اینجا قلمرو من است Here is my territory

ADS
نویسنده : علی بیک محمدی 1391/08/28, 06:43 بعد از ظهر
عکس العمل جالب در گرفتن توپ / تصویر متحرک

دسته بندی : عکس های جدید , ورزشی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/08/25, 07:56 بعد از ظهر

یك تست شخصیت سنجی کامل !

 

 

تست شخصیت,تست شخصیت سنجی

 

ابتدا مطمئن شوید به اندازه كافی وقت دارید و می توانید فكرتان را متمركز نمائید.

 

برای انجام این آزمون باید تصویر موقعیتهای گفته شده را به ذهن بیاورید و خود را در آن موقعیت قرار دهید. ابتدا با جنگل شروع می ‌كنیم.

 

*******

 

.جنگل

 

خود را دریك جنگل مجسّم كنید و به سوالات زیر پاسخ دهید:

 

آیا جنگلی كه در آن هستید تاریك است یا روشن؟

 

الف) من خود را در جنگلی در روشنایی روز می ‌بینم.

ب) من خود را در جنگلی در شب می ‌بینم.

پ) من خود را در جنگلی در هنگام غروب،یا طلوع خورشید می ‌بینم. نه كاملاً تاریك و نه كاملاً روشن.

 

آیا راهی در میان جنگل وجود دارد؟

 

الف) بله

ب) نه

********

 

.فنجان

 

حال از شما می ‌خواهیم كه به میان جنگل بروید.

 

فنجانی را می ‌بینید. چه شكلی است؟

 

الف) فنجان به نظر من با ارزش می ‌آید.

ب) فنجان به نظر من ارزش چندانی ندارد.

 

با آن چكار می ‌كنید؟

 

الف) رهایش می ‌كنم و از كنارش می ‌گذرم.

ب) ار زمین برمی ‌دارمش و سپس دوباره به زمین می ‌اندازمش.

پ) از آن استفاده می ‌كنم و سپس آن را همانجا رها می ‌كنم.

ت) بر می ‌دارمش و با خودم می ‌برم.

 

********

.آب

 

به راهپیمایی در جنگل ادامه می ‌دهید تا به آبی می ‌رسید.

 

آبی كه می ‌بینید چه شكلی است؟

 

الف) گودالی است كه آب باران در آن جمع شده است.

ب) بركه

پ) رود كوچك

ت) رودخانه

ث) دریاچه

ج) اقیانوس

 

آیا آبی كه می ‌بینید جریان دارد؟

 

الف) بله (تند)

ب) بله (كند)

پ) نه (آرام و بی‌جنب‌وجوش)

ت) نه (كاملاً راكد)

 

آب چه عمقی دارد؟

 

الف) خیلی كم

ب) می ‌توانم در آن بایستم

پ) از قد من بیشتر است.

ت) خیلی عمیق است.

 

باید از آب عبور كنید. چگونه این كار را می ‌كنید؟

 

الف) پیاده به آب می ‌زنم یا شنا می ‌كنم.

ب) آن را دور می ‌زنم.

پ) از روی پل رد می ‌شوم.

ت) از قایق یا كشتی استفاده می ‌كنم.

 

*********

.خرس

 

به راهتان در جنگل ادامه می ‌دهید كه ناگهان با خرسی مواجه می ‌شوید.

 

چه نوع خرسی است؟

 

الف) یك خرس كوچولوی خوشگل

پ) یك خرس بزرگ و واقعی

 

آن خرس چكار می ‌كند؟ (نزدیكترین گزینه را انتخاب كنید.)

 

الف) خرس متوجه من نشده است.

ب) خرس متوجه من شده و دارد با خودش بازیهای قشنگی می ‌كند.

پ) خرس متوجه من شده ولی با من كاری ندارد و سرگرم كار خودش است.

ت) خرس متوجه من شده و به نحو تهدیدآمیز و ترسناكی به من نگاه می ‌كند.

ث) هیچكدام ... صاف دارد به طرف من می ‌آید.

 

شما باید به راهتان ادامه دهید. با آن خرس چكار می ‌كنید؟

 

الف) كار خاصی نمی ‌كنم. خیلی كوچولو وخوشگل است و به فكر این هستم كه آن را بغل كنم و همراه خود ببرم.

ب) به آن توجهی نمی ‌كنم و راهم را ادامه می ‌دهم.

پ) قبل از آن كه مرا ببیند از آنجا دور می ‌شوم.

ت) بالای درخت می ‌روم یا پنهان می ‌شوم.

ث) می ‌ایستم و با آن مقابله می ‌كنم. من پیروز خواهم شد.

ج) می ‌ایستم و مقابله می ‌كنم. كمی زخمی می ‌شوم.

چ) هیچكدام از این گزینه‌ها به انتخاب من نزدیك نیست.

 

*******

.ساحل

 

به راهتان ادامه می ‌دهید تا به ساحلی می ‌رسید.

 

چند نفر آدم در آنجا می ‌بینید؟

 

الف) صدها و شاید هزاران نفر.

ب) 20 تا 100 نفر

پ) یكیا دو نفر

ت) هیچكس

 

فاصله شما از آنها چقدر است؟

 

الف) آنقدر نزدیكند كه می ‌توان با آنها صحبت كرد.

ب) آنقدر نزدیك نیستند كه بتوان با آنها صحبت كرد.

پ) یا خیلی دورند ویا هیچكس در ساحل نیست.

 

*******************************************

 

جنگل و مسیر

 

جنگل نماد «زندگی» شماست و این كه شما چگونه به آن نگاه می ‌كنید. اگر شما گزینه «جنگل در روشنایی روز» را انتخاب كرده‌اید، این قویاً نشانگر این است كه به طور كلی آدم شادی هستید. هر چه نور بیشتری در جنگل ببینید به معنی این است كه زندگی شما از محتوای بیشتری برخوردار است. چنانچه شما گزینه «جنگل در شب» را انتخاب كرده‌اید، بدین معنی است كه چیز عمده‌ای در زندگی شما وجود دارد كه می ‌خواهید آن را تغییر دهید یا از آن ناراضی هستید. این انتخاب همچنین بیانگر این است كه شما به دلایلی تحت فشار استرس قرار دارید. اگر گزینه «جنگل نه كاملاً تاریك و نه كاملاً روشن» را انتخاب كرده‌اید، نشانگر چیزی بین دو حالت فوق است. یعنی این كه یكی دو چیز در زندگی شما وجود دارد كه مایلید آن را تغییر دهید.

 

اگر راهی در جنگل دیده‌اید بدین معنی است كه هنوز در زندگی خود به طور كامل جا نیافتاده‌اید. جوانترها معمولاً چنین راهی را می ‌بینند. چرا چنین است؟ راه، نماد جایی است كه به سوی آن در حركتید. كسانی كه هنوز راه مشخصی را در زندگی خود پیدا نكرده‌اند به احتمال زیاد راهی را در جنگل می ‌بینند. و از طرف دیگر، كسانی كه راه زندگی خود را یافته‌اند(معمولاً افراد مسن‌تر) احتمال كمتری دارد كه راهی در بین جنگل ببینند.

 

******************

فنجان = ثروت

 

فنجان نماد «ثروت» و رهیافت شما به آن است. این سوال به شما این شانس را می ‌دهد كه هر نوع فنجانی را ببینید. در واقع، این سوال به شما فرصت می ‌دهد تا به خودتان پاداش بدهید. اگر فنجان باارزشی را دیده‌اید در این صورت چیزی كه برایتان باارزش است را به خودتان پاداش داده‌اید. و اگر فنجانی كه دیده‌اید ارزش چندانی نداشته، یعنی هنگامی كه فرصتی پیش آمده به خودتان پاداش نداده‌اید.

 

اگر فنجان را رها كرده‌اید، یعنی به شما شانس داده شده كه پاداشی بگیرید ولی شما آن را پشت سر گذاشته‌اید. این بدان معنی است كه یا ثروت برای شما ارزش محسوب نمی ‌شود و یا اینكه فكر می ‌كنید «ثروت»، چیزی است كه باید برای به دست آوردنش كار و تلاش كنید.

 

اگر فنجان را از زمین برداشته ودوباره به زمین انداخته‌اید، بدان معنی است كه شانس پاداش گرفتن به شما داده شده است، شما هم به قدر كافی كنجكاو بوده‌اید كه فنجان را از زمین برداشته‌اید، ولی آن را پشتeسرگذاشته‌اید. یا ثروت برای شما ارزش eواقعی محسوب نمی ‌شود و یا فكر می ‌كنید «ثروت» چیزی است كه باید برای بهe دست آوردنش كار و تلاش كرد.

 

اگر از فنجان استفاده كرده و سپس آن را همانجا رها كرده‌اید، بدین معنی است كه شانس پاداش گرفتن به شما داده شده و شما یك استفاده فوری برای آن پیدا كرده‌اید و فوراً آن را به كار بسته‌اید. بسیاری از مردم یك فنجان چای یا قهوه می ‌بینند و آن را می ‌نوشند. شما هم چنین بوده‌اید؟ شما شانس پاداش گرفتن را پشت سر گذاشت‌اید و یك استفاده عملی برای فنجان یافته‌اید. رهیافت شما به سوی پاداش، «اینجا و اكنون» بوده است.

 

اگر فنجان را برداشته و با خود برده‌اید، احتمالاً فنجانی را دیده‌اید كه به نوعی برایتان باارزش بوده است. یعنی شما شانس پاداش دادن سریع به خودتان را پیدا كرده‌اید و از آن استفاده نموده‌اید.

 

********************

آب = رابطه جنسی

 

آب، برای همه و به ویژه برای خانمها، نماد رابطه جنسی است. عمق و سرعت جریان آبی كه دیده‌اید نشانگر طرز فكر و تمایل شما در این زمینه است.

 

سرعت جریان آبی كه دیده‌اید بیانگر میزان میل جنسی در شماست. هر چند كه این میزان لزوماً آنچه مورد نیاز شماست نیست. هر چه سرعت جریان آب كمتر باشد نشانگر میل جنسی كمتر و هر چه بیشتر باشد نشانگر میل جنسی بیشتر است. عمق آب نیز بیانگر نحوه نگرش شما به رابطه جنسی و آنچه از آن می ‌خواهید است.

 

سهولت رد شدن از آب، نشانگر طرز تفكر و رهیافت شما به مسائل جنسی است. هر چه راحتتر از آب رد شوید، یعنی رهیافت و رویكرد شما به روابط جنسی، راحتتر و آزادانه‌تر است.

 

****************

خرس= استرس

 

خرس، نماد مشكلات و چگونگی برخورد شما با آنهاست. اگر خرس كوچولوی خوشگلی را دیده‌ باشید نشانگر این است كه زندگی شما خالی از استرس است و شما به راحتی از كنار مشكلات می ‌گذرید. همچنین نشانگر این است كه شما از زندگی‌تان لذت می ‌برد.

 

امّا چنانچه خرس واقعی و بزرگی را دیده باشید، حال امكان مواجه شدن با یك مشكل واقعی برایتان فراهم شده است. كسانی كه به طور دائم تحت فشارهای استرس قرار دارند، خرسهای بزرگتر و خطرناكتری را می ‌بینند.

 

چه شما خرس را نادیده بگیرید و چه خرس شما را، هر دو نشانگر این است كه چگونه به استرس و مشكلات هنگامی كه برایتان پیش می ‌آید، می ‌نگرید.

 

اگر خرس شما را ندیده است و یا آن كه دیده ولی سرگرم بازیهای قشنگ با خودش است، بدین معنی است كه شما مشكلات واقعی چندانی در زندگی ندارید. شما تحت استرس و نگرانیهای روزمره نیستید. به شما فرصت داده شد تا مشكلی را ببینید ولی این فرصت را از دست دادید! اصلاً چیز بدی نیست.

 

اگر خرس شما را دیده ولی با شما كاری نداشته و سرگرم كار خودش بوده است، این بدان معنی است كه با وجودی كه مشكلات متداول در زندگی شما وجود دارد، ولی شما از نظر سطح استرس یا نگرانی، در شرایط ناسالمی قرار ندارید.

 

و بالاخره اگر خرس متوجه شما شده و به نحو تهدیدآمیز و ترسناكی به شما نگاه می ‌كرده است، یعنی شما نیاز به مرخصی دارید! شما تحت eفشارهای شدید استرس و نگرانی هستید و این می ‌تواند شرایط ناسالمی را برای شماe به وجود آورد.

 

نحوه عبور از خرس و ادامه دادن راه، نشانگر این است كه شما با مشكلات چگونه برخورد می ‌كنید و چگونه به حل آنها می ‌پردازید. اگر پاسخ شما این بوده كه به فكر بغل كردن خرس و همراه بردن آن بوده‌اید، در این صورت رویكرد شما با سایر مردم بسیار متفاوت است. اغلب مردم تحت استرس بسیار بیشتری از شما قرار دارند.

 

**********************

ساحل = ارتباط با مردم

 

ساحل، نماد چگونگی ارتباط شما با افرادی كه پیرامونتان قرار دارند است. تعداد افرادی كه در ساحل دیده‌اید، مستقیماً به تعداد افرادی كه مایلند دوروبرتان باشند ارتباط دارد. افراد اجتماعی و معاشرتی در كنار عدّه زیادی از مردم احساس راحتی می ‌كنند. این گونه افراد، ساحل را مملو از جمعیت می ‌بینند. در طرف مقابل، كسانی كه هیچكس را در ساحل ندیده‌اند آنهایی هستند كه از تنها بودن با خودشان احساس آرامش و راحتی می ‌كنند. احساس تنهایی برای آنها مفهومی ندارد و می ‌توانند مدّت زمانی طولانی با خودشان به سر برند.

 

اگر شما صدها نفر را در ساحل دیده باشید یعنی از بودن در مكانهای شلوغ و پرجمعیت احساس ناراحتی نمی ‌كنید. در حالی كه اگر یك یا دو نفر را در ساحل دیده باشید، بدان معنی است كه شما فردی هستید كه نمی ‌خواهد زمان زیادی را در مكانهای شلوغ بگذراند و ترجیح می ‌دهد با یك نفر یا دونفر صحبت كند.

 

البته این به معنی آن نیست كه شما آدمی اجتماعی نیستید. بلكه نشانگر این است كه بیشتر تمایل به محیطهای آرام و كم جمعیت دارید. اغلب مردم، ساحل را با یك یا دو نفر می ‌بینند.

 

فاصله مردمی كه در ساحل هستند با شما، نماد چگونگی ارتباط شما با افرادی است كه پیرامونتان قرار دارند. اگر مردم آنقدر نزدیك بوده‌اند كه امكان صحبت كردن با آنها فراهم بود، یعنی شما در بیشتر مواقع مایل به ارتباط برقرار كردن با دیگران هستید.

 

اگر مردم آنقدر دور بوده‌اند كه امكان صحبت با آنها نبوده، بدان معنی است كه شما در اكثر اوقات نیازی به برقراری ارتباط با دیگران ندارید، اما دلتان می ‌خواهد كسانی را پیرامون خود داشته باشید.

 

و بالاخره اگر مردم خیلی دور بوده‌اند یعنی شما در اكثر مواقع نیازی به برقراری ارتباط با دیگران ندارید و از تنها بودن با خودتان راضی هستید.

 منبع: سایت روزمطالب مرتبطدسته بندی : هنری , سرگرمی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/08/25, 05:47 بعد از ظهر

:: عکس های انعطاف پذیرترین دختر دنیا


این دختر خانم روس که جولیا گونتل نام دارد در حال حاضر مقیم کشور آلمان است. او در حرکتی خالاقانه اقدام به تصویر برداری از حرکات عجیب بدنی خود کرده است و به این ترتیب یک تقویم سالانه با موضوع انعطاف پذیری در محیط کار تهیه کرده است.

 

 

 

 

 

 دسته بندی : عکس های جدید , بخش مخصوص خانم ها ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/08/25, 05:46 بعد از ظهر

کنکوری های سال آینده چه رشته ای انتخاب کنند تا بیکار نمانند

7979 کنکوری های سال آینده چه رشته ای انتخاب کنند تا بیکار نمانند

زهرا تالانی:از آنجایی که قرار است تعادلی بین بازار کار و تقاضا ایجاد شود،سازمان سنجش رشته های مورد نیاز هر گروه آزمایشی را اعلام کرده است تا داوطلبان سال آینده متناسب با بازار کار رشته های خود را انتخاب کنند.در این تقسیم بندی رشته ها به اولویت الف،ب و ج تقسیم شده است.

تعادل میان عرضه و تقاضا
تعادل میان بازار عرضه و تقاضای نیروی دانشجو و بازار کار از گذشته مورد توجه وزارت علوم بوده است. در همین زمینه هم چندی پیش جعفر توفیقی داریان، وزیر علوم دولت اصلاحات و استاد دانشگاه به خبرآنلاین می گوید: آموزش عالی یک نظام عرضه نیروی کار است و اقتصاد یک نظام تقاضای نیروی انسانی.در کشور ما جدایی این دو نظام عرضه و تقاضا وجود دارد.دولت باید به گونه ای برنامه ریزی کند که نظام عرضه و تقاضا تعامل داشته باشد اما این دو نظام جداگانه فعالیت می کنند و برای همین هدفمندی معنا ندارد.مشکل اساسی نظام آموزش عالی رکود در بخش تقاضا است مثلا حجم اقتصاد کشور ما در مقایسه با کشورهای مشابه پایین است. همچنین درصد نیروی انسانی متخصص در جمعیت شاغل که درصد مهمی است هم مهم است وهرقدر این درصد بالاتر باشد یعنی ظرفیت اقتصاد کشور بالاست.
وی تاکید می کند:یکی از دلایلی که وزارت فرهنگ آموزش عالی در سال ۷۹ تبدیل به وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری شد و در قانون آن شورای علوم و تحقیقات با ریاست رئیس جمهور و شرکت نمایندگان عرضه و تقاضا تشیکل شد همین بود که به بازار عرضه و تقاضا سامان دهد .تجربه کشورهای توسعه یافته این موضوع را نشان می دهد.

جدول رشته های اولویت دار وزارت علوم:

نام اولویت نام رشته
اولویت الف فناوری: فناوری‌ هوافضا، فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوری هسته‌ای، فناوری‌های نانو و میکرو، فناوری‌های نفت و گاز، فناوری زیستی، فناوری‌های زیست محیطی، فناوری‌های نرم و فرهنگی.
علوم پایه و کاربردی: ماده چگال، سلول‌های بنیادی و پزشکی مولکولی، گیاهان دارویی، بازیافت و تبدیل انرژی، انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، رمزنگاری و کدگذاری.
علوم انسانی و معارف اسلامی: مطالعات قرآن و حدیث، کلام اسلامی، فقه تخصصی، اقتصاد، جامعه‌شناسی، علوم سیاسی، حقوق، روانشناسی، علوم تربیتی و مدیریت مبتنی بر مبانی اسلامی، فلسفه‌های مضاف متکی بر حکمت‌ اسلامی، فلسفه ولایت و امامت، اخلاق کاربردی و حرفه‌ای اسلامی، سیاست‌گذاری و مدیریت علم، فناوری و فرهنگ، زبان و ادب فارسی به عنوان زبان علم.
سلامت: سیاست‌گذاری و اقتصاد سلامت، دانش پیشگیری و ارتقای سلامت با تاکید بر بیماری‌های دارای بار بالا و معضلات بومی، الگوهای شیوه زندگی سالم منطبق با آموزه‌های اسلامی، استفاده از الگوهای تغذیه بومی.
هنر: حکمت و فلسفه هنر، هنرهای اسلامی ایرانی، هنرهای مرتبط با انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اقتصاد هنر، فیلم و سینما، رسانه‌های مجازی با تاکید بر انیمیشن و بازی‌های کامپیوتری، معماری و شهرسازی اسلامی ایرانی، موسیقی سنتی و بومی ایران، ادبیات، شعر و داستان‌نویسی، طراحی هنر ایرانی اسلامی.
اولویت ب فناوری: لیزر، فوتونیک، زیست حسگرها، حسگرهای شیمیایی، مکاترونیک، اتوماسیون و روباتیک، نیم‌رساناها، کشتی‌سازی، مواد نوترکیب، پلیمرها، حفظ و احیای ذخایر ژنتیک، اکتشاف و استخراج مواد معدنی، پیش‌بینی و مقابله با زلزله و سیل، پدافند غیرعامل.
علوم پایه و کاربردی: ژئوفیزیک، ایمنی زیستی، بیو انفورماتیک، اپتیک، فیزیک انرژی‌های بالا و ذرات بنیادی، محاسبات و پردازش اطلاعات کوانتومی، نجوم و کیهان‌شناسی، فیزیک اتمی و شتابگرها، علوم ژنتیک، علوم شناختی و رفتاری، محاسبات نرم و سیستم‌های فازی، توپولوژی.
علوم انسانی و معارف اسلامی: اخلاق اسلامی و مطالعات بین رشته‌ای آن، الهیات، عرفان اسلامی، فلسفه، غرب شناسی انتقادی، کارآفرینی و مهارت‌افزایی، تاریخ اسلام، ایران و انقلاب اسلامی، مطالعات زنان و خانواده مبتنی بر مبانی اسلامی، تاریخ علم (با رویکرد تاریخ اسلامی و ایرانی)، جغرافیای سیاسی.
سلامت: داروهای جدید و نوترکیب، مدیریت اطلاعات و دانش سلامت، طب سنتی، تجهیزات پزشکی، سلولی و مولکولی، ژن درمانی، فرآورده‌های بیولوژیک، فناوری تغذیه‌ای.
هنر: مطالعات انتقادی هنر مدرن، مطالعات تطبیقی حوزه‌های هنر، هنرهای سنتی و صنایع دستی، خوشنویسی، هنرهای نمایشی، مباحث میان رشته‌ای هنر و شاخه‌های علوم با تاکید بر نگاه اسلامی.
اولویت ج فناوری: اپتو الکترونیک، کاتالیست‌ها، مهندسی پزشکی، آلیاژ‌های فلزی، مواد مغناطیسی، سازه‌های دریایی، حمل‌ ونقل ریلی، ایمنی حمل و نقل، ترافیک و شهرسازی، مصالح ساختمانی سبک و مقاوم، احیا و بهره‌برداری مراتع و جنگل‌ها، فناوری‌های بومی.
علوم پایه و کاربردی: جبر و ریاضیات غیرخطی، ریاضیات گسسته و ترکیباتی، آنالیز تابعی و همساز، سیستم‌های دینامیکی و احتمال،‌ کنترل و بهینه‌سازی، زیست ریاضی، پلاسما، بیوفیزیک، فیزیک سیستم‌های پیچیده، بیوشیمی، شیمی سبز، مواد سیلیکونی، تکتونیک و زمین‌شناسی مهندسی، فرآوری و استحصال و تلخیص مواد آلی و معدنی، مخاطرات زیست محیطی، تغییرات اقلیمی، اقیانوس‌شناسی و علوم دریایی، تنش‌های زیستی و غیر زیستی، تولید ارقام و گونه‌های مناسب با بهره‌برداری از تنوع زیستی، بهینه‌سازی الگوی کشت منطقه‌ای، جامعه‌شناسی زیستی.
سلامت: علوم میان رشته‌ای بین علوم پایه با علوم بالینی، مقابله با انواع اعتیاد، ایمنی غذایی، امنیت غذایی.

منبع جدول:سایت وزارت علومدسته بندی : سیاسی , خبری ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/08/24, 07:07 بعد از ظهر

«اوکان کایا» می‌خواهد رکورد «120 ساعت و 7 دقیقه» را بشکند و هم اکنون که این مطلب را می‌خوانید، چند ساعتی هست که سفر یک هفته‌ای خود را آغاز کرده. کایا که یک مدیر فروش است از چند وقت پیش به دنبال شکستن و ثبت رکورد جهانی به نام خودش بوده و حالا با انجام بازی مورد علاقه اش، Call of Duty: Black Ops II به دنبال این هدف است.

او می‌گوید: «تلاش برای شکستن رکورد را از 2 سال پیش شروع کردم. چند ماه قبل هم با رئیسم صحبت کردم و او آنقدر لطف داشت که دفتر کاری را به عنوان "مقر شکستن رکورد جهانی" در اختیارم بگذارد.» وقتی او این هدف را در سرش می‌پروراند رکورد جهانی 3 روز بود ولی حالا به 120 ساعت افزایش یافته با این حال او خود را آماده این چالش می‌بیند.

درباره انتخاب Black Ops II می‌گوید: «از طرفداران بزرگ این سری بازی هستم. از the World War days تا الآن و خیلی دوستش دارم.» و او حالا مصمم شده که رکورد را بشکند: «وقتی هدفی انتخاب می‌کنم، تمام سعی‌ام رسیدن به آن است.»

برای ثبت رکورد جدید او نیازی ندارد که تمام 120 ساعت را بازی کند. قوانین گینس به ازای هر یک ساعت، 10 دقیقه استراحت را مجاز می‌شمارد و البته می‌توان آنها را یک جا استفاده کرد، بنابراین اوکان می‌تواند از ساعات انباشته استراحتش برای خواب استفاده کند. او در این باره می‌گوید:

«در روز اول سعی می‌کنم تا آنجا که می‌شود بدون استراحت پیش بروم. حداقل می‌خواهم 6 ساعت وقت استراحت را یک جا برای خواب داشته باشم، پس تا وقتی جور شود استراحت نمی‌کنم. برای رسیدن به چنین رکوردی، روز اول و دوم حیاتی است و کمک می‌کند فرصت خواب به دست بیاوری و بتوانی باتری هایت را شارژ کنی.» شما می‌توانید کایا را از طریق صفحه پوشش زنده در سایت کارفرمای او دنبال کنید. گاهی نشسته، گاهی ایستاده، گاهی هم روی صندلی‌اش ولو شده پاهایش را روی میز گذاشته ولی در طول یک هفته آینده -اگر خواب نباشد- همیشه او را در حال بازی خواهید یافت. آیا موفق به شکستن رکورد دنیا می‌شود؟ هفته آینده همین موقع خواهیم دانست.دسته بندی : موبایل و رایانه , سرگرمی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/08/22, 07:14 بعد از ظهر
برای کاندیداتوری دریازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که خردادماه سال آینده برگزارخواهد شد، افرادی پا به این میدان خواهند گذاشت که برخی از آن ها یا پیش از این عهده دار همین مسولیت بوده اند و یا طعم رقابت را چشیده و هم چنان سودای آن را در دل دارند و البته افرادی هم برای نخستین بار مدعی ورود به این میدان دشوار خواهند شد.

درانتخابات ریاست جمهوری دهم ۴۷۶ داوطلب، ثبت نام کردند تا ببینند در چنین عرصه‌ای ،کجا ایستاده‌اند، اما درنهایت صلاحیت ۴ نفر از این تعداد، از سوی شورای نگهبان تایید شد و فقط ۴ تن وارد فضای جدی رقابت برای مهم ترین رویداد سیاسی سال ۸۸ شدند.

هم اکنون اسامی حدود ۲۰ نفر در محافل سیاسی و رسانه های عمومی به عنوان نامزدهای بالقوه انتخابات ریاست جمهوری یازدهم مطرح شده است .البته برخی می خواهند نبض جامعه را بسنجند،برخی نیز عزم خود راجزم کرده اند. مردانی هم هستند که حتی تمایلی برای حضور در لیست کاندیداهای احتمالی ندارند و ترجیح می‌دهند، همان جا که هستند "باشند".

به هر روی  ایسنا مروری دارد به شرایط همه آن ها که به نحوی نامشان برای مهم ترین رویدادسیاسی سال آینده مطرح است.

هاشمی رفسنجانی

نام هاشمی رفسنجانی که دوبار رییس جمهور کشورمان بوده است، برای مدتی در لیست نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آینده قرار گرفت. آن زمان که خبری مبنی بر دیدارانتخاباتی هاشمی رفسنجانی و ناطق نوری منتشر شد.

در این خبرآمده بود که ناطق نوری از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای حضور در انتخابات ریاست‌ جمهوری یازدهم دعوت کرده است.

زمانی هم نمایندگان مجلس بحث افزایش سن کاندیداهای ریاست جمهوری را مطرح کردند و سخن از این موضوع به میان آمد تا عده ای می خواهند رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری و در نهایت در معرض قضاوت مردم قرار بگیرد.

پس از گمانه زنی‌های متعدد، رییس دولتی که سازندگی نامیده می شد با روزنامه‌ی آرمان گفت‌وگو کرد و درباره نشست‌های خود و ناطق نوری که انتخاباتی خوانده می‌شد، گفت: (ما) همیشه جلسه داریم. بعد از جلسه مجمع، معمولاً چهار، پنج نفر از دوستان می‌مانند و با هم ناهار می‌خوریم و مسائل کشور و راهکارها را مطرح و بحث می‌کنیم. این حرف را هم من به آقای ناطق زدم و هم ایشان به من زدند. گفتم هنوز وضع جسمی و سن شما بهتر از من است و بیایید. ایشان هم برعکس به من می‌گفت، اما همه حرف بود. گفتم که دیگر نمی‌توانم بیایم و آقای ناطق هم عذرهایی داشت.

وی در جایی دیگر نیز اظهار کرد:" من دیگر آمادگی حضور در این صحنه را ندارم و در دوره‌ای هم که آمدم، صدبار تاکید کردم که ترجیح دارم، انسان‌های جوان‌تر و تازه‌نفس‌تر وارد شوند و ما از آنها حمایت کنیم."

"انتخاب شوندگان باید حداکثر ۷۵ و حداقل ۴۵ سال سن داشته باشند "این جمله، بندی از موارد اصلاحی در قانون انتخابات ریاست جمهوری است که به تصویب کمیسیون شوراهای مجلس رسیده است و اگر درصحن علنی مجلس نیز به تصویب برسد، هاشمی "برطبق قانون" نمی‌تواند وارد رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری یازدهم شود.

علی اکبرناطق نوری

مسئول دفتر حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر ناطق‌نوری اعلام کرد که وی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، کاندیدا نمی‌شود.

در پی انتشار اخباری مبنی بر «احتمال نامزدی حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق‌نوری در انتخابات آینده»، مسئول دفتر وی اعلام کرد: حجت‌الاسلام ناطق‌نوری کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نمی‌شود.

حجت‌الاسلام ناطق‌نوری عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز پیش از این نیز در مهر ماه ۱۳۸۳ اعلام کرده بود "من در نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا نیستم و ان شاءالله تا روز قیامت هم برای هیچ انتخاباتی نامزد نخواهم شد."

احمد ناطق نوری برادررییس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری هم در همین باره گفته است که حاج آقا ناطق (حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری) دیگر هرگز برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا نخواهند شد؛ یک بار آمد و مردم گفتند نه و دلیلی ندارد که دوباره بیایند؛ البته اگر ایشان پایش را برای انتخابات وسط بگذارد باز هم مورد تخریب قرار خواهند گرفت.

سید حسن خمینی

کاندیداتوری نوه ی امام راحل درانتخابات ریاست جمهوری از اولین خبرهایی بود که در رسانه‌ها منتشر شد .

عده ای از قطعیت حضور تولیت آستان امام خمینی (ره) سخن گفتند و برخی نیز چنین خبری را تکذیب کردند تا زمانی که دبیر بزرگداشت مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام طی یک نشست خبری ضمن رد این موضوع گفت که یادگار امام (ره) و بیت‌ ایشان به دنبال کسب پست و مقام نیستند.

محمدعلی انصاری در نشستی که به مناسبت فرا رسیدن بیست و سومین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره خبر مربوط به دیدارسید حسن خمینی و رئیس جمهور که گفته شد، در این دیدار درباره کاندیداتوری نوه امام (ره) در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری بحث و گفت‌وگو شد، اظهارکرد:" یادگار امام و خانواده‌ی بیت شریف امام(ره) علاقه‌ای برای حضور در عرصه‌ی قدرت و امور اجرایی ندارند و خدمتگزاری به مردم برای آنها از این مسائل دارای اهمیت بیشتری است، امیدوارم پاسخی که در ارتباط با این پرسش می‌دهم برای تمام کسانی که دنبال حقیقت هستند، کافی بوده باشد و به این مسائل خاتمه داده شود."

وی تصریح کرد:"بنده از طرف یادگار امام (ره) و بیت ایشان مسائلی که در این ارتباط مطرح می‌شود را تکذیب می‌کنم، این موضوعی که در اخبار منتشر شده که در دیدار یادگار امام با رئیس جمهور مباحثی در مورد انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده را نادرست می‌دانم."

البته غیراز اعلام قطعی نیامدن او از سوی انصاری برخی رسانه ها نیز "رجل سیاسی نبودن"را بنابر تفاسیری مانع کاندیداتوری سیدحسن خمینی می دانندو البته طرح جدید مجلس درباره سن کاندیداها مانع دیگری برای اعلام حضور سید حسن ۴۰ ساله است.

اسفندیار رحیم مشایی

جدی‌ترین گزینه‌ای که نامش از ماه‌ها قبل به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ازسوی طیف دولت مطرح شد، اسفندیاررحیم مشایی است که این روزها حتی عکس انداختن از وی درحاشیه جلسه هیات دولت نیز دشوار شده است.

پس از اوج گرفتن بحث کاندیداتوری وی و گمانه زنی‌های متعدد درباره ورود او به فضای کاندیداتوری، دفتر رئیس جمهور در اطلاعیه‌ای خبر کاندیداتوری وی برای انتخابات ریاست جمهوری را تکذیب کرد.

درمتن اطلاعیه دفتر رییس جمهور آمده بود:" در پی انتشار اخباری منسوب به جناب آقای مشایی مبنی بر اعلام کاندیداتوری ایشان برای انتخابات ریاست جمهوری ضمن تکذیب جدی خبر مذکور اشعار می دارد که آقای مشایی هیچگاه و در هیچ محفل خصوصی و یا عمومی درباره این موضوع صحبتی نکرده است."

هم چنین دراین اطلاعیه بر این نکته تاکید شد:" اگر چه انتشار چنین اخباری ( که از اساس وتماما دروغ محض است) جای تعجب فراوان دارد لکن دادن جزئیات به یک خبر دروغ (که با هدف القای باور به صحت خبر در مخاطبان انجام گرفته است) از یک طراحی سازمان یافته برای تخریب ایشان و شخص ریاست جمهوری حکایت می‌کند، تلاش نافرجام و شکست خورده‌ای که بویژه در دو سال گذشته در حجم سنگینی بعمل آمده است."

به رغم این تکذیب در نظرسنجی هایی که هرازچندگاهی از سوی منابع مختلف صورت می گیرد معمولا نام ایشان به عنوان یکی از گزینه های احتمالی یاد می شود.برخی نیز ابداع کلیدواژه "جریان انحرافی" را یک موج بزرگ سیاسی برای مانع شدن کاندیداتوری نزدیکان احمدی نژاد از جمله اسفندیار رحیم مشایی ارزیابی کرده اند.

علی لاریجانی

رییس مجلس شورای اسلامی از دیگر چهره‌های مطرح برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری است که با وجود حجم سفرهای استانی که می‌تواند حکایت از عزم جدی وی برای حضور در این عرصه داشته باشد، اعلام کرده که برنامه‌ای برای کاندیداتوری در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری ندارد.

وی اولین بار در واکنش به سوالی درباره آمادگی خود برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم گفت که برنامه‌ای در این رابطه ندارد.

در همین ارتباط از محمد رضاباهنر در نشستی خبری در باره کاندیداتوری لاریجانی پرسیده شد که وی در پاسخ به این سوال گفت: چندین بار از ایشان سوال شده است، گفته‌اند که قصدی ندارند.

لاریجانی اخیرا نیز در یکی از دانشگاه ها نسبت به حضور در انتخابات استغفار جست وقتی دانشجویی از او پرسید آیا این واقعیت است که رییس جمهور بعدی ایران شما هستید و رییس مجلس پاسخ داد:"استغفرالله ،اشتباه کردید سوال بعدی را بپرسید."

اگرچه بسیاری باورپذیری این استغفار را دشوار دانستند و گمان ها برآن است که علی لاریجانی یکی از کاندیداهای بالقوه انتخابات یازدهم است.

محسن رضایی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام سابقه دو دوره رقابت با احمدی نژاد را دارد، او در دوره دهم نیز به شیوه انتخابات معترض شد، اما حسابش را با دو کاندیدای معترض دیگر جدا کرد.

محسن رضایی در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا می شوید؟اظهار کرد: " انتخابات ریاست جمهوری آینده بسیار مهم است و نسبت به آن نمی توان بی تفاوت بود، اما من هنوز تصمیمی در این باره نگرفته ام و اگر تصمیمی بگیرم اعلام خواهم کرد."

امیدوار رضایی برادر او نیز درباره احتمال کاندیداتوری محسن رضایی گفت:" الان برای گفتن این حرف‌ها زود است، اما به هرحال ایشان جزء افراد بالقوه هستند و همیشه برای ریاست جمهوری برنامه اقتصادی و مدیریتی داشتند و اما اگر زمانش فرا برسد و احساس نیاز شود، وارد صحنه خواهد شد."

رضایی در ادامه اظهارکرد: " ایشان دنباله‌ رو مشی مقام معظم رهبری هستند، از این رو اعلام نظر در شرایط کنونی را زود هنگام می‌دانند، ولی مطمئنا اگر وارد عرصه رقابت شوند تا آخر باقی می‌مانند و مانند برخی دوستان که در دوره‌های قبل از رقابت کنار کشیدند، عمل نخواهند کرد."این در حالی است که در دور نهم انتخابات ریاست جمهوری ، رضایی در آستانه رای گیری از رقابت کنار کشیده بود.

این نماینده سابق مجلس محور اصلی برنامه‌های محسن رضایی در صورت کاندیدا شدن را اقتصادی دانست و تاکید کرد:" شرایط فعلی کشور ایجاب می کند که هر کاندیدایی که وارد می‌شود برنامه روشن و شفافی برای حل مشکلات اقتصادی کشور داشته باشد."

محمد باقر قالیباف

محمد باقرقالیباف هم ازجمله افراد مطرح درعرصه ی ریاست جمهوری است.

شهردار تهران که درچهارمین نشست هم‌اندیشی دانشجویی دانشگاه‌های آزاد اسلامی سخنرانی داشت، درباره‌ی حضورش در این عرصه گفت:"بنده ولع رییس‌جمهوری ندارم؛ چرا که انسان از یک ساعت بعد خود نیز باخبر نیست. در سال ۸۸ هم بسیاری گفتند که قالیباف می‌خواهد رییس‌جمهور شود و ستادها زده و برنامه‌ها دارد، ولی دیدید که حضوری نداشتم؛ چرا که در آن زمان وظیفه‌ای نداشتم، ولی در سال ۸۴ احساس وظیفه کردم، ولی این را هم بدانید که به دنبال بالاترجویی نیستم ،ولی اگر مصلحت باشد در آینده به آن فکر می‌کنم. از این نوع انسان‌ها نیز نیستم که بگویم احساس تکلیف و وظیفه می‌کنم. بنده خودم از این وظیفه‌ها تا کنون حس نکرده‌ام و ان‌شاءالله حس نخواهم کرد."

با این حال در مورد قطعیت حضور او درعرصه کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری اظهار نظر زیادی شد، تا جایی که برخی رسانه ها از استعفای او برای فعالیت در این عرصه خبر دادند، اما شهردارتهران چنین قطعیتی را زیر سوال برد، زمانی که اداره کل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری تهران با صدور اطلاعیه‌ای براین نکته تاکید کرد : مطالب مطروحه در مصاحبه ای که قالیباف انجام داده – ومنجر به شکل گیری چنین ذهنیتی شده است-، نظرات و علاقه‌مندی‌های شخصی بوده و ارتباطی با دیدگاه‌های شهردار تهران ندارد.

اگرچه یک بار رسما سردار رودکی،مشاور قالیباف از ورود شهردار تهران به عرصه انتخابات سخن گفت که بلافاصله روابط عمومی شهرداری اصل اعلام کاندیداتوری را تکذیب کرد.

قالیباف اعلام کرده است که حرف مرد دوتاست و در مقطع لازم تصمیم خود را خواهم گرفت.

از سویی دیگر از آغاز فعالیت های انتخاباتی قالیباف اخباری منتشرو از برنامه ریزی ستادهای اونیز سخن گفته شده است .خبری که جنسش از نوعی است که می تواند تکذیب می‌شود.

مصطفی پور محمدی

رئیس سازمان بازرسی کل کشورکه برکناریش از دولت نهم حاشیه ساز شد نیز در واکنش به سوالی مبنی بر نامزدیش درانتخابات ریاست جمهوری آینده گفت:" حضور خود را در انتخابات نفی نمی‌کنم، ولی در زمان مشخص باید تصمیم به بلوغ برسد تا قابل انتشار شود. هم‌چنین شرایط اجتماعی هم باید برای اعلام حضور مناسب باشد، اما در حال حاضر زمان مناسبی نه برای تصمیم‌گیری است و نه شرایط اجتماعی، زمان پذیرش چنین تصمیماتی را دارد."

پورمحمدی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که اگر شما در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شوید، آیا جامعه روحانیت از شما حمایت می‌کند؟ خاطرنشان کرد:" جامعه روحانیت به عنوان یک نهاد تاثیرگذار در حوزه‌ی اصولگرایی سعی دارد، نقش خود را به خوبی ایفا کند. اگر قرار باشد کاندیدای ریاست جمهوری شوم ،خوشحال خواهم شد که نهادهای اصلی از من حمایت کنند."

پور محمدی در حالی سفرهای استانی خود را به شکل معناداری آغاز کرده است که برخی ابهامات مالی در خصوص دوره وزارت وی تبدیل به مشکلی جدی در رابطه با حضورش در این عرصه شده است.

حسن روحانی

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی هم یکی دیگر از چهره‌هایی است که از او به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم یاد می‌شود.

اما رئیس مرکزتحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام درگفت‌وگویی برخی اخبار درباره کاندیداتوری اش برای انتخابات ریاست جمهوری را تکذیب کرد و در پاسخ به این‌که آیا برای انتخابات ریاست جمهوری برنامه‌ای دارید، تنها به گفتن واژه ی "خیر" اکتفا کرد.

برخی از او به عنوان نامزد احتمالی طرح دولت وحدت ملی یاد می کنند،دولتی که شامل اصلاح طلبان هم خواهد شد اگرچه اخیرا موسوی خوئینی ها اعلام کرده است حاضر نیست بپذیرد چنین کلاهی برسر اصلاح طلبان برود.

این روحانیِ اهل سکوت،در این باره موضع گیری چندانی نداشته است.

علی اکبر ولایتی

علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، درباره حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت:" در این باره اظهار نظر نمی‌کنم."

ولایتی اخیرا با روزنامه اعتماد در همین راستا مصاحبه کرده و گفته است:" تا زمان انتخابات خیلی زمان باقی است و نباید با ورود نابهنگام و زودرس، به بحث های انتخاباتی بپردازیم."

وی هم چنین در پاسخ به این سوال که برخی شما را کاندیدای مقبول دولت وحدت ملی معرفی کرده‌اند. آیا این موضوع را تایید می کنید؟ اظهارکرد: "من هم راجع به این موضوع مطالبی را در برخی سایت‌ها خوانده‌ام، اما نه کسی با من در این رابطه صحبتی داشته و نه من با کسی حرفی زده‌ام. اگر در آینده بخواهم راجع به این موضوع تصمیمی بگیرم، در همان آینده هم اظهارنظر خواهم کرد."

غلامعلی حدادعادل

درست زمانی که حدادعادل در مجلس هشتم از ریاست خانه ملت بازماند، زمزمه احتمال حضور وی در رقابت ریاست جمهوری در رسانه ها مطرح شد.

اما وقتی از حداد عادل درباره حضور در عرصه ی کاندیداتورری انتخابات ریاست جمهوری یازدهم پرسیدند، وی پاسخ داد:" فرصت برای تصمیم‌گیری در رابطه با کاندیدا شدن برای انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم هنوز باقی است و نباید عجله کنیم. "

وی هم چنین در حاشیه بیست و نهمین اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق کشور در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر این‌که "آیا برای انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم کاندیدا می‌شوید؟‌" اظهار کرد:" فرصت زیادی برای تصمیم‌گیری هست؛ عجله نکنید. "

این نماینده مجلس شورای اسلامی در برابر این پرسش هم که "آیا برای تصمیم‌گیری در رابطه با انتخابات برنامه‌ریزی دارید؟ " گفت: "هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ام."

او در جمع دانشجویان دانشگاه گلستان نیزدر پاسخ به سئوالات دانشجویان در همین باره اظهار کرد:" درحال بررسی این موضوع هستم و هنوز به تصمیمی درباره شرکت و عدم شرکت نرسیده ام."

سید محمد خاتمی

گفته می شود رئیس دولت اصلاحات در پاسخ به برخی اظهار نظرها درباره احتمال کاندیداتوری اش تاکید کرده که حاضرم تعهد محضری به آقایان بدهم که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نمی شوم.

در همین راستا مهرعلیزاده معاون رئیس جمهور دولت اصلاحات در خصوص حضور سید محمد خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت:" بنده در مورد نامزدی آقای خاتمی در انتخابات چیزی نشنیده‌ام ،اما معتقدم ایشان حضور بسیار فعالی در انتخابات خواهند داشت، اما این‌که خودشان کاندیدا شوند مشخص نیست."

هم چنین خباز، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی نیز با بیان این‌که خاتمی باید نقش محوریت اصلاح طلبان را برای بازسازی و حضور مجدد به عهده بگیرد، گفت:" حضور خاتمی در انتخابات باب جدیدی را در جریان اصلاحات برای بازگشت مجددش به صحنه سیاست باز کرد؛ بنابراین اگر نظام نیز کمک کند یک بازی و رقابت جدی در جامعه برای انتخابات ریاست جمهوری شکل خواهد گرفت."

وی ابراز عقیده کرده که در حال حاضر در جریان اصلاحات چهره‌ای مناسب جز خاتمی برای بازسازی این جریان وجود ندارد، لذا اگر خاتمی بیاید اصلاح طلبان می توانند تا انتخابات ریاست جمهور ترمیم شوند.

کواکبیان ، دبیرکل حزب مردم سالاری نیز بیان کرده که خاتمی در این دوره از انتخابات به عنوان بازیکن وارد صحنه نمی شود، بلکه بنا دارد در قالب بازی‌گردان نقش آفرینی کند.

درباره احتمال حضور خاتمی در این عرصه خبرنگاری از سخنگوی شورای نگهبان پرسید با توجه به این‌که انتخابات ریاست جمهوری را پیش رو داریم، اگراصلاح‌طلبان و افرادی نظیر سیدمحمد خاتمی وارد انتخابات شوند موضع شورای نگهبان چگونه خواهد بود؟ کدخدایی به مزاح در پاسخ به این سوال گفت: "من نمی‌دانم بعد ازاین جلسه سالم ازپله‌ها پایین خواهم رفت."

وی افزود:"سوال شما دشواراست. ان‌شاءالله عمر همه‌ی شما باقی باشد و درانتخابات آینده نظرات شورای نگهبان را ملاحظه کنید. من اکنون نمی‌توانم پیشاپیش قضاوتی کنم. نظر شورای نگهبان همواره این بوده که فعالیت کسانی که در چارچوب قانون اقدام می‌کنند بلامانع است."

محمد رضا عارف

محمدرضا عارف از اصلی ترین چهره های مطرح شده اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم است.

وی درباره‌ احتمال کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت:" این موضوع بحثی زودرس و زود هنگام است، باید تلاش کنیم فضا برای مشارکت حداکثری فراهم شود. "

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که زمانی عضو کابینه دولت اصلاحات بود، افزود:" باید تلاش این باشد که فضا به سمت مشارکت حداکثری پیش رفته و تمام مردم با انگیزه تشویق شوند که در انتخابات حضور داشته باشند."

معاون سید محمد خاتمی در دولت هشتم درباره‌ی نوسازی جریان‌ها و گروه‌های سیاسی در مسیر منتهی به انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت:" در عرصه‌ نوسازی و بازسازی فضای سیاسی باید تلاش شود تمام اعضا و گروه‌های مختلف احساس کنند که می‌توانند فعالیت داشته باشند."

حسین علایی

رییس سابق ستاد مشترک سپاه نیز از جمله ی افرادی است که عده ای نامش را برای حضور دراین عرصه به میان آورده‌اند.

علایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در این باره گفت:" دراین مورد فکری نکرده‌ام و هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید تصمیمش برای آینده چیست."

وی هم چنین اظهار کرد:" صحبت در این مورد زود است و طی ماه‌های آینده در این مورد صحبت خواهم کرد."

او گفت :"دراین مورد باید کمی حوصله کرد."

محمد شریعتمداری

محمد شریعتمداری عضو شورای راهبردی روابط خارجی هم برای حضور در این عرصه بی علاقه نیست.

وی در گفت‌وگویی با بیان این‌که به حضور در انتخابات فکر می‌کند،اظهار کرد:" تعهدی نداده‌ام که در انتخابات ریاست جمهوری نامزد نشوم."

وزیر بازرگانی دولت اصلاحات در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها نیز با اشاره به انتخابات آینده ریاست جمهوری گفت:" امیدوارم فضای سیاسی، فرهنگی، تقنینی و سیاستگذاری اصولی کشور به سمتی هدایت شود تا همه افرادی که در حوزه های فکری معتقد به نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی هستند، در انتخابات حضور پیدا کنند."

شریعتمداری درباره نامزدی خودش در انتخابات ریاست جمهوری گفت:" بنده در خصوص نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده بی فکر نیستم و تعهدی هم به کسی نداده ام تا در انتخابات نامزد نشوم."

علی نیکزاد

در برخی محافل سیاسی شنیده شده است که نامزدی علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی مورد بررسی گرفته و در حال حاضر یکی از گزینه های نامزدی انتخابات ریاست جمهوری از سوی احمدی نژاد و اطرافیانش به شمار می رود .

اما او که چندی پیش برای بازدید از پروژه های راه و شهرسازی به گچساران سفر کرده بود در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص شایعه حضورش در انتخابات گفت: در انتخابات ریاست جمهوری آینده ثبت نام نمی کنم.

نیکزاد همچنین در گفت‌وگو با یک خبرگزاری بدون آنکه اصل کاندیداتوری را رد کند، پاسخ داده بود که عرفا، اخلاقا، قانونا و شرعا راجع به این موضوع اکنون نمی‌توان صحبت کرد.

کمال خرازی

دفتر کمال خرازی، وزیر اسبق امور خارجه نیز در خبری خبر کاندیداتوری وی در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری را تکذیب کرد.

بر این اساس این اعلام کمال خرازی گفت که نامزدی‌ام در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری شایعه است و آن را تکذیب می‌کنم.

کمال خرازی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دوران ریاست جمهوری خاتمی بود. وی هم‌اکنون رئیس و عضو شورای راهبردی روابط خارجی است و در سال ۱۳۸۵ توسط مقام معظم رهبری به این سمت منصوب شده است.

اسحاق جهانگیری

اسحاق جهانگیری وزیر صنایع و معادن دولت اصلاحات در پاسخ به این سوال که آیا واقعا به کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری آینده فکری نکرده اید، گفت:"بالاخره وقتی این موضوع مطرح می شود، نمی‌توان گفت که اصلا فکر نکرده‌ام، ولی هنوز به تصمیم نرسیده‌ام، چون ما عضوی از جریانی به نام جریان اصلاح طلب هستیم، پس مستقیما نمی‌توانیم اقدام کنیم .این‌که برخی دیگر نیز چنین می کنند و خود راسا تصمیم می گیرند، بی این‌که با مجموعه اصلاح طلبان مشورت کنند نه تنها کمک نمی کند، بلکه آسیب هم می زنند."

از وی در ادامه پرسیده شد آیا شما توانایی ریاست جمهوری را در خودتان می بینید؟ که جهانگیری در پاسخ به این سوال مدعی شد: "به هر حال از کارهایی که تا کنون قبول کرده ام، همه راضی بودند، هم موافقین و هم مخالفین.کسی درباره عملکرد من نظر منفی نداشته است."

محسن مهرعلیزاده

محسن مهرعلیزاده رییس پیشین سازمان تربیت بدنی با اشاره به وجود برخی اخبار درباره احتمال کاندیدا شدنش برای انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم گفت:‌" اگر شرایط فراهم شود و امکان خدمتگزاری باشد، حضور خواهم یافت و در غیر این صورت خیر."

وی اظهارداشت:" هنوز برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم تصمیم قطعی نگرفته‌ام و باید ببینم شرایط چگونه خواهد شد."

سعید جلیلی

حامیان جلیلی این روزها با راه اندازی سایت ها و وبلاگ‌های مختلف سعی در جذب آراء برای وی در فضای مجازی دارند. سایت‌ها و وبلاگ‌های انتخاباتی با نام‌هایی همچون "حامیان دکترسعید جلیلی" ، "کمپین دعوت از سعید جلیلی برای انتخابات ۹۲" ، "هواداران کاندیداتوری دکتر سعید جلیلی" و یا سایتی به نام دشمن شناسی که به تحلیل موفقیت‌های جلیلی و تیم همراهش در مذاکرات بغداد پرداخته است، از جمله این فعالیت هاست.برخی از هواداران او درشبکه اجتماعی فیس بوک در حمایت از جلیلی صفحه ای را راه اندازی کرده اند.

در این‌که جلیلی به تبع مسئولیتی که در پرونده هسته‌ای ایران دارد، از حمایت برخی اصولگرایان برای کاندیدا شدن برخوردار خواهد شد، تردیدی نیست، اما آن دسته از اصواگرایانی که می خواهند در آینده ای که دور نیست نام جلیلی را در پوسترهای تبلیغاتی شان درج کنند اول از همه باید از قطعیت حضور او در این عرصه مطمئن شوند.

به گفته ی برخی از اطرافیان او ، جلیلی به طور علنی تمایلی برای حضور در عرصه کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری نشان نداده است .اگرچه مانع فعالیت های علنی هوادارانش برای تبلیغ او نیز نشده است.اصرار معنادار هواداران او به ساده زیستی جلیلی یکی از کلیدواژه های تبلیغی هواداران دبیر شورای عالی امنیت ملی است.

علی فلاحیان

علی فلاحیان وزیر اسبق اطلاعات نیز در واکنش به برخی گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت:" نمی‌گویم که نمی‌آیم."

وزیر اسبق اطلاعات اظهارداشت:" من گفته‌ام که هر کس توانایی و برنامه‌هایی برای حل مشکلات دارد طبق نظر امام و رهبری باید به میدان بیاید".

وی در پاسخ به این سوال که آیا وارد این عرصه می‌شوید؟ گفت: "من درباره آمدن و یا نیامدنم حرفی نزده‌ام."

از وی پرسیده شد پس وارد این عرصه نمی‌شوید؟ که فلاحیان اظهارداشت:" من نمی‌گویم که نمی‌آیم و اصلا بحث در این مورد، ورود زود هنگام است و نباید هم‌اکنون حرفی بزنیم."

وزیراطلاعات در دولت هاشمی در هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شده بود.

علی اکبر صالحی

علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه ایران با صراحت اعلام کرد که برنامه‌ای برای کاندیداتوری ریاست جمهوری ندارد و در انتخابات سال آینده کاندیدا نخواهد شد.

"علی‌اکبر صالحی در بازدید از روستای «قیزقاپان»، از توابع شهرستان زلزله‌زده هریس در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهارکرد: برنامه‌ای برای کاندیدا شدن در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ندارم."

این در حالی است که نام او در بسیاری از فهرست های احتمالی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد.

حسین کمالی

درباره ورود دبیرکل حزب کار به این عرصه، معاون دبیرکل خانه کارگر در امور استان‌ها از تصمیم این تشکل مبنی بر معرفی حسین کمالی به عنوان کاندیدای نهایی خانه کارگر در انتخابات ریاست جمهوری آینده خبر داد و اظهار داشت:"کاندیدای ما برای انتخابات ریاست جمهوری آینده آقای کمالی است و ما توانستیم تا ۶۰ درصد موافقت ایشان را جلب کنیم و همچنان در حال رایزنی با وی هستیم."

اگرچه خانه کارگرهنوز نتوانسته کمالی را برای حضور در این عرصه قانع کند و دبیرکل حزب اسلامی کارنیز خود گفته است هنوز برای ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری از سوی خانه کارگر هیچگونه تصمیمی نگرفته‌ام.

جالب آنکه خانه کارگر کمالی را بهترین نامزد ممکن انتخابات ندانسته بلکه او را بهترین کاندیدا برای حوزه کارگری خوانده است.

یحیی آل اسحاق

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران هم در واکنش به احتمال کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست جمهوری گفت: "من به همه کسانی که با من درباره کاندیداتوری برای انتخابات ریاست‌جمهوری صحبت کرده‌اند، «نه» گفته‌ام."

یحیی آل‌اسحاق صراحتا اعلام کرد که من وارد این فضا نمی‌شوم.

به هر ترتیب ،اسامی و تصاویر تعدادی ازاین افرادبه عنوان کاندیداهای قطعی روزی بر پوستر ها و تراکت ها و بنرهایی طویل و عریض نقش می بندد، درنهایت مردانی برای دردست گرفتن قوه اجرایی کشور با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و راه های کنار زدن رقیبان هم که فراوان است.

آنان‌که پای در این عرصه می گذارند، حتما می‌دانند و باید بدانند که تنها حک شدن یک نام و نقش بستن یک تصویر و در ادامه سخنرانی‌های فراوان و میزگرد و همایش و مناظره تنها دردها را دوا نخواهد کرد حل مشکلات، راهکار می‌خواهد و همه این مردان باید همه آنچه در چنته دارند را به میدان بیاورند تا در انتها بتوان دردها را درمان کرد.

مردم ایران که سال هاست با انواع تحریم و تهدید و مشکلات خاصه مشکلات اقتصادی مواجهند مردی در میدان عمل می خواهند که باری از دوششان بر زمین بگذارد، پس همه آنانی که می خواهید و می‌توانید در چنین میدانی قدم بردارید اگر تنها سودای کسب قدرت ندارید و صاحب برنامه و راهکار برای درمان دردها و ازمیان برداشتن مشکلات مردم هستید رییس جمهور ایران شوید، لطفا.

دسته بندی : سیاسی , خبری ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/08/18, 05:27 بعد از ظهر

هلندی‌ها و طرح مفهومی بزرگراه هوشمند: برنامه‌ریزی برای اجرای نمونه اولیه در سال 2013آلمانی ها از قدیم در صنایع اتومبیل سازی و جاده سازی جزو برترین‌ها -اگر نگوییم برترین- بوده‌اند، اما حالا هلند‌های هستند که خبر اجرای طرح بزرگراه هوشمند (واقعاً هوشمند!) توسط آنها، به گوش می‌رسد.

آشنایی با جزئیات طرح، از تیتر خبر هم جذاب‌تر است. هر چند با اجرای وسیع بزرگراه‌های هوشمند در دنیای واقعی فاصله داریم ولی Studio Roosegaarde که یک شرکت طراحی در هلند است و Heijmans  که فراهم کننده زیر ساخت‌های حمل و نقل به شمار می‌رود، به عنوان مجریان طرح نسبت به معرفی و اجرای چیزی مؤثر و پیش‌رُو خوش بین هستند.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا 5 تکنولوژی جالبی را که در طرح بزرگراه هوشمند گنجانیده شده، برای شما معرفی کنیم.

بزرگراه هوشمند، جاده‌ای خواهد بود شامل مجموعه‌ای از تکنولوژی‌های تعاملی که به طور خودکار، خود را با وضعیت‌های مختلف ترافیک جاده‌ای تطبیق می‌دهند و داده‌های مفیدی را در اختیار ماشین سوارها در این مسیر قرار می‌دهند.

مجریان طرح نه تنها آن را یک محصول، بلکه آزمایشگاهی برای تست تکنولوژی‌های جدید می‌بینند. بزرگراه هوشمند با استفاده از مجموعه‌ای از سنسورها و دستگاه‌های ذخیره کننده و انتقال دهنده انرژی، نه تنها تعاملی خواهد بود بلکه می‌تواند برق خود و وسایل نقلیه عبوری را هم تأمین کند.

اما 5 تکنولوژی که انتظار می‌رود در بزرگراه هوشمند به کار گرفته شوند، عبارت هستند از موارد زیر:


1. نمادهای تعاملی  

Dynamic Paint.jpeg

Dynamic Paint یک فناوری حساس به دما است. در شرایط جاده‌ایِ عادی، طرح‌های کف جاده ناپیدا هستند ولی هنگامی که دما به میزانی افت کند که خطراتی مانند یخ بستن سطح جاده بروز کند، طرح‌های روی جاده قابل مشاهده می‌شوند و نمادهای مختلف، به راننده هشدارهای لازم را می‌دهند.


2. روشنایی سطح جاده در شب  

Glow-in-the-Dark Road.jpeg

با این تکنولوژی دیگر نیازی به چشم باریک کردن برای حدس زدن مسیر جادهٔ پیش روی خود ندارید؛ خطوط راهنمای کنار و وسط مسیر در طول روز به جذب نور می‌پردازند و در طول شب، 10 ساعت درخشان باقی خواهند ماند. به این صورت نیاز کمتری هم به نصب چراغ‌های روشنایی در کنار جاده‌ها خواهد بود.


3. نورهای تعاملی  

Interactive Light.jpeg

یک راه دیگر برای کاهش نیاز به نصب چراغ در طول مسیر، تکنولوژی «نورهای تعاملی» است. با نصب سنسورهای ویژه در کنار مسیر، جاده به طور هوشمند آمدن ماشین‌ها را تشخیص می‌دهد. با رسیدن خودرو، چراغ‌های کنار جاده را در فاصله‌ای جلوتر روشن کرده و میزان نوردهی آنها را با نزدیک شدن ماشین افزایش می‌دهد. پس از عبور آن هم به آرامی از شدت نور می‌کاهد تا خاموش شوند. به این شکل، چراغ‌ها -به خصوص در مسیرهای خلوت‌تر- تنها زمانی روشن خواهند شد که واقعاً اتومبیلی در جاده هست.


4. چراغ‌های بادی  

Wind Light.jpeg

این تکنولوژی یک گام به جلو است. ژنراتورهای کوچک چرخنده در کنار جاده نصب می‌شوند و همزمان، از جا به جایی هوای ایجاد شده به واسطه عبور خودروها برق تولید می‌کنند تا چراغ‌های جلوی مسیر روشن شوند.


5. خط ویژه شارژ القایی  

Induction Priority Lane.jpeg

در طرح بزرگراه هوشمند، یک مسیر ویژه برای شارژ القایی نیز برای اتومبیل‌های الکتریکی تعبیه شده. کویل‌های شارژ القایی در زیر جاده جاسازی شده‌اند تا همزمان با عبور اتومبیل، باتری‌های آن را شارژ کنند.


طرح بزرگراه هوشمند برنده عنوان بهترین طراحی مفهومی برای آینده از جایزه طراحی هلند در سال 2012 شده و اجزا مختلف آن هم در هفته طراحی هلند به نمایش در آمده‌اند. انتظار می‌رود که در سال 2013 نمونه اولیه آن نیز در یک مسیر اجرا شود.

دسته بندی : عکس های جدید , خبری ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/08/17, 04:51 بعد از ظهر
f3afc3f0dfaf751f72a31e049a7dfe53_XL

پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به تولید گرافن در محیط مایع با دمای پایین شدند. این ماده برای تولید صفحات لمسی پیشرفته، سلول‌های خورشیدی و ساخت ایمپلنت وپلاستیک‌های مقاوم به کار می رود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سیده زهرا مرتضوی مجری طرح گفت:

این طرح با عنوان ساخت گرافن بر پایه «کندگی لیزر سوئیچ Q نئودیمیم یاگ از هدف گرافیت در نیتروژن مایع» اجرایی شده است، این تحقیق بررسی فرایند کندگی لیزری و یافتن مکانیزم برهم کنش لیزر با ماده در محیط مایع با دمای بسیار پایین اجرایی شد.

وی با بیان اینکه این طرح به روش کندگی لیزر انجام شد، اظهار داشت:

کندگی لیزری در محیط مایع به عنوان یک روش برای تولید نانو ساختارها تاکنون بارها توسط پژوهشگران خارجی و داخلی به کار گرفته شده است. اما تولید گرافن با روش کندگی لیزری در محیط نیتروژن مایع تا کنون در سطح دنیا مطرح نشده است. در این روش در شرایط مناسب پرتودهی لیزری و با استفاده از یک مایع دما پایین مانند نیتروژن مایع باعث تولید گرافن می شود.

مرتضوی، به بیان نحوه اجرای این طرح پرداخت و ادامه داد:

تولید گرافن در محیط مایع دمای پایین چون نیتروژن، آرگون و هلیوم مایع با استفاده از لیزر برای اولین بار در سطح دنیا پیشنهاد شده است. این روش ساده و بدون نیاز به صرف هزینه برای سیستم های پیچیده خلا و کوره های دمای بالا و نیز صرف زمان طولانی قادر به تولید گرافن خالص است ضمن آنکه نیاز به مراحل خالص سازی ندارد.

مجری طرح با تاکید بر اینکه در این روش محصول نهایی به راحتی قابل جمع آوری در هر محیط ثانویه دلخواه و بر روی هر پایه مطلوب است، اضافه کرد: با توجه به این امر که شرایط پرتودهی از جمله انرژی لیزر، نرخ تکرار پالس، پهنای پالس و طول موج پرتو لیزر و ادوات تمرکز نور لیزر مانند عدسی به راحتی قابل کنترل هستند، در نتیجه نوع و کیفیت محصولات تولید شده با این روش به راحتی کنترل پذیر است.

وی با اشاره به کاربردهای گرافن، توضیح داد:گرافن کاربردهای وسیعی در صنایع مختلف دارد که از آن جمله می‌توان به صنایع هوافضا اشاره کرد که به عنوان جایگزین فیبرهای کربن در کامپوزیت ها برای سبک سازی هواپیماها و ماهواره‌های استفاده می شود. علاوه بر این می‌توان از آن به عنوان جایگزین سیلیکون های نیمه رسانا در ترانزیستورها استفاده شود.

مرتضوی تولید پلاستیک‌های سخت و سبک و پوشش‌های شفاف رسانا برای سلول‌های خورشیدی و نمایشگرها را از دیگر کاربردهای گرافن دانست و افزود: این ماده همچنین برای تولید ایمپلنت‌های مستحکم، تولید ابرخازن‌ها و تولید صفحات لمسی LCDها و OLEDها کاربرد دارد.

خانم مرتضوی این پژوهش را با راهنمایی دکتر پرویز پروین و همکاری دکتر علی ریحانی انجام داده است و موفق به چاپ مقاله‌ای تحت عنوان: ” Fabrication of graphene based on Q-switched Nd:YAG laser ablation of graphite target in liquid nitrogen”در مجله “Laser Physics Letters” شده است.دسته بندی : خبری ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/08/16, 05:09 بعد از ظهر

بچه های کدام فصل بهتر از بقیه هستند؟

بچه های کدام فصل بهتر از بقیه هستند؟

fasl 1 بچه های کدام فصل بهتر از بقیه هستند؟

خیلی از ما هستیم که طالع بینی ها و پیش بینی ها در مورد زندگی آدم ها را قبول نداریم. این که ماه یا سال تولد بتواند تاثیری کاملا تعیین کننده روی زندگی ما داشته باشد، قطعا درست به نظر نمی رسد، اما نمی شود هم منکر تاثیر ماه های ابتدای زندگی روی باقی زندگی شد. محققان زیادی از کشورهای مختلف در طول سال ها با بررسی ماه های تولد و معیارهای زندگی (از سلامت و بیماری ها بگیر تا موفقیت های تحصیلی و شغلی) توانسته اند نمودارهای جالبی از ارتباط فصل و ماه تولد با شخصیت افراد بدهند. این ارتباط بیشتر ناشی از گذران دوران بارداری مادر و ماه های اول تولد در فصلی خاص، یا ارتباط آن با قوانین موجود است. این دو صفحه به شما نشان می دهد که کودک تان ممکن است در آینده چه در پیش داشته باشد. یادتان باشد همه این موارد فقط بالا و پایین رفتن جزئی در احتمالات هستند و به این معنا نیستند که شما حتما با چنین چیزهایی مواجه خواهید شد!

fasl 2 بچه های کدام فصل بهتر از بقیه هستند؟

بهاری باش!

fasl 3 بچه های کدام فصل بهتر از بقیه هستند؟

متولدان بهار، از طرفی دوران بارداری سختی را پشت سر گذاشته اند. تابستان و تشدید ویار و تهوع، پاییز و آفتاب کم و بالاخره زمستان و محدودیت در تحرک، مانع دریافت بعضی از مواد لازم در جنین می شود. با وجود این بعد از تولد، این نوزادان بیشتر از دیگران می توانند از نور خورشید و گرمای هوا استفاده کنند. به جز این، متولدان بهار به خاطر قرار گرفتن در ابتدای سال، چند نکته مثبت و منفی قانونی و سنی هم دارند.
بیشترین متولدان، مربوط به بهار هستند. احتمالا دلیل آن را باید در پاییز جست وجو کرد که بیشترین آمار شروع بارداری را دارد! متولدان بهار بزرگ ترین متولدان سال هستند. برخلاف نیمه دومی ها هر جا که قرار باشد سن شان را بگویند، لازم نیست توضیح بدهند که هنوز به آن سن نرسیده اند و کوچک تر از آنی هستند که به نظر می آید. به این ترتیب به راحتی می توانند سن شان را با عدد سال توضیح بدهند.
پسران متولد بهار، فرصت بیشتری برای اعزام به سربازی دارند! فرصتی که متولدان اسفند بدجوری از آن محروم می مانند! متولدان بهار بیشتر خودکشی می کنند. محققان می گویند چون متولدان این فصل در ابتدای تولد بر اساس نور زیاد و هوای عالی سیستم روانی خود را وفق داده اند، در آینده احتمال بیشتری دارد که دچار افسردگی و در نتیجه خودکشی شوند.
مادران نوزادان متولد بهار تا مدتی مشکلی برای پوشاندن لباس گرم به کودک ندارند. می توانید با خیال راحت لباس سبک تن نوزادتان کنید و از گرمای تابستان و بهار لذت ببرید. تا رسیدن پاییز و زمستان هم کودک تان آن قدر بزرگ شده که بشود برایش لباس گرم خرید.
۶ ماهگی تا یک سالگی کودکان متولد بهار، در پاییز و زمستان می گذرد، بنابراین آن ها تنوع غذایی کمتری را در ابتدای سن غذای تکمیلی نسبت به متولدان پاییز دارند. این موضوع می تواند ذائقه این کودکان را از ابتدا محدود کند و در آینده نیز بدغذاتر از بقیه باشند.

گرم مثل تابستان

fasl 4 بچه های کدام فصل بهتر از بقیه هستند؟

تابستانی ها هم آمار بالایی در میان متولدان دارند. خوبی شان این است که مادر در اواخر بارداری از هوای خوب و نور کافی بهره می برد و پس از تولد هم نور زیادی را دریافت می کند. از طرفی تابستان فصل آلودگی های میکروبی و گوارشی است که خطر ابتلا به این بیماری ها را بدجوری زیاد می کند. تابستانی ها آخرین شانس برای نیمه اولی شدن هستند. متولدان تابستان بیشتر با احتمال افسردگی فصلی در پاییز و زمستان مواجهند. آن ها به خاطر قرار گرفتن در معرض نور و آفتاب زیاد در ابتدای تولد و تشکیل سیستم عصبی بر اساس آن به گرما عادت کرده اند و احتمالا در آینده مشکل بیشتری با فصل های سرد خواهند داشت.
متولدان تابستان احتمال بیشتری دارد که به قد بلندتر و تن سالم تری برسند. دریافت نور و گرمای کافی در ۳ ماهه اول تولد، موجب می شود استخوان بندی بهتری در این کودکان شکل بگیرد. ضمن این که مادرشان هم ۳ ماه آخر بارداری را در بهار گذرانده و به نور و هوای خوب دسترسی داشته است.
متولدان تابستان در معرض اختلالات گوارشی هستند. هم در ۳ ماهه اول که گرما می تواند موجب آلودگی های گوارشی شود و هم در یک سالگی که کودک تازه به سن غذا خوردن رسیده، احتمال ابتلا به بیماری های شایع تابستان مثل اسهال خیلی زیاد است و ابتلا به این بیماری ها در کودکی می تواند سیستم گوارشی را ضعیف کند.
متولدان تابستان از همه بیشتر عمر می کنند! یک تحقیق گسترده در آمریکا نشان می دهد متولدان تابستان به طور متوسط ۱۶۰ روز بیشتر از متولدان زمستان عمر می کنند. تابستانی ها آخرین شانس نیمه اولی شدن هستند، بنابراین در مدرسه از همه کوچک تر هستند. به همین دلیل اغلب در سال های ابتدای دبستان دچار افت تحصیلی می شوند و توانایی کمتری در دوست یابی خواهند داشت. این مشکل در دوره راهنمایی و دبیرستان حل خواهد شد.
برای متولدان تابستان باید لباس های نوزادی خنک بخرید، چون تا رسیدن به سرما هنوز وقت دارید. برای پاییزشان هم سرهمی های گرم (موهر یا حوله ای) راحت تر از ژاکت و لباس های جدا جدا هستند.

پاییز هزار رنگ

fasl 5 بچه های کدام فصل بهتر از بقیه هستند؟

متولدان پاییز، دوران بارداری گرمی را پشت سر گذاشته اند که مادر در آن حداقل ویار (به دلیل سرمای زمستان) و حداکثر آفتاب و تحرک را می توانسته داشته باشد. از طرفی آن ها اولین نیمه دومی ها هستند و ماه های ابتدای تولدشان همراه با نور کم و تنوع غذایی کم مادر است. از نظر طول عمر، متولدان پاییز بعد از تابستانی ها بیشترین طول عمر را دارند. کودکانی که در پاییز به دنیا می آیند، در ۴ ماه اول زندگی وزن گیری کمتری نسبت به متولدان فصل های دیگر دارند. احتمالا کم نوری و تنوع غذایی کم برای دوران شیردهی مادر، دلایل این موضوع هستند. پاییزی ها معمولا در بزرگسالی آدم های شادتری هستند و کمتر دچار افسردگی می شوند. احتمالا دلیل آن هماهنگ شدن نوزاد با شرایط سخت در ۶ ماهه اول تولد است.
متولدان پاییز اولین دوره نیمه دومی ها هستند و در نتیجه در دبستان از تمام هم کلاسی های شان بزرگ ترند. این موضوع از طرفی موجب تقویت اعتماد به نفس آن ها می شود، به طوری که در دبستان، معمولا سرگروه ها و بچه های سرآمد از نظر فعالیت های گروهی، متولدان پاییز هستند. از طرف دیگر ممکن است بزرگ تر بودن این بچه ها موجب افت درسی آن ها به دلیل بی انگیزگی ناشی از اختلاف سنی با دیگران شود.

بچه های سرمای زمستان

fasl 6 بچه های کدام فصل بهتر از بقیه هستند؟

آخرین متولدان سال، کوچک ترین های شان هستند. وقتی حرف سن و سال باشد، تا آخر عمر مجبورند توضیح بدهند که با تحویل سال، آن ها یک سال بزرگ نمی شوند و باید تا آخر سال صبر کنند. همیشه کادوی تولد لباس زمستانی می گیرند و احتمالا حسابی گرمایی می شوند.کودکانی که در زمستان متولد شده اند، اواخر دوران بارداری مادر را در فصل های سرد سال تجربه کرده اند که در آن مادر از نور کافی خورشید محروم بوده است و به همین دلیل احتمال ابتلای آن ها به آسم، اوتیسم و حتی ام اس بیشتر از بقیه است.
کودکان متولد زمستان در برابر اسکیزوفرنی و آلرژی حساسیت بیشتری دارند. یک تحقیق گسترده در آمریکا نشان می دهد متولدان زمستان، استعدادهای تحصیلی کمتری از خودشان نشان می دهند و در آینده درآمد کمتری هم خواهند داشت.
مادران کم سن و سال بچه های شان را بیشتر در زمستان به دنیا می آورند، برعکس مادران مسن تر بچه های شان در تابستان به دنیا می آیند.برای نوزادان متولد زمستان لازم نیست کاپشن بگیرید. یک ساک حمل گرم یا کریر که روی آن پتو بیندازید، کافی است. به هر حال نوزاد در ماه های اول تولد خیلی هم بیرون برده نمی شود. به جایش می توانید برای ماه های بعدی لباس های عید خوبی بخرید.
پسرتان اگر در زمستان به دنیا آمده باشد، کمترین مهلت را برای اعزام به سربازی دارد، چون باید با همه متولدان همان سال به سربازی برود.دسته بندی : بخش مخصوص آقایان , بخش مخصوص خانم ها , سرگرمی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/08/16, 05:08 بعد از ظهر

اولین عکس‌ فرزند مسی منتشر شد

147039 اولین عکس‌ فرزند مسی منتشر شد

اولین عکس‌ فرزند مسی منتشر شد

خبرآنلاین: در حالیکه هنوز صفحه رسمی مسی در فیس بوک عکسی از فرزندش دیده نمی شود ، عکسهای تیاگو در برخی از سایتهای اینترنتی منتشر شده که یکی از آنها با پیراهن اهدایی بارسا از سوی روزنامه ال موندو دپورتیو است.

636459 اولین عکس‌ فرزند مسی منتشر شد

2474 اولین عکس‌ فرزند مسی منتشر شددسته بندی : ورزشی , عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/08/14, 05:47 بعد از ظهر


19825 شیطان هنگام وسوسه آدم و حوا به چه شکلی بوده است؟

اخیراً شبهه‌ای در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود و آن مسئله فریب آدم و حوّا توسط ابلیس است.

مگر وقتی شیطان به آدم سجده نکرد، خدا او را از بهشت بیرون نکرد؟ پس چطور توانسته دوباره وارد بهشت بشود و آدم و حوا را فریب دهد تا میوه ممنوعه را بخورند؟!

پاسخ به شبهه
طبق آیه‌ ۱۳ سوره مبارکه اعراف «قَالَ فَاهْبِطْ مِنْهَا فَمَا یَکُونُ لَکَ أَن تَتَکَبَّرَ فِیهَا فَاخْرُجْ إِنَّکَ مِنَ الصَّاغِرِینَ» خداوند متعال به شیطان فرمود: از این جایگاه فرود آى! تو نمی‌توانی در آن جایگاه تکبّر کنى، پس بیرون شو که قطعاً تو از خوار شدگانى. بنابراین شیطان بعد از جریان تکبر و سجده نکردن بر آدم گرفتار لعن ابدی شد و از درگاه خداوند رانده شد.

شیطان قبلا در بهشت نبود بلکه در درگاه الهی و در جمع مقربان درگاه خداوند بود

بهشت جایگاه مۆمنان و بندگان مطیع خداوند در آخرت است لذا اخراج شیطان از بهشت به معنای تنزل از مقام و مرتبه‌ای بود که در نزد خداوند داشت.

توضیحات علامه طباطبایی(ره)
مرحوم علامه در تفسیر آیه ۱۳ سوره اعراف می‌فرماید: جمله «فَاخْرُجْ إِنَّکَ مِنَ الصَّاغِرِینَ» تاکیدی برای جمله «فَاهْبِطْ مِنْها» است چرا که «هبوط» همان خروج است اما با یک تفاوت! هبوط، خروج از مقام و نزول به درجه‌ای پایین‏تر است، و همین معنا خود دلیل بر این است که مقصود از هبوط فرود آمدن از مکان بلند نیست، بلکه مراد فرود آمدن از مقام و مرتبه بلند است.

به هر حال روشن است که شیطان بعد از این اخراج دیگر نمی‌توانست به بهشت راه یابد، پس چگونه توانست در جریان فریب آدم و حوا وارد بهشت شود؟

در پاسخ به این دسته از افراد باید گفت که اگرچه برخی تصور کرده‌اند که مراد از بهشت آدم و حوا همان بهشت موعود آخرتی است در صورتی که بهشتی که شیطان در آن حضرت آدم و حوا (علیهما السلام)‌ را وسوسه کرد باغی از باغ‌های دنیا بوده است و چه بسا در آن هنگام ممکن است اصلاً شیطان برای فریب آدم و حوا ظاهر نشده باشد و فقط در حد وسوسه باشد، همچنان که وقتی شیطان بسیاری از انسان‌ها را که وسوسه می‌کند آنها قادر به دیدن شیطان نیستند.

نصیحت‌کننده باید قیافه‌ای جذاب و مورد قبول داشته باشد، از این رو افرادی که بیان می‌کنند شیطان در قالب حیوانی خاص برای آدم و حوا ظاهر شده است به لحاظ عقلی قابل درک نیست!
شیطان هنگام وسوسه آدم و حوا به چه شکلی بوده است؟
روایاتی که بیان می‌کند شیطان هنگام وسوسه حضرت آدم و حوا در قالب پرنده و یا مار ظاهر می‌شود عمدتاً اعتبار ندارد اما آنچه که مهم است این است که شیطان انسان را وسوسه کرده است و اینکه نحوه وسوسه چگونه بوده است اهمیت چندانی ندارد لذا دلیلی بر مجسم شدن شیطان در قالب انسان یا حیوان و با هر چیز دیگر وجود ندارند.

بخشی از آیه ۱۸ سوره مبارکه اعراف مبنی بر «قَالَ اخْرُجْ مِنْهَا مَذْۆُومًا مَّدْحُورًا»

بهشتی که آدم و حوا در آن بودند بهشت برینی نبود که آیات قرآن آن را به بندگان شایسته وعده می‌دهد زیرا اخراج از آن بهشت معنا ندارد و هر که به آن بهشت برین راه یابد دیگر برای آن خروجی وجود نخواهد داشت از این رو از ارزش‌ آدم و حوا به واسطه خوردن میوه ممنوعه کاسته شد و از آن بهشت هبوط کردند، بنابراین مراد از بهشت، محل سکونت آنها ـ همان باغی از باغ‌های دنیا ـ بوده است.

ابلیس برای فریب آدم و حوا به شکل حیوان ظاهر نشد
نخستین مطلبی که می‌توان در اینجا به آن اشاره داشت این است که نصیحت‌کننده باید قیافه‌ای جذاب و مورد قبول داشته باشد، از این رو افرادی که بیان می‌کنند شیطان در قالب حیوانی خاص برای آدم و حوا ظاهر شده است به لحاظ عقلی قابل درک نیست!

جذابیت شیطان برای فریب دادن
طایفه جن همانند انسان‌ها مکلفند و از آن جایی که شیطان بسیار اهل عبادت بود، مقامات بالایی را کسب کرده بود و می‌توانست در میان فرشتگان رفت و آمد کند لذا ترکیب ساختاری شیطان به گونه‌ای بود که می‌توانست فرشتگان را ببیند و به سبب فرشتگان نیز قابل احترام بود.
منبع :تبیان

بیانات حجت‌الاسلام محمد حاج ابوالقاسم، حافظ و داوران بین‌المللی قرآن کریمدسته بندی :


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/08/11, 08:39 بعد از ظهر
[]نویسنده : علی بیک محمدی 1391/08/4, 07:43 بعد از ظهر

گفت و گو با علی ضیاء، مجری محبوب

zia56789 گفت و گو با علی ضیاء، مجری محبوب

موفقیت: علی ضیا مجری جوان و با استعداد این روزهای برنامه های تلویزیون است که کارش را با نویسندگی در رادیو و بعد اجرا در آن شروع کرد و کم کم به تلویزیون آمد و اجرای ماه عسل آخرین کارش بود.

ساده و بی پروا حرف می زند و کاملا مشخص است که در حال جنگ با غرور درونی اش است و دوست دارد مردمی جلوه کند. شاید به خاطر اینکه ارتباط خیلی خوبی با خدا دارد. این روزها درگیر مداوای پدر بیمارش است و کاملا مشخص است که از هیچ چیز برای این کار دریغ نمی کند.

تواضع، مهربانی، ادب و احترام گذاشتن، از خصوصیات مثبت و مورد توجه علی ضیا است. یکی از عواملی که در نظر ما موفقیتی ها علی ضیاء را متمایز کرد مقامی بود که در جشنواره خوارزمی برای یک اختراع به دست آورده بود..

در مورد اختراع تان بیشتر توضیح می دهید؟

- من و یکی از دوستانم در زمان دانشجویی اختراعی را به ثبت رساندیم، موتوری که با انواع سوخت کار می کند. یک زمانی دنبال این بودیم که ثبت جهانی شود. یک مدال افتخار هم از اسپانیا داریم اما خب هنوز آن را به اتمام نرساندیم. طرحش مال من و دوستم محمد یاری است.

قرار است در آینده چه اتفاقی برایش بیفتد؟
- مطمئنیم اتفاق خوبی برایش خواهد افتاد. در زمان دانشجویی که مکانیک می خواندیم این ایده به ذهنمان رسید و در اصفهان هم رتبه اول خوارزمی را کسب کردیم. خب در ایران یکسری تلاش ها کردیم اما کسی تحویلمان نگرفت.

شما کارتان را با نویسندگی در رادیو شروع کردید، آن زمان به مجری گری فکر نمی کردید؟

- چرا آن زمان در کانون خودمان در شهر کاشان اجرا می کردم. من آدم بلندپروازی نیستم ولی اگر چیزی را دوست داشته باشم، امکانش را فراهم می کنم. قبل از نویسندگی شنونده رادیو بودم، زنگ زدم به رادیو و گفت: من صدایم خوب است!

خانمی که جواب داد گفت: روزی هزار نفر زنگ می زنند و همین را می گویند. گفتم: من با همه فرق می کنم. کمتر از شش ماه بعد به آنجا رفتم برای کار! و جالب اینجاست وقتی خودم را به آن خانم معرفی کردم، مرا شناخت!

و بعد از چند سال به اجرا در ماه عسل رسیدید. زمانی که برای اجرای ماه عسل دعوت شدید چه حسی داشتید؟ فکر می کردید که از عهده این کار برمی آیید؟

- اگر یک درصد هم فکر می کردم که از عهده ماه عسل برنمی آیم قطعا قبول نمی کردم، بارها نشان داده ام که من حواسم به خودم، اجرایم و نقطه ای که در آن هستم، هستم.

در ماه عسل توقعات از شما خیلی بالا بود و اولین مجری بعد از آقای علیخانی بودید.

- فکر می کنم اگر هدف مردم باشند و دیدن یک تصویر خوب، خیلی از منیت ها کنار گذاشته می شود. وقتی هدف رضای خداست تفاوتی ندارد من باشم یا احسان علیخانی، مهم این است که یک کاری اتفاق بیفتد که خداوند در آن دقایق از ما راضی باشد.

روزهای اول از اجرای خودتان راضی بودید؟

- روزهای اول نه! اما از روز سوم و چهارم خودم را پیدا کردم. روز اول به مردم گفتم ۱۵ روز فرصت می خواهم، کاری که اکثر مجری ها وقتی برنامه تازه ای را شروع می کنند انجام می دهند.

در این ۱۵ روز چه کردید؟

- خودم را پیدا کردم! سعی کردم خودم باشم. واقعیت اجرا همین است. قالب را شکستم و از محدوده سلام و عرض ادب دارم خارج شدم. با مردم راحت شدم! یک جایی هم که برایم خیلی قابل دفاع است پریدم و دستم را به سقف استودیو زدم و خیلی ها انتقاد کردند و خوشحالم بابت این انتقادات چون معمولا در مورد هر کار جدیدی انتقاد هست!

این انتقادات خیلی هم بد نیست.

- نه، اتفاق خیلی خوبیه! خیلی وقت ها حتی خیلی از آدم هایی که بویی از رسانه ها و خلاقیت هایش نبرده اند انتقاد می کنند، فکر می کنم برای انتقاد و قضاوت حداقل باید به کار تلویزیون نزدیک بود چون محدودیت های زیادی دارد.

چه جوابی به منتقدان می دهید؟

- همان جوابی که در ماه عسل هم دادم، من روز آخر اجرایم در ماه عسل از همه کسانی که از من دلگیر بودند تشکر کردم که مرا تحمل کردند. روزاول اجرا هم گفتم که یک عده ما را دوست دارند، یک عده ما را دوست خواهند داشت و یک عده هم دوستمان ندارند و ما نیامدیم فقط برای کسانی که دوستمان دارند برنامه بسازیم، ما برای همه ملت ایران برنامه می سازیم و یک جورایی هنوز هم به منتقدانم می گویم حتی اگر توهین هم کنید دوستتان دارم.

چطور می شود همه را دوست داشت؟

- باید نکته ای را یاد بگیریم و آن هم این است که همه آدم های روی زمین از منظر و زاویه دید خودشان به مسائل نگاه می کنند. در نتیجه تو باید تمام تلاشت را بکنی تا به آن نظر احترام بگذاری. وقتی تو احترام بگذاری می ماند عکس العمل های آن آدم. وقتی توهین کند، شأن خودش را نشان می دهد.

نقل به مضمون امیرالمومنین (ع) می فرمایند: «تو همان چیزی هستی که فکر می کنی» یعنی فکر و ذهن به هر سمتی می رود شخصیت ما را شکل می دهد. همیشه بدانیم اگر کسی با ما بد برخورد کرد و بد صحبت کرد در حدِ شأنیت خودش صحبت کرده نه در حد شأن تو! وقتی ما همه این نکات را می دانیم خیلی دیر سر مسائل اینچنینی عصبانی خواهیم شد اما به نظر من انتقاد اکثر اوقات تاثیر منفی خودش را به طور غیرمستقیم می گذارد، می تواند هم نگذارد اگر ما این را بدانیم که آدمی که همه دوستش داشته وجود ندارد!

با همه اینها من می خواهم فرزند این مردم باشم. پدرها و مادرها تحت هر شرایطی فرزندانشان را دوست دارند. ما اکثرمان تختی را دوست داریم چون فرزند این ملت است. می خواهم در راستای فرزند بودن تلاشم را بکنم و حداقل اینگونه باشد که مردم از دیدن من حالشان بد نشود.

اگر سال دیگر اجرای ماه عسل را به فرد دیگری بسپارند یا بعد از چند سال اجرا نخواهند که شما باشید چه حسی پیدا می کنید؟

- مگر مهم است؟

مگر می تواند مهم نباشد؟

- برای من که اینگونه است. اولین دیالوگم در ماه عسل اینگونه بود که بعد از سلام علیک و تشکر از احسان علیخانی به مردم گفتم خیلی ها دوست داشتند امسال احسان را ببینند و معذرت می خواهم که این اتفاق نیفتاد.

به شدت معتقد بودم رزق امسال من ماه عسل بوده و ممکن است سال آینده رزق کس دیگری باشد. این ماه، ماه خداست! نه ماه من! نه ماه او و نه ماه هیچ ضمیر دیگری! و با این اوصاف اصلا مگر تفاوتی دارد که چه کسی اجرا می کند؟

هر کسی اجرا می کند من در همان زمان آرزو می کنم حالش خوب باشد و حال مردم را خوب کند و خدا شاهد است هر کسی بخواهد اجرا کند من هر کمکی از دستم بربیاید انجام می دهم چون مهم من نیستم! مهم مردمند! تنها اتفاقی که می افتد این است که مردم یک ساعتی حالشان خوب باشد و من هم هر کاری از دستم بربیاید می کنم تا در این حال خوب مردم سهیم باشم.
شیطنت هایی هم در اجرا داشتید، فکر نمی کردید ممکن است باعث دردسر شود؟

- من معتقدم شما تا زمانی که حرف مردم را در رسانه ملی می زنید مشکلی پیش نخواهد آمد. من تلاش کردم حرف مردم را بزنم و هیچ مسوولی در مملکت ما وجود ندارد که زمانی که حرف مردم را شنید بگوید چرا گفتی! در برنامه نیمروز شوخی هایی می کردیم و فکر شده روی خط قرمزها پا می گذاشتیم و هیچ کس نگفت چرا گفتی!

فکر می کنم یکی از شرط های اصلی در موفق بودن کار اجرا، نداشتن نقاب است؛ در زندگی شخصی چطور؟

- در زندگی شخصی هم همینگونه است، من خودم هستم و همیشه ویک وقت هایی ممکن است کارهایی بکنم که بگویند علی ضیاء چرا این کار را کرد و حرفی بزنم که از نظر دیگران خوب نباشد. من بچه هیاتی ام اما شلوار جین و آستین کوتاه می پوشم، برای خودم زندگی می کنم نه دیگران، دیگران حق دارند در مورد ما اظهار نظر کنند چون ما خودمان را در منظر دید آنها قرار می دهیم ولی ما حق نداریم آن چیزی باشیم که دیگران می خواهند.

در نقشه های ذهنی تان حتما نقطه هایی دارید که اگر به آنجا برسید، اوج زندگی تان است، آن نقطه ها کجاست؟

- یک اجرای بین المللی بود در زندگی شخصی آدم خوب بودن.

مثلا چقدر خوب؟

- نزدیک به خدا، با رفتارهای انسانی ودیگر اینکه سعی نکند لبخند آدم ها را از آنها بگیرد.

مباش در پی آزار و هر چه خواهی کن که در طریقت ما غیر از این گناهی نیست

این که از خودم راضی باشم و حس کنم دِینی گردنم نیست و این خوب ترین احساسی است که می شود تجربه کرد.

گفت و گو با علی ضیاء، مجری محبوب

چه آدمی از نظر شما موفق است؟

- مهم این است که از نظر خداوند موفق باشی. به نظر من آدم هایی موفقند که سعی کنند آنگونه که او می خواهد زندگی کنند. مگر می شود کسی خدا را داشته باشد و کسی دوستش نداشته باشد؟

با توجه به همه فاکتورهایی که برای خوب بودن، خوب زیستن و موفق بودن در ذهنتان هست، چقدر خودتان را به موفقیت نزدیک می بینید؟

- تلاش می کنم خوب باشم و برای کسانی که خوب نیستند دعا می کنم. خیلی وقت ها شده به شدت از آدم ها رنجیده ام و به محض رسیدن به سجاده از امیرالمومنین یاد گرفتم که برایشان دعا کنم.

خانواده در مورد شما چه نظری دارند؟

- می دانم که دوستم دارند چون من هم خیلی دوستشان دارم. همه می دانند من چقدر پدر و مادرم را دوست دارم و همه می دانند که خواهر من تمام زندگی من است و من بچه خانواده ام و هیچ وقت تلاش نکردم از خانواده دور باشم.

یک حرف با خدا.

- خدا اجازه؟ دلم بسته به زنجیر غمت، نگاه نکن به جرم من، نگاه بکن به کرمت.

حرف آخر با خواننده های جوان مجله.

- مواظب خوبی هایشان باشند و بدانند که دنیا به لبخندشان احتیاج دارد.دسته بندی : بخش مخصوص آقایان , هنری ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/08/2, 07:52 بعد از ظهر

عکس های ما ایرانی ها در فیسبوک /اینوگراف

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir
دسته بندی : عکس های جدید , هنری , سرگرمی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/08/2, 07:51 بعد از ظهر


 

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.irدسته بندی : عکس های جدید , بخش مخصوص خانم ها , دانلود فیلم ,


[ 1 ]  [ 2 ] 

» عشقی که هوس نیست! ( 1393/01/27 )
» با دختر بزرگ تر از خودم ازدواج کنم؟ ( 1393/01/27 )
» 13 عضو بی استفاده در بدن که نیازی به آنها نداریم! ( 1393/01/10 )
» از کاغذ سازی نوکیا تا برنج فروشی سامسونگ!غول های موبایل قبلا چه کاره بوده اند؟! ( 1392/12/29 )
» چشمان زیبای شما در قاب تصویر به روایت سورن مانولیان ( 1392/12/21 )
» خالق زیبای من ( 1392/11/13 )
» ۱۰ مکانی که اجازه مشاهده آنها روی نقشه گوگل را ندارید ( 1392/11/13 )
» گزارش تصویری: سیاستمداران دنیا با ژست‌های عجیب ( 1392/10/29 )
» 7 شوخی زشت آقایان با خانم ها ! ( 1392/10/25 )
» عکس: محافظت از روحانی با کیف ضدگلوله ( 1392/10/25 )
» سرتیم حفاظت سیدحسن نصرالله کیست؟ + تصاویر ( 1392/10/25 )
» بابک زنجانی چقدر ثروت دارد؟ ( 1392/10/25 )
» ترانه طنزی که ناصر فیض در انجمن شعر شهر خواند ( 1392/10/25 )
» عکس هایی متفاوت از حاشیه های مراسم دیشب توپ طلا ( 1392/10/25 )
» عکس: کاسیاس و همسرش ( 1392/10/20 )
» چرا استفاده از شبکه‌های Wi-Fi عمومی برای انجام امور بانکی و شخصی بسیار خطرناک است؟ ( 1392/10/16 )
» عکس: بازهم شادی عجیب غلامپور! ( 1392/09/29 )
» عکس: خودروی فرمانده ارتش ( 1392/09/29 )
» طالع گروه خونی ( 1392/09/28 )
» طالع بینی بر اساس گروه خونی ( 1392/09/28 )
» طالع‌بینی براساس گروه خونی! ( 1392/09/28 )
» طنز/ علی لاریجانی:آمریکا خیلی پررو شده! ( 1392/09/23 )
» برترین عکس‌های 2013"آتلانتیک"(2) ( 1392/09/23 )
» برترین عکس‌های 2013 "آتلانتیک" ( 1392/09/21 )
» گران‌ترین لپ‌تاپ‌های دنیا+ عکس ( 1392/09/21 )
» بازتاب عذرخواهی کفاشیان از مسی ( 1392/09/21 )
» وقتی همسر اوباما غیرتی می شود +عکس ( 1392/09/21 )
» نامه فرناندا لیما رئیس جمهور برزیل به ضرغامی! ( 1392/09/18 )
» عکس: تغییر دکوراسیون اتاق رهبر انقلاب در 14 سال ( 1392/09/17 )
» تصاویر کوهنوردی حسن روحانی در ارتفاعات تهران ( 1392/09/17 )
موضوعات

صفحات

نظرسنجی

دوست دارید وبلاگ در چه زمینه هایی فعال باشد؟لینکدونی

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات