اینجا قلمرو من است Here is my territory

ADS
نویسنده : علی بیک محمدی 1391/09/30, 09:37 بعد از ظهر
علی‌رغم خرافات بودن شایعات پایان دنیا در روز جمعه و اثبات بی‌پایه و اساس بودن این شایعات توسط سازمان‌های معتبر علمی نظیر ناسا، ادعا شده است در ۲۱ دسامبر وقایعی نظیر خشک‌سالی، آتش‌فشان‌های عظیم، تغییر گسترده آب و هوا و شیوع سرطان، حمله زامبی‌ها، آدم‌فضایی‌ها و غیره رخ خواهد داد.

ستاره‌دنباله‌دار سیاه

به گزارش دیلی‌میل، پروفسور جوکلین‌بل‌برونل، دانشمند نجوم ادعا کرده است که محتمل‌ترین اتفاقی که می‌تواند رخ دهد، برخورد ستاره‌دنبال سیاه با زمین است.

پروفسور بل برونل اعتقاد دارد که اگر دنیا در بیست و یک دسامبر تمام شود، یک ستاره‌دنباله‌دار باعث این کار خواهد بود.

ستاره‌های دنباله‌دار سیاه ماننده هم‌نوعان خود، از مقدار کمی برف و یخ و میزان زیادی غبار تشکیل شده است که به همین دلیل دیدن آن در فضا مشکل است.

این دانشمند، ادعا کرده است که تنها نقاط مرکزی برخورد ستاره با زمین آسیب جدی خواهند دید و دیگر نقاط جهان اتفاق خاصی رخ نخواهد داد. اما غبار بسیاری غلیظی سراسر زمین را فرا خواهد گرفت که می‌تواند باعث مرگ تدریجی انسان‌ها شود.

طبق ادعای برونل، مقادیر بسیار غبار باعث ایجاد زمستان جاویدانی خواهد شد که تمام زمین را از نعمت خورشید محروم خواهد کرد.

فوران ابرآتش‌فشان‌ها

دکتر دیو راسری کارشناس آتش فشان‌ها در دانشگاه اوپن یونیورسیتی، نیز چنین پیش‌بینی مشابهی کرده است، با این تفاوت که غبار مرگ‌‌‌آور توسط یک ابر‌آتش‌فشان رخ خواهد داد.

ابرآتش‌فشان‌ها می‌توانند بیش از ۲۴۰ مایل‌مکعب سنگ مذاب را به آسمان پرت کنند. که بیشتر آن در جو باقی مانده که جلوی نور خورشید را گرفته و باعث ایجاد قحطی خواهند شد. به گفته راسری، آن‌قدر سولفور وارد جو خواهد شد که فتوسنتز از بین خواهد رفت.

اتفاق مشابهی در سال ۱۸۱۶ هنگامی که آتش‌فشان اندونزی فوران کرد چنان غبار آسمان را گرفت که آن زمان، سال بدون تابستان نامیده شد.

رانش زمین و فرار گاز متان

به گزارش مجله تایمز؛برایان لاول، رییس سابق جمعیت زمین‌شناسی آمریکا ادعا کرده که رانش زمین باعث آزاد شدن گاز متان می‌شود. متان، گازی گلخانه‌ای است که قدرت آن حدود ۲۰ برابر گرمای دی‌اکسید کربن کنونی است. البته این اتفاق ربطی به جمعه ندارد و تغییرات آب و هوایی که انسان عامل ‌‌آن است باعث وقوع چنین فاجعه‌ای خواهد شد.

یک تئوری دیگر این است که یک سیاه چاله زمین را در خود فرو خواهد برد، یا اینکه میدان مغناطیسی زمین معکوس خواهد شد.

سگ و روباه ناقل سرطان‌های مرگ‌بار به انسان


ویوین پری، مجری سابق برنامه تلویزیونی Tomorrow's World ادعا کرده است که سرطانی از طریق روباه به انسان سرایت خواهد کرد. او در ادعایی مضحک گفته است که سگ‌ها نه تنها بهترین دوست انسان نخواهند بود بلکه ناقل سرطان کشنده به انسان هستند.

روباه‌ها سگ‌ها را گاز می‌گیرند و به آن‌ها سرطان منتقل می‌کنند و سگ‌ها هم انسان‌ها را گاز می‌گیرند.

ادعاهی مضحک دیگری درباره وقایع بیست‌ویک دسامبر نیز مطرح شده است، برای مثال آمریکایی‌ها عقیده دارند که زامبی‌ها حمله خواهند کرد یا اینکه گروهی معتقدند بیگانگان فضایی هجوم خواهند آورد.

آنچه از تمدن مایا به جا مانده نشانگر دانش پیشرفته این قوم در نجوم، ریاضی و تعیین چرخه‌های زمانیست. آنها سال خورشیدی ۳۶۵ روزه را شناسایی کرده بودند و در یکی از معدود کتاب‌هایی که از آنها به جا مانده است، جدولی از خورشید گرفتگی‌هایی وجود دارد که از عصر آنها تا زمان معاصر رخ داده‌اند.

پیشتر دانشمندان ناسا تمامی شایعات پایان دنیا در روز بیست و یک دسمابر را بی‌پایه و اساس دانسته بودند.

دسته بندی : خبری ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/09/29, 07:44 بعد از ظهر


دسته بندی : سرگرمی , هنری , عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/09/29, 07:40 بعد از ظهر
 
  نخستین ضریحی که در مضجع شریف سیدالشهداء(ع) نصب شد، در سال ۳۷۱ هجری با سازه‌ای از چوب ساج و تزئیناتی از عاج فیل بود.

ضریح جدید، ششمین ضریحی خواهد بود که در تاریخ بارگاه امام حسین(ع) نصب خواهد شد. این ضریح توسط استاد محمود فرشچیان طراحی شده و خطاطی‌های آن را استاد سیدمحمد حسینی‌موحد انجام داده است.

جالب اینکه برای نخستین بار در طول تاریخ، برای طراحی سازه یک ضریح از مهندسان عمران و معماری هم استفاده شده تا این ضریح در برابر ۱۲.۸ تن فشار عمودی و ۶۰۰ کیلو بر هر متر مربع فشار جانبی مقاوم باشد. پیش‌بینی شده است ضریح جدید ۳۰۰ سال عمر مفید خواهد داشت، یعنی بیش از چهار برابر ضریح کنونی که توسط هندی‌ها ساخته شده است.

در ساخت ضریح جدید ـ که بیش از دوازده تن وزن دارد ـ ۶۰۵۰ کیلو چوب ساج (تهیه ‌شده از جنگل‌های برمه)، ۴۶۰۰ کیلو نقره، ۷۰۰ کیلو مس، ۴۵۰ کیلو استیل، ۱۰۰ کیلو آهن و ۱۱۸.۶۵۰ کیلوگرم طلا به کار رفته است.


دسته بندی : خبری ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/09/28, 07:50 بعد از ظهر

 
 
دانشمندان ناسا اعتقاد دارند که دنیا در سال 2012 پایان نخواهد یافت. بیش از 4 میلیارد سال است که سیاره زمین برقرار بوده و هیچ خطری دنیا را تهدید نخواهد کرد.
برخلاف ادعاهایی که برخی از افراد مبنی بر قریب‌الوقوع بودن پایان دنیا کرده‌اند، دانشمندان ناسا نظر دیگری دارند که به طور علمی ثابت می‌کند دنیا در حال نابودی نبوده و همه چیز آرام است.

ناسا برای روشن کردن موضوعات مطرح‌شده درباره نابودی زمین، به سوالات موجود با اسناد و مدارک علمی پاسخ داده است که نشان می‌دهد هیچ اتفاق خاصی در بیست و یک دسامبر رخ نخواهد داد.

موضوعات سوال‌ها از این قرار است:

*پایان دنیا

*خاستگاه پیشگویی‌ها

*تاریخ مایاها

*تاریکی کامل

*هم‌ترازی زمین با خورشید

*سیاره نیبیرو/اریس/ایکس

*تغییر قطبیت

*حمله شهاب‌سنگ

*طوفان‌های خورشیدی


سوال ۱: آیا دنیا در پایان سال ۲۰۱۲ با تهدیدی روبرو است؟ بسیاری از وب‌سایت‌های انیترنتی ادعا می‌کنند که ۲۱ دسامبر آخرین روز زمین است.

پاسخ: ناسا دراین سوال، قاطعانه پاسخ می‌دهد که دنیا در سال ۲۰۱۲ پایان نخواهد یافت. بنا بر این سازمان، بیش از ۴ میلیارد سال است که سیاره زمین برقرار بوده و دانشمندان معتبر جهانی اعتقاد دارند هیچ خطری دنیا را تهدید نخواهد کرد.


سوال: خاستگاه پیش‌بینی پایان عمر دنیا چیست؟

پاسخ: سیاره کوچک نیبیرو که گفته می‌شود توسط سومری‌ها کشف شده، در حال حرکت به سمت زمین است. ابتدا ادعا شد که این سیاره در سال ۲۰۰۳ با زمین برخورد خواهد کرد، اما وقتی که هیچ اتفاقی نیفتاد، تاریخ آخرین روز دنیا به دسامبر ۲۰۱۲ انتقال یافت که با پایان تقویم قوم مایا برابری می‌کند.


آیا تقویم مایا در ۲۱ دسامبر پایان میابد؟

پاسخ: ناسا این سوال را اینگونه پاسخ می‌دهد، همان‌طور که تقویم شما بعد از بیست و یک دسامبر ادامه خواهد داشت، تقویم قوم مایا نیز تمام نخواهد شد، این تاریح، پایان دوره تاریخی است که مایاها محاسبه کرده‌ بودند، اما همان‌طور که تقویم‌های عادی دوباره از اول ژانویه آغاز می‌شوند، دوره دیگری از تاریخ مایاها نیز آغاز خواهد شد.

آیا ناسا تاریکی کامل زمین از ۲۳ دسامبر تا ۲۵ این ماه را پیش‌بینی کرده است؟‌

پاسخ: ناسا با رد این ادعا اذعان می‌کند که نه ناسا و نه هیچ سازمان علمی دیگری چنین پیش‌بینی نکرده است. گزارشات غلط دراین باب ادعا می‌کنند هم‌ترازی زمین و خورشید باعث تاریک شدن سیاره آبی می‌شود. دانشمندان ناسا اذعان دارند که چنین ترازی رخ نخواهد داد.


آیا سیاره‌ها به گونه‌ای هم‌تراز خواهند شد که زمین تحت تاثیر قرار بگیرد؟‌

به گفته دانشمندان ناسا، هیچ‌گونه هم‌ترازی در زمین در دهه‌های آینده رخ نخواهد داد. تازه اگر چنین اتفاقی بیافتد، تاثیر ناچیزی خواهد داشت. یک هم ترازی بزرگ در سال ۱۹۶۲ رخ داد و دو تای دیگر در ۱۹۸۲ و ۲۰۰۰ اتفاق افتاد. در دسامبر هر سال خورشید و زمین با مرکز کهکشان راه شیری هم‌تراز می‌شوند، اما این اتفاق هر ساله رخ می‌دهد.


آیا سیاره‌ای با نام نیبیرو /X/Eris وجود دارد که در حال نزدیک شدن به زمین بوده که به آن برخورد کند و باعث نایودی آن شود؟‌

پاسخ: نیبیرو و دیگر داستان‌های این چنینی تنها دروغ‌های اینترنتی است. هیچ دلیل علمی در این مورد وچود ندارد. اگر سیاره نیبیرو واقعی بود و تا چند روز دیگر به زمین برخورد می‌کرد، ستاره‌شناسان قطعا در دهه گذشته متوجه چنین امری می‌شدند. و اکنون می‌توانستیم آن را به چشم خود ببینیم. قطعا چنین چیزی وجود ندارد. اریس واقعی است، اما سیاره‌ای بسیار کوچک مانند پلوتو است که در خارج از منظومه شمسی باقی خواهد ماند. این سیاره در نزدیک‌ترین سطح به زمین در ۴ میلیارد مایلی ما قرار خواهد گرفت.تئوری تغییر قطبیت چیست؟آیا حقیقت دارد که پوسته زمین به دور هسته چرخش ۱۸۰ درجه دارد که به طور روزانه انجام می گیرد؟

ناسا استدلال می‌کند که واژگونی در چرخش زمین امری محال و غیرممکن است. حرکات آهسته قاره وجود دارد (مثلاً قاره قطب جنوب در صدها میلیون سال قبل در نزدیک استوا قرار داشته) اما اظهار واژگونی قطب‌ها یک موضوع بی‌ربط است. هرچند بسیاری از سایت‌ها برای افراد ساده حرف‌هایی دارند. آنها اظهار می‌کنند ارتباطی بین چرخش و قطبیت مغناطیسی زمین وجود دارد که به طورت غیر منظم تغییر می‌کند. یک واژگونی مغناطیسی نیز وجود دارد که به طور متوسط هر ۴۰۰۰۰۰ سال یکبار بروز می کند. تا جایی که ما می‌دانیم یک چنین واژگونی مغناطیسی‌ای هیچ خطری برای حیات روی زمین در بر ندارد. به هر حال وقوع یک واژگونی مغناطیسی تا چند هزاره بعدی غیر محتمل است.


آیا زمین در خطر برخورد یک شهاب‌سنگ قرار دارد؟

پاسخ: به گفته دانشمندان، زمین هموراه در معرض برخورد شهاب‌سنگ‌ها و ستاره‌های دنباله‌دار بوده است. گرچه برخوردهای عظیم بسیار نادر است. آخرین باری که شهاب‌سنگی بزرگ به زمین برخورد کرد ۶۵ میلیون سال پیش بود که منجر به انقراض دایناسورها شد. ناسا در حال بررسی پیدا کردن هرگونه شهاب‌سنگی است. اما بنا بر یافته‌های معتبرترین مرکز ستاره‌شناسی جهان هیچ‌گونه شهاب‌سنگی به زمین نزدیک شود نیست و حادثه‌ای مانند دایناسورها رخ نخواهد داد.


نظر دانشمندان ناسا درباره پایان دنیا در چند روز ‌‌آینده چیست؟

آیا برای ادعاهای مبنی بر پایان جهان هیچ مبنایی علمی وجود دارد؟‌ آیا مدرکی وجود دارد؟ ناسا اذعان می‌کند که هیچ مدرکی وجود ندارد و به داستان‌هایی که در کتاب‌ها، فیلم‌ها یا در اینترنت وجود دارد که نمی‌توان اعتماد کرد. هیچ مدرکی علمی دال بر اینکه اتفاقات عجیب‌غریبی در بیست و یک دسامبر رخ بدهد وجود ندارد.

آیا طوفان‌های خورشیدی رخ خواهند داد؟

پاسخ: فعالیت منظومه شمسی، چرخه با قاعده‌ای است که اوج آن هر یازده سال یک بار است. شعله‌های خورشیدی می‌توانند در ماهواره‌های ارتباطی اختلال ایچاد کنند. دانشمندان در حال ساخت وسایلی الکترونیکی هسند که در برابر شعله‌های خورشیدی مقاوم هستند.نویسنده : علی بیک محمدی 1391/09/28, 07:45 بعد از ظهر
 
 


دسته بندی : عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/09/28, 07:40 بعد از ظهر

 
تا به حال به اینکه چشمتان چند مگاپیکسل است فکر کرده اید ؟


بهترین دوربین دیجیتالی که داشته اید یا دیده اید چند مگا پیکسل بوده ؟ ۱۰ مگاپیکسل؟ ۱۴ مگاپیکسل؟ ۱۶ مگاپیکسل؟ ۲۴ مگاپیکسل؟


بهتره این موضوع را با یه تحقیق انجام شده بررسی کنیم :


در ابعاد متفاوت و بصورت میانگین ، در بزرگسالان و افراد بالغ و فقط در یک عکاسی از فاصله فوق نزدیک یک الی دو میلیمتری از عمق میدان دید در چشم افراد متفاوت نتایج زیر بدست آمده است:


این فاصله در بزرگسالان ۲۴ میلیمتر ، در زمان تولد ۱۶ الی ۱۷ میلیمتر (حدود ۰٫۶۵ اینچ) بوده است. تخم چشم انسان رشد بسیار سریعی داشته و معمولی ترین آنها تنها ۲۲٫۵ الی ۲۳ میلیمتر و وزن تقریبی ۷٫۵ گرم و اندازه ۰٫۸۹ اینچ دارد.


تکامل تخم چشم در سن سه الی سیزده سال بوده و به سایز کامل خواهد رسید.

شما همه چیز را در یک آن می بینید و دوربین شما با آن همه دبدبه و کبکبه و قدرت و قیمت به گرد چشم شما هم نخواهد رسید.

آیا آنچه چشم انسان تجزیه و تحلیل می کند و آن حقایقی را که یک دوربین قادر به ثبت است از لحاظ دید یکسان است ؟


به نظرتان چشم انسان چند مگاپیکسل است ؟ جواب در عین سادگی کمی غیر قابل باور است

چشم انسان ۵۷۶ مگاپیکسل است.
فکر نمیکنم انسان قادر به ساخت چنین دوربینی باشد ، نظر شما چیست ؟


دسته بندی : هنری , پزشکی/درمانی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/09/26, 07:55 بعد از ظهر

مرسدس بنز E کلاس 2014، زیر تیغ جراحی

همه ما می دانیم که در دنیای امروز با وجود ارتباطات گسترده، کمتر واقعیتی هست که بتوان آن را برای مدت زیادی پنهان ساخت و این شاید برای شرکت های بزرگ، دردسری بزرگ را رقم زده. فارغ از حیطه فعالیت یک شرکت می توان زودتر از معرفی رسمی محصول، عکس ها و شایعات آن را در اینترنت پیدا کرد.

احتمالا مرسدس بنز و کلاس E هم برای شما آن قدر جذاب هستند که طی چند روز گذشته و هنوز سال 2012 تمام نشده، شاهد عکس های درز کرده‌ مدل 2014 آن در سایت‌ها و خبرگزاری‌ها بوده اید. اما حالا با عکس‌های بیشتر و البته به صورت رسمی مواجه هستیم و می توان باور کرد که تغییراتی که پیش از این در دو-سه تصویر دیده بودیم واقعا به دست طراحان مرسدس ایجاد شده است.

در ادامه مطلب همراه شما هستیم تا با تصاویر بیشتر در خصوص مدلی بدانیم، که قدمتی بیش از عمر بعضی از شرکت‌های مشهور خودروسازی دارد. همراه نارنجی باشید.


Mercedes-Benz-E-Class-2014 -Narenji-2.jpg

Mercedes-Benz-E-Class-2014 -Narenji-3.jpg

آن طور که در تصاویر بالا شاهد آن هستید، فیس لیفت (تغییرات کوچک در طراحی بدون عوض شدن اتاق) در جلوی E کلاس با شدت بیشتری رخ داده. حالا بر خلاف نسل قبل و روال این چند ساله، دیگر شاهد آن چراغ های دوتایی نیستیم و برای اولین بار E کلاس مانند برادر کوچک‌تر خود یعنی کلاس C می تواند با دو طرح برای جلو پنجره عرضه شود. یکی مثل همیشه کلاسیک و دیگری اسپرت. در واقع مدل اسپرت، دارای آرم و لوگوی مرسدس بنز در جلوپنجره است. چراغ های عقب خودرو هم با تغییر در نورپردازی به روز رسانی شده‌اند.

شاید شما هم برای به روزرسانی کلاس S مرسدس بنز روزشماری می کنید. حالا که پرچم‌دار و لوکس‌ترین اتاق مرسدس معرفی نشده، شاید E کلاس جدید با تغییراتی که در طراحی دماغه‌اش صورت گرفته ما را بیشتر با فلسفه جدید طراحی و ذهن طراحان در استودیوی بنز آشنا می کند.


Mercedes-Benz-E-Class-2014 -Narenji-4.jpg

اما تغییرات در E کلاس صرفا در ظاهر آن اتفاق نیفتاده است. سیستم کمکی پیشگیری از تصادفات که متعلق به نسل بعدی S کلاس است و در آینده شاهد معرفی آن خواهیم بود، در این خودرو نیز به کار گرفته خواهد شد. LEDهای جدید هم بر خلاف قبل که حالت سفارشی داشت، این بار به صورت استاندارد به همراه E کلاس عرضه خواهند شد. در واقع این LEDها به جز وظیفه ای که ما پیش از این به پروژکتور‌ها محول می کردیم، وظیفه تامین نور روز را هم دارند و این استانداردی است که آهسته آهسته در بسیاری از کشورهای اروپایی در حال تبدیل شدن به قانون است. یعنی داشتن چراغ هایی برای روز یا در اصطلاح Daylight.


Mercedes-Benz-E-Class-2014 -Narenji-5.jpg

البته اطلاعات منتشر شده به همین ها محدود می شود. برای تکمیل اطلاعات و دیدن مدل AMG باید تا حدود یک ماه دیگر صبر کرد تا نمایشگاه خودروی دیترویت برپا شود. رسمی شدن این عکس‌ها که احتمالا بر خلاف میل مرسدس بنز صورت گرفته و داشتن اطلاعات در همین حد را هم احتمالا مدیون دهان نه چندان قرص و محکم اینترنت هستیم که در این سال ها ثابت کرده که رازدار خوبی نیست.


Mercedes-Benz-E-Class-2014 -Narenji-6.jpg
مدل Avantgarde با جلوپنجره اسپرت.دسته بندی : عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/09/26, 07:54 بعد از ظهر

جنرال الکتریک به تازگی از محصول و ابداع جدیدی رونمایی کرده که به نظر می رسد نازک ترین خنک کننده لپ تاپ و تبلت با کارایی بسیار بالایی باشد. این خنک کننده می تواند جهشی بزرگ در تولید نسل بعدی تبلت ها و لپ تاپ های فوق سبک باشد. این محصول به گونه ای است که علاوه بر فرآهم آوردن امکان طراحی های نازک تر این گجت ها، جا را برای دیگر قطعات درونی هم باز می کند. و از همه مهم تر اینکه مصرف انرژی آن نسبت به Fan های معمولی به نصف رسیده است. یعنی عمر باتری بسیار بیشتر و تقریبا سکوت کامل.

تکنولوژی به کار رفته در خنک کننده های جدید جنرال الکتریک DCJ یا Dual Piezoelectric Cooling Jets خوانده می شود. DCJ تقریبا همانند یک ریه مینیاتوری عمل می کند: باز می شود تا هوای خنک را به درون خود بکشد، و سپس منقبض می گردد تا هوای داغ را خارج کند. در حقیقت جنرال الکتریک این تکنولوژی را برای خنک کننده های تجاری موتورهای جت ابداع کرده است. اما دو سال پیش یکی از مهندسان این شرکت تصمیم گرفت تکنولوژی "دی سی جی" را در ابعاد مینیاتوری بازسازی کند تا در کامپیوترها هم قابل استفاده باشد.


different-dcj-form-factors-001-narenji-ir.jpg

این خنک کننده تقریبا ابعاد و ضخامت یک کارت اعتباری را دارد، اما جنرال الکتریک می گوید که نمونه کامل شده و آماده تجاری سازی این محصول ۴ میلیمتر ضخامت دارد. احتمالا این ضخامت شامل بخش های مکمل چون سینی تبادل گرمایی و پایه ها باشد. ظاهرا این محصول ۵۰ درصد نازک تر از شیوه های مرسوم خنک کننده بر پایه فن است. آشکارا چنین جهشی باعث پیشرفت قابل توجه و چشمگیری در دنیای تبلت و لپ تاپ خواهد شد و ضخامت آنها را به کمتر از ۸ میلیمتر خواهد رساند.

البته شاید بتوان گفت که مهم ترین بخش داستان اینجا است که DCJ تقریبا هیچ صدایی تولید نمی کند و کاربر به هیچ وجه متوجه نمی شود که این بخش از گجتش روشن است یا خاموش. این کاهش فریبنده صدا به این دلیل است که DCJ از تکنولوژی کاملا متفاوت با فن های فعلی کار می کند و دیگر از صدای ویز ویز هوای عبوری از میان پره های فن با سرعت هزاران دور در دقیقه خبری نیست. جنرال الکتریک وعده داده نمونه های آینده این تکنولوژی کوچکتر و کاراتر خواهند شد، به طوری که دیگر خبری از لوله ها و پایه ها و سینک تبادل گرمایی هم نباشد و DCJ مستقیما به قطعات داخلی گجت متصل گردد.

و خبر خوب اینکه با توجه به همکاری جنرال الکتریک با شرکت های مختلف (از جمله Fujikura ژاپنی)‌ در این زمینه، احتمالا طی دو سال آینده شاهد نسل ساکتی از تبلت ها و لپ تاپ ها خواهیم بود.دسته بندی : موبایل و رایانه ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/09/18, 07:50 بعد از ظهر
[]

دسته بندی : دانلود فیلم , سرگرمی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/09/18, 07:33 بعد از ظهر
 
نام و نام خانوادگی : مهناز افشار

تولد : ۲۱ خرداد ۱۳۵۶ ( سن : ۳۵ سال )

وضعیت تاهل : مجرد

محل زندگی : تهران 


.........................................................

مهناز افشار در خرداد ۱۳۵۶ در تهران به دنیا آمد و متولد سال مار است.

مهناز افشار در کودکی خیلی شیطنت می کرد و همیشه دوست داشت بوفه دار مدرسه باشد، یک بار بخاطر شیطنت های فراوانش دو روز از مدرسه اخراج شد، عاشق آتاری مخصوصا بازی دزد و پلیس بود و ... به تماشای کارتون علاقه فراوانی داشت و از سیندرلا، صدویک سگ خالدار، پلنگ صورتی، مورچه و مورچه خوار، سند باد، باربا پاپا، بامزی، هاچ زنبور عسل، خانواده دکتر ارنست و جودی ابوت بعنوان کارتونهای دوست داشتنی کودکی اش یاد میکند.


رشته تحصیلی مهناز افشار در دبیرستان علوم تجربی بود و برای ادامه تحصیل بمدت چهار سال در یک موسسه غیر انتفاعی به تحصیل در رشته تدوین پرداخت.

بازیگری مهناز افشار از تلویزیون و با مجموعه تلویزیونی (عشق گمشده) در سال ۱۳۷۶ آغاز شد.

شباهت بیش از حد مهناز افشار به فائقه آتشین (گوگوش) باعث شد تا قبل و بعد از اکران فیلم « شور عشق » سوژه اول مطبوعات باشد. بعد از مدتی جنجال مطبوعاتی و پس از توقیف فیلم « خاکستری » مدتی از او خبری نبود. تا اینکه پس از یکسال با بازی در فیلم « نگین » به سینما بازگشت.

مهناز افشار با فیلم (دوستان) به کارگردانی علی حاتمی در سال ۱۳۷۷ به سینما راه یافت به اتفاق محمد رضا گلزار با حضور در فیلمهای (کما)، (زهر عسل)، (۱۳ گربه روی شیروانی)، ( تله)، (آتش بس) و (کلاغ پر) به نوعی میتوان گفت که یک زوج هنری تشکیل داده بودند.

شایان ذکر است که فیلمهای یاد شده همگی از پر فروشهای زمان خود بوده اند.

به اعتقاد مهناز افشار بازی رئال خیلی سخت تر از انواع دیگر است در حالیکه مخاطبان سینما به دیدن وی در فیلم هایی که صرفا گیشه را مد نظر داشتند عادت کرده بودند، مهناز افشار با ایفای نقش کوتاهی در فیلم "سالاد فصل” نشان داد که توانایی هایش بسیار بیشتر از حضور صرف در این فیلمهاست و با بازی در (آتش بس) مهر تاییدی بر این مدعا زد برای قبول یا رد یک پیشنهاد با تهمینه میلانی، فریدون جیرانی و محمدرضا شریفی نیا همیشه مشورت میکند و اعتقادی به داشتن مدیر برنامه ندارد.

مهناز افشار حضور در "دعوت” حاتمی کیا را برای خودش اتفاق بزرگی میداند و از این اتفاق ابراز خوشحالی میکند. قرار بود در سریال "شمس العماره” به کارگردانی سامان مقدم ایفای نقش نماید اما از حضور در این کار تلویزیونی انصراف داد. دلیل این انصراف جراحی دهان و لثه ذکر شد.

در سالهای اخیر از مهناز افشار بعنوان پولسازترین سینمای ایران یاد شده و حضورش در هر فیلم با فروش خوبی مواجه بوده است.

مهناز افشار در میان ورزشها به اسکی و شنا علاقه دارد و به آنها می پردازد و البته والیبال هم جزء ورزشهای مورد علاقه ی اوست. در بیشتر نقشهایی که بازی کرده به ارائه کاراکتر یک دختر شوخ و اجتماعی و برون گرا می پردازد.

مهناز افشار کاراکترهای خاکستری را به نقشهای کاملا مثبت و کاملا منفی ترجیح میدهد و معتقد است خاکستری بودن یک کاراکتر کمک میکند که تماشاگر تا انتهای فیلم برود و منتظر کشف جدیدی باشد. همیشه دوست داشت نقشهای متفاوت و عجیب غریب بازی کند و می گوید: "آرزویم این است که نقش آنتونی کویین در گوژ پشت نتردام را بازی کنم."

مهناز افشار می گوید تبریک تولد بهترین شادباشی است که تاکنون شنیده است و به معنای واقعی تولد را دوست دارد. خود را خیلی شکمو میداند و غذا خوردن را هم دوست دارد و می گوید: "به نظرم دست پختم عالی است چون به دلیل شکمو بودنم برای غذا پختن وقت می گذارم و طعم غذا هم برایم اهمیت فراوانی دارد” غذاهای مورد علاقه اش لوبیا پلو و ماکارونی است و به خاطر همین علاقه این غذاها را خیلی خوب می پزد. 

مهناز افشار می گوید در زندگی همه چیز را فقط از خدا میخواهم و بس.

مهناز افشار مدتی شوی لباس داشت اما به خاطر وقت گیر بودنش از این کار صرف نظر کرد. در سینما به قسمت و اتفاقات ناشی از آن که برای آدمها رخ میدهند اعتقاد دارد و می گوید "من معتقدم که مسیرم مشخص شده است.” در کودکی از کارهای سخت که هیجان زیادی داشت لذت میبرد و به همین دلیل هیچوقت دوست نداشت دکتر یا مهندس شود بلکه میخواست راننده کامیون باشد.

مهناز افشار پس از اینکه بازی در فیلم "امشب شب مهتابه” را به پایان رساند در آفریقای جنوبی فیلم کوتاهی با عنوان "سیاه و سفید” پیرامون زندگی نلسون ماندلا ساخت که در آن موضوع آپارتاید را مورد توجه قرار داده است.

اگر قرار باشد برای معرفی دنیا به فضایی ها یک فیلم را انتخاب کند آن فیلم "اشکها و لبخندها” خواهد بود.

مهناز افشار عاشق تزیینات منزل است و دوست دارد هر چند سال یکبار فضای جدیدی برای خانه طراحی کند. همیشه وقتی فیلمهای خودش را می بیند احساس می کند راضی نیست و انگار خودش را در فیلمها دوست ندارد.

در اسفند ۱۳۸۶ در حمایت از کودکان کار بخشی از دستمزد یکی از فیلمهای خود را به آموزش این کودکان هدیه کرد. اعتقاد دارد که اتفاقهای خوب برایش دیر رخ داده اند اما با این حال خوشحال است که پله پله جلو میرود و پیشرفت میکند.

مهناز افشار جنگ را ترسناک ترین پدیده در دنیا می داند. در تنها دوره برگزاری مراسم زرشک زرین سینمای ایران فیلم” شور عشق” جایزه زرشک زرین را دریافت کرد. وی که در این فیلم بازیگر نقش اول بود اعتقاد دارد اختصاص یافتن زرشک زرین به "شور عشق” باعث شد که فیلم دیده شود. پول را خیلی دوست دارد و شاید عجیب باشد که به خرج کردنش ، چه برای خودش و چه اطرافیانش ، هم علاقمند است.

مهناز افشار تا قبل از حضور در فیلم "دعوت” تجربه اسب سواری نداشت و برای ایفای نقشی که در این فیلم داشت قبل از هر کاری به سوار کاری رفت.

عکس های مهناز افشار ( در نقش های مختلف)مهناز افشار خواننده شد

موج گرایش هنرمندان عرصه سینما به سمت موسیقی ادامه دارد و از قرار معلوم محبوبیت و گستردگی مخاطب دنیای موسیقی، ولع حضور هنرمندان عرصه سینما در این وادی را بیش از پیش افزایش داده است.

پس از امین حیایی، محمد رضا گلزار، شهاب حسینی، نیکی کریمی و… در تازه ترین تجربه هنرمندان در دنیای موسیقی ، « مهناز افشار» به عنوان همخوان و دکلمه کننده ترانه ها در آلبوم جدید روزبه نعمت اللهی حضور یافته و این عرصه را نیز تجربه کرد.

این در حالی ست که از مدت ها قبل خبر حضور این بازیگر توانا در آلبوم «بهران رادان» به گوش می رسید که با تائید این خبر از سوی مدیر هنری آلبوم رادان ، خبر حضور مهناز افشار در آلبوم روزبه نعمت اللهی می تواند جالب توجه باشد.

آلبوم نعمت اللهی «رویای روزهای بارانی» نام دارد که با ۱۳ قطعه با اشعاری از مولانا، نیما یوشیج، اخوان ثالث، میثم یوسفی، لیلا رضایی، حسین غیاثی، مسرور نعمت الهی و شاهکار بینش پژوه و حضور موزیسین هایی چون رضا تاجبخش، فردین قره گزلو، پیام قربانی و مرتضی ساعدی در آخرین مراحل تولیدی اش به سر می برد و تا اواخر آبان ماه در بازار موسیقی کشور منتشر خواهد شد....

و خدایی که در این نزدیکیست 

و بالاخره کنسرت خیریه برای کمک به هموطنانمون در آذزبایجان با همه سختیهایش برای اجرایی شدن و مشکلات در مسیر کار ،انجام شد و این انجام شدن را مدیون حضور گرم و پر مهر شما هوطنانمون و دوستانمون میدانم ...از تک تک مردم عزیزمون تشکر میکنم از حضور هنرمندان بسیار خوبمان ،استاد انوشیروان روحانی . آقای علی معلم ،آقای سیاوش طهمورث ،اقای حامد بهداد .آفای سامان مقدم ،اقای رامبد جوان...دسپینا افشار برادر زاده مهناز افشار


تو این روزهای عجیب، تو این روزهای خسته از گرانی، تحریم، دلار، تو این روزهای سرد ورزقان و هموطنان درد کشیده ام ...

تو این روزهای توقیف فیلمهای هنرمندان، به جای حمایت و خسته نباشید گفتن، صاحب نظرهایی که میتوانند کمی مهربانتر نظر بدهند و حکم، تواین روزهایی که دلخوش به امید هستم و نگاهم به دنبال اندک روشنایی میدود دلم گرم است به انسانهایی که ...

میخواهند جای خالی‌ را با نیکوکاری پر کنند

گرمای وجودشان از آخرین دلیل هاست برای این که یخ نبندم و بی تفاوت نباشم ...

خسته نباشید دوستان حامی...

ممنون که یادآوری میکنید ...

مهناز افشار ( جوایز کسب شده )

جوایز سیمرغ بلورین

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن / سعادت آباد/ بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر / ۱۳۸۹

جوایز جشن سینمای ایران

تندیس حافظ بهترین بازیگر نقش اول زن / طبقه سوم/ دوازدهمین جشن سینمایی دنیای تصویر / ۱۳۹۰

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن / طبقه سوم/ چهارمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران / ۱۳۸۹

جوایز دیگر

دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن بخش نگاه نو/ برف روی کاج‌ها/ سی‌امین جشنواره فیلم فجر / ۱۳۹۰

فیلم هایی که تا کنون مهناز افشار ایفای نقش کرده است به شرح ذیل می باشد :

۱- از تهران تا بهشت (۱۳۹۱)

۲ - هیچ کجا هیچکس (۱۳۹۱)

۳ - برف روی کاج ها (۱۳۹۰)

۴ - پل چوبی (۱۳۹۰)

۵ - یه عاشقانه ساده (۱۳۹۰)

۶ - سعادت آباد (۱۳۸۹)

۷ - قصه پریا (۱۳۸۹)

۸ - پوپک و مش ماشاالله (۱۳۸۸)

۹ - طبقه سوم (۱۳۸۸)

۱۰ - امشب شب مهتابه (۱۳۸۷)

۱۱ - پسر آدم، دختر حوا (۱۳۸۷)

۱۲ - خاطره (۱۳۸۷)

۱۳ - دعوت (۱۳۸۷)

۱۴ - شبانه روز (۱۳۸۷)

۱۵ - انعکاس (۱۳۸۶)

۱۶ - تسویه حساب (۱۳۸۶)

۱۷ - صد سال به این سالها (۱۳۸۶)

۱۸ - کلاغ پر (۱۳۸۶)

۱۹ - رئیس (۱۳۸۵)

۲۰ - محاکمه (۱۳۸۵)

۲۱ - آتش بس (۱۳۸۴)

۲۲ - آکواریوم (۱۳۸۴)

۲۳ - تله (۱۳۸۴)

۲۴ - چه کسی امیر را کشت (۱۳۸۴)

۲۵ - کارگران مشغول کارند (۱۳۸۴)

۲۶ - سالاد فصل (۱۳۸۳)

۲۷ - سیزده گربه روی شیروانی (۱۳۸۲)

۲۸ - کما (۱۳۸۲)

۲۹ - دختری در قفس (۱۳۸۱)

۳۰ - زهر عسل (۱۳۸۱)

۳۱ - نگین (۱۳۸۰)

۳۲ - خاکستری (۱۳۷۹)

۳۳ - شور عشق (۱۳۷۹)

۳۴ - دوستان (۱۳۷۸)

۳۵ - شیرهای جوان (۱۳۷۸)
شروع فعالیت هنری : از سال ۱۳۷۶دسته بندی : هنری ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/09/14, 08:17 بعد از ظهر
فیلم/درگیری فتح‌الله‌زاده و فردوسی‌پور در پخش زنده برنامه 90

 
حاجی: برای سیما متأسفم که مجری‌ مثل تو دارد
 
علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل باشگاه استقلال در جریان پخش زنده برنامه تلویزیونی ۹۰ با مجری این برنامه درگیری لفظی پیدا کرد.

در برنامه این هفته ۹۰ به تعویق دیدار استقلال تهران و داماش گیلان پرداخته شد و مسئولان این برنامه در این خصوص با علی فتح‌الله‌زاده تماس گرفتند.
مدیرعامل استقلال تلاش کرد، تعویق این دیدار را طبیعی نشان دهد، ولی مجری برنامه ۹۰ با سخنان او قانع نشد.

سرانجام بحث مجری ۹۰ با فتح‌الله‌زاده بالا گرفت و ناگهان مدیرعامل استقلال از کوره در رفت و با دروغگو خطاب کردن فردوسی‌پور گفت: برای صدا و سیما متأسفم که مجری مثل تو دارد که به آسانی می‌تواند روی آنتن هرچه می‌خواهد بگوید.

فتح‌الله‌زاده با بیان این جمله که تو صلاحیت پرسیدن از من را نداری تلفن را قطع کرد که حیرت مجری ۹۰ را در پی داشت.

البته دقایقی بعد فتح الله‌زاده دوباره به روی آنتن برگشت و درباره دریافت لقب شوالیه نیز توضیحات مفصل داد!دانلود

دسته بندی : دانلود فیلم , ورزشی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/09/13, 08:31 بعد از ظهر

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانی

سوژه های خیلی باحال ایرانیدسته بندی : سرگرمی , عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/09/13, 08:19 بعد از ظهر

مقام معظم رهبری در خاطره ای فرمودمد: در دوران پیش از پیروزی انقلاب، بنده در ایرانشهر تبعید بودم. در یكی از شهرهای همجوار، چند نفر آشنا داشتیم كه یكی از آنها راننده بود، یكی شغل آزاد داشت و بالاخره، اهل فرهنگ و معرفت، به معنای خاص كلمه نبودند. به حسب ظاهر، به آنها عامی اطلاق می‌شد. با این حال جزو خواص بودند. آنها مرتّب برای دیدن ما به ایرانشهر می‌آمدند و از قضایای مذاكرات خود با روحانی شهرشان می‌گفتند. روحانی شهرشان هم آدم خوبی بود؛ منتها جزو عوام بود. ملاحظه می‌كنید! راننده‌ی كمپرسی جزو خواص، ولی روحانی و پیشنماز محترم جزو عوام! مثلاً آن روحانی می‌گفت: «چرا وقتی اسم پیغمبر می‌آید یك صلوات می‌فرستید، ولی اسم «آقا»(امام خمینی-ره) كه می‌آید، سه صلوات می‌فرستید؟!» نمی‌فهمید. راننده به او جواب می‌داد: روزی كه دیگر مبارزه‌ای نداشته باشیم؛ اسلام بر همه جا فائق شود؛ انقلاب پیروز شود؛ ما نه تنها سه صلوات، كه یك صلوات هم نمی‌فرستیم! امروز این سه صلوات، مبارزه است! راننده می‌فهمید، روحانی نمی‌فهمید!
نویسنده : علی بیک محمدی 1391/09/13, 08:04 بعد از ظهر

کتاب کلاس اول ۷۰ سال پیش + عکس

حتما همه‌ ما کتاب کلاس اول خود و یا دست کم، تصاویر و نوشتارهایی از آن را به یاد داریم.

به گزارش ایسنا، ایام کلاس اول دبستان یکی از پرخاطره‌ترین دوران زندگی آدم‌هاست و همه‌ ما دوست داریم برای یک بار هم که شده، نخستین کتاب درسی زندگی‌مان را به‌دست بگیریم و صفحه‌های آن‌را به یاد دوران کودکی ورق بزنیم و کمی هم در آن تأمل کنیم. گاهی هم افسوس می‌خوریم که ای کاش کتاب فارسی کلاس اول‌مان را به عنوان یادگاری نگه می‌داشتیم.

عبدالحسین کلهرنیا گلکار فردی است که کتاب اول ابتدایی خود را حدود ۷۰ سال حفظ و نگه‌داری کرده است. کلهرنیا بیش از ۳۰ سال در مدرسه‌های استان کرمانشاه به عنوان معلم هنر سعی کرده نظم را در زندگی دانش‌آموزان نهادینه کند و امروز می‌توان از او به عنوان یکی از دانش‌آموزان منظم هفت دهه‌ی گذشته نام برد.

استفاده از کتاب یادشده به سال‌های دهه‌ ۱۳۲۰ مربوط می‌شود و نوع خط به کار برده‌شده در آن به صورت نستعلیق و نسخ است.

در آن دوران که دانش‌آموزان با این کتاب تحصیل می‌کردند، اواخر جنگ جهانی دوم بود.

کلهرنیا که دوران خردسالی‌اش را با شعرها و جمله‌های کودکانه‌ی این کتاب سپری کرده است، در این‌باره می‌گوید: «تأثیر مثبت و شادی‌آور بعضی از حکایت‌های این کتاب هنوز پس از چند دهه بر روح و روان من باقی مانده؛ به طوری که بارها از این کتاب برای فرزندان و نوه‌هایم قبل از رفتن به مدرسه، خوانده‌ام. برخی از حکایت‌های این کتاب عبارت‌اند از: شب مهتاب، بوسه‌ی مادر، عید نوروز و پیشی پیشی ملوسم.»

او با اشاره به انتقادی که در همان سنین کودکی به یکی از درس‌های این کتاب داشته است، می‌گوید: «درس «آذر و شخص کور» همیشه سؤالی آزاردهنده در ذهن من به وجود می‌آورد که چرا نویسنده‌ی این کتاب ارزشمند، آن فرد نابینا را مرد کور خطاب می‌کند؟ چون من همیشه از واژه‌ی کور متنفر بودم که اصلاً چرا انسان به خاطر معلولیت باید تا آخر عمر احساس ذلت کند و همیشه دوست داشتم که آدم علیل هرگز ذلیل نباشد.

نگه‌دارنده این کتاب قصد فروش آن را ندارد؛ مگر این‌که در مراکز فرهنگی خاص مورد بازدید عموم قرار گیرد.

 
دسته بندی : سرگرمی , هنری , عکس های جدید , کتب مهندسی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1391/09/13, 07:41 بعد از ظهر

CX61 عضو جدید سری کلاسیک شرکت msi: 

شرکت msi به تازگی نسل جدیدی از نوت‌بوک‌های سری Classic خود را با نام   CX61معرفی و عرضه کرده است که ویژگی‌های چندرسانه‌ای قدرتمندی دارد و علاوه بر پشتیبانی از نسل جدید پردازنده‌های شرکت اینتل (3rd Generation Intel® CoreTM processors) در کنار تراشه گرافیکی قدرتمند nVIDIA Geforce GT640M از تکنولوژی صدای محیطی SRS PC TruSurround XT و قابلیت ارتقاء به سیستم عامل جدید ویندوز 8 نیز بهره می‌برد.

سری کلاسیک همواره جزء پرفروش‌ترین محصولات شرکت msi است و طیف وسیعی از کاربران را در برمی‌گیرد، از این رو سری جدید این محصولات چه از لحاظ ظاهری و چه امکانات جانبی تغییرات محسوسی داشته است. در نگاه اول سطح صیقلی و صاف نوت‌بوک به رنگ برنز متالیک توجه شما را به خود جلب خواهد کرد که حالت فلز صیقل داده شده را تداعی می‌کند! قلب تپنده آن را نسل جدید پردازنده‌های اینتل (Ivy Bridge) با پشتیبانی از قابلیت Turbo Boostبرای افزایش کارایی و قدرت پردازشی تشکیل می‌دهد، این در حالی است که این سری از پردازنده‌های اینتل به دلیل معماری ساخت جدیدتر،مصرف انرژی کمتری دارند. مدل CX61 به تراشه گرافیکی nVIDIA Geforce GT640M با دو گیگابایت حافظه گرافیکی اختصاصی از نوع DDR3 مجهز است و در مقایسه با نسل پیشین خود (GT540M) کارایی گرافیکی آن بیش از دو برابر افزایش یافته است، از این رو گزینه مناسبی برای اجرای بازی‌های رایانه‌ای مبتنی بر DX11 است.

صفحه نمایش 15.6 اینچی از نوع LED با رزولوشن  HD1366×768 در کنار تکنولوژی صدای محیطی SRS PC TruSurround XT(پخش 360 درجه‌ای صدا) باعث می‌شود از تماشای فیلم نهایت لذت و هیجان را ببرید. این در حالی است که به دلیل طراحی منحصربه فرد این نوت‌بوک، موسیقی و فایل‌های صوتی بسیار زنده‌تر و جذاب‌تر خواهند بود. پورت HDMI v1.4، USB 3.0، Bluetooth v4.0، Wireless LAN 802.11 b/g/n، وبکم با کیفیت 720p HDو Memory Reader از دیگر امکانات نوت‌بوک‌ CX61 به شمار می‌آیند. وزن کلی نوت‌بوک 2.4 کیلوگرم بوده و باطری 6 سلولی آن به لطف نرم‌افزار اختصاصی Turbo Batteryتوانایی شارژدهی تا 7.5 ساعت را دارد.

CX61 دارای پردازنده نسل جدید    Ivy Bridge در دو نوع i5و i7است. حافظه رم آن در دو نوع 4 و 6 گیگابایت DDR3است که تا 8 گیگابات قابلیت ارتقا دارد.

پردازنده قدرتمند و مقدار حافظه رم مناسب این دستگاه نیازمند یک کارت گرافیک با پردازش بالاست. سایر شرکت‌های سازنده نوت‌بوک که از این نسل از پردازنده‌ها استفاده کرده‌اند به منظور کاهش قیمت تمام شده کالایشان از پائین‌ترین پردازنده گرافیکی سری 6 شرکت nVIDIA مانند 610استفاده کرده‌اند. این درحالیست که شرکت msi پیشروترین شرکت در ارائه نوت‌بوک با سخت‌افزارهای قدرتمند در این سری از نوت بوک‌ها از پردازنده قدرتمند GT640 بهره برده است.

در جدول زیر به مقایسه فنی تفاوت این پردازنده‌های گرافیکی پرداخته شده است:

همانطور که در جدول فوق مشاهده می‌شود، پردازنده گرافیکی GT640 دارای 384 هسته پردازشی (Cuda) بوده در حالیکه 610GT تنها 48 هسته پردازشی دارد، همچنین پهنای باند در GT640، 128 بیت است اما 610GT دارای پهنای باند 64 بیت است.

از دیگر برتری‌های CX61 نسبت به رقیبانش مجهز بودن آن به نسخه 4 بلوتوث است. نسخه‌ای که در آن علاوه بر بالاتر رفتن سرعت انتقال و امنیت اطلاعات، برد انتقال اطلاعات به میزان 4 برابر بیشتر شده است. همچنین این نسخه از بلوتوث مصرف انرژی کمتری نسبت به نسخه‌های پیشین دارد که این موجب افزایش طول عمر باطری نوت‌بوک می‌شود.

تکنولوژی ساخت و طراحی جنس بدنه ویژه CX61 نیز موجب گردیده که سبک‌تر از همتایانش باشد.دسته بندی : موبایل و رایانه , عکس های جدید ,


[ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ] 

» عشقی که هوس نیست! ( 1393/01/27 )
» با دختر بزرگ تر از خودم ازدواج کنم؟ ( 1393/01/27 )
» 13 عضو بی استفاده در بدن که نیازی به آنها نداریم! ( 1393/01/10 )
» از کاغذ سازی نوکیا تا برنج فروشی سامسونگ!غول های موبایل قبلا چه کاره بوده اند؟! ( 1392/12/29 )
» چشمان زیبای شما در قاب تصویر به روایت سورن مانولیان ( 1392/12/21 )
» خالق زیبای من ( 1392/11/13 )
» ۱۰ مکانی که اجازه مشاهده آنها روی نقشه گوگل را ندارید ( 1392/11/13 )
» گزارش تصویری: سیاستمداران دنیا با ژست‌های عجیب ( 1392/10/29 )
» 7 شوخی زشت آقایان با خانم ها ! ( 1392/10/25 )
» عکس: محافظت از روحانی با کیف ضدگلوله ( 1392/10/25 )
» سرتیم حفاظت سیدحسن نصرالله کیست؟ + تصاویر ( 1392/10/25 )
» بابک زنجانی چقدر ثروت دارد؟ ( 1392/10/25 )
» ترانه طنزی که ناصر فیض در انجمن شعر شهر خواند ( 1392/10/25 )
» عکس هایی متفاوت از حاشیه های مراسم دیشب توپ طلا ( 1392/10/25 )
» عکس: کاسیاس و همسرش ( 1392/10/20 )
» چرا استفاده از شبکه‌های Wi-Fi عمومی برای انجام امور بانکی و شخصی بسیار خطرناک است؟ ( 1392/10/16 )
» عکس: بازهم شادی عجیب غلامپور! ( 1392/09/29 )
» عکس: خودروی فرمانده ارتش ( 1392/09/29 )
» طالع گروه خونی ( 1392/09/28 )
» طالع بینی بر اساس گروه خونی ( 1392/09/28 )
» طالع‌بینی براساس گروه خونی! ( 1392/09/28 )
» طنز/ علی لاریجانی:آمریکا خیلی پررو شده! ( 1392/09/23 )
» برترین عکس‌های 2013"آتلانتیک"(2) ( 1392/09/23 )
» برترین عکس‌های 2013 "آتلانتیک" ( 1392/09/21 )
» گران‌ترین لپ‌تاپ‌های دنیا+ عکس ( 1392/09/21 )
» بازتاب عذرخواهی کفاشیان از مسی ( 1392/09/21 )
» وقتی همسر اوباما غیرتی می شود +عکس ( 1392/09/21 )
» نامه فرناندا لیما رئیس جمهور برزیل به ضرغامی! ( 1392/09/18 )
» عکس: تغییر دکوراسیون اتاق رهبر انقلاب در 14 سال ( 1392/09/17 )
» تصاویر کوهنوردی حسن روحانی در ارتفاعات تهران ( 1392/09/17 )
موضوعات

صفحات

نظرسنجی

دوست دارید وبلاگ در چه زمینه هایی فعال باشد؟لینکدونی

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات