اینجا قلمرو من است Here is my territory

ADS
نویسنده : علی بیک محمدی 1392/06/31, 08:11 بعد از ظهر


تغییر IP Address در یک دقیقه! تغییر IP Address در یک دقیقه!

یکی از متداول‌ترین روش‌های دسترسی به سرویس‌هایی که بسته یا محدود هستند (مثل بعضی از سرویس‌های گوگل)، تغییر IP Address است. با این روش به راحتی می‌توان از این سرویس‌ها، استفاده نمود.

تغییر IP معمولاً به کمک سرویس‌های واسطه انجام می‌شود، اما اگر علاقمند هستید، خودتان نیز می‌توانید این کار را انجام دهید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

گام اول: در پنجره Run عبارت Command یا CMD را تایپ نموده و کلید اینتر را بفشارید.

گام دوم: در پنجره Command، دستور ipconfig /release را تایپ کرده و کلید اینتر را بفشارید.

گام سوم: دستور exit را تایپ کنید و پنجره Command را در همین وضعیت نگاه دارید.

گام چهارم: بر روی Network Places یا My Network Places راست‌کلیک و گزینه Properties را انتخاب نمایید.

گام پنجم: بر روی Local Area Connection راست‌کلیک نموده و گزینه Properties را انتخاب کنید.

گام ششم: در تب General، بر روی گزینه (Internet Protocol (TCP/IP کلیک کنید.

گام هفتم: بر روی گزینه Use the following IP address کلیک کنید.
در این مرحله باید IP دلخواه را وارد کنید.

گام هشتم: حالا بر روی صفحه‌کلید، کلید Tab را بفشارید تا به صورت خودکار Subnet mask تکمیل شود.

گام نهم: دو بار بر روی گزینه Ok کلیک کنید تا به Local Area Connection باز گردید.

گام دهم: مجدداً بر روی Local Area Connection راست‌کلیک نموده و Properties را انتخاب کنید.

گام یازدهم: به تنظیمات TCP/IP باز گردید و گزینه Obtain and IP address automatically را انتخاب کنید.

گام دوازدهم: دو بار بر روی گزینه Ok کلیک کنید.

حالا شما یک IP Address جدید دارید. امیدواریم این ترفند برای شما مفید باشد. تجربه کاربری خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. آیا روش‌های دیگری می‌شناسید؟دسته بندی : سرگرمی , موبایل و رایانه ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/06/30, 09:12 بعد از ظهر

به گزارش باشگاه خبرنگاران، كافی‌است برای این كار وارد محیط كاربری خود در Gmail شوید. پس از آن از بخش بالا سمت راست روی آیكونی كه به شكل چرخ دنده است كلیك كنید و از منویی كه برای شما نمایش داده می‌شود. گزینه‌ی mail settings را انتخاب كنید و پس از آن به بك labs مراجعه كنید.

در منوی باز شده قابلیت Undo dend را پیدا كنید و روی گزینه‌ی Enable كلیك كنید حالا كافیست گزینه‌ی Save changes را انتخاب كنید تا تغییرات ذخیره شود.

با این كار قابلیت انصراف از ارسال ایمیل برای شما فعال می‌شود.

دسته بندی : موبایل و رایانه , سرگرمی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/06/30, 09:11 بعد از ظهر

در ابتدای این لیست نام "بیانسه " خواننده مشهور آمریکایی به همراه همسرش " جی زد" که او نیز یک موزیسین است دیده می شود . درآمد این زوج در سال گذشته بیش از 95 میلیون دلار بوده است.

پر درآمدترین زوج های مشهور دنیا انتخاب شدند+عکس
 
 
 5 زوج ثروتمند دنیا در سال 2013 از سوی نشریه آمریکایی فوربس انتخاب شدند.
در ابتدای این لیست نام "بیانسه " خواننده مشهور آمریکایی به همراه همسرش " جی زد" که او نیز یک موزیسین است دیده می شود . درآمد این زوج در سال گذشته بیش از 95 میلیون دلار بوده است.


جایگاه دوم در اختیار " تام بردی" بازیکن مشهور فوتبال آمریکایی و همسرش " جیسل بوندچن" با 80 میلیون دلار درآمد سالانه قرار دارد.


رتبه سوم در اختیار براد پیت و آنجلیناجولی زوج مشهور هالیوودی است که سالانه 50 میلیون دلار در آمد دارند.


مکان چارم در اختیار یک زوج مشهور هالیوودی دیگر یعنی " میلا کونیس " و همسرش "آشتون کوچر " با 35 میلیون دلار درآمد سالانه است 


در مکان پنجم این لیست "کیم کارداشیان" مدل و مجری تلویزیونی آمریکا و همسرش کانیه وست قرار دارند. درآمد سالانه این زوج 30 میلیون دلار برآورد می شود.


 


دسته بندی : سرگرمی , هنری , خبری , عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/06/30, 11:17 قبل از ظهر


شاید برای شما هم پیش آمده که در مدرسه، دانشگاه یا محل کار خود، قرار باشد مطلبی را ارائه دهید. از شیوه ی ارائه، پاورپوینت و خود محتوا که بگذریم، می رسیم به نبایدهای ماجرا، یعنی به طور ساده یعنی حرف هایی که اگر موقع ارائه به زبان نیایند، وجهه شما بهتر حفظ می شود.

بنیانگذار وبسایت TheNextWeb از جمله کسانی است که تجارب بسیار زیادی  در این زمینه دارد و ۱۰ مورد از این نباید ها را برای ما بر می شمرد. در ادامه مطلب با نارنجی همراه شوید.

۱. هرگز نگویید: امروز خیلی خسته ام!
خیلی از مواقع جملاتی نظیر "همین دیروز به من خبر دادند"، "تازه از سفر برگشتم و خیلی خسته ام" یا جملات مشابه را در کنفرانس ها یا جلسات ارائه شنیده اید. نکته این جا است که برای مخاطبین اصلا مهم نیست که شما خسته اید یا نه، آنها آمده اند بهترین شما را ببینند. اگر واقعا آمادگی ندارید خیلی راحت جلسه را لغو کنید، یا قرصی، قهوه ای، چیزی میل کرده و سپس به جلسه ی ارائه بروید.

۲. هرگز نگویید: بعدا به این موضوع بر می گردیم!
اگر مخاطبین شما مشتاقانه خواهان تعامل با شما هستند، و از شما سوالی می پرسند، یا خواهان توضیح در مورد مطلب خاصی هستند، از این موقعیت استثنایی استفاده کنید. هرگز نگویید "در اسلاید بعدی به سوال شما جواب می دهم"، بلکه همان لحظه از موقعیت استفاده کنید، به اسلاید بعدی بروید و مخاطبین خود را هشیار نگه دارید، و آن ها را به تعامل بیشتر تشویق کنید.

۳. هرگز نگویید: صدای مرا می شنوید؟ یک دو سه... یک دو سه!
خیلی از مردم این گونه صحبت شان را شروع می کنند. تق تق روی میکروفون می زنند تا چک کنند صدا درست است یا خیر. اساسا این چک کردن صدا وظیفه ی شما نیست. شما کار خودتان را بکنید. اگر صدا مناسب نبود، آرامش خود را حفظ کرده، با خودتان تا سه بشمارید، دوباره شروع کنید. در اغلب موارد مشکل در همین مرحله حل می شود. اگر مشکل همچنان وجود داشت، به آرامی به کنار صحنه بروید و از مسئول صدا پیگیری کنید. برگردید، به مخاطبین تان لبخند بزنید و با اعتماد به نفس تمام منتظر حل مشکل بمانید.

۴. هرگز نگویید: من شما را نمی بینم، نور خیلی شدید است!
بله، خیلی مواقع از شدت نور سالن شما مخاطبین خود را درست نمی بینید. اما این مسئله ربطی به مخاطبین تان ندارد، و اساسا برای شان مهم نیست که شما می بینیدشان یا نه. پس به همان تاریکی خیره شوید، لبخند بزنید و کارتان را انجام دهید، و یا اگر دوست داشتید قدم زنان به سمت مخاطب حرکت کنید تا بهتر او را ببینید. اگر شدت نور خیلی آزاردهنده است، دستان خود را از جلوی چشمان تان بردارید و محترمانه از مسئولین سالن بخواهید به موضوع رسیدگی کنند.

۵. هرگز نگویید: از آنجا اسلایدها خوانا هست؟!
طبق یک قانون نانوشته، بهتر است فونتی که استفاده می کنید، دو برابر سن مخاطبین تان باشد! به طور مثال اگر اکثر آن ها 30 سال دارند، فونت 60 ایده آل است.

۶. هرگز نگویید: بگذارید این قسمت را بلند برای تان بخوانم!
قرار دادن متن زیاد بر روی یک اسلاید، به طوری که مخاطبین تان برای خواندن آن وقت زیادی صرف کنند، به خودی خود کار بسیار اشتباهی است. حال تصور کنید که شما برای آنها بلند از روی اسلاید بخوانید! این حتی از اولی هم بدتر است. سعی کنید متن هر یک اسلاید هایتان از چند کلمه تجاوز نکند، و بقیه مطالب را حفظ کنید، زیرا در غیر اینصورت مخاطبین تان شروع به خواندن از روی اسلاید می کنند و به شما گوش نمی دهند.

۷. هرگز نگویید: تلفن ها/تبلت ها/ لپ تاپ ها را خاموش کنید!
دیگر زمان آن گذشته است که به مخاطبی بگویید دستگاه های خود را خاموش کند. شاید تا چند سال پیش هم اشکال نداشت، ولی الان در دوران دیگری زندگی می کنیم.

شاید آنها بخواهند بر روی تبلت های شان یادداشت برداری کنند، آنچه در سالن می گذرد را توئیت کنند، صدای تان را ضبط کنند، یا فیسبوک شان را چک کرده، کمی هم بازی کنند! تنها از آنها بخواهید که دستگاه های شان را روی حالت بی صدا قرار داده و شما هم با تمرکز بالا به بهترین شکل ممکن کار خود را انجام دهید.

۸. هرگز نگویید: لازم نیست چیزی یادداشت کنید یا از اسلایدها عکس یگیرید، کل اسلاید ها را در سایت می گذارم!
خیلی خوب است که شما کل مطالب ارائه داده شده تان را بر روی سایت قرار می دهید یا ایمیل می کنید، اما بهتر است اجازه دهید هر کس هر کاری دوست دارد انجام دهد! یادداشت برداری به بسیاری از افراد در به خاطر سپردن مطالب کمک می کند. در ضمن، قرار بر این است که اسلاید های شما حداقل کلمات و جمله ها را شامل شود. پس اصولا ممکن است به درد مخاطب نخورد.

۹. هرگز نگویید: جواب سوال تان ساده است، الآن خواهم گفت
کار خیلی خوبی می کنید که به سوالات مخاطب در همان لحظه پاسخ می دهید. اما یک نکته مهم نمی بایست فراموش شود، سوال مطرح شده شاید برای شما و فرد سوال کننده واضح باشد، اما برای بقیه حاضرین در جلسه چطور؟ پس بهتر است سوال را تکرار کرده و اندکی پیش زمینه ارائه دهید، و سپس پاسخ سوال را ارائه کنید. در ضمن این کار به شما وقت اضافی برای فکر کردن به پاسخ را خواهد داد.

۱۰. هرگز نگویید: سعی می کنم صحبتم کوتاه باشد
بسیاری از افراد این عبارت را می گویند، و جالب اینکه تقریبا هیچ کدام به آن عمل نمی کنند. لازم به ذکر است که برای مخاطب اصلا مهم نیست شما صحبتتان را طول می دهید یا خیر (مگر این که از پیش بدانند چیز بی خودی در انتظار آنها است!) آنچه برای شان مهم است، استفاده ای است که می توانند از صحبت های تان داشته باشند.

نکته ی اضافی: هرگز نگویید: واقعا؟ وقتم تموم شد؟ هنوز 25 تا اسلاید باقی مونده!
قبل از جلسه ی ارائه، حتما چندین بار تمرین کنید تا بتوانید مطالب خود را در زمان تعیین شده به پایان برسانید. حتی بهتر است وقت تان را طوری تنظیم کنید که ۵ دقیقه اضافه بیاورید و به سوالات مخاطبین تان بپردازید. همواره سعی کنید پیش از ارائه به طور کامل خود را آماده کنید. خودتان باشید، و مهمتر از آن این که حرفه ای باشید.


دسته بندی : سرگرمی , بخش مخصوص خانم ها , بخش مخصوص آقایان ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/06/30, 10:32 قبل از ظهر


وب سایت iFixit در شکافتن دل و روده گجت ها تبحر خاصی دارد و همین چند ساعت پیش بود که با کالبدشکافی آیفون 5S ما را به دیدن درون آن برد. یکی از خوبی های کار آنها کسب دید صحیح نسبت به چگونگی تعمیر گجت ها و به تبع آن امکان رده بندی این گجت ها از لحاظ سختی یا سادگی تعمیر شدن است.

در ادامه مطلب همراه باشید تا بر اساس قضاوت iFixit، با۱۰ گجتی که دشمن تعمیرکاران است و به همین راحتی ها درست شدنی نیست آشنا شوید.

۱۰- MP3 Player اپل آیپاد تاچ (نسل ۵ام)
دسته: MP3 Player
نظر iFixit: استفاده از خار و چسب (بدون هیچ پیچ بیرونی) باز کردن قاب آن را دشوار می کند. بعد از باز شدن هم، می بینید که چندین قطعه به دو قسمت اصلی لحیم شده اند که این باعث افزایش هزینه تعویض هر قسمت به تنهایی می شود
امتیاز تعمیرپذیری: ۳

۹- دوربین DSLR نیکون D600
دسته: دوربین DSLR
نظر iFixit: مانند D5100، قطعات به صورت فشرده قرار گرفته اند و بر داشتن لحیم نیازمند پیاده کردن قطعات است. همچنین LCD هم به بدنه پشتی متصل است و برای تعویض آن لازم است کل پشت دستگاه باز شود.
امتیاز تعمیرپذیری: ۲

۸- تبلت آیپد اپل با نمایشگر رتینا (با قالیت وای-فای)
دسته: تبلت
نظر iFixit: درست مثل آیپدهای نسل دوم و سوم، باتری و نمایشگر با کلی چسب به بدنه محکم شده اند. این باعث می شود باز کردن دستگاه برای تعمیر مشکل باشد به خصوص موقع تعویض باتری و جا دادن باتری جدید.
امتیاز تعمیرپذیری: ۲

۷- تبلت اپل آیپد مینی با قابلیت وای-فای
دسته: تبلت
نظر iFixit: قطعات با مقدار زیادی چسب و نوار یا با پیچ هایی که به طرز مسخره ای آنقدر کوکند که راحت گم می شوند سر جایشان قرار داده شده اند. یک چیز اذیت کننده اتصالات برق است که به بُرد لحیم شده برای همین اگر پین های اتصالات بشکنند مجبورید کل آن را تعویض کنید.
امتیاز تعمیرپذیری: ۲ 

۶- دوربین DSLR نیکون D5100
دسته: دوربین DSLR
نظر iFixit: پیاده سازی نیازمند برداشت لحیم چندین قطعه و باز کردن کلی پیچ است. در ضمن قطعات آنقدر به هم فشرده قرار داده شده اند که کار تعمیر را پیچیده و سخت می کنند.
امتیاز تعمیرپذیری: ۲

۵- لپتاپ اپل مک بوک پرو با نمایشگر ۱۳.۳ اینچی رتینا و پردازنده Ivy Bridge Core i7 3GHz
دسته: لپتاپ
نظر iFixit: اندکی بهتر از مدل ۱۵ اینچی آن است؛ با این حال باتری دستگاه با چسب محکم شده، در آن از پیچ ها و SSD اختصاصی استفاده شده که پیدا کردن جایگزین را سخت می کند و نیز رم دستگاه به برد اصلی لحیم شده.
امتیاز تعمیرپذیری: ۲

۴- MP3 Player اپل آیپاد شافل ۲ گیگابایتی (نسل چهارم)
دسته: MP3 Player
نظر iFixit: به خاطر جثه کوچک دستگاه، ممکن نیست بتوانید بدون آسیب زدن، دستگاه را باز کنید. به علاوه باتری هم به برد اصلی لحیم شده که خود این هم تعمیر را سخت تر می کند.
امتیاز تعمیرپذیری: ۲

۳- تبلت مایکروسافت سرفیس پرو (Pro Ivy Core i5 1.7GHz 10.6" Windows 8)
دسته: دوگانه لپتاپ/تبلت
نظر iFixit: از جا در آوردن صفحه نمایش دستگاه به طرز غریبی سخت است و با یک خروار چسب در جایش محکم شده. وقتی بدنه را جدا می کنید تازه با بیش از ۹۰ پیچی مواجه می شوید که بین شما و قطعات داخلی قرار گرفته اند.
امتیاز تعمیرپذیری: ۱

۲- تلفن هوشمند اندرویدی HTC One 4G
دسته: تلفن هوشمند
نظر iFixit: باز کردن بدنه این تلفن بدون خرابکاری اگر نگوییم ناممکن، باید گفت که خیلی سخت است. حتی اگر موفق به چنین کاری هم شوید باتری بین برد اصلی و قاب میانی دستگاه چسبانده شده و تعویض آن را دو چندان دشوار می کند.
امتیاز تعمیرپذیری: ۱

۱- لپتاپ ۱۵ اینچ اپل مک بوک پرو با نمایشگر رتینا Core i7 2.3GHz
دسته: لپتاپ
نظر iFixit: [تعمیر کردن این دستگاه به معنای واقعی دشواری دارد] استفاده از پیچ های خورشیدی اختصاصی، رم لحیم شده و غیر قابل تعویض، SSD اختصاصی و در نهایت باتری چسب خورده به بدنه باعث می شود این لپتاپ بتواند تمشک طلایی تعمیرپذیری را از آن خود کند.
امتیاز تعمیرپذیری: ۱

تا حالا شده یکی از گجت هایتان نیاز به تعمیر پیدا کند؟ ترجیح می دهید خودتان آچر به دست شوید و به جان دستگاه بیافتید یا تعمیرکار قابلی سراغ دارید؟ از تجربیات تعمیراتی خود با ما بگویید.


دسته بندی : موبایل و رایانه , سرگرمی , خبری , عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/06/30, 09:15 قبل از ظهر
چرا تایپ روی اندروید سخت تر از آیفون است؟تلفن های هوشمند با تمام مزایا و سخت افزارهایشان هنوز یک مشکل اساسی دارند: تایپ کردن با کیبردهای مجازی کار آسانی نیست و همیشه اشتباه رخ می دهد و سرعت نیز به اندازه کافی سریع نیست. حتما شما هم تجربه غلط های تایپی هنگام تایپ با کیبردهای این تلفن ها را تجربه کرده اید.

اگر تجربه کار با کیبرد یک تلفن اندرویدی و آیفون را داشته باشید، احتمالا این حس را پیدا کرده اید که تایپ روی آیفون راحت تر و بهتر صورت می گیرد. اما دلیل این موضوع چیست؟ 

پاسخ در سرعت پاسخ نمایشگر لمسی است. چیزی که شرکتی به نام Agawi مدت ها است روی آن کار می کند و حالا معیار اندازه گیری به نام TouchMarks I برای آن ارایه کرده است.

آنها می گویند همیشه شرکت های سازنده تلفن های هوشمند و طرفداران آنها بر سر این موضوع بحث داشته اند که بهترین و سریع ترین نمایشگرهای لمسی را روی تلفن های پرچمدارشان استفاده می کنند. اما تا به حال معیار دقیقی برای اندازه گیری این ادعا وجود نداشته است. حالا آنها معیاری برای این کار ایجاد کرده اند و نتایج بررسی آنها همه چیز را روشن می کند.

نتیجه بررسی آنها جالب توجه است. آنها کوتاه ترین زمان پاسخ نمایشگرهای لمسی تلفن های پرچمدار بازار را بررسی کرده اند. در این بررسی سه تلفن اندرویدی گلکسی S4 سامسونگ، اچ تی سی One و موتو X با تلفن ویندوز فونی لومیا ۹۲۸ و دو مدل آیفون مقایسه شده اند.

همانطور که در نمودار بالا می بینید، تلفن های اندرویدی و ویندوزفون زمان پاسخدهی بین ۱۱۴ تا ۱۲۳ میلی ثانیه داشته اند. اما اوضاع برای محصولات اپل متفاوت بوده. آیفون 4S زمان پاسخدهی ۸۵ میلی ثانیه داشته و آیفون 5 در بهترین رتبه قرار داشته و زمان تاخیر پاسخدهی آن تنها ۵۵ میلی ثانیه بوده است.

به عبارت دیگر نمایشگر آیفون 5 (و احتمالا آیفون های جدید) بیشتر از ۲ برابر نسبت به دیگر تلفن های پرچمدار بازار در برابر لمس کاربر سریع تر واکنش نشان می دهد. و همین موضوع سبب می شود که اپلیکیشن ها در این تلفن تجربه سرعت و روان بودن بیشتری داشته و تایپ با آن نیز بهتر انجام شود.

اینکه چرا آیفون نسبت به دیگر تلفن های بازار در این مورد بهتر عمل می کند به عوامل متعددی بستگی دارد. این شرکت می گوید که احتمالا اپل سخت افزارهای لمسی اش را با دقت و حساسیت بیشتری می سازد و کالیبره می کند. در کنار آن بهینه سازی های نرم افزاری بیشتری هم در سطح سیستم عامل برای بهبود آن انجام داده است و حتی زبان برنامه نویسی مورد استفاده در سیستم عامل نیز در این مورد مهم تلقی میشود.

شما هم تا به حال به این تفاوت در پاسخدهی نمایشگرهای لمسی توجه کرده بودید؟


دسته بندی : موبایل و رایانه , سرگرمی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/06/29, 06:18 بعد از ظهر

سرانجام آیفون 5s نیز به لابراتوار کالبدشکافی iFixit رسید تا نگاهی به درون آن برای ما میسر شود. iFixit تعدادی بهینه سازی در درون دستگاه یافته که از آن جمله افزایش ظرفیت باتری است.


در ادامه مطلب با نارنجی همراه شوید تا کالبدشکافی آیفون 5s را ببینیم.


اینجا یک عدد آیفون 5s طلایی داریم که کار را با آن شروع می کنیم.

مثل مدل های قبلی آیفون در اینجا هم باید پیچ های ۵ پخی را باز کرد تا دسترسی به درون تلفن ممکن شود.

و با جدا کردن نمایشگر، بخش اول کار به اتمام می رسد و سرکی به درون آیفون جدید ممکن می شود.

اینجا باید مراقب بود چون در آیفون 5s یک کابل از سنسور تاچ آی دی به مجموعه قطعات نزدیک پورت لایتنینگ متصل شده. بنابراین یک مرحله کار اضافه و حساس در پیش داریم.

گام بعدی خارج کردن باتری است. امیدواریم هرگز لازم نشود باتری آیفون 5s خود را عوض کنید زیرا با مقادیر زیادی چسب سر جای خود ثابت شده.

باتری آیفون 5s بزرگ شده و ظرفیت آن به ۱۵۶۰ میلی آمپر رسیده. البته می گویند iOS 7 چندان لطفی به عمر باتری دستگاه های مبتنی بر iOS نمی کند. (باتری جدید در سمت چپ و باتری قدیمی راست.)

حالا می شود نمایشگر را جدا کرد که رزولوشن و تراکم پیکسل آن تغییر نکرده. همراه با آن به اصلی ترین بخش کار می رسیم یعنی کالبدشکافی از دکمه هوم جدید و سنسور تاچ آی دی.

اینجا با یک سنسور CMOC روبرو هستیم که با گرفتن ۵ تا ۱۰ تصویر از هر انگشت می تواند با دقت بسیار زیادی اثر نوک آن را تشخیص دهد.
سنسور تاچ آی دی می تواند نهایتا اثر ۵ انگشت را ذخیره کند. مثلا اثر انگشت شست و اشاره (هر دو دست) و اثر انگشت یک نفر که به او اعتماد زیادی دارید. تقریبا کافی به نظر می رسد، نظر شما چیست؟

می رسیم به جدا کردن دوربین iSight که طبق گفته های منابع درون صنعتی، ساخت سونی است.

و حالا بورد اصلی را جدا می کنیم که با چند پیچ در جای خود محکم شده.

در یک طرف بورد اصلی ۱۱ چیپ داریم:
• قرمز: ناند فلش SK Hynix H2JTDG8UD3MBR
• نارنجی: آی سی مدیریت نیروی فرکانس های رادیویی Qualcomm PM8018
• زرد: Triquint TQM6M6224
• سبز: Apple 338S1216
• آبی: کنترلر صفحه لمسی Broadcom BCM5976
• Texas Instruments 37C64G1
• Skyworks 77810

و همچنان در همین طرف ۴ چیپ دیگر:
• قرمز: Skyworks 77355
• نارنجی: Avago A790720
• زرد: Avago A7900
• سبز: Apple 338S120L

و در آن طرف بورد اصلی، دو چیپ اصلی داریم:
• قرمز: چیپ مجتمع A7
• نارنجی: مودم LTE کوالکام MDM9615M
• زرد: گیرنده/فرستنده کوالکام LTE/HSPA+/CDMA2K/TDSCDMA/EDGE/GPS
این هم نمای دیگری از چیپ جدید اپل.

جدا کردن دوربین جلو که همچنان ۱.۲ مگاپیکسلی است، کار سختی نیست.

قسمت پایینی آیفون مثل مدل قبلی باقی مانده و آنجا بلندگو را پیدا می کنیم. در کنارش جک هدفون و میکروفون مکالمه قرار دارد.

این هم یک به روز رسانی سخت افزاری دیگر که فلش ال ای دی دو تایی باشد.

عکس دسته جمعی از انتقام گیرندگان اپل، همه به صف.


امتیاز نهایی آیفون 5s از طرف iFixit (ده امتیاز ساده ترین تعمیر است):

+ نمایشگر اولین چیزی است که جدا می شود و این یک امتیاز مثبت برای کسانی است که شیشه روی تلفن شان می شکند.
+ دسترسی به باتری آسان است و به لحاظ تکنیکی، خود کاربر هم می تواند آن را تعوض کند.
- امکان در‌آوردن راحت باتری از بین رفته و استفاده از چسب در ثابت کردن آن مشکل ساز است.
- موقع باز کردن نمایشگر باید مراقب بود که کابل سنسور تاچ آی دی کنده نشود.
- هنوز در آیفون از پیچ های ۵ پخ استفاده می شود که یافتن پیچ گشتی آن سخت است.
- نمایشگر و دیجیتایزر و پنل LCD یکپارچه هستند و هر یک خراب شود باید کل این بخش را عوض کرد.دسته بندی : سرگرمی , موبایل و رایانه , عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/06/26, 06:15 بعد از ظهر


81509044254867853029 رهبران جهان چه تلفن های همراهی دارند؟

گوشی های هوشمند با شتابی بی نظیر در حال فتح جهان اند. سیاست مداران هم از این پدید های تکنولوژیک در زندگی خود بهره می گیرند. این مطلب نگاهی به موبایل های برخی از رهبران سیاسی برجسته دنیا است.

وب سایت “The Next Web” در گزارشی نگاهی انداخته به گوشی های موبایل رهبران سیاسی کشورهای گوناگون جهان. با خواندن این مطلب خواهید فهمید که این رهبران سرشناس٬ از باراک اوباما٬ رئیس جمهوری آمریکا گرفته تا کیم جونگ اون٬ رهبر کره شمالی٬ برای رتق و فتق ارتباطات دیجیتال خود از چه موبایل هایی استفاده می کنند.

باراک اوباما: بلک بری
در سال ۲۰۰۹ یک سال پس از روی کار آمدن باراک اوباما به عنوان رئیس جمهوری آمریکا٬ گزارش هایی منتشر شده بود مبنی بر این که او پس از بحث های فراوان با سرویس های اطلاعاتی آمریکا آنها را متقاعد کرد که همچنان بلک بری محبوبش را به عنوان موبایل شخصی خود نگه دارد.

اوباما از مدت ها پیش از هواداران پروپاقرص بلک بری بوده است. البته عشق به بلک بری ظاهرا در خانواده باراک اوباما چندان آتشین و فراگیر نیست؛ در مراسم تحلیف دومین دور ریاست جمهوری او٬ دخترش با آی فونی در دست در مراسم شرکت کرده بود.

آنگلا مرکل: بلک بری Z10
صدر اعظم آلمان از معدود رهبران سیاسی جهان است که رسما از یک گوشی موبایل تمجید کرده است. گوشی محبوب آنگلا مرکل بلک بری Z10 است.

کیم جونگ اون: اچ تی سی وان
رهبر جوان کره شمالی که کشورش سخت گیرانه ترین قوانین مرتبط با مالکیت ابزارهای ارتباطی را بر شهروندان اعمال می کند٬ چندی پیش با یک گوشی اچ تی سی وان در یکی از جلسات رسمی حضور یافت و تصویر آن در وب منتشر شد. جالب اینجاست که رهبر سوسیالیست کره شمالی از گوشی های تولید شده در این کشور که نام “آریرانگ” را برایش انتخاب کرده اند٬ استفاده نمی کند.

ولادیمیر پوتین: وفادار به تولید ملی با گلوناس ۹۴۵
رئیس جمهوری روسیه پیش تر اعلام کرده بود که هیچ موبایلی در اختیار ندارد. با این حال٬ برخی منابع از جمله “Technoweb” گزارش داده اند که پوتین از سال ۲۰۱۲ از یک گوشی هوشمند ساخت روسیه موسوم به “MTS-Glonass 945″ استفاده می کند. این گوشی تولید روسیه مبتنی بر سیستم عامل اندروید است.

پنگ لی یوان٬ بانوی اول چین: آی فون ۵
هنوز مشخص نیست که شی جین پینگ٬ رئیس جمهوری چین از چه گوشی هوشمندی استفاده می کند. در واقع هرگز تصویری از او به همراه تلفن همراهش منتشر نشده٬ اما همسر او٬ پنگ لی یوان آن طور که اخیرا دوربین های خبرنگاران کنجکاو ثبت کرده اند٬ از آی فون ۵ استفاده می کند.

نخست وزیر تایلند: نوکیا لومیا ۹۲۰
ینگلاک شیناواترا که نخستین نخست وزیر زن در تاریخ تایلند است٬ دست کم پنج گوشی هوشمند متفاوت در اختیار دارد. یکی از گوشی های خانم نخست وزیر نوکیا لومیا ۹۲۰ است.

خانواده سلطنتی انگلیس:آی فون
به نظر می رسد خانواده سلطنتی بریتانیا از هواداران سفت و سخت کمپانی اپل اند. پرنس ویلیام و پرنس هری هر دو در المپیک تابستانی امسال با آی فون هایشان ظاهر شدند و حتی گفته می شود ملکه الیزابت هم اخیرا از کارمندان دربار خواسته که برایش آی پدی سفارش دهند.

دیوید کامرون: بلک بری
دیوید کامرون٬ نخست وزیر بریتانیا هم از هواداران بلک بری است. او وقتی سال گذشته در جریان یک سخنرانی در دوبی ناخواسته صدای موبایلش درآمد٬ گوشی بلک بری خود را درآورد و به حاضران در سالن نشان داد. ظاهرا بلک بری در میان رهبران جهان طرفداران زیادی دارد.

به گزارش دویچه وله،شاید به خاطر همین محبوبیت فراگیر بلک بری در میان سیاست مداران برجسته جهان است که سیستم مخابرات دولت بریتانیا در جریان اجلاس گروه ۲۰ که در سال ۲۰۰۹ در لندن برگزار شد٬ تلاش کرد تا به گوشی های بلک بری شرکت کنندگان در این مراسم نفوذ کند.دسته بندی : سرگرمی , سیاسی , خبری , موبایل و رایانه ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/06/23, 01:00 بعد از ظهر

گوگل آندروید کدهایی از قبل پیش بینی کرده که با استفاده از اونها میتونیم به همه جای آندروید خودمون پی ببریم ، از کیفیت باتری گرفته تا وضعیت سالم بودن چیپ جی پی اس و آنتن وای فای و همه اینها
پس قبل از خرید یه آندروید این کدها رو جایی داشته باشید که بتونید گوشی رو تست کنید

کد مرجع = (ستاره مربع ستاره مربع ۴۶۳۶ مربع ستاره مربع ستاره ) که این کد همه چیز گوشی رو از جمله وضعیت سلامت باتری رو به شما می

ریست کلی : *#*#۷۷۸۰#*#*

دوباره نصب شدن فریم ویر و ریست حافظه داخلی : *۲۷۶۷*۳۸۵۵#

اطلاعات دوربین آندروید شما : *#*#۳۴۹۷۱۵۳۹#*#*

تغییر دکمه پاور به خاموش شدن مستقیم آندروید شما : *#*#۷۵۹۴#*#*

بک آپ گرفتن و کپی فایلها : *#*#۲۷۳۲۸۳*۲۵۵*۶۶۳۲۸۲*#*#*


تست آنتن های ارتباطی آندروید مثل بلوتوث ، وای فای ، جی پی اس و …
*#*#۲۳۲۳۳۹#*#* OR *#*#526#*#* OR *#*#528#*#* – WLAN test (Use “Menu” button to start various tests)

*#*#232338#*#* – Shows WiFi MAC address

*#*#1472365#*#* – GPS test

*#*#1575#*#* – Another GPS test

*#*#232331#*#* – Bluetooth test

*#*#232337#*# – Shows Bluetooth device addressدریافت شماره فریم ویر های مختلف آندروید شما :

*#*#۴۹۸۶*۲۶۵۰۴۶۸#*#* – PDA, Phone, H/W, RFCallDate

*#*#1234#*#* – PDA and Phone

*#*#1111#*#* – FTA SW Version

*#*#2222#*#* – FTA HW Version

*#*#44336#*#* – PDA, Phone, CSC, Build Time, Changelist number


تست سنسور ، ال سی دی ، اسپیکر ، میکروفون و همه قابلیت های کاربردی آندروید شما :

*#*#۰۲۸۳#*#* – Packet Loopback

*#*#0*#*#* – LCD test

*#*#0673#*#* OR *#*#0289#*#* – Melody test

*#*#0842#*#* : Device test (Vibration test and BackLight test)

*#*#2663#*#* – Touch screen version

*#*#2664#*#* – Touch screen test

*#*#0588#*#* – Proximity sensor test

*#*#3264#*#* – RAM version


دسته بندی : دانلود برنامه برای رایانه و موبایل , موبایل و رایانه ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/06/15, 12:14 بعد از ظهر


دانستن نام کابل های کامپیوتر به شما توصیه می شود

زندگی پر از سیم شده است. این روزها همه با انواع و اقسام کابل های مختلف سروکار داریم. از انواع کابل USB گرفته تا کابل های مختلف شبکه و انتقال اطلاعات. خیلی

وقت ها هم اسم کابل های مورد استفاده را نمی دانیم و فقط از آنها استفاده می کنیم.

سایت گیزمودو یک راهنمای تصویری بسیار جالب برای آشنایی با کابل ها تهیه کرده است. در این راهنما نه تنها با شکل و کاربرد این کابل ها آشنا می شوید، بلکه اسامی آنها را هم فرا خواهید گرفت. و من تضمین می کنم وقتی نام کابل ها را بدانید در خیلی مواقع به کارتان خواهد آمد.

USB Type A

این یکی معرف حضور همه هست. نام آن USB نوع A است. کابلی که این روزها همه جا دیده می شود. با آمدن آن ارتباطات های پارالل و پورت های سریال منقرض شدند. این مدل کابل در واقع از USB 1 و نوع جدیدتر که USB 2 نام دارد تشکیل شده. USB 2 نسبت به نسخه اول سریع تر است. کابل یو اس بی امکان انتقال اطلاعات و انرژی برای تامین برق مورد نیاز را به صورت همزمان فراهم می کند.

USB Type B

USB type B این یکی اغلب طرف دیگر یک کابل USB را تشکیل می دهد. و معمولا برای متصل کردن لوازم جانبی کامپیوتر مانند پرینتر و اسکنر استفاده می شود.

Micro USB

کابل سوم یو اس بی کوچولو است! که به آن Mini USB گفته می شود. همانطور که از اسم آن مشخص است نسبت به اتصالات قبلی جای کمتری اشغال می کند و برای دستگاه های کوچک مانند اتصال گوشی موبایل یا دوربین دیجیتال استفاده می شود. نوع بعدی مدل فسقلی تری نسبت به یو اس بی کوچولو است. که من ترجیح میدهم آن را «فسقل یو اس بی» صدا کنم! اما نام اصلی آن Micro USB است. و برخی شرکت ها مانند موتورولا و ال جی از آن زیاد استفاده می کنند.

IEEE 1394

IEEE 1394 یا aka FireWire این مدل جایگزینی برای کابل USB محسوب می شود و توسط شرکت اپل به شهرت رسیده است. می بینید اپل همیشه دوست دارد که متمایز باشد! شرکت سونی نام این اتصال را iLink گذاشته است. ممکن است آن را بر روی یک دوربین فیلم برداری دیجیتال و یا یک آی پاد قدیمی ببینید. این اتصال سرعت انتقال اطلاعات بالایی دارد. مدل شش پین این اتصال امکان انتقال انرژی را هم دارد.

FireWire 800

FireWire 800 نسبت به اتصال قبلی سریع تر است و در سال 2003 معرفی شده است. اما برای اتصال نیاز به کانکتورهای متفاوتی دارد که این کار استفاده آن را محدود کرده است.

RJ45

این یکی کابل مشهوری است. با RJ45 آشنا شوید. این کابل نقش مهمی را در زندگی شبکه ای ما بازی می کنند. البته از وقتی که قیمت مس گران شده این کابل ها هم به شدت گران شده اند. این کابل در بین عموم به نام «کابل شبکه» مشهور است. این کابل به چند دسته بندی تقسیم میشود که مشهورترین آنها شامل Cat5 و Cat6 است. نوع Cat5 امکان انتقال اطلاعات را تا 100 مگابیت در ثانیه را دارد. و نوع Cat6 این امکان را تا 1000 مگابیت افزایش داده است.

eSATA

eSATA اسم این کابل تازگی ها زیاد به گوش می خورد. اگر کامپیوتر رومیزی خود را اخیرا خریده باشید نوع اتصال هارد دیسک شما از نوع SATA است. این یکی یک حرف e اضافه دارد که مخفف External یا همان خارجی است. این کابل را خارجی ها ساخته اند!؟ نه، منظور این است که این کابل خارج از کیس کامپیوتر استفاده می شود. سرعت انتقال اطلاعات این کابل بیشتر از USB و Firewire است. و معمولا در هارد دیسک های اکسترنال استفاده می شود. لپ تاپ های جدید هم معمولا ورودی این کابل را دارند.

HDMI

HDMI این یکی خیلی مهم است. با آمدن این اتصال فاتحه کابل های S-Video و DVI خوانده شده است. ضمنا اسم با کلاسی هم دارد: High Definition Multimedia Interface و همانطور که از اسمش مشخص است برای انتقال صوت و تصویر HD به کار می رود. تمام گجت های چند رسانه ای در حال مجهز شدن به این نوع اتصال هستند. از لپ تاپ ها گرفته تا تلویزیون های ال سی دی و دوربین های فیلمبرداری دیجیتال. سرعت بالای انتقال اطلاعات تنها خصوصیت مفید این اتصال نیست. این اتصال از مکانیزمی به نام CEC پشتیبانی می کند که امکان کنترل وسایل الکترونیکی را از طریق این پورت فراهم می کند. از طریق این درگاه می توان به دستگاه مورد نظر فرمان داد. در آینده خواهید دید که این امکان چقدر مورد استفاده خواهد بود.

DVI

این یکی DVI نام دارد. و همانی است که گفتیم در حال جایگزین شدن با HDMI است. این یک اتصال تصویری است که اغلب برای اتصال مانیتورهای LCD به کامپیوتر استفاده می شود. و ممکن است شما هم یکی از آنها را داشته باشید.

DisplayPort

اتصال آخر DisplayPort نام دارد. و برای اتصال بین کامپیوتر و مانیتور طراحی شده. اما هنوز به صورت عمده عرضه نشده است. این کابل علاوه بر سرعت بسیار بالای انتقال اطلاعات از DRM هم پشتیبانی می کند. DRM چیست؟ یک روش محافظت سخت افزاری از کپی رایت صوت و تصویر! می توانید اطلاعات بیشتری در این مورد را در اینجا بخوانید.دسته بندی : سرگرمی , موبایل و رایانه ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/06/10, 05:10 بعد از ظهر

سبزی خوردن نه‌تنها سفره را زیبا می‌کند و باعث تحریک اشتها می‌شود، بلکه با دارا بودن انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی برای سلامت هم بسیار مفید است. کارشناسان تغذیه مصرف روزانه 3 تا 5 سروینگ سبزیجات را به افراد توصیه می‌کنند. هر سروینگ یا واحد معادل یک لیوان سبزیجات خام یا نصف لیوان سبزیجات پخته است.سبزی‌های خوش ‌مزه و اشتها آوری که پای ثابت سفره بسیاری از خانواده‌های ایرانی است، هر کدام ویژگی‌های تغذیه‌ای و درمانی خاص خودشان را دارند. خوب است برای شروع، کمی‌ درباره خواص چند قلم از سبزی‌های رایج حرف بزنیم، سبزی‌هایی مانند شاهی، ریحان، تره، نعنا، جعفری، ترخون، مرزه، تربچه و ... 
بدانید تمام گیاهان معطر یا اسانس‌‌دار مانند ریحان، نعناع، مرزه و... در چهار خاصیت مشترک هستند: ضدنفخ، ضددرد، ضداسپاسم و ضدمیکروب. اما جدا از این خواص مشترک، هر کدا‌مشان ویژگی‌‌های خاص خودشان را دارند.مثلا ریحان خاصیت آنتی ‌اکسیدانی دارد و در نتیجه ضدسرطان است. ریحان اشتها آور، خلط آور(جهت درمان سرفه) و ضدتهوع است. باعث تحریک ترشح شیر در مادران شیرده می‌شود و در از بین بردن کرم‌های روده‌ای و در درمان کرامپ معده، ورم معده، یبوست و التهاب روده هم کاربرد دارد. ریحان روی سیستم عصبی تاثیر می‌گذارد و در درمان تحریک‌های عصبی، خستگی، افسردگی، اضطراب و بی‌خوابی نقش قابل‌توجهی دارد یا تره تا حدی قادر است بیماری آسم را تسکین دهد. تره در جلوگیری از بروز بیماری‌های قلبی نقش دارد و برای بهبود بواسیر هم به کار می‌رود. در ضمن با افزودن تره به غذا‌هایی مثل گوشت و ماهی می‌توان بوی بد آن‌ها را کاهش داد.مرزه سبزی دیگری است از خانواده نعناع که بوی خیلی نافذی دارد و به دلیل تند و تیزی مزه ‌اش، کمتر به شکل تازه استفاده می‌شود ولی برخی خانواده‌‌ها در سبزی خوردنشان مقادیری مرزه می‌گذارند. مرزه خاصیت ضدمیکروب بالایی دارد، تعریق را کنترل می‌‌کند و به همین دلیل به‌ عنوان گیاه ضدتشنگی برای افراد مبتلا به مرض قند تجویز می‌‌شود. این گیاه ضدویروس تبخال، ضدانگل، خلط‌آور، محرک و تقویت ‌کننده معده است.نعناع یکی از سبزی‌‌های پُرمصرف بوده و در سبزی خوردن نیز به وفور استفاده می‌‌شود. نعناع یک گیاه بوته‌ای چند ساله است که انواع متعددی دارد. از خصوصیات کلی آن می‌شود به این موارد اشاره کرد: ضدتهوع و استفراغ، ضدویروس تبخال، ضدخارش، ضدتب، بازکننده برونش و رفع احتقان، صفرا‌آور و خارج‌کننده سموم بدن. یکی دیگر از خواص نعناع، ضددرد و مسکن بودن آن است. جعفری هم یکی از سبزی‌های خوش خوراکی است که در سبزی خوردن استفاده می‌شود: این گیاه از خانواده چتریان یا همان خانواده جعفری است. این سبزی کاهش‌‌دهنده اسیداوریک بوده و در پایین آوردن فشارخون نیز مفید شناخته شده است. بنابراین مصرف آن به میانسالان توصیه می‌‌شود. به ‌علاوه، منبع ویتامین‌‌های C و بتاکاروتن است و مواد معدنی مانند آهن و کلسیم دارد. ترخون از دیگر سبزی‌‌های معطر سفره سنتی ایرانی است که خصوصیاتی کمی ‌متفاوت از بقیه سبزی‌ها دارد. این سبزی، گیاهی از خانواده کاسنی و منبع مواد معدنی مانند کلسیم، فسفر، آهن، منیزیم، سدیم و پتاسیم است. این ماده غذایی هم علاوه بر خصوصیات کلی گیاهان معطر یعنی ضداسپاسم، ضددرد، ضدنفخ و ضدمیکروب بودن، خواب ‌آور، ضدالتهاب و آماس و مسکن درد دندان نیز هست. در کتاب قانون ابن ‌سینا ذکر شده که ترخون دارای نیروی مخدر ضعیف است؛ شاید مسکن بودن ‌اش هم به همین دلیل باشد. خوردن ترخون برای درمان زخم‌ها و جوش‌های دهان و دندان نیز مفید شناخته شده است از این رو، به شما توصیه می‌‌کنیم حتما آن را در میان اجزای سبزی خوردن ‌تان بگنجانید.

تقویت حافظه با سبزی‌ خوردن

سبزی‌های تازه نقش آنتی اکسیدانی دارند و مصرف آن‌ها موجب افزایش حافظه می‌شود. در واقع سبزی‌های تازه با خنثی کردن رادیکال‌های آزاد می‌‌توانند حالت ارتجاعی رگ‌های خونی را حفظ کنند و موجب خون ‌رسانی بهتر به مغز و اعصاب ‌شوند و بدین ترتیب از کاهش توانایی‌های فکری و حافظه پیشگیری کند.

سبزی خوردن را درهم بخورید

هنگام مصرف سبزی خوردن سر سفره غذا هر یک از اعضا به سراغ یک گیاه خاص می‌‌روند مثلا بچه‌‌ها تره می‌‌خورند و پدر، ریحان و نعناع را ترجیح می‌‌دهد اما مادر خانواده ترکیبی از همه این سبزی‌ها را میل می‌‌کند اما به نظر شما کدام درست ‌تر رفتار کرده ‌اند؟سبزی‌ها انواع مختلفی از گیاهان هستند که در حقیقت اگرچه ترکیبات یکسانی ندارند اما از نظر مواد تشکیل‌ دهنده مشابه هم هستند. به عنوان نمونه تمامی گیاهان با درصدهای متفاوتی از نظر وجود آب، چربی، میزان کم یا زیاد فیبر و رنگ با هم مشترک هستند. اما در مواردی نیز برخی از مواد تشکیل‌ دهنده فقط در یک نوع گیاه وجود دارد و این مساله باعث متمایز بودن‌ شان می‌‌شود. به طور کلی اگر از نظر وجود B1، B6، B5، روی،‌ املاح، پتاسیم، منگنز و... جدولی را در نظر بگیریم و در آن 10 گیاه را در کنار هم قرار دهیم اگرچه ممکن است گاهی اوقات درصد آن‌ها شبیه به هم باشد اما به هم ریختگی خاصی از نظر ترکیبات قابل مشاهده است.از سوی دیگر، با توجه به این که هر گیاه املاح و ویتامین خاص خود را دارد، باید توجه داشت که مصرف نوع خاصی از آن باعث ورود پتاسیم، آهن، روی، منگنز یا ویتامین C بیشتری به بدن می‌شود و در نتیجه تمامی مواد مورد نیاز و ضروری با خوردن یک نوع سبزی دریافت نخواهند شد. بنابراین مصرف مخلوط سبزی خوردن به عنوان یک عادت غذایی مناسب توصیه می‌‌شود.تمام گیاهان معطر یا اسانس ‌دار مانند ریحان، نعناع، مرزه و... در چهار خاصیت مشترک هستند: ضدنفخ، ضددرد، ضداسپاسم و ضدمیکروب

مراقب باشید

خانم‌های باردار و شیرده باید با احتیاط ریحان بخورند!در دوران بارداری و شیردهی خانم‌‌ها نباید بیش از حد معمول ریحان بخورند؛ در حد همان سبزی خوردن ایرادی ندارد ولی مقادیر زیاد و طولانی ‌مدت ممکن است خطرناک باشد.

مرزه نبین چه ریز

مرزه برای انسان مسمومیت یا عوارضی ندارد اما مصرف بیش از اندازه‌ اش، به دلیل تند و تیزی ای که دارد، ممکن است التهاباتی را در مخاط دهان ایجاد کند.

جعفری و حساسیت نوری

جعفری گیاه قاعده‌ آوری است مقادیر زیادش، بیش از 200 گرم در روز برای زنان باردار خطر سقط را به همراه دارد. ضمن این که بعضی افراد به گیاهان خانواده جعفری حساسیت دارند، به این ترتیب که اگر جعفری مصرف کنند و در معرض نور آفتاب قرار گیرند، روی پوست‌ شان تاول و بثورات پوستی ظاهر می‌‌شود. به این عارضه حساسیت نوری می‌‌گویند و کسانی که این علائم را داشته باشند نباید گیاهان خانواده جعفری را مصرف کنند.

نگهداری سبزی خوردن

برای نگهداری سبزی خوردن در یخچال، ابتدا آن را پاک کنید و بشویید. سپس در پارچه نازکی بریزید و داخل یخچال بگذارید. در صورتی که مقدار سبزی زیاد است، برای این که سالم تر بماند، پس از پاک کردن، قسمتی را به صورت نشسته داخل کیسه بریزید و در یخچال نگه دارید و هنگام مصرف بشویید.

دسته بندی : خبری , پزشکی/درمانی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/06/10, 05:09 بعد از ظهر


 
عکس / پپ گواردیولا در کنار همسرش
 
 


دسته بندی : سرگرمی , خبری , عکس های جدید , ورزشی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/06/10, 05:08 بعد از ظهر

ناصر فیض در تهران امروز نوشت:
یکى کم روست اما دیگرى یک ذره رو دارد

بترس از آنکه سردارد ولیکن سر به تو دارد

درست است اینکه دانشگاه جاى علم و فرهنگ است

نمی‌دانم چه ربطى اصلا این مطلب به او دارددرست است اینکه کلا بحث دانشگاه شیرین است

ولى نه بر کسى که خاطراتى تلخ از طرح هلو دارد

اگر در بیت بالا وزن از اندازه بیرون شد

صدایش در نیاید، شاعرش چون آبرو دارد

صدایش جاى دیگر در بیاید، در بیاید خب!

صدا باید در آید خاصه آدم تا گلو داردهمیشه آنچه پنهان مى‌کنى، پنهان نمى‌ماند

براى اینکه برخى کارها بسیار بو دارد

نمی‌دانم چه شد این مصرع بى‌ربط را گفتم

بدم مى آید از آن خانه‌هایى که هوو دارد

چه سنگین می‌شود رفتار مردانى که زن دارند

و سنگین می‌شود زن بالاخص وقتى که شو دارداز آن زن‌ها که وقتى همسرش در خانه مى‌ماند

تمام روز با وى از سکوتش گفت‌وگو دارد

و آن همسر ندارد تار مویى در سرش گاهى

ولى گاهى شبیه دیگران بسیار مو دارد

به خانه، خانه وقتى می‌شود اطلاق که در آن

صدا مى‌پیچد و هر کس به نوعى‌ هاى و هو دارددرست است اینکه دانش، گاه مى‌آید به دانشگاه

ولى اغلب نمى‌داند چه راهى پیش رو دارد

براى پیرترها این جوانى را نمى‌فهمم!؟

جوان وقتى جوانى می‌کند، خب؛ آرزو دارد

درست است اینکه دانشگاه جاى نسبتا خوبى است

و هست آنجا کسى که دائما حتى وضو دارد!درست است اینکه دانشگاه از استاد لبریز است

ولى وقتى بگردى بیشتر دانش پژو! دارد

از آن دانش‌پژوهانى که بیش از اوستاد خویش

میان نسخه‌هاى کهنه و نو جست‌وجو دارد

نمی‌دانم چرا شد وقف دانشگاه این شعرم

و حال، آنکه همیشه شعرهایم سمت و سو دارد!

دسته بندی : سرگرمی , هنری ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/06/7, 12:02 بعد از ظهر

وقتی در مورد سلامت جنسی صحبت می‌شود، پای مسائل زیادی ازجمله خلق و خو و سازگاری زوجین تا خوردن غذاهایی که بر بهبود عملکرد جنسی مردان و زنان تاثیر می‌گذارد به میان کشیده می‌شود. از آنچه بزرگان طب سنتی و متخصصان علوم غذایی گفته‌‌اند این‌گونه بر‌می‌آید که تاثیر برخی مواد غذایی، مهارکننده‌های قوای جنسی را کاهش می‌دهد و باعث افزایش میل جنسی می‌شود.


روزنامه جام جم نوشت: برخی دیگر جریان خون سیستم تناسلی را افزایش می دهد و تعدادی به ترشح هورمون های شادی بخش کمک کرده و می تواند فرد را سرحال آورده و خوش خلق کند.

البته به گفته حکما پاسخ به غذا در هر فردی با فرد دیگر تفاوت دارد و دلیل این تفاوت ها طبیعت یا مزاج مختلف افراد است. نکته دیگر آن که غذاهای محرک جنسی در همه جای دنیا یکسان نیست و در هر منطقه جغرافیایی مردم انواع خاصی از خوراکی ها را می شناسند که به نظر آنها چنین خاصیتی دارد.

زن و شوهر باید دارای مزاج یکسانی باشند

انسان ها دارای دو طبع گرم و سرد با اخلاط سوداوی، صفراوی، بلغمی و دموی هستند که طب سنتی از روی همین موضوع مزاج شناسی کرده و به رفع مشکلات جنسی زوج ها می پردازد.

با بررسی روی مزاج ها مشخص شده است گرم مزاجان افرادی فعال و پرجنب وجوش و افراد سردمزاج کند و کم انرژی هستند. در نتیجه برای ایجاد عشق و صمیمیت زوجین و تطابق جسمی و جنسی آنان، زن و شوهر باید دارای مزاج یکسانی باشند. یعنی فرد گرم مزاج با فرد گرم مزاج و فرد سرد مزاج با فرد سرد مزاج ازدواج کند، زیرا درغیر این صورت زن و شوهر بسختی می توانند تمایلات عاطفی و جنسی همدیگر را درک و تحمل کنند.

در واقع فردی که گرم و پرانرژی است در کنش ها و واکنش های جنسی یا حتی خلقی و احساسی پررنگ تر و سریع تر از فرد سرد و منفعل جنسی است و این همان عاملی است که موجب نارضایتی زناشویی می شود و خوب است بدانید این مسأله در مورد تفاهم و همدل بودن دو دوست هم صادق است.

در میان مشکلات جنسی آنچه بیشتر در جامعه ما مشاهده می​شود، ضعف، ناتوانی و سردی میل جنسی است که برای به تعامل رسیدن زوجین در این زمینه، فردی که میل جنسی اش زیاد است باید از مواد غذایی کاهنده میل جنسی و فردی که از این لحاظ ضعیف است باید از غذاهای مولد این میل استفاده کند. البته این را بدانید با مواد غذایی طبع گرم هیچ گاه یک فرد سرد مزاج را نمی توان گرم مزاج کرد و اگر هم بتوان او را تغییر داد بسیار اندک خواهد بود.

در طب سنتی آمده است که برای تقویت میل جنسی باید با مصرف مواد مغذی همه اعضا از جمله قلب، کبد، معده، کلیه، مغز و سیستم تناسلی را تقویت کرد.

غذاهایی با طبع گرم و سرد

بیشتر مواد غذایی محرک میل جنسی دارای طبع گرم وبیشتر مواد غذایی مهارکننده این میل دارای طبع سرد هستند. بر اساس یک تحقیق، مواد غذایی مهارکننده میل جنسی تا 40 درصد می تواند از حرارت جنسی فرد بکاهد.

بسیاری از مواد غذایی مانند گوشت گوسفند، شتر، بوقلمون، مرغابی، انواع شیرینی ها، کشمش، خرما، عسل، ارده، انجیر، انگور، موز، خرمالو، خربزه، گردو، نمک، روغن، هل، تخم مرغ، نان گندم، ادویه جات تند و غذاهای فرآوری شده همچون سوسیس و کالباس طبع گرمی دارند، اما از غذاهای سرد می توان به گوشت گاو، گوساله، مرغ، ماهی، برنج، ماست، خیار، هندوانه، جو، ماش، باقلا، ذرت، زرشک، انواع لبنیات، کدو، ریواس، قارچ، تمبرهندی، گوجه سبز، چغاله بادام، گیلاس، کاهو، آلو، انار، سرکه، مرکبات ترش و آب یخ اشاره کرد.

غذاهای موثر در آمادگی روحی

یکی از مراحل آمادگی روحی برای داشتن یک رابطه جنسی موفق اعتماد به نفس بالا و روحیه بانشاط است که بتواند با استرس و تنش های روزمره مقابله کند. در نتیجه خوردن غذاهایی مانند ماهی، شیر، عسل، گوشت بوقلمون، گردو، موز، تخم مرغ، گوشت گوساله کم چرب و غذاهای تند و پرادویه می تواند با کمک به ترشح مواد شیمیایی خاص و افزایش سروتونین (هورمون شادی بخش) درگیری های ذهنی را کم کرده و با افزایش پمپاژ قلب و خونرسانی به مغز بر قدرت تمرکز و تخیل جنسی بیفزاید.

افزایش دهنده های قوای جنسی

برای مرحله بعد که باید به اندازه کافی خون به سیستم تناسلی برسد و هورمون های جنسی تراوش کند و انرژی فرد تامین شود، باید از این غذاها استفاده کرد؛ غذاهای دریایی که حاوی روی، سلنیوم و ید است، شکلات تلخ که محرک سیستم مغزی است، زنجبیل که باعث افزایش خونرسانی به دستگاه تناسلی مرد و زن می شود. زیتون سبز برای مردان و زیتون سیاه برای زنان و سیب که سبب تحریک و افزایش قوای جنسی می شود.

همچنین برای پیشگیری از اختلال نعوذ در مردان مصرف روزانه یک لیوان آب انار طبیعی توصیه شده است. میگو، سبزیجات برگ پهن مثل کاهو، گوجه فرنگی و روغن زیتون با تامین مواد لازم قدرت اسپرم سازی را افزایش می دهد.

اسفناج که سرشار از منیزیم است و سبب گشاد شدن رگ های خونی و جریان بهتر خون در اندام تناسلی می شود. لیموترش که به تولید و تحرک سلول های اسپرم کمک می کند. زغال اخته که با زدودن کلسترول رسوبی در رگ ها تاثیر کوتاه مدتی بر جریان خون داشته و بعضی از متخصصان تغذیه از آن به عنوان ویاگرای طبیعی نام برده اند.

سوپ جو، عسل، اووکادو، انجیر، بادام، مارچوبه و جگر که به علت داشتن ویتامین B6 به تولید هورمون مردانه تستوسترون کمک می کند. این را هم بدانید بر طبق نظر حکمای چینی جوشاندن و خوردن مارچوبه به مدت سه روز متوالی سیستم تناسلی مرد و زن را تقویت کرده و برای بعضی بیماری های جنسی و کلیوی استفاده می شود. ریحان و اسطوخودوس هم یکی از موادی است که بوی آن محرک قوای جنسی در زنان است. البته به یاد داشته باشید تاثیر این غذاها بر روی قوای جنسی اشخاص متفاوت است.

دسته بندی : خبری , پزشکی/درمانی , بخش مخصوص خانم ها , بخش مخصوص آقایان ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/06/7, 11:58 قبل از ظهر

زبان بدون شک یکی از شگفت‌انگیز‌ترین پدیده‌های نوع بشر است. بیشتر زبان‌ها به دیگر فرهنگ‌ها و زبان‌های دیگر قابل ترجمه‌اند اما ۱۱ واژه وجود دارند که امکان ترجمه مستقیم آنها به بیشتر زبان‌های دنیا،‌به ویژه انگلیسی وجود ندارد.


 
براساس گزارش دیلی‌اینفوگرافیک، یکی از این واژه‌هایی که نمی‌توان آن را به صورت مستقیم و در قالب یک واژه مجزا به انگلیسی یا زبان‌های دیگر ترجمه کرد، Waldeinsmakeit است،‌به معنی احساس تنها بودن در جنگل که می‌توان آن را با مفاهیمی مانند ترسیدن، نگران بودن یا خوشحالی ترجمه کرد. تنها بودن در جنگل همچنین می‌تواند یک موهبت یا یک بلا به شمار رود. شاید در فرهنگ آلمان‌ها جنگل‌ها به عنوان مکانی صلح‌آمیز نمایش داده شده‌است.

ترجمه مستقیم واژه اسپانیایی Sobremesa "درباره میز" است و اشاره به بخش‌هایی از یک مراسم یا مهمانی دارد که در آن مهمانان در کنار یکدیگر غذا صرف کرده و درباره موضوعی گفتگو کرده‌اند. واژه مشابه آن در انگلیسی Table Talk است که به معنی گفتگوی غیررسمی بر سر میز غذا یا حین صرف غذا است.

روسها نیز واژه غیر قابل ترجمه‌ای با عنوان Pochemuchka دارند که صفتی منفی به شمار می‌رود و به معنی فردی است که بیش از اندازه سوال می‌پرسد، این واژه نشان‌دهنده احساس ناامنی در موقعیتی خاص یا در محیط اطراف است.

واژه‌های دیگر در این لیست شامل واژه ایتالیایی Cualacino به معنی ردی است که توسط لیوان حاوی نوشیدنی سرد برروی میز به جا می‌ماند، واژه Iktsuarpok که به زبان انویت‌ها،‌قومی از بومیان قطبی، به معنی احساس انتظار بیش‌از اندازه‌ای که منجر می‌شود شما به صورت مداوم مسیری را نگاه کنید و انتظار آمدن کسی را بکشید و واژه Komorebi که به زبان ژاپنی به معنی بخشی از نور خورشید است که مسیر آن توسط برگ‌های درختان مسدود شده‌است.

همچنین واژه Jayous که به زبان اندونزیایی به معنی لطیفه‌ای است که گوینده آن را به بدترین شکل ممکن بیان می‌کند و شنونده نیز از شدت بی‌مزه بودن آن نمی‌تواند جلوی خنده خود را بگیرد، واژه Panampo'o که در زبان هاوایی به معنی عمل خاراندن سر برای به یاد آوردن نکته ای که فراموش شده است، Depaysement که در زبان فرانسوی به معنی احساسی است که دراثر دور بودن از وطن ایجاد می‌شود، Goya در زبان اردو که به معنی توانایی انتقال دادن حس تعلیق ناشی از ناباوری درحین تعریف کردن یک داستان، و Mangata که در زبان سوئدی به معنی رد جاده مانندی که نور ماه در تاریکی شب روی سطح آب ایجاد می‌کند،‌دیگر واژه‌های غیر قابل ترجمه مستقیم به زبان‌های دیگر به ویژه انگلیسی هستند.


دسته بندی : سرگرمی , هنری ,


[ 1 ]  [ 2 ] 

» عشقی که هوس نیست! ( 1393/01/27 )
» با دختر بزرگ تر از خودم ازدواج کنم؟ ( 1393/01/27 )
» 13 عضو بی استفاده در بدن که نیازی به آنها نداریم! ( 1393/01/10 )
» از کاغذ سازی نوکیا تا برنج فروشی سامسونگ!غول های موبایل قبلا چه کاره بوده اند؟! ( 1392/12/29 )
» چشمان زیبای شما در قاب تصویر به روایت سورن مانولیان ( 1392/12/21 )
» خالق زیبای من ( 1392/11/13 )
» ۱۰ مکانی که اجازه مشاهده آنها روی نقشه گوگل را ندارید ( 1392/11/13 )
» گزارش تصویری: سیاستمداران دنیا با ژست‌های عجیب ( 1392/10/29 )
» 7 شوخی زشت آقایان با خانم ها ! ( 1392/10/25 )
» عکس: محافظت از روحانی با کیف ضدگلوله ( 1392/10/25 )
» سرتیم حفاظت سیدحسن نصرالله کیست؟ + تصاویر ( 1392/10/25 )
» بابک زنجانی چقدر ثروت دارد؟ ( 1392/10/25 )
» ترانه طنزی که ناصر فیض در انجمن شعر شهر خواند ( 1392/10/25 )
» عکس هایی متفاوت از حاشیه های مراسم دیشب توپ طلا ( 1392/10/25 )
» عکس: کاسیاس و همسرش ( 1392/10/20 )
» چرا استفاده از شبکه‌های Wi-Fi عمومی برای انجام امور بانکی و شخصی بسیار خطرناک است؟ ( 1392/10/16 )
» عکس: بازهم شادی عجیب غلامپور! ( 1392/09/29 )
» عکس: خودروی فرمانده ارتش ( 1392/09/29 )
» طالع گروه خونی ( 1392/09/28 )
» طالع بینی بر اساس گروه خونی ( 1392/09/28 )
» طالع‌بینی براساس گروه خونی! ( 1392/09/28 )
» طنز/ علی لاریجانی:آمریکا خیلی پررو شده! ( 1392/09/23 )
» برترین عکس‌های 2013"آتلانتیک"(2) ( 1392/09/23 )
» برترین عکس‌های 2013 "آتلانتیک" ( 1392/09/21 )
» گران‌ترین لپ‌تاپ‌های دنیا+ عکس ( 1392/09/21 )
» بازتاب عذرخواهی کفاشیان از مسی ( 1392/09/21 )
» وقتی همسر اوباما غیرتی می شود +عکس ( 1392/09/21 )
» نامه فرناندا لیما رئیس جمهور برزیل به ضرغامی! ( 1392/09/18 )
» عکس: تغییر دکوراسیون اتاق رهبر انقلاب در 14 سال ( 1392/09/17 )
» تصاویر کوهنوردی حسن روحانی در ارتفاعات تهران ( 1392/09/17 )
موضوعات

صفحات

نظرسنجی

دوست دارید وبلاگ در چه زمینه هایی فعال باشد؟لینکدونی

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic