


Lenovo

lenovo-phone.jpg

اکثر ما شاید نام لنوو به خاطر لپتاپ های معروف ThinkPad شنیده باشیم، اما این شرکت دوست داشتنی در حوزه موبایل هم فعالیت های خود را دنبال کرده است. تلفن K900 جدیدترین محصول این کمپانی است که دارای صفحه نمایش ۵.۵ اینچی با کیفیت 1080p است. جالب است بدانید که این دستگاه، نخستین تلفنی است که از پردازشگر جدید اینتل یعنی Clover Trail+ استفاده می کند. ضخامت K900، برابر ۶.۹ میلیمتر و وزن آن نیز ۱۶۲ گرم است. در مورد زمان ارائه به بازار و قیمت این محصول هنوز اطلاعاتی اعلام نشده است.

Panasonic

panasonic-toghpad.jpg

ظاهرا استراتژی پاناسونیک برای نفوذ به بازار تبلت ها، ارائه محصولاتی منحصر به فرد است. پس معرفی تبلت ۲۰ اینچی در روز دوم، اکنون جان سخت های پاناسونیک پای به میدان گذاشته اند. تبلت های سری Toughpad در دو اندازه ۱۰.۱ و ۷ اینچی عرضه می شوند و به ترتیب مجهز به ویندوز ۸ و اندروید ۴ هستند. به گفته پاناسونیک این تبلت ها برای کار در شرایط بسیار سخت، طراحی شده اند.

Huawei

huawei-phone.jpg

این طور که به نظر می رسد بازار ویندوز فون کم کم در حال گسترش است. امروز غول موبایل سازی چین، اولین تلفن هوشمند ویندوزی خود را معرفی کرد. Ascend W1 از وینفون ۸ بهره می برد و نمایشگر IPS LCD با قطر 4 اینچ و رزولوشن 800 در 480 پیکسل، ضخامت 10.5 میلیمتر، پردازنده دو هسته ای Krait با فرکانس 1.2 گیگاهرتز، گرافیک Adreno 305 و دوربین 5 مگاپیکسلی با قابلیت ضبط ویدیوهای 720p از دیگر مشخصات این تلفن هستند.

Samsung

samsung-youm.jpg

سامسونگ به وضوح انرژی خود را برای نمایشگاه موبایل بارسلونا که در ماه آینده برگزار می شود، حفظ کرده است و در حوزه موبایل چندان دست پر به CES نیامده؛ اما این موضوع سبب نمی شود که این کمپانی قدرتمند کره ای، نوآوری های همیشگی خود را به معرض نمایش نگذارد.

اولین قدرتنمایی سامسونگ با معرفی پردازشگر ۸ هسته ای برای موبایل ها آغاز شد؛ Exynos 5 Octa نام پردازشگری جدیدی است که از فناوری ARM جدید به نام big.LITTLE processor استفاده می کند. سامسونگ می گوید توانایی پردازش سه بعدی این پردازشگر برای بازی ها دو برابر تمام پردازشگرهای موجود در بازار است.

اما ترمز سامسونگ اینجا کشیده نمی شود؛ طرح مفهومی تلفن ها و تبلت های تاشو، جهت نمای آینده تکنولوژی است. Youm نام نمایشگر انعطاف پذیر سامسونگ است که شرایط را برای تولید تلفن های منعطف آماده می کند. آیا انقلاب بعدی دنیا Post PC در راه است ؟ آینده همه چیز را روشن خواهد کرد

LG

lg-ultrabook.jpg

دیروز ال جی یک تبلت کشویی را معرفی کرد و امروز نیز با معرفی اولترابوک خود، نشان داد که برنامه ای جدی برای حضور در بازار لپتاپ ها دارد. اولترابوک Z360 دارای صفحه نمایشی با کیفیت 1080p است، ضخامتی ۱.۳۶ سانتی متری دارد و وزنش تنها ۱.۱۵ کیلوگرم برآورد شده است. این محصول از نسل چهارم پردازنده های Core i اینتل یعنی هاسول بهره خواهد برد و انتخاب های Core i3 و Core i7 را نیز در کنار انتخاب پیش فرض که Core i5 است ارائه خواهد کرد.

Archos

archos-tablet.jpg

شرکت Archos در نمایشگاه CES از دو تبلت جدید اندرویدی رونمایی کرد که به طرز عجیبی شبیه آیپد هستند. مدل Platinum 97 از یک نمایشگر 9.7 اینچی IPS با رزولوشن 2048 در 1536 پیکسل بهره می برد و مدل Platinum 80 دارای نمایشگر 8 اینچی با رزولوشن 1024 در 768 پیکسل است. قیمت این دستگاه ها به ترتیب ۳۲۹ و ۱۹۹ دلار خواهد بود.

مایکروسافت: دنیای جدیدی برای بازی های کامپیوتری

microsoft-game.jpg

با وجود اینکه مایکروسافت یکی از غایبان سرشناس در CES 2013 به شمار می رفت؛ اما معرفی پروژه این شرکت در کنفرانس سامسونگ، همگان را به وجد آورد. تصورش را بکنید که در اتاق مشغول بازی با ایکس باکس هستید. و بعد از یک انفجار شعله های آتش از تلویزیون بیرون بزند و همه جای اتاق را دربر بگیرد. این ایده ای است که امشب توسط مایکروسافت و سامسونگ معرفی شد.

برای آنکه بیشتر حال و هوای این ایده را درک کنید، توصیه می کنیم به هیچ وجه ویدیو دمو ساخته شده توسط مایکروسافت را از دست ندهید.


دسته بندی : موبایل و رایانه , سرگرمی , خبری , عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/10/20, 08:07 بعد از ظهر
حجت الاسلام نقویان گفت: وقتی آقایان با خواهش و تذکر به حرف ها گوش نمی دهند، باید فریاد کشید.

به گزارش ایلنا از یزد، حجت الاسلام ناصر نقویان سه شنبه شب در مراسم سوگواری دهه آخر صفر در مسجد حظیره یزد با اشاره به شرایط فعلی کشور گفت: حوزه های علمیه، صداوسیما، وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات، حوزه هنری و... اگر به درستی به وظایف خود عمل می کردند، شرایط کشور بدینگونه نبود و شاهد اعتیاد، طلاق و سایر ناهنجاری ها در جامعه نبودیم.

نقویان تصریح کرد: متاسفانه برخی خود را معصوم می دانند و هیچ احتمال خطایی در رفتار خود نمی دهند. چهارنعل می تازند، به حرف کسی گوش نمی دهند و می گویند همین است که هست.

وی با بیان اینکه تذکر بنده و امثال بنده به جایی نمی رسد گفت: باید بزرگانی که نفوذ کلام دارند و سکوتشان گاهی مضرّ است "تشر" بزنند.

این خطیب گفت: مطمئنم اگر امام زمان هم بیاید، برخی حرف خود را می زنند همچنانکه در مقابل حضرت علی هم عده ای گفتند «حرف، حرف ماست». عده ای چنان منجمدالفکر شده اند چاره ای جز سکوت در مقابلشان نیست.

حجت الاسلام نقویان در این‌باره توضیح داد: برخی نماز می خوانند، روزه می گیرند، سینه می زنند و اشک می ریزند ولی افکاری باطل دارند. حضرت علی می فرماید «عالم متهتک» و «جاهل متنسک» دو گروهی بودند که مرا کشتند. یک گروه جاهلی که فکری یخ زده مانند سنگ دارند، اگر خودمان را هم بکشیم فکر آنان عوض نمی شود، یک عده هم انسان های فهمیده و درس خوانده ولی بی حیاء و بی دین که در هنگام نوشتن هیچ مرزی را رعایت نمی کنند.

وی با بیان اینکه برخی اوقات لازم است در افکار خود تجدید نظر کنیم، گفت: باید احتمال داد بغیر از فکر خود ممکن است افکار برحق دیگری هم باشد، اگر حرف منطقی شنیدیم، آن را قبول کنیم اگرچه ۲۰ سال به غیر از آن معتقد بوده باشیم؛ که اگر اینگونه کنیم می بینیم چه دریچه هایی از معرفت به رویمان گشوده می شود. البته اینکار کاری سخت است.

نقویان افزود: شیعه امیرالمومنین باید در همه زمینه ها پیرو حضرت باشد نه اینکه دربرخی امور خود تصمیم گیر باشد. برخی تنها نماز شب ها را مهم می شمارند درحالیکه حضرت امیر در نهج البلاغه می فرماید خوشا به حال آنان که نمازشب نمی خوانند، روزه های مستحبی نمی گیرند ولی انسان های هوشمند و باهوشی هستند و می تواند در مواقع حساس تصمیم درست بگیرد.

وی با بیان اینکه پای سخن هر آخوندی و هر مداحی نباید رفت، گفت: این رفتارها از مصادیق هوشمندی است.

او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتقادات اخیر بنده به مقامات سیاسی موجب برخی واکنش ها شده گفت: یک طلبه در نامه ای به من از انتقادات اظهار تاسف کرده و نوشته بود بنده از ادبیات غیرمودبانه استفاده کرده ام که بنده پاسخ دادم: وقتی آقایان با خواهش و تذکر به حرف ها گوش نمی دهند، باید فریاد کشید.

وی در ادامه بابیان اینکه برخی در خیالات بسر می برند، گفت: قرآن هم در مواردی با اینچنین ادبیاتی سخن گفته و آورده «اولئک کالانعام بل هم اضل» یا «مثلهم کمثل الاحمار» بدین معنی که برخی مانند گاو و الاغ می مانند.

نقویان ادامه داد: اگر اینگونه ادبیات را روانشناسانه نمی دانیم، باید اطلاعیه ای برای خداوند صادر کنیم، بگوییم این سخنان بی ادبانه است و این آیات را از قرآن حذف کرد!

وی افزود: سخن مانند چهره است که در پشت پوست زیبا، استخوان هایی وجود دارد همچنانکه برای عمل کردن و نجات دادن یک انسان باید دست به تیغ جراحی برد و پوست را شکافت. گاهی اوقات باید درشتی کرد و البته در جای خود نرمی.

حجت الاسلام نقویان گفت: اگر انسان خود را اصلاح نکند حتی رئیس جمهور هم شود، اگر به قانون پایبند نبود و "پند" نگرفت، نوبت به "بند" می رسد.

وی تاکید کرد: منبر نباید همیشه به تعریف و تمجید بپردازد بلکه برخی اوقات "تشر" هم لازم است.

نقویان دلاوری های رزمندگان را در جنگ ۸ ساله یادآور شد و گفت: آنها رفتند تا ما امروز امنیت داشته باشیم، اگرچه امروز گرانی، بی تدبیری مسئولان و بی تقوایی برخی را داریم ولی باید بدانیم چه خون هایی برای این امنیت داده شده است.

نقویان همچنین با اشاره به اختلاس ۳ هزار میلیاردی گفت: چند وقت پیش پیامک آمده بود «هرجا سخن از اعتماد است، من هرهر می خندم، مدیرعامل سابق بانک ملی»!

وی افزود: باوجود این اختلاس می گویند این دولت پاک ترین دولت است! اگر انسان "رو" و "حیاء" داشته باشد خوب است! این ها همه درحالی است که برخی خانواده ها برای اجاره ۱۰۰ هزار تومانی، نگران اخراج و بیرون ریختن اسباب خود در خیابان هستند.

وی همچنین تلویحا خواستار عذرخواهی رئیس جمهور از مردم شد و گفت: خیلی خراب کرده ای!

وی گفت: اگر کسی می خواهد مدل زندگی اسلامی را برای خود اجرا نماید، باید به زندگی خود رنگ خدایی زند. او همچنین گفت: برای رنگ آمیزی زیرسازی لازم است و گاهی زیرسازی موجب زدودن برخی عادات زشت است.

او همچنین نگان اسلام را نسبت به دنیا "خیرخواهانه" دانست و گفت: نگاه غرب در این خصوص "خوش خواهانه" است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مجموعه «تام و جری» را ساخته صهیونیست ها دانست و گفت: آنان که پس از جنگ جهانی دوم به موش کثیبایدف معروف شده بودند با ساخت این مجموعه تلاش کردند ذهنیت ها را نسبت به خود تغییر دهند و بگویند این جمعیت ۷ میلیونی بر کل دنیا پیروز است و صاحب اقتصاد، تکنولوژی و... عالم هستند.

این خطیب شهیر در پایان با بیان اینکه یک طلبه خواب دیده بود که آن طنابی که شیطان برای گمراه کردن شیخ اعظم انصاری بکار گرفته بود پاره شده، گفت: آن طلبه موضوع را به شیخ می گوید که شیخ پاسخ می دهد شبی در حالی که پولی نداشتم به خانه مراجعت کردم و اهل خانه طلب طعام کردند. به فکرم رسید از وجوه شرعیه ای که در نزدم بود قرض گیرم و صبح آن را باز گردانم، غذا تهیه کردم ولی در میانه راه با خود گفتم از کجا معلوم تا فردا زنده باشی و خانواده ات پس از تو آن پول را برگردانند؟ اینگونه شد که برگشتم و به اهل خانه گفتم امشب را بدون شام می خوابیم، اینگونه شد که خداوند مرا کمک کرد و شیطان در گمراه کردنم ناکام ماند.

دسته بندی : سیاسی , خبری ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/10/20, 08:00 بعد از ظهر


دسته بندی : سیاسی , عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/10/20, 07:15 بعد از ظهر


مانند هر سال از هشتم ژانویه تمام طرفداران دنیای تکنولوژی و گجت ها، چشم به راه برگزاری بزرگترین نمایشگاه محصولات الکترونیک دنیا در لاس وگاس هستند. CES یا Consumer Electronics Show نام نمایشگاهی است که هر ساله با حضور تعداد زیادی از تولید کنندگان ابزار های الکترونیک، خبرنگاران سایت ها و خبرگزاری های مختلف برپا شده و به معرفی آخرین دستاوردهای لوازم الکترونیک مصرفی می پردازد. 

امسال هم به رسم همیشگی در نارنجی به این مراسم مهم خواهیم پرداخت و با جدیدترین گجت ها و اخبار فناوری آن در خدمت شما هستیم. در ادامه مطلب با ما باشید تا نگاهی خلاصه و مفید به دومین روز این نمایشگاه و گلچینی از مطالب امروز نارنجی داشته باشیم.


سونی  

gsmarena_000099999999.jpg

دومین روز نمایشگاه CES 2013 را بدون شک می توان روز سونی دانست. این کمپانی در ابتدا در جنگ تلویزیون ها، OLED پنجاه و شش اینچی خود را با کیفیت 4K معرفی کرد و سپس به سراغ بازار موبایل رفت.

طبق پیش بینی ها دو تلفن Xperia Z و Xperia ZL به صورت رسمی معرفی شدند. این تلفن های هوشمند از تکنولوژی Mobile Bravia Engine 2 برای بهینه سازی رنگ ها و تنظیمات استفاده می کنند و دارای بهترین صفحه نمایشی هستند که تاکنون سونی بر روی یک تلفن عرضه کرده. اکسپریا Z یکی از اولین تلفن هایی است که از نمایشگر 5 اینچی 1080p برخوردار است و در کنار آن، نمی توان از طراحی فوق العاده و پردازنده 4 هسته ای قدرتمندش نیز به سادگی عبور کرد. این تلفن وزنی معادل 140 گرم و ضخامتی در حد 7.9 میلیمتر دارد و درست شبیه نکسوس 4، پشت و روی این محصول از شیشه مقاوم ساخته شده که آن را بسیار جذاب کرده است.

اکسپریا ZL هم که تا حدودی شبیه Z است، ارتفاع کمتری دارد و با نمایشگر 1080p با قطر 5 اینچ آراسته شده. در ضمن وزن آن کمی بیشتر و معادل 151 گرم و ضخامتش هم معادل 9.8 میلیمتر است. در قسمت پشت آن نیز به جای شیشه از یک جنس بافت دار استفاده شده. 

اما طرفداران اولترابوک های سونی نیز از محصولات جدید بی نصیب نماندند؛ Vaio T15 محصول جدیدی است که از یک بدنه سبک آلومینیوم-منیزیومی، نسل سوم پردازنده های Core اینتل، صفحه لمسی با پشتیبانی از بیش از 10 انگشت، نمایشگر 15 اینچی با رزولوشن 1920 در 1080، و کف قیمت 950 دلاری برخوردار است.


سامسونگ  

samsung-imaxTV.jpg

سامسونگ بعد از سونی در روز دوم یکی از فعال ترین ها به شمار می رفت، با این وجود محصولات معرفی شده از جانب این سلطان کره ای، چندان نکته خیره کننده ای را در خود جای نداده بودند. شاید جذاب ترین دستگاه معرفی شده را بتوان تلوزیون OLED دارای صفحه نمایش خمیده دانست که اولین در نوع خود به شمار می رود. این تلویزیون 55 اینچی در نیمه دوم سال به بازار خواهد آمد و سامسونگ آن را دارای "حس IMAX" می نامد.

یخچال هوشمند ، دوربین های عکاسی جدید و تلوزیون 4K با صفحه نمایش شناور نیز از دیگر محصولات معرفی شده توسط سامسونگ در روز دوم نمایشگاه بودند.


پاناسونیک  

panasonic-tablet.jpg

در شرایطی بعد از دوران تبلت های 10 اینچی، اکثر شرکت ها به سمت تولید 7 اینچی ها روی آورده اند، این پاناسونیک است که تصمیم گرفته بر خلاف آب شنا کند. ظاهرا این شرکت نه تنها به کوچک کردن تبلت ها اعتقادی ندارد، بلکه 10 اینچ را نیز برای یک قشر خاص، کوچک می داند.

این کمپانی در کنفرانس خبری خود از یک تبلت 20 اینچی برای عکاس ها و گرافیست ها پرده برداری کرد؛ این تبلت مجهز به ویندوز 8 است و نکته جالبی که در مورد آن وجود دارد، کیفیت فوق العاده صفحه نمایش است. تجربه تلویزیون سازی پاناسونیک، به این شرکت کمک کرده تا برای اولین بار تبلتی با کیفیت تصویر 4K را تولید نماید.

LG  

LG-tablet.jpg

ال جی دیروز با معرفی لوازم منزل هوشمند و تلویزیون های رنگارنگ، حسابی در CES گرد و خاک به راه انداخت. اما این کمپانی بازار تبلت ها و اولترابوک ها را نیز از محصولات خود بی نصیب نگذاشته است؛ محصول جدید ال جی Tab-book Ultra نام دارد که در دو نوع ارائه می شود. این تبلت ها کشویی هستند و کیبوردی در پشت نمایشگر آن ها پنهان شده است. صفحه نمایش این دستگاه ها دارای کیفیت 720p است و از پنج لمس همزمان پشتیبانی می کند. شما می توانید ویندوز 8 را به لطف پردازنده Core i5 در این دستگاه با وزن 1.23 کیلوگرم و ضخامت 19.7 میلیمتر، تجربه نمایید.

Huawei  

huawei-phone.jpg

غول چینی همانطور که پیش بینی می شد با دو تلفن هوشمند جدید در CES 2013 حضور یافت. اولین محصول فبلتی غول آسا به نام Ascend Mate است که صفحه نمایشی 6.1 اینچی دارد. صفحه نمایش این تلفن دارای کیفیت 720p است که توسط گوریلا گلس محافظت شده و امکان کار با دستکش را نیز برای کاربر فراهم می کند. پردازنده این دستگاه 4 هسته ای است و 2 گیگابایت رم نیز در کنار آن قرار داده شده. شما می توانید اندروید 4.1 را در این فبلت 198 گرمی با قیمت 480 دلار تجربه نمایید.

محصول بعدی نیز Ascend D2 نام دارد که با صفحه نمایش 1080p خود، نگاه های بسیاری را معطوف به این کمپانی چینی کرده است. این تلفن پردازنده ای 4 هسته ای دارد و در برابر آب و گرد و غبار نیز مقاوم خواهد بود. می توانید معرفی این دو محصول را در این مطلب مطالعه کنید.


شارژ بی سیم eCoupled  

wireless charging.jpg

یکی از مباحثی که بسیاری از علاقه مندان به تکنولوژی منتظر معرفی پیشرفت های جدید آن در CES بودند، بی شک شارژ بی سیم است. یکی از مواردی که در این حوزه امروز معرفی شد تکنولوژی eCoupled نام دارد که امکان انتقال شارژ را به صورت بی سیم بین دستگاه های موبایل فراهم می کند.

تکنولوژی eCoupled  با استفاده از استاندارد شارژ بیسیم Qi به شما امکان شارژ بیسیم دستگاه تان را با استفاده از شارژرهای استاندارد بی سیم می دهد. آنگاه شما قادر خواهید بود که این شارژ باتری را به دیگر ابزارهای موبایل دارای چنین امکانی ارسال کنید. نمونه ارائه شده از این تکنولوژی در CES 2013 به خوبی از پس کار محوله بر می آید. اما هنوز درباره زمان احتمالی تبدیل این ایده به محصول نهایی خبری در دست نیست.


بالش با اسپیکر های بی سیم  

pillow.jpeg

اگر دوست دارید تا تجربه جدیدی را از فیلم دیدن در تخت خواب بدست آورید، توصیه می کنیم که این بالش جذاب را از دست ندهید. بالش Brookstone در داخل خود یک جفت اسپیکر خوش صدا را جای داده است که به صورت وایرلس به تلوزیون شما متصل می شوند.

این محصول گر چه کمی از بالش های عادی سنگین تر است، اما کاملا نرم بوده و شما وجود اسپیکرهای درون آن را حس نمی کنید. این بالش خوش خواب احتمالا از اواخر بهار ۲۰۱۳ با قیمت ۱۲۹ دلار وارد بازار خواهد شد.دسته بندی : دانلود فیلم , موبایل و رایانه , سرگرمی , هنری , خبری , عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/10/19, 07:53 بعد از ظهر
 
به گزارش پرداد به نقل از دیلی میل: “اما پیکلز” ۱۸ ساله با انتشار تصاویری از خودش نشان داد چه مهارت فوق العاده ای در زمینه گریم سینمایی دارد. تصاویر منتشر شده از وی در یوتویوب تا کنون بیش از ۱٫۵ میلیون بازدیدکننده داشته است.
این دختر نوجوان سابقا به قدری خجالتی بود که از حضور در جمع وحشت داشت و حتی نمیتوانست در کلاس درس به سوالات معلمان پاسخ دهد. اما او اکنون به یک پدیده اینترنتی تبدیل شده است. بیش از ۱٫۵ میلیون نفر شاهد تصاویر وی بوده اند که درآنها خود را به هر شکلی گریم کرده است. ازشخصیتهای معروف سینمایی چون ادوارد دست قیچی با بازی جانی دپ تا شکل کتی پری و حتی اشخاص اساطیری در فیلمهای تخیلی.
او در مصاحبه اش گفته است از دو سال پیش که خجالتی بودنش در زندگی اش تاثیر بدی گذاشته بود شروع به هنرنمایی در اینترنت کرد و این کار باعث شد وی اندک اندک اعتماد به نفس از دست رفته اش را باز یابد. او میگوید اکنون به راحتی در مقابل دوربین به صورت آنلاین با دیگران ارتباط برقرار میکند و به این ترتیب بر ترس خود غلبه پیدا کرده است.
وی میگوید اولین بار از تکنیکهای آرایشی برای کوچک کردن بینی اش که فکر میکرد کمی بزرگ است استفاده کرد. او از ۵ سال پیش کارش را به صورت حرفه ای آغاز کرده است و یک سال است در یوتویوب یک شبکه اختصاصی دارد.
او اکنون در این شبکه مجازی خیلی موفق است و حتی از این طریق در آمد هم داشته است. او امیدوار است روزی بتواند به صورت کاملا تخصصی در تلویزیون و سینما فعالیت کند.
 


دسته بندی : هنری , عکس های جدید , بخش مخصوص خانم ها , بخش مخصوص آقایان ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/10/19, 07:49 بعد از ظهر


دسته بندی : هنری , ورزشی , عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/10/19, 07:30 بعد از ظهر


بعد از صحبت های افتتاحیه مراسم سونی که مدیر عامل کمپانی آقای «کازوئو هیرایی» انجام داد، نوبت به «فیل مولینکس» مدیر ارشد عملیاتی کمپانی رسید تا برای معرفی اکسپریا Z و سایر محصولات جدید سونی بر روی صحنه بیاید. او این تلفن را با این کلمات توصیف کرد: «بهترین تکنولوژی، امکانات ارتباطی و محتواهای سونی.»

این تلفن هوشمند از تکنولوژی Mobile Bravia Engine 2 برای بهینه سازی رنگ ها و تنظیمات استفاده می کند و دارای بهترین صفحه نمایشی است که تاکنون سونی بر روی یک تلفن عرضه کرده. دوربین دستگاه 13 مگاپیکسلی و برخوردار از سنسور Exmor R است که می تواند ویدیوهای HDR  ضبط کند. در زیر دریچه دوربین، فلاش نیز قرار دارد. یک تلفن ضد آب و ضد گرد و غبار. شما می توانید این تلفن را با خود به حمام ببرید یا زیر باران با خیال راحت از آن استفاده کنید.

در ادامه مطلب با نارنجی همراه باشید و توضیحات دیگر درباره این تلفن را بخوانید.

اکسپریا Z  

سونی به سنت هر سال تلفن های هوشمند جدیدش را در CES معرفی کرد و امسال نوبت به اکسپریا Z رسید، تلفنی که در کنار دیگر مدل بسیار شبیه به خود، یعنی اکسپریا ZL به عنوان پرچمدار تلفن های سونی معرفی شده. اکسپریا Z یکی از اولین تلفن هایی است که از نمایشگر 5 اینچی 1080p برخوردار است و در کنار آن نمی توان از طراحی فوق العاده و پردازنده 4 هسته ای قدرتمندش به سادگی عبور کرد.

در نگاه اول اکسپریا Z یک تلفن لمسی مشابه سایر تلفن ها به نظر می رسد ولی زمانی که آن را در دست بگیرید خواهید فهمید که چقدر مربع-مستطیلی است. به جای دارا بودن لبه های گرد، یک طراحی تیز و قالب دار را شاهد هستیم ولی این به هیچ عنوان یک تلفن کوچک نیست.

اکسپریا Z وزنی معادل 140 گرم و ضخامتی در حد 7.9 میلیمتر دارد. درست شبیه نکسوس 4، پشت و روی تلفن از شیشه مقاوم ساخته شده که آن را بسیار جذاب کرده ولی هنوز تست مقاومت آن در حوادثی مثل سقوط صورت نگرفته تا از میزان استحکام آن اطلاع دقیق داشته باشیم.

دکمه روشن/خاموش در میانه لبه سمت راست است و زیر آن دکمه تنظیم شدت صدا قرار دارد. لبه های دستگاه غیر تجملاتی هستند و بدون تردید در اینجا با یک طراحی اصیل سونی روبرو هستیم که یادآور روز های اوج کمپانی است.

اکسپریا Z دارای پورت های میکرو USB، میکرو SD و سیم کارت است که زیر پنل های باز شونده لبه های دستگاه قرار دارند. این تلفن دارای استانداردهای ضد آب و ضد گرد و غبار است و چنانچه تا نیم ساعت آن را در عمق 1 متری آب نگه دارید، مشکلی بروز نخواهد کرد.

اکسپریا Z از پردازنده 4 هسته کوالکوم Snapdragon S4 Pro با فرکانس 1.5 گیگاهرتز برخوردار است یعنی چیپی مشابه اپتیموس G، نکسوس 4 و Droid DNA ساخت HTC. گرافیک آن Adreno 320، رم معادل 2 گیگابایت، حافظه داخلی 16 گیگابایت (با امکان افزودن حافظه جانبی تا 32 گیگابایت) است. دوربین جلو نیز 2.2 مگاپیکسل است.

باتری دستگاه 2330 میلی آمپر ظرفیت دارد و تلفن از اندروید 4.1 برخوردار است که بلافاصله بعد از عرضه به بازار، به اندروید 4.2 به روز رسانی خواهد شد.

اکسپریا ZL  

اکسپریا ZL هم که تا حدودی شبیه Z است، ارتفاع کمتری دارد و با نمایشگر 1080p  با قطر 5 اینچ آراسته شده. در ضمن وزن آن کمی بیشتر و معادل 151 گرم، و ضخامتش هم معادل 9.8 میلیمتر است. در قسمت پشت آن نیز به جای شیشه از یک جنس بافت دار استفاده شده.

هر دو تلفن از چیپ پردازشی، دوربین، و نرم افزارهای مشابه برخوردارند ولی مدل ZL قابلیت ضد آب را دارا نیست. هر دو تلفن در سه ماه اول 2013 به بازار عرضه خواهند شد ولی سونی هنوز قیمت آنها را تعیین نکرده. اگر مایل هستید بدانید در چه رنگ هایی عرضه خواهند شد، سونی این 3 رنگ را در نظر دارد: مشکی، سپید و ارغوانی.

گالری عکس  

xperia_z_zl1_1020_verge_super_wide.jpg

xperia_z_zl2_1020_verge_super_wide.jpg

xperia_z_zl3_1020_verge_super_wide.jpg

xperia_z_zl4_1020_verge_super_wide.jpg

xperia_z_zl13_1020_verge_super_wide.jpg

xperia_z_zl14_1020_verge_super_wide.jpg

xperia_z_zl15_1020_verge_super_wide.jpg

xperia_z_zl6_1020_verge_super_wide.jpg

IMG_6481_verge_super_wide.jpg

IMG_6483_verge_super_wide.jpg

IMG_6486_verge_super_wide.jpg

IMG_6692_verge_super_wide.jpg

IMG_6704_verge_super_wide.jpg

IMG_6647_verge_super_wide.jpg

IMG_6644_verge_super_wide.jpgدسته بندی : موبایل و رایانه , خبری , عکس های جدید ,
برچسب ها : CES CES2013 Sony sony xperia Sony Xperia Z Sony xperia zl Xperia ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/10/19, 07:14 بعد از ظهر


مانند هر ساله از هشتم ژانویه تمام طرفداران دنیای تکنولوژی و گجت ها، چشم به راه برگزاری بزرگترین نمایشگاه محصولات الکترونیک دنیا در لاس وگاس هستند. CES یا Consumer Electronics Show نام نمایشگاهی است که هر ساله با حضور تعداد زیادی از تولید کنندگان ابزار های الکترونیک و خبرنگاران سایت ها و خبرگزاری های مختلف برپا شده و به معرفی آخرین دستاوردهای لوازم الکترونیک مصرفی می پردازد.

امسال هم به رسم همیشگی در نارنجی به این مراسم مهم خواهیم پرداخت و با جدیدترین گجت ها و اخبار فناوری آن در خدمت شما هستیم. در ادامه مطلب با ما باشید تا نگاهی خلاصه و مفید به اولین روز این نمایشگاه و گلچینی از مطالب امروز نارنجی داشته باشیم. و

HP

hp-minimonitor.jpg

اچ‌پی یکی از فعال ترین شرکت ها در روز اول به شمار می رفت. این شرکت که تمرکز خود را بر روی معرفی مانیتور قرار داده بود، توانست با طراحی های جالب، نگاه های بسیاری را معطوف به خود سازد.

جالب ترین محصول معرفی شده توسط این کمپانی را شاید بتوان اولین مانیتور ۱۵ اینچی سفری دانست. این مانیتور با کیفیت ۱۳۶۶ در ۷۶۸ پیکسل، تنها 1.5 کیلوگرم وزن دارد و ضخامتش تنها به ۳ سانتی متر می رسد. این مدل قرار است با قیمت ۱۷۹ دلار عرضه شود.

hp-envy.jpg

مانیتور Envy نیز یکی دیگر از محصولات معرفی شده در روز اول است. این مانیتور زیبا علاوه بر پنل IPS مجهز به سیستم صوتی Beats نیز هست که در کنار کیفیت تصویر 1080p، مجموعه ای فوق العاده را تشکیل داده است. قیمت این مانیتور ۴۹۹ دلار خواهد بود.

البته اچ‌ پی علاوه بر موارد ذکر شده، یک مانیتور فوق نازک و همچنین یک اسلیک بوک مجهز به ویندوز ۸ با صفحه نمایش لمسی را نیز در اولین روز CES 2013 معرفی کرد.

Lenovo

lenovo-allinone.jpg

لنوو با یک All in One کار خود در نمایشگاه را آغاز کرد. IdeaCentre Horizon نام محصولی است که دارای صفحه نمایشی ۲۷ اینچی لمسی با کیفیت Full HD است. نکته جالبی که در مورد این دستگاه وجود دارد باتری داخلی آن است که می‌تواند تا ۲ ساعت شما را از برق بی نیاز کند. وزن این دستگاه ۷.۷ کیلوگرم و با قیمت ۱۶۹۹ دلار عرضه خواهد شد.

Lenovo-helix.jpeg

ظاهرا عشق ویندوز ۸ بدجوری گریبان گیر لنوو شده، چرا که محصول بعدی این شرکت نیز بر پایه این سیستم عامل شکل گرفته است. تینک پد Helix یک لپ تاپ-تبلت تبدیل شونده است که تنها ۲۰ میلیمتر ضخامت دارد و مجهز به پردازنده Core i7 است. این محصول جذاب قرار است با قیمت ۱۴۹۹ دلار به بازار عرضه شود.

yoga-11s.jpg

اما ترمز لنوو در همین جا کشیده نمی شود؛ حتما با لپتاپ های دوست داشتنی ideaPad آشنا هستید. عضور جدید این خانواده Yoga 11S نام دارد و یک تبدیل شونده ۱۱ اینچی به شمار می رود. این دستگاه دارای نمایشگری لمسی و فوق العاده با کیفیت تصویر ۱۶۰۰ در ۹۰۰ پیکسل است. که در کنار پردازنده Core i5، مجموعه ای وسوسه کننده را تشکیل می دهد. ضخامت این تبدیل شونده تنها 1.72 سانتی متر است و با کف قیمت ۷۹۹ دلار ارائه خواهد شد.

LG

magic remote.jpg

غول کره ای امروز کنفرانس خبری خود را در شرایطی برگزار کرد که تمرکز اصلی خود را بر روی هوشمند سازی منازل قرار داده بود. در این کنفرانس شعار «لمس زندگی هوشمند» در حالی مطرح شد که یخچال مجهز به گوگل کلندر، ماشین لباس شویی هوشمند، ربات جارو کش و ... همگی از محصولات معرفی شده هستند که قرار است توسط یک اپلیکیشن موبایل مدیریت شوند.

ال جی اما به همین کفایت نکرده و مانند همیشه بازار تلویزیون ها را نیز از نوآوری های خود بی نصیب نگذاشت. تلویزیون لیزری ۱۰۰ اینچ و یا OLED دوازده هزار دلاری ، همگی از گجت های معرفی شده در مراسم امروز بودند. در این بین کنترل جادویی نیز یکی از مواردی بود که مرز های تکنولوژی را به نوبه خود جا به جا کرد. با معرفی این دستگاه، رقابت بین دو سلطان عرصه تلویزیون به اوج خود رسید و اکنون باید منتظر نشست تا سامسونگ نیز محصولات خود را در CES معرفی نماید.

Alcatel

alcatel-slimest2.jpeg

شرکت آلکاتل در سال های گذشته نتوانسته نام خود را در میان بازار تلفن های هوشمند تثبیت نماید. اما در CES امسال سعی کرد تا با محصولات متعدد، آینده خود را تضمین نماید.

سه تبلت ارزان قیمت و یک تلفن ۵ اینچی در ابتدا نگاه های زیادی را به خود معطوف نکردند؛ اما ادعای آلکاتل در مورد محصول بعدی، بازی را به نوعی برگرداند.

One Touch Idol Ultra نام تلفنی هوشمند است که به گفته آلکاتل نازک ترین موبایل هوشمند دنیا به حساب می آید. این تلفن که صفحه نمایشی ۴.۷ اینچی دارد از پردازنده دو هسته ای با سرعت ۱.۲ گیگاهرتز بهره می برد و دوربین ۸ مگاپیکسلی را در پشت خود جای داده است. این تلفن تنها ۶.۴۵ میلیمتر ضخامت دارد.

Vizio

vizio-phone.jpeg

شاید شرکت ویزیو را بیشتر به خاطر تلویزیون های بسیار خوبش بشناسید، اما این شرکت هر از گاهی هوس می کند تا دیگر حوزه های تکنولوژی را نیز قلقلک دهد. این کمپانی پس از دو سال به بازار تلفن های هوشمند باز گشته است. این بار با دو تلفن ۴.۷ و ۵ اینچی . جالب اینکه ویزیو این تلفن ها را ویژه بازار چین آماده کرده است و می خواهد فروش خود را به فراتر از مرز های آمریکای شمالی گسترش دهد. کیفیت صفحه نمایش مدل ۵ اینچی، 1080p خواهد بود که بسیار شگفت انگیز است به نحوی که خبرنگار وبلاگ The Verge آن را غیر واقعی می خواند. پردازنده این محصولات نیز دو هسته ای و با سرعت ۱.۵ گیگاهرتز است که از خانواده کوالکام به حساب می آید.

ویزیو همچنین بازار تبلت ها را نیز فراموش نکرده و با یک تبلت ۷ اینچی و یک ۱۰ اینچی سعی کرده تا جایی که می تواند در زندگی شخصی کاربران، برند خود را جاودانه کند.

Nvidia

Tegra4.jpg

شاید کمتر کسی انتظار چنین حضور قدرتمندی را از جانب انویدیا داشت. این شرکت در ابتدا از چیپ تگرا ۴ به صورت رسمی پرده برداری کرد. این چیپ که از معماری Cortex-A15 بهره می برد، سرعت پردازش را نسبت به تگرا ۳ کاملا بهبود داده و قابلیت های متعددی را همراه خود به ارمغان آورده است.

nvidia-shield.jpg

اما شاید برگ برنده انویدیا در نمایشگاه امسال، پروژه شیلد باشد. این پروژه در واقع مربوط به کنسول بازی اختصاصی این کمپانی می شود که از سیستم عامل اندروید بهره می برد. این دستگاه از Wii U کوچکتر است و دارای صفحه نمایشی ۵ اینچی با کیفیت تصویر 720p است که البته از چند لمس همزمان نیز پشتیبانی می کند. قدرت تگرا ۴ در کنار اندروید می تواند این دستگاه را به نقطه عطفی در بازی های موبایلی تبدیل نماید.

تبلت کاغذی

paper tablet.jpg

هیچ چیز مانند یک نوآوری نمی تواند طرفداران تکنولوژی را به وجد بیاورد. در CES 2013 شاهد معرفی ایده اولیه تبلتی ۱۰.۷ اینچی بودیم که با کاغذ الکترونیکی ساخته شده بود. این تبلت دارای پردازشگر Core i5 است و می تواند به خوبی نشانگر مسیری باشد که تکنولوژی در آینده در آن گام خواهد برداشت.

دسته بازی اندرویدی

moga-pro-1.jpg

چند خط بالاتر در رابطه با کنسول بازی انویدیا صحبت کردیم، اما اگر دل تان نمی خواهد تا تلفن هوشمند خود را کنار بگذارید و در عین حال دوست دارید تا حرفه ای تر بازی کنید، پیشنهاد می کنیم تا دسته بازی Moga Pro را از دست ندهید . این دسته برای تلفن های اندرویدی طراحی شده است و طراحی آن بسیار شبیه به دسته کنسول اکس باکس است. مدل قبلی این دستگاه با قیمت ۵۰ دلار عرضه می شد، اما قیمت محصول جدید که بزرگتر و حرفه ای تر است، هنوز اعلام نشده.

عینک هوشمند ووزیکس

smart-glass.jpg

گوگل گلس دیگر تنها نیست و اکنون باید برای تصاحب بازار واقعیت افزوده، با عینک ووزیکس رقابت کند. البته نمی توان این دو محصول را به طور کلی با هم مقایسه نمود چرا که ووزیکس قرار است تا تمرکز خود را بر روی ارائه اطلاعاتی مختصر به کاربران قرار دهد. نمایشگر کوچکی که به کمک این عینک در جلوی چشم کاربر قرار می گیرد، رزولوشنی برابر ۸۰۰ در ۴۸۰ پیکسل دارد که با توجه به فاصله کم آن تا چشم، کیفیت مؤثری به حساب می آید. این دستگاه می تواند تا ۸ ساعت شارژ را در خود نگه دارد و قیمت آن ۵۰۰ دلار خواهد بود.

تانک های کنترلی

tank.jpeg

دنیای اسباب بازی ها نیز از پیشرفت تکنولوژی در امان نمانده است. شرکت BeeWii اسباب بازی های جدیدی را در CES معرفی کرد که یکی از آن ها Tank Bee نام دارد. این تانک ها می توانند به یکدیگر گلوله های مادون قرمز شلیک کنند و قطعا اگر دو عدد از آن ها را به جان هم بیندازید، جدالی نفس گیر را شاهد خواهید بود. هلیکوپتر Sting Bee نیز ساختاری مشابه دارد و کنترل آسمان ها را در اختیار شما قرار می دهد. اما اگر بخواهیم به بحث مهم قیمت اشاره کنیم، باید بگوییم که این اسباب بازی های فوق العاده احتمالا حدود ۱۲۰ دلار قیمت خواهند داشت.


دسته بندی : موبایل و رایانه , سرگرمی , خبری , عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/10/18, 08:32 بعد از ظهر
[]

دسته بندی : موبایل و رایانه , هنری , دانلود فیلم , دانلود برنامه برای رایانه و موبایل ,» عشقی که هوس نیست! ( 1393/01/27 )
» با دختر بزرگ تر از خودم ازدواج کنم؟ ( 1393/01/27 )
» 13 عضو بی استفاده در بدن که نیازی به آنها نداریم! ( 1393/01/10 )
» از کاغذ سازی نوکیا تا برنج فروشی سامسونگ!غول های موبایل قبلا چه کاره بوده اند؟! ( 1392/12/29 )
» چشمان زیبای شما در قاب تصویر به روایت سورن مانولیان ( 1392/12/21 )
» خالق زیبای من ( 1392/11/13 )
» ۱۰ مکانی که اجازه مشاهده آنها روی نقشه گوگل را ندارید ( 1392/11/13 )
» گزارش تصویری: سیاستمداران دنیا با ژست‌های عجیب ( 1392/10/29 )
» 7 شوخی زشت آقایان با خانم ها ! ( 1392/10/25 )
» عکس: محافظت از روحانی با کیف ضدگلوله ( 1392/10/25 )
» سرتیم حفاظت سیدحسن نصرالله کیست؟ + تصاویر ( 1392/10/25 )
» بابک زنجانی چقدر ثروت دارد؟ ( 1392/10/25 )
» ترانه طنزی که ناصر فیض در انجمن شعر شهر خواند ( 1392/10/25 )
» عکس هایی متفاوت از حاشیه های مراسم دیشب توپ طلا ( 1392/10/25 )
» عکس: کاسیاس و همسرش ( 1392/10/20 )
» چرا استفاده از شبکه‌های Wi-Fi عمومی برای انجام امور بانکی و شخصی بسیار خطرناک است؟ ( 1392/10/16 )
» عکس: بازهم شادی عجیب غلامپور! ( 1392/09/29 )
» عکس: خودروی فرمانده ارتش ( 1392/09/29 )
» طالع گروه خونی ( 1392/09/28 )
» طالع بینی بر اساس گروه خونی ( 1392/09/28 )
» طالع‌بینی براساس گروه خونی! ( 1392/09/28 )
» طنز/ علی لاریجانی:آمریکا خیلی پررو شده! ( 1392/09/23 )
» برترین عکس‌های 2013"آتلانتیک"(2) ( 1392/09/23 )
» برترین عکس‌های 2013 "آتلانتیک" ( 1392/09/21 )
» گران‌ترین لپ‌تاپ‌های دنیا+ عکس ( 1392/09/21 )
» بازتاب عذرخواهی کفاشیان از مسی ( 1392/09/21 )
» وقتی همسر اوباما غیرتی می شود +عکس ( 1392/09/21 )
» نامه فرناندا لیما رئیس جمهور برزیل به ضرغامی! ( 1392/09/18 )
» عکس: تغییر دکوراسیون اتاق رهبر انقلاب در 14 سال ( 1392/09/17 )
» تصاویر کوهنوردی حسن روحانی در ارتفاعات تهران ( 1392/09/17 )
موضوعات

صفحات

نظرسنجی

دوست دارید وبلاگ در چه زمینه هایی فعال باشد؟لینکدونی

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات