اینجا قلمرو من است Here is my territory

ADS
نویسنده : علی بیک محمدی 1392/07/29, 07:31 بعد از ظهر


 
دانا: تصویر کودکی که روی دستان نیروهای حراستی مسجد الحرام در مکه مکرمه است، به عنوان پر بازدید ترین عکس گرفته شده در حج امسال شناخته شد.

رسانه های سعودی در این باره نوشتند: کودکی دو یا سه ساله که به دلیل ازدحام و شلوغی مسجد الحرام، احتمال له شدنش زیر دست و پا وجود داشت، توسط نیروهای حراستی مسجد الحرام بالا گرفته شد و نجات یافت.

این تصویر توسط کاربران سایت های اجتماعی در عربستان و دیگر کشورهای عربی به سرعت در حال انتشار و رد و بدل شدن است. 

وب سایت های خبری سعودی هم که این تصویر را منتشر کرده اند، آن را پر بازدید ترین عکس گرفته شده در مراسم حج امسال معرفی کردند.دسته بندی : عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/07/28, 10:14 بعد از ظهر


شاید باور نکنید که در عصر امروز که اختراعات و اکتشافات به صورت مداوم در حال وقوع هستند، برای به سرانجام رسیدن برخی از آنها سالیان متمادی زمان صرف شده است. اگرچه برطرف کردن موانع پیش رو گاه به زمانی به اندازه طول عمر انسان نیازمند است، اما برای ذهن‌های کنجکاو هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد! در ادامه شما را با ده اکتشاف بشری آشنا می‌کنیم که به صورت تصادفی خلق شده‌اند!


تاریخ به ما نشان داده است که انسان برای اختراع و اکتشاف گاه تنها نیاز به شانس و تصادف دارد. همان‌طور که برنده نوبل بیوشیمی آلبرت گئورگی می‌گوید: «اکتشاف حاصل ملاقات یک ذهن آماده و شانس است!»

 این‌جا ما به شما ده اختراع و اکتشاف را که تصادفا به نتیجه رسیده‌اند، معرفی می‌کنیم. فراموش نکنید برخی از آن‌ها حاصل شانس و تصادف هستند. هرچند در پشت پرده بعضی دیگر، اتفاق دیگری رخ داده است. مخترعین این کشفیات قابل توجه، در پی اختراع چیزهای دیگری بودند اما در نهایت به آن‌ها رسیده‌اند. در ادامه ما روی برخی از اختراعات تصادفی غیر معمول متمرکز می‌شویم. اختراعاتی که داستان‌شان شما را غرق حیرت و ناباوری می‌کند. این مقاله به شما نشان می‌دهد که تنها با کمی شانس می‌توان به دست‌آوردهای بزرگی دست یافت.

کورن فلکس

accidntal-inventions-2چه کسی باور می‌کند که غلات صبحانه محبوب آمریکایی‌ها حاصل یک اختراع تصادفی باشد؟

داستان با ویل کلوگ آغاز می‌شود. او به علوم پزشکی علاقه‌مند بود و به عنوان دستیار به برادر پزشکش که در میشیگان و در زمینه رژیم غذایی بیماران کار می‌کرد، کمک می‌نمود. وقتی به طور مشترک با برادرش برای آماده کردن غذای بیماران مشغول به کار بود به شکلی کاملا تصادفی به چیزی دست یافت که زندگیش را دگرگون کرد.

مسئولیت او آماده کردن خمیر نان بود. در حین کار او مواد را برای مدتی به حال خود رها کرد. در نتیجه گندم پخته شده برای ساعت‌ها به همان حال ماند. وقتی که برای آماده کردن خمیر برگشت گندم‌ها ورقه ورقه شده بودند. برای رفع حس کنجکاوی‌اش همان گندم‌های ورقه شده را پخت تا ببیند که چه اتفاقی روی می‌دهد. نتیجه یک اسنک ترد و روقه‌ای بود. این گندم‌ها به مذاق بیماران خوش آمد و این آغاز ماموریت کلوگ برای متحول کردن صنایع غذایی بود.

او مدت‌ها به دنبال نام مناسبی برای محصولش بود و در نهایت از نام کورن به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده و فلکس که بیانگر حالت ورقه شده آن بود استفاده کرده و نام آن‌ را کورن فلکس گذاشت. تجارت خود را پایه‌ریزی کرد و در 1906 کمپانی کلوگ با فروش این محصول و دیگر غلات آماده و محصولات غذایی آغاز به کار کرد.

دینامیت

accidntal-inventions-3آلفرد نوبل مهندس و شیمی‌دان سوئدی، تلاش می‌کرد نیتروگلیسرین را که یک ماده منفجره مایع بود تثبیت کند. او و تیم تحقیقاتی‌اش آزمایشات متعددی انجام دادند که در نهایت منجر به یک فاجعه شد. در 1864 برادر کوچک‌تر او و تعدادی از همکارانش طی یکی از این آزمایشات کشته شدند. در حقیقت کسی بر عمق تاثیری که این تراژدی بر زندگی نوبل گذاشت واقف نیست اما پس از این اتفاق او تمام وقت و انرژی‌اش را صرف یافتن راهی برای انفجار بی‌خطر مواد منفجره کرد. بسیاری معتقدند نوبل در پی یک تصادف به راه حل دست یافت. در طی حمل نیتروگلیسرین‌ها نوبل به طور اتفاقی متوجه نشتی یکی از قوطی‌ها شد. او متوجه شد ماده‌ای که به عنوان پوشش برای قوطی به کار برده شده یک نوع مخلوط رسوبی است، که در جذب مایع موفق عمل کرده است. از آن‌جایی که حمل دستی نیتروگلیسرین مایع خطرناک است کشف نوبل به او کمک کرد تا از این رسوب برای تثبیت گلیسرین در حین انفجار کمک بگیرد.

نوبل فرمولی اختراع کرد که با استفاده از آن ماده منفجره با این رسوب ترکیب می‌شد، بدون آنکه از قدرت تخریبی آن کاسته شود. او این اختراع را در 1867 و با نام دینامیت عرضه نمود که قدمی مثبت برای انفجارهای ایمن بود.

ساخارین

accidntal-inventions-4شیرین کننده‌های مصنوعی مسلما جزو اولین اختراعات مورد علاقه طرفداران بهداشت دهان و دندان هستند. اما آیا می‌دانستید ساخارین که یکی از اولی این محصولات بود به شکلی کاملا تصادفی اختراع شد؟

در 1879 و هنگامی که کنستانتین فالبرگ در حال سنتز مواد در یکی از آزمایشگاه‌های دانشگاه جان هاپکینز بود به طور تصادفی آن را کشف کرد. همچون سایر اختراعات این بخش، فالبرگ بدون آن‌که متوجه شود مقداری از آن‌ را با خود به خانه برد. هنگام صرف غذا او متوجه شد که نان شیرین است در حالی که شکری به آن اضافه نشده بود. با کمی دقت متوجه شد ماده‌ای که با خود از آزمایشگاه آورده باعث این شیرینی شده است. بعد از انجام آزمایشات بیشتر روی این ماده شکری عجیب، آن را تحت نام ساخارین ثبت و به طور مستقل ثبت نمود که این کار مورد خشم همکارش ایرا رمسن که با او در تحقیقات همکاری می‌کرد، شد.

اگر چه این بی‌توجهی به مسائل بهداشتی از سوی او باعث کابوس بسیاری از آزمایشگاه‌های امروزی است اما نتیجه این اختراع حق انتخاب بیشتری به مصرف کنندگان مواد غذایی داد. سال‌ها بعد ساخارین در بسیاری از مواد خوراکی یافت می‌شد. از آنجایی که متابولیزم ساخارین توسط بدن انسان صورت نمی‌گیرد، در نتیجه کالری وارد بدن نمی‌کند. در حقیقت یک گرم از این ماده کمتر از 5 کالری تولید می‌کند که عملا مساوی صفر است.

بر طبق استاندارد موسسه غذا و داروی آمریکا، این محصول مناسب افرادی است که به دنبال مواد غذایی بدون شکر هستند و نیز کسانی که مبتلا به دیابت می‌باشند.

مایکروفر

accidntal-inventions-5علی رغم استفاده‌های بی‌شمارش شاید باور آن سخت باشد که اجاق مایکروویو هم یک اختراع تصادفی است.

با تشکر از پرسی اسپنسر برای کشف این اختراع به داستان عجیب آن توجه کنید! در واقع اسپنسر در حال بازرسی از یک مگنترون بود. نوعی لوله که انرژی مورد نیاز تجهیزات رادار را تامین می‌کند که موفق به این اختراع شد.

در طول جنگ جهانی دوم در حال بازرسی از یکی از آزمایشگاه‌های شرکت ریتون، او در مقابل یکی از دستگاه‌ها ایستاده بود که متوجه چیز عجیبی شد. باور کنید یا نه، محتویات جیب اسپنسر توجه او را به خود جلب کرد. بسته شکلاتی که در جیب داشت کاملا ذوب شده بود. امروز ما می‌دانیم که این نتیجه قرار گرفتن در معرض امواج مایکرو بود. این امواج در شرایط کنترل نشده برای انسان خطر آفرین هستند اما خوشبختانه این شکلات بود که ذوب شد نه محقق ما. او به دنبال ماده غذایی دیگری گشت تا این امواج را روی آن امتحان کند و اینجا پای دانه‌های ذرت به میان آمد. بعد از کسب موفقیت در این زمینه اسپنسر ماشین دیگری با همان تکنولوژی اختراع کرد که ما امروزه آن را اجاق مایکروویو می‌نامیم.

90٪ از خانواده‌های آمریکایی در طول 64 سال گذشته این وسیله را مورد استفاده قرار داده‌اند.

دستگاه تنظیم‌کننده ضربان قلب

accidntal-inventions-7ویلسون گریتباخ علاقه‌ای سیری ناپذیر به بررسی مشکلات جسمی انسان و کشف راه‌هایی برای برطرف کردن این مشکلات داشت.

او به دنبال راهی برای جلوگیری از ایست قلبی بود. وضعیتی که قلب قادر به دریافت سیگنال‌های ارسال شده توسط اعصاب محیطی نبوده و درنتیجه پمپاژ خون به شکل درست صورت نمی‌پذیرد. برخلاف سایر همکارانش که از وسایل بزرگ و پرزحمتی برای تحریک ماهیچه های قلب استفاده می‌کردند او تمایل داشت از ابزاری کوچک‌تر استفاده کند. بنابراین او تصمیم داشت ماشین مناسبی برای درمان ایست قلبی اختراع کند اما لحظه اختراع او، شما را شگفت زده خواهد کرد.

در 1985 در دانشگاه کرنل محققان درصدد ساخت یک اسیلاتور یا نوسان‌سنج برای ثبت صدای ضربان قلب حیوانات بودند.طی مراحل ساخت گریتباخ اشتباها ترانزیستور دیگری را داخل دستگاه نصب نمود. او متوجه این اشتباه شد اما می‌خواست نتیجه کار را بررسی کند و صرف‌نظر از اینکه اسیلاتور کار می‌کند یا نه؟ از دستگاه استفاده کرد. چیزی که او شنید صدای ضربان ریتمیک و آشنایی بود. الگویی فوق‌ا‌لعاده شبیه به ضربان قلب.

اختراع او که دستگاهی مناسب برای بررسی سیگنال‌های قلبی است که با نام Pacemaker شناخته می‌شود. پیش از اینکه این اختراع در 1960 روی انسان امتحان شود مدتی روی حیوانات مورد آزمایش قرار گرفت.

در طول سال‌های اخیر گریتباخ به خاطر این دستاورد بارها مورد ستایش قرار گرفته هرچند که این، اختراعی کاملا وابسته به شانس بود.

پارچه چسبی ولکرو

accidntal-inventions-8ولکرو چیست؟ چه رابطه‌ای بین خز سگ و دانه‌های گیاهان وجود دارد؟ می‌توان به این سوال پاسخ‌های زیادی داد ولی بیایید این مورد را از نزدیک بررسی کنیم.

در اینجا باید مهندس الکترونیک جرج میسترال را به شما معرفی کنم. وقتی که یک روز این آقا به همراه سگش از پیاده روی باز می‌گشتند او متوجه دانه‌های گیاهی شد که به خز سگ و همین‌طور به کرک‌های لباسش چسبیده بودند. این امر توجه او را جلب کرد. او با میکروسکوپ و از نزدیک این دانه‌ها را مورد بررسی قرار داد و متوجه شد که این آن‌ها دارای چنگگ‌های متعددی هستند که با کمک‌شان به سادگی به هر چیزی متصل می‌شوند. به دنبال موارد دیگری گشت و سطوحی اختراع کرد که حاوی چنگگ و حلقه باشند و اتصال آن‌ها و نیز مقاومت این اتصالات را مورد بررسی قرار داد. در1955، و در حال استفاده از نایلون به عنوان ماده مورد آزمایش به کشف مهمش نائل شد و آن را ولکرو نامید.

امروزه ما از این محصول و محصولات مشابه آن در زندگی روزمره‌مان استفاده می‌کنیم.

پنی‌سیلین:

accidntal-inventions-9البته نمی‌توان اکتشافات تصادفی را مورد بررسی قرار داد ولی ذکری از یکی از مهم‌ترین دست‌آوردهای علم پزشکی یعنی پنیسیلین به میان نیاورد.

باکتری شناس اسکاتلندی الکساندر فلمینگ اولین بار این ماده را در آزمایشگاه و کاملا تصادفی کشف کرد. در 1928 و بعد از دو هفته تعطیلی در هنگام مراجعه به آزمایشگاه متوجه شد یکی از ظروف پتری میزبان نوع عجیبی از کپک است. همچنین متوجه شد باکتری‌های درون ظرف به علت رشد این کپک از رشد بیشتر باز مانده‌اند. او طی فرایندی مشکل مقدار بیشتری از این کپک را کشت داد. اما متاسفانه این کشف تصادفی او هنوز آماده استفاده در علم پزشکی نبود.

13 سال بعد از این اتفاق هاوارد فلوری، نورمن هدلی و اندرو مویر یک‌بار دیگر با این کپک در طی آزمایشات‌شان مواجه شدند مقدار کافی از آن تولید کرده و اثر آن‌ را در معالجات پزشکی مورد بررسی قرار دادند. از آن پس این ماده در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار گرفته و جان هزاران نفر را نجات داده است.

اگر چه کمتر کسی باور می‌کرد یکی از بزرگترین دستاورد علم پزشکی از کپک های رشد کرده در ظروف پتری بدست آید اما ذهن باز و خلاق اولین کاشف آن این امر را محقق کرد.

بیهوشی

accidntal-inventions-10بدون این دستاورد، علم پزشکی با معالجه‌های دردناکی همراه می‌شد. اگرچه داستان کشف آن مورد بحث و جدل قرار دارد ولی آن‌ دسته از مردم که تجربه بیهوشی را داشته‌اند، از چنین کشف تصادفی خرسند و راضی هستند.

کرافورد لانگ، ویلیام مورتون، چارلز جکسون و هوراس ول مردانی هستند که هر کدام نقشی در راه این اختراع بر عهده داشتند. آن‌ها متوجه شدند که اتر و گاز خنده در کاهش درد در کسانی که تحت تاثیر این گازها قرار دارند موثر می‌باشند.

در طول دهه 1800 استفاده از این ترکیبات برای رسیدن به حالت سرخوشی و کشف و شهود معمول بود! با کمک اظهارات شاهدان و نیز شرکت کنندگان این مراسم‌ها که به عنوان مهمانی خنده و خوشی نیز از آن اسم برده می‌شد، پدران کاشف ما به بررسی اثراتی که این ترکیبات بر کاهش درد مصرف کنندگان‌شان داشتند، پرداختند.

در 1844 هوراس ول، در یک نمایشگاه با زخمی کردن پای خود به حضار نشان داد که تحت تاثیر گاز خنده قادر به درک درد این عمل نمی‌باشد. همچنین از این گاز در هنگام کشیدن دندان نیز استفاده کرد. از آن پس این مواد در طی اعمال جراحی و درمان‌های پزشکی به کار برده شدند.

اما در اینجا داستان به پایان نمی‌رسد. هر روز شاهد کشفیات و اختراعات جدیدی هستیم. چه بسا بسیاری از آنان نیز رهاورد تلاقی بخت و اقبال و ذهنی هوشیار هستند. پس شما خوانندگان عزیز هم دوباره نگاهی به رویاهایتان بیندازید. شاید حالا نوبت شماست که به یاری اراده و اندکی شانس مخترع خوش شانس بعدی باشید!

source:zoomitدسته بندی : سرگرمی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/07/26, 07:38 بعد از ظهر


 

صبا کمالی قبل و بعد از جراحی بینی

شبنم قلی خانی قبل و بعد از جراحی بینی

افسانه پاکرو قبل و بعد از جراحی بینی

لیلا حاتمی قبل و بعد از جراحی بینی

تینا آخوندتبار قبل و بعد از جراحی بینی

نیوشا ضیغمی قبل و بعد از جراحی بینی

شیلا خداداد قبل و بعد از جراحی بینی

سحر جعفری قبل و بعد از جراحی بینی

هانیه توسلی قبل و بعد از جراحی بینی

آرام جعفری قبل و بعد از جراحی بینی


دسته بندی : سرگرمی , هنری , عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/07/26, 07:08 بعد از ظهر


تبلت ها آنقدر محبوب و فراگیر شده اند که می توان راحت پیش بینی کرد روزی فروش آنها از لپتاپ و دسکتاپ خواهد گذشت. در اصل سال ۲۰۱۵ می تواند بستر این اتفاق باشد. اما چرا؟

زیرا آنها به اندازه کافی سبک و قابل حمل هستند که بشود هر جایی بردشان و در عین حال به لطف افزایش تعداد اپلیکیشن های کاربردی و توان پردازشی، انتخاب شما برای انجام کار، تولید محتوا و البته سرگرمی و ارتباطات در شبکه های اجتماعی گسترده است.بهترین تبلت در کل: آیپد ۴ (و به زودی آیپد ۵؟)

نسل چهارم آیپد از هر زمانی توانمندتر و بهتر است. با بیش از ۳۰۰ هزار اپلیکیشن که به طور اختصاصی برای نمایشگر آن بهینه شده اند باید گفت بهترین اکوسیستم را دارد و کیفیت نمایش آن هم جایی برای حرف باقی نمی گذارد. این مزیت که جدیدترین اپلیکیشن ها و بازی ها ابتدا برای iOS عرضه می شوند را نادیده نگیرید. شما با داشتن آیپد مجموعه ای از اپلیکیشن های مختلف از جمه آفیس هایی را که توسعه دهندگان مستقل ساخته اند در کنار خواهید داشت. کف قیمت این تبلت ۴۹۹ دلار است.


بهترین تبلت اندرویدی: نکسوس ۷ (۲۰۱۳)

چه چیزها که نمی شود درباره نکسوس ۷ مدل ۲۰۱۳ نوشت. بهترین تبلت اندرویدی بازار با نمایشگر ۱۹۲۰ در ۱۲۰۰ پیکسل که تراکم ۳۲۳ پیکسل در اینچ را به ارمغان می آورد. زوایای دید عالی و رنگ های طبیعی به همراه اندروید ۴.۳ خالص که همیشه جدیدترین آپدیت ها را دریافت می کند. اضافه شدن دوربین عقب و کاهش وزن را هم نباید نادیده گرفت. نکسوس ۷ به تازگی از اپلیکیشن های اختصاصی گوگل پلی برای تبلت نیز برخوردار شده که دست کاربران برای انتخاب را بازتر می گذارند. قیمت پایین ترین مدل این تبلت ۲۲۹ دلار است.


بهترین تبلت برای کودکان: Fuhu Nabi 2

تبلتی مختص کودکان که یک عدد بامپر ضربه گیر برای حفاظت موقع سقوط دارد و می توان پروفایل کودک روی آن تعریف کرد تا بچه ها فقط به اپلیکیشن های تعیین شده توسط والدین دسترسی داشته باشند. پردازنده این تبلت تگرا ۳ است و عمر باتری آن هم ۸ ساعت. البته یافتن این تبلت ۲۰۰ دلاری در بازار ایران باید کار سختی باشد.

بهترین تبلت ۷ اینچی: کیندل فایر HDX

آمازون راه و روش خودش را در این بازار مکاره دارد. استفاده از پوسته اختصاصی و بسیار خاص بر روی اندروید که مشتریان تبلت های کیندل را به فروشگاه اختصاصی آمازون و مجموعه ای غنی از محتوا نظیر اپلیکیشن ها، کتاب ها، و فیلم و سریال وصل می کند. این تبلت با نمایشگر ۱۹۲۰ در ۱۲۰۰ پیکسلی خود که حتی از نکسوس ۷ (۲۰۱۳) نیز بهتر است، از یک پردازنده ۴ هسته ای سریع و باتری ۹ ساعته بهره می برد. قیمت پایین ترین مدل کیندل فایر HDX برابر با ۲۲۹ دلار است.


بهترین تبلت در ازای قیمت: MeMo Pad HD 7

محصولات ایسوس نیازی به تعریف ندارند و این یکی هم با توجه به قیمت بسیار پایینی که دارد، گزینه ای معقول برای خریداران است. اگر تبلتی برای کارهای معمولی، تماشای فیلم، وبگردی و کتابخوانی می خواهید، MeMo Pad HD 7 یک بسته خوب و ارزان قیمت است. با نمایشگر ۱۲۸۰ در ۸۰۰ پیکسلی، پردازنده ۴ هسته ای، دو دوربین ۵ و ۱.۲ مگاپیکسلی در عقب و جلو، و اسپیکرهای دو تایی، این تبلت با یک بار شارژ نزدیک به ۱۰ ساعت کار می کند و اندروید ۴.۲ روی آن نصب شده. قیمت ۱۵۰ دلاری مدل ۱۶ گیگابایتی آن در بازار ایران تقریبا معادل ۶۵۰ هزار تومان است.


بهترین تبلت ویندوزی: Iconia W3

این محصول که در اواخر بهار معرفی شد یکی از خوش ساخت ترین تبلت های ایسر تا به امروز است. با پرداخت ۲۹۹ دلار، شما می توانید صاحب یک تبلت ۸ اینچی با سیستم عامل ویندوز ۸ و مجموعه آفیس Home و Student شوید که با هر بار شارژ تا ۸ ساعت کار می کند. پردازنده دو هسته ای اینتل اتم و حافظه ۳۲/۶۴ گیگابایتی برای کارهای سبک و استفاده از آفیس مناسب به نظر می رسند. اگر یک کیبورد بلوتوث هم به این تبلت اضافه شود، می تواند جایگزین مناسبی برای لپتاپ های معمولی باشد. قیمت آغازین این تبلت ۲۹۹ دلار است.


بهترین تبلت برای دانش آموزان و دانشجویان: گلکسی نوت ۸

گلکسی نوت ۸ یکی از بهترین تبلت های میان رده سامسونگ است که آن را در نارنجی هم بررسی کرده ایم. در اصل بین تبلت های معرفی شده در این مطلب، تنها تبلتی هم هست که می تواند نقش تلفن را برای شما ایفا کند. پردازنده اگزینوس ۴ هسته ای و گرافیک Mali 400 به راحتی از پس رزولوشن ۱۲۸۰ در ۸۰۰ پیکسلی دستگاه بر می آیند و سیستم عامل آن روان و لذت بخش است. در ضمن یکی از معدود تبلت ها در این اندازه است که قلم استایلوس هم با آن ارائه می شود. این تبلت با قیمت آغازین ۳۹۹ دلار (در ایران حدود ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان) به فروش می رسد و شکاف میکرو اس دی هم دارد.


بهترین تبلت برای کسب و کار: سرفیس پرو ۲

سرفیس پرو یک تبلت-پی سی قدرتمند بود ولی عمر باتری ناامیدکننده آن باعث می شود خریدش را به کسی توصیه نکنیم. ولی سرفیس پرو ۲ آمده تا این ایراد را رفع کند و یک ماشین قدرتمند باشد. برخورداری از پردازنده هاسول، حافظه SSD سریع، نمایشگر 1080p و دو زاویه برای کیک استند، به استفاده راحت تر از این تبلت کمک می کند. سخت افزار قدرتمند دستگاه به همراه نسخه کامل ویندوز ۸.۱ و مایکروسافت آفیس یک مجموعه کامل و کم رقیب ساخته اند که تجربه کار با یک لپتاپ یا دسکتاپ قوی را برای شما رقم خواهد زد.


بهترین تبلت برای پروداکتیویتی و مولتی تسکینگ: گلکسی نوت ۱۰.۱ (۲۰۱۴)

سامسونگ با گلکسی نوت ۱۰.۱ که دومین نسل آن چندی پیش معرفی شد به دنبال این است که اندروید را رقیبی قدرتمند برای ویندوز ۸ نشان دهد. منتهی از آنجایی که در زمینه اپلیکیشن های تولیدمحتوا و چند وظیفگی نمی تواند به کس دیگری اتکا کند، خودش آستین بالا زده و پوسته اختصاصی با اپلیکیشن های کاربردی فراوان آماده ساخته. شما با خرید گلکسی نوت ۱۰.۱ (۲۰۱۴) چیزی از نظر سخت افزار کم نخواهید داشت. نمایشگر ۲۵۶۰ در ۱۶۰۰ پیکسلی با پردازنده اگزینوس ۵ اکتا، به همراه قلم استایلوس و باتری مناسب، همگی دستگاهی جذاب ساخته اند که البته گاهی باید لگ های آن را تحمل کنید.


Laptopmag
source:narenji.ir


دسته بندی : موبایل و رایانه , سرگرمی , عکس های جدید ,
برچسب ها : Samsung Galaxy Note 10.1 (2014) Surface Pro 2 Galaxy Note 8 Acer Iconia W3 ICONIA W3 asus MeMo Pad HD 7 MeMo Pad HD 7 Amazon Kindle Fire HDX Kindle Fire HDX iPad 4 ipad 4th Generation Nexus 7 (2013) Asus Nexus 7 2013 Asus Nexus 7 2 آیپد ۴ نکسوس ۷ (۲۰۱۳) سرفیس پرو ۲ مایکروسافت سرفیس پرو ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/07/24, 07:38 بعد از ظهر


 
قانون نوشت: وارد خانه پدربزرگ که شدم صدای مشکوکی شنیدم:«اهو اهو اهو اهو...»جلوتر که رفتم،دیدم پدربزرگم نشسته و زار زار گریه می‌کند و ترانه«اون که رفته دیگه هیچ وقت نمیاد»گوش می‌کند.
گفتم:بابا بزرگ شما هم بعله؟!
گفت:بعله.چه جور هم بعله...حالا چه خاکی به سرم کنم؟!
گفتم:مامان بزرگ هم می‌دونه؟!
گفت:کیه که ندونه؟!وای یادش به خیر چقدر خوب و نازنین بود چه خنده‌های جذابی داشت!
گفتم:پدر جان به خدا زشته.آخه از شما سن و سالی گذشته.
گفت: واسه من شعر نگو.هیچ هم زشت نیست!خیلی هم خوب بود.اصلا هر بلایی سرم میاد تقصیر تو و اون دوستاته که چشم دیدنش رو نداشتین.
گفتم:ای بابا!شکست عشقی شما چه ربطی به من داره؟!باز همه چی رو انداختین گردن من؟
گفت:عشق؟!عشق چیه دیگه؟یارانه ات رو قطع نکردن که عشق و عاشقی از یادت بره.تقصیر شماست دیگه اگه الان خودش سر کار بود که از سر لج و لجبازی هم شده یارانه‌ها رو قطع نمی‌کرد.
تازه فهمیدم اون که رفته و امیدوارم دیگه هیچ وقت نیاد ،اونی نیست که تا حالا فکر می‌کردم.
پس گفتم:با لج و لجبازی که نمیشه مملکت رو اداره کرد.درثانی مگه ندیدی چقدر همه چی آروم شده و ما همه خوشحال.وزیرمون رو هر روز توی فیس‌بوک می‌بینیم و رئیس جمهورمون رو توی توئیتر!
پوزخندی زد و گفت:تو بچه ای شاید گول دو تا فیس پوک و گوگیتر رو بخوری اما این‌ها که واسه من یارانه نمیشه.وای نمی‌دونی با این یارانه ام چه کارها که نمی‌کردم.بعد هفتاد سال خونه خریدم، ماشین خریدم،پس‌انداز کردم،جهیزیه عمه ات رو جور کردم ،قبض آب و برقم رو پرداخت می‌کردم...اوهو اهو اهو اهو...
گفتم:باباجون!حالا گریه نکن شاید شما جزو دهک‌های پردرآمد نبودید.
گفت:اگه بودم و خودم خبر نداشتم چی؟! برو توی اون روزنامه تون بنویس:این همه مچکریم مچکریم گفتیم آخرش این شد؟!

دسته بندی : سرگرمی , سیاسی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/07/24, 07:30 بعد از ظهر

 


 
به گزارش فرارو، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان که برای مذاکرات هسته‌ای با ۱+۵ به ژنو رفته است، به علت کمردرد، در طول سفر با هواپیما به‌‌طور درازکش طی طریق کرد.

وی همچنین هنگام سوار و پیاده‌شدن از هواپیما، بر خلاف دیگر اعضای هیئت، به‌جای پلکان از خودرو بالابر استفاده کرد. عکس های سیامک ابراهیمی از هواپیمای حامل وزیر خارجه را در زیر می بینید.
کمردرد ظریف در هواپیما عود کرد

کمردرد ظریف در هواپیما عود کرد

کمردرد ظریف در هواپیما عود کرد

کمردرد ظریف در هواپیما عود کرد

 


دسته بندی : سیاسی , پزشکی/درمانی , عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/07/21, 07:05 بعد از ظهر
پیشرفت چیپ و بهبود سرعت کول دیسکها تا 50 درصدشرکت Silicon Motion Technology به تازگی اعلام کرده آنها تولید نمونه های تجاری چیپ های کنترلر USB 3.0 جدیدی را آغاز کرده اند که می تواند سرعت و کارایی کول دیسک ها را تا ۵۰ درصد بهبود بخشد.

این شرکت می گوید انتظار دارد کنترلر مجتمع SM3267 تنها از طریق یک کانال سرعت خواندن ۱۶۰ مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن ۶۰ مگابایت بر ثانیه را فراهم سازد. چنین کارایی نشانه بهبود ۳۰ تا ۵۰ درصدی نسبت به تکنولوژی فلش درایوهای USB 3.0 امروزی است.

اگر چه مشخصات استاندارد ثبت شده USB 3.0 به گونه ای است که دستیابی به سرعت ۴.۸ گیگابیت در ثانیه را ممکن می داند، اما باید در نظر گرفت که فلش درایو های یو اس بی 3.0 با محدودیت سرعت سخت افزاری بخش ذخیره اطلاعات فلش در دستگاه روبرو هستند. اغلب کول دیسکهای USB 3.0 موجود در بازار تا سرعت خواندن ۱۰۰ مگابایت بر ثانیه را پشتیبانی می کنند.

والاس کوی، مدیرعالم سیلیکون موشن می گوید: «مفتخریم که با معرفی SM3267 توانسته ایم به جایگاهی بالاتر از تمام کنترلهای مصرفی در فلش های USB موجود در بازار دست یابیم که توسط کارخانه های سازنده به نام مورد استفاده قرار می گیرند. و انتظار داریم فلش یو اس بی 3.0 بر پایه SM3267 به زودی تبدیل به استانداری همه گیر در سه ماهه چهارم ۲۰۱۳ شود».

این چیپ مجتمع جدید علاوه بر سرعت بیشتر، امکان کار با ولتاژ پایینتر را هم فراهم می آورد. و به جای ۵ ولت معمول کول دیسکها، تنها به ۱.۲ ولت انرژی نیاز دارد. این میزان مصرف نیروی برق باعث می شود ۲۵ تا ۳۰ درصد گرمای کمتری تولید گردد.

source:narenji


دسته بندی : موبایل و رایانه ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/07/19, 09:59 قبل از ظهر

حسین بن بشار باسطی می گوید: به امام رضا ـ علیه السّلام ـ نامه ای نوشتم كه: یكی از خویشان از دخترم خواستگاری كرده ولی بد اخلاق است اكنون چه كنم؟ حضرت فرمود:اگر بد اخلاق است دختر به او نده.

 
همسر خوب یكی از بزرگترین نعمتهای الهی می باشد و این نعمت بزرگ عامل سعادت خانواده ها، مایه پیشرفت در امور مختلف، آرامش دلها، و تربیت صحیح فرزندان می گردد. لذا در هنگام ازدواج باید به ملاك ها دقت گردد، به خداوند متعال متوسل شد و از وی استمداد نمود تا همسری مناسب نصیب انسان نماید. امام صادق ـ علیه السّلام ـ می فرمایند: «هرگاه كسی از شما قصد ازدواج كرد، سزاوار است دو ركعت نماز بخواند و خدا را بخواند كه همسری عفیف و امین، با دیانت و متواضع و حافظ ناموس و اسرار ... نصیب وی بنماید».[1]

صفات مشترك همسران خوب:

1. ایمان و دینداری: امام باقر ـ علیه السّلام ـ می فرمایند: «شخصی به محضر رسول خدا ـ صلّی الله علیه و آله ـ شرفیاب گردیده و در مورد ازدواج خود با آن سرور مشورت كرده حضرت فرمود: با شخصی كه اهل دیانت و تقوا باشد ازدواج كنید.»[2] و در حدیثی دیگر امام حسن علیه السلام ـ به مردی كه با ایشان درباره ازدواج دختر خود مشورت كرد ـ فرمود : او را به مردی با تقوا شوهر ده . زیرا اگر دختر تو را دوست داشته باشد گرامی اش می دارد و اگر دوستش نداشته باشد به وی ستم نمی كند[3].

2. اخلاق نیك: حسین بن بشار باسطی می گوید: به امام رضا ـ علیه السّلام ـ نامه ای نوشتم كه: یكی از خویشان از دخترم خواستگاری كرده ولی بد اخلاق است اكنون چه كنم؟ حضرت فرمود:اگر بد اخلاق است دختر به او نده.[4]

3. اصالت و شرافت خانوادگی: منظور از شرافت خانوادگی، شهرت، ثروت و موقعیت اجتماعی نیست زیرا بعضی از خانواده ها ذاتاً شریف، بزرگوار، آبرومند و متدین هستند گرچه فقیر باشند و بعضی خانواده ها پست، فرومایه، و بی دین هستند گرچه ثروتمند و دارای مقام باشند. پیامبر اسلام ـ صلّی الله علیه و آله ـ می فرمایند: «در دامن و خانواده شایسته، ازدواج كنید زیرا عِرق (نطفه و ژن ها) تأثیر می گذارد.»[5]

4. عقل و هوش: اداره و تداوم زندگی و پیمودن راه راست و حل مشكلات زندگی كار ساده ای نیست: زن و شوهر برای تحقق آنها و همچنین تربیت فرزندانی شایسته، باید به نیروی عقل و فهم مجهز باشند. حضرت علی ـ علیه السّلام ـ فرمودند: «با انسان احمق و نفهم ازدواج نكنید زیرا معاشرت با او بلائی عظیم است و فرزندانش نیز ضایع خواهند شد.»[6]

5. كفو همدیگر بودن: كفو هم دیگر بودن یعنی تناسب، همتایی، هماهنگی و هم شأنی در زمینه های مختلف مالی، مذهبی، اخلاقی، خانوادگی، دانش و سواد، قیافه و سنخیت جسمی و روحی.

نكته مهم: همتایی صددرصد امكان ندارد. باید كوشش شود هرچه ممكن است این فاصلة طبیعی بین افراد كمتر باشد.

6. علم و دانش: علم و دانش برای انسان یك كمال واقعی است و در سعادت انسان، پویای خانواده و تربیت بهتر فرزندان تأثیر بسیاری دارد. با فرد باسواد زندگی لذت بخش تر است البته كفویت در این مسأله هم باید رعایت شود.

7. سلامت جسم و روح از آلودگی اعتیاد و بیماری: بعضی از بیماریها، نقصها و معلولیتهای جسمی و روحی،عمیق و غیرقابل درمان هستند كه در طول عمر همراه انسان است و مانع از انجام وظایف همسری شده و به زندگی لطمه می زنند لذا باید از ازدواج با افراد با این گونه بیماریها خودداری كرد اسلام نیز از ازدواج با بیمارانی كه دارای امراض جزام، جنون، وبرص باشند نهی فرموده است. و همچنین اسلام از ازدواج با افرادی كه گرفتار آلودگیهای روحی و اخلاقی، فاسق و شرابخوار هستند نهی فرموده است.

8. زیبایی: رسول خدا ـ صلّی الله علیه و آله ـ فرمودند: «در انتخاب همسر، همانگونه كه درباره زیبایی صورت همسر تحقیق می كنید، درباره موی او نیز سؤال و تحقیق كنید. زیرا مو، یكی از زیبایی هاست (و در زیبایی انسان نقش دارد).[7]

9. عفت و نجابت: زندگی زناشویی بر پایه انحصار و اعتماد برپا می شود زن و شوهر قصد دارند تمام وجود یكدیگر را تصاحب نمایند و دیگری در این كانون انحصاری راه نداشته باشد.

10. تأمین نیاز جنسی: آمادگی روحی و جسمی در موضوع مباشرت و آمیزش جنسی بسیار حساس و مورد سفارش پیشوایان دینی می باشد از این جهت بر هر زن و مردی لازم است حقوق همدیگر و نیازهای جنسی خود را كاملاً مراعات نموده و یكدگیر را كاملاً اشباع نمایند.

اوصاف زنان شایسته:

1. اگر شوهر در زندگی یادآور خدا شد او را همراهی و اگر خدا را فراموش كرد، یادآور او شود و به او تذكر دهد.


2. در حفظ دین و تقوا و انجام وظایف الهی و اجتماعی، شوهرش را یاری كند.


3. كم خرج باشد و مهرش سنگین نباشد.


4. خوش زبان و مهربان باشد و مانند مادری مهربان از او پرستاری و محافظت كند.


5. ولود باشد. نازا و عقیم نباشد.


6. خانه را محل استراحت شوهر قرار دهد و هنگام بروز مشكلات و ناراحتیها دلداریش دهد.


7. از زحمات شوهر و چیزهایی كه به منزل می آورد تشكر و قدردانی نماید.


8. هیچگاه از شوهر چیزی را مطالبه نكند كه قدرت تهیه آن را ندارد.


9. هنگام خروج شوهر از منزل، خودش و اموال شوهرش را حفظ كند و هنگام ورود او، با خوشحالی به استقبال او برود.


10. در منزل و برای شوهرش آرایش كند و بهترین لباسها را بپوشد و برایش دلبری كند.


11. هنگام خروج از منزل سنگین و با وقار و بدون آرایش خارج شود و با مردان بیگانه گرم نگیرد و شوخی نكند.


12. در حضور شوهر از مردهای دیگر تعریف و تمجید نكند.


13. اگر مرتكب اشتباهی شد فوراً از شوهر عذر خواهی كند.


14. اسباب خوشنودی شوهر را فراهم كند و موجب خشم و عصبانیت شوهر نشود و اگر عصبانی شد رضایت او را جلب كند.


15. اگر شوهر فرمان داد، اطاعت كند و اگر قسم خورد، باور كند و تكلیف خود را انجام دهد.


16، اهل قناعت باشد تا در زندگی شوهر خود را به زحمت نیندازد.


17. چنانچه از شوهر كار ناروایی سرزد، عفو و اغماض نماید.


18. خانه را لطیف، پاكیزه و زیبا و مرتب نگه دارد و در زندگی اقتصاد و میانه روی را رعایت كند و از اسراف و تبذیر و ولخرجی اجتناب كند. و در غذا پختن خوش سلیقه و كاردان باشد. به سلیقه شوهرش توجه كند.


19. در تغذیه، بهداشت و سلامت جسم و روح بچه ها كوشا باشد و در معالجه، درمان و پرستاری از آنها جدیت نماید.


20. امانتدار، راز نگه دار و راستگو باشد[8].

اوصاف مردان شایسته:1. دیندار باشد.


2. خوش اخلاق باشد.


3. عاقل، با تدبیر، زرنگ و فعال است و خوب زن داری و بچه داری می كند.


4. برای تأمین رفاه و آرایش خانواده اش كوشش می كند و دارای صفات عالی بخشش و سخاوت است.


5. نظیف، پاكیزه و خوش لباس است.


6. در زندگی میانه رو مقتصد است و پولهایش را بیهوده خرج نمی كند.


7. به همسرش احترام می گذارد و از زحمات او قدردانی می كند.


8. همسرش را بسیار دوست دارد و به او اظهار دوستی و محبت می كند.


9. لغزشهای همسرش را می بخشد.


10. به زنان بیگانه نگاه نمی كند و از آنها تعریف و تمجید نمی كند.


11. در كارهای منزل به همسرش كمك می كند.


12. عصبانی نمی شود و اگر شد خشم خود را فرو می برد و به همسرش آزار نمی رساند و ناسزا نمی گوید[9].

[1]. نجفی، محمد حسین، جواهر الكلام، بیروت، دارالاحیاء التراث العربی، چاپ هفتم، ج29، ص39.
[2]. كلینی، فروع كافی، تصحیح علی اكبر غفاری، تهران، انتشارات اسلامیه 1391ق، ج5، ص332.
[3]. میزان الحکمه، حیدث 8036.
[4]. حر عاملی، وسائل الشیعه، تصحیح ربانی شیرازی، تهران، انتشارات اسلامیه، 1384، ج14، ص54.
[5]. مظاهری، علی اكبر، جوانان و انتخاب همسر، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، چاپ سوم، ص115.
[6]. حر عاملی، وسائل الشیعه، تصحیح ربانی شیرازی، تهران، انتشارات اسلامیه، 1384، ج14، ص56.
[7]. مجلسی، محمد باقر، بحارالانوار، تهران، انتشارات اسلامیه، ج103، ص237.
[8]. ر.ك: امینی، آئین همسر داری، انتشارات اسلامی.

دسته بندی : سرگرمی , بخش مخصوص خانم ها , بخش مخصوص آقایان ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/07/18, 06:00 بعد از ظهر


 
پارسینه:نگاه کردن به دنیای گریم از بیرون گود، خیلی جذاب است اما اگر جای آدم‌های توی گود باشید، شاید نظرتان عوض شود.

شاید اگر موها‌ی‌تان به خاطر دکلره بسوزد، ابروهای‌تان را با موچین یکی یکی بکنند، ساعت‌ها پوست‌تان زیر ماده لاتکس بماند و توی چشم‌های‌تان به جای قطره چسب بریزند گریم شدن آنقدر هم جذاب به نظر نرسد.

حرف‌های بازیگرهایی که گریم‌های عجیب و طولانی را تجربه کرده‌اند، بخوانید تا خودتان بفهمید این خبرها هم نیست.

عبدالرضا اکبری/ نقش امام خمینی (ره) فیلم «فرزند صبح»

این شخص کیست؟!

عبدالرضا اکبری در«فرزند صبح» بهروز افخمی، نقش امام خمینی(ره) را بازی می‌کرد. گریم او که توسط سعید ملکان طراحی شد، نقش را باورپذیر کرده بود. اول قرار بود جمشید هاشم‌پور این نقش را بازی كند.

«اتفاقا جلسه اول كه نشستیم برای گریم فقط در حد 30 درصد به آن چیزی که می‌خواستیم نزدیک شدیم.

 وقتی بهروز افخمی آمد و بین گریم من و عکس‌ها نگاهی انداخت خیلی سریع رفت و گفت باید بیشتر کار کنید! که همان هم حدود 7-6 ساعت طول کشیده بود.

تا 4 جلسه این قضیه ادامه پیدا کرد تا اینکه به همان گریم دلخواه رسیدیم. اوایل كار هفته‌ای 4 روز و هر روز 7-6 ساعت می‌نشستم و سعید ملكان گریم را روی من انجام می‌داد. تاكید فراوان هم بود كه كمتر از قطعات پلاستیكی گریم یا قالب‌گیری استفاده شود و بدون قطعه، چهره به گریم دلخواه نزدیك شود. تنها قطعه‌ای كه استفاده شد فقط برای قسمت پایین گریم بود.

خیلی خسته می‌شدم مخصوصا اینکه 7 ساعت باید خودم را در آینه نگاه می‌کردم. وقتی کسی کاری را پذیرا می‌شود، اخلاق کاری به او این اجازه را نمی‌دهد که بخواهد غر بزند، یعنی در واقع مجبوری تحمل کنی.

بعدها عکس‌ها را که خانواده امام(ره) و بعضی از مسئولان می‌دیدند، کاملا متوجه شباهت می‌شدند و همه اولین سؤالی که می‌پرسیدند این بود که این شخص کیست؟»


بهنوش طباطبایی/ نقش زلیخا سریال «یوسف پیامبر(ع)»

به گریم حساسیت دارم

سریال یوسف پیامبر در زمان خودش خیلی سروصدا به پا کرد. نقش زلیخا را کتایون ریاحی بازی کرد. هرچند پیش از او قرار بود که بهنوش طباطبایی این نقش را بازی کند که گریم نگذاشت!


« تا به حال نقش‌های مختلفی به من پیشنهاد نشده كه بخواهم گریم‌های متفاوت را هم تجربه كنم. حتی در «گل‌های گرمسیری» كه از 18 تا 45 سالگی یك خانم را بازی می‌كردم، مهری شیرازی فقط با سایه‌كاری توانست پیری را در صورت من نشان دهد.

 قرار بود در یوسف پیامبر نقش زلیخا را بازی كنم ولی وقتی سعید ملكان، چهره‌پرداز این سریال، دو، سه بار تست گریم روی صورت من انجام داد، چسبی كه زیر قطعه گذاشته بود، صورت مرا سوزاند تا حدی كه 7-6 ماه تحت مراقبت پزشكی بودم.

فكر می‌كنم صورتم به چسب لاتكس حساس بود. آقای ملكان می‌گفت با ماده دیگری هم نمی‌شود كار كرد.

 برای همین هم نتوانستم نقش زلیخا را بازی كنم.

به طور کل صورت من نسبت به موادی مثل لاتکس حساسیت دارد و همین باعث می‌شود، هم انتخاب برای خود من سخت شود و هم کار گریمورها.»


زهرا داوودنژاد/ نقش دختر کچل/  فیلم «بچه‌های بد»

در موقعیت ویژه، کارهای ویژه می‌کنم

غیر از او در «سرب»، فریماه فرجامی، در «قرنطینه» خاطره حاتمی و در «درخت گلابی» گلشیفته فراهانی حاضر شدند موهای خود را تیغ بیندازند.

 زهرا داوودنژاد هم در فیلم پدرش «بچه‌های بد» موهایش را تراشید تا گریمش موها را به باد بدهد!

«می‌گویند مو برای خانم‌ها خیلی مهم و عامل زیبایی‌شان است و برای همه عجیب است که با کچل کردن سرم، کنار آمدم اما این کار به دلیل این بود که فیلم ایجاب می‌كرد و پدرم از من خواسته بود و در آن موقع با روحیه‌ای كه داشتم، این كار را دوست داشتم.

 برایم یك اتفاق جدیدی بود. به نظر قبول کردن چنین ریسک‌هایی بستگی دارد به فیلم، فیلمنامه و كسی که از من درخواست این كار را می‌كند.

بستگی دارد به شخصیتی كه باید به خاطرش این كار را انجام دهم. اگر در موقعیت ویژه‌ای قرار بگیرم، كارهای ویژه هم انجام می‌دهم.»


نیما شاهرخ شاهی/ نقش روان‌پریش/ فیلم «پارک وی»

از دکلره تا اکستنشن

خیلی‌ها نیما را با فیلم «پارک وی» فریدون جیرانی شناختند.

 او در نقش کوهیار، یک روان‌پریش بازی می‌کرد و در سکانسی موهایش را به دست دکلره نارنجی سپرد! خیلی‌ها می‌گویند موهای او بر اثر این کار، سوخت و به همین دلیل علاقه زیادی به کلاه سر گذاشتن دارد اما خودش می‌گوید اینطور نیست.


«شنیده‌ام که می‌گویند موهای من در فیلم «پارک وی» سوخت. اینطور نیست؛ موهای من اصلا خراب نشد ولی خب به هر حال بر اثر استفاده از همان مواد دکلره، رنگش عوض شد تا اینكه بالاخره به حالت اولیه بازگشت.

 من برای فیلم «دایره زنگی» هم موهای بلندی را اكستنشن كردم و 3 ماه هم همان طور ماند. درطول همه كارهایم بالای ۲۰ گریم متفاوت داشتم ولی اینطور نیست كه بخواهم زیر دست گریمور تازه‌كار بنشینم چون هر بازیگری خودش بهتر صورتش را می‌شناسد و بهتر می‌داند چطور در صورتش كار شود.

اگر احساس کنم، گریموری تازه‌کار است با او مشورت می‌كنم، یعنی طبق تجربه‌های قبلی‌ام به او پیشنهادهایی می‌دهم.»


گوهر خیراندیش/ نقش هاجر / فیلم «بانو» وقتی صورتم سوخت

گوهر خیراندیش، محبوب گریمورهاست! به راحتی تن به گریم‌های سنگین، سخت و طولانی می‌دهد. نمونه‌اش 8 نوع گریم او در فیلم «جزیره جادو» بود. خودش از ماجرای گریم‌هایش خاطره‌های زیادی دارد.


«من دوست دارم نقش‌های متفاوت را تجربه كنم. سر هر فیلمی هم كه می‌روم با پیشنهادهایی که می‌دهم و با توافق کارگردان و گریمور به تیپی می‌رسیم که خود من بیشتر با آن ارتباط برقرار می‌کنم.

این موضوع کاملا دوطرفه است.

 بعضی بازیگرها که بعضی مواد یا قلم‌موها به صورت‌شان نمی‌سازد، با خودشان مواد و قلم‌مو می‌آورند تا از آنها در گریم‌شان استفاده شود ولی ما داریم در مورد هنرمند و بازیگر حرف می‌زنیم، كاری با بعضی از دوستان كه با رابطه، آشنا و توصیه وارد بازیگری شده‌اند، ندارم. یك هنرمند یا بازیگر حرفه‌ای را هیچ‌وقت ندیده‌ام كه به گریمور بگوید به ابروی من دست نزن! البته اینطور برخورد، یك برخورد غیرهنرمندانه و غیرحرفه‌ای است كه از افرادی برمی‌آید كه مسئولیت انتخاب كاری را كه داشتند، نفهمیدند.

من سخت‌ترین گریمی که داشته‌ام مربوط به فیلم «بانو» بوده است؛ مخصوصا قسمت‌هایی كه سوختگی صورت را درست می‌كردند. درست كردن پف‌های صورت خیلی سخت بود ولی آن گریم را خیلی دوست داشتم و واقعا مرا به نقش نزدیك می‌كرد.

کار این گریم برعهده عبدا...  اسکندری و اکرم نویدی بود. بعد از آن، سر كار «لبه تیغ» كه قاچاقچی عتیقه بودم، قرار بود روی سر من پوستی گذاشته شود.

 آن گریم هم طولانی بود ولی بسیار خوب بود. طولانی‌ترین و سخت‌ترین گریم‌هایم حدود یك ساعت و نیم، 2 ساعت طول می‌كشید.


لیلا برخورداری/ نقش کبری/ سریال «خواب و بیدار»

برای ماندگاری به گریم تن می‌دهم

سریال «خواب و بیدار» مهدی فخیم‌زاده، اگرچه سریالی دیدنی بود اما بیش از هر چیز باعث دیده شدن لیلا برخورداری شد.

 او با گریمی سنگین، نقش یک دختر عقب‌مانده را بازی کرد.


«كبری ، اولین كار حرفه‌ای من محسوب می‌شد. خیلی برایم مهم بود كه خوب كار كنم و خوب دیده شوم. در چنین شرایطی بازیگر به چنین گریم‌هایی هم تن می‌دهد.

 آن نقش یك نقش تیپیكال بود و در واقع شخصیت نبود و چون تیپ بود، می‌طلبید كه آن طور گریم شود. اصلا ماندگاری‌اش در اذهان را هم مدیون همان گریم است.

 اگر بازیگر بخواهد به نقش و ماندگاری‌اش فكر كند، مطمئنا گریمی را كه در راستای نقش باشد، می‌پذیرد و حتی كمك كردن بازیگر به گریمور هم اشكالی ندارد ولی باز هم باید در جهت نقش باشد.

من بازیگرهایی را دیده‌ام که روی مسئله گریم خیلی حساس بوده‌اند. مثلا کسی بود كه روی مسئله‌ای خیلی حساس بود و حتی با گریمور هم درگیر شد یا حتی زمانی در یكی از كارهایم زمان اجرای گریم یکی از دوستان آنقدر زیاد شد كه خود كارگردان آمد دنبال بازیگر و او را با خود برد كه بیشتر هم در خانم‌ها این اتفاق شایع است.»ماهایا پطروسیان: نقش پیرزن/ فیلم «ازدواج در وقت اضافه»

نمی‌شود كه در همه فیلم‌ها زیبا بود

پطروسیان وقتی 02 ساله بود در دومین حضور سینمایی‌اش، نقش یک دختر کولی را در فیلم «هنرپیشه» بازی کرد و صورتش را به دست سرنوشتی به نام گریم سپرد.

 او گریم‌های متفاوت زیادی را تجربه کرده که از میان آنها «ازدواج در وقت اضافه» به کارگردانی سعید سهیلی را بیشتر از همه به یاد دارد.


« 2 چیز برای بازیگر خیلی مهم است و بسیار روی آن حساسیت دارد؛ یكی گریمش و دیگری هم لباسی كه می‌پوشد. این دو مسئله كاملا به بازیگر ارتباط دارد.

بازیگر یك مدل یا مانكن نیست كه هر لباسی را كه به او می‌دهند، بپوشد و هر گریمی را كه می‌خواهند، روی صورتش پیاده كنند. معمولا زمانی كه گریم می‌شوم، پیش طراح گریمی هستم كه به كارش تسلط دارد و سلیقه‌اش منطبق با من است ولی گاهی تصور می‌كنم اگر گریم طور دیگری باشد، بهتر است و برای همین هم یك نظراتی می‌دهم. بازیگر باید نقش‌های متفاوتی را تجربه كند و لازمه تجربه‌های متفاوت، گریم‌های متفاوت است.

 بازیگری جز این معنایی ندارد. نمی‌شود كه در همه فیلم‌ها زیبا بود. این مخالف با اصول بازیگری است. یكی از كارهای متفاوت من در زمینه گریم «ازدواج در وقت اضافه» است كه فكر می‌كنم یك كار متفاوت در كارنامه بازیگری من از لحاظ گریم است. کار چهره‌پردازی این فیلم بر عهده خانم مهین نویدی بود.

گریم سنگین‌، خستگی دارد چون شاید پوست بازیگر به بعضی مواد حساس باشد. اول قرار بود كه با لاتكس روی صورتم كار كنند ولی لاتکس، ماده سنگینی است كه بعد از دو، سه بار استفاده روی پوست صورتم زخم و خشكی ایجاد كرد.

برای همین با گریمور و كارگردان صحبت كردم تا ماده را عوض كنند. به هر حال نقش اول را داشتم و نمی‌شد با همان روال پیش رفت چون هم ممكن بود زخم‌های ناسور ایجاد شود و هم ممكن بود دیگر نشود تا آخر كار ادامه داد.

برای همین هم از سایه كاری استفاده شد كه هر چند زمان زیادی می‌برد ولی حداقل به پوست لطمه نمی‌زد.»


گریم، یکی از اعجازآمیزترین کارهای دنیاست. ورود به دنیای گریم و گریمورها درست مثل وارد شدن به دنیای بارپاپاپاهاست! چون همه چیز به طرفه‌العینی عوض می‌شود. سینمای ایران، در زمینه گریم، دست پری دارد و یکی از موفق‌ترین‌ها در این حوزه است اما در دنیا این حرفه، سابقه جذاب و طولانی دارد.

در اصل گریم سینمایی برای اولین بار توسط مکس فکتور افسانه‌ای از گریم سنتی تئاتر جدا شد، یعنی همان کسی که کمپانی لوازم آرایشی «مکس فکتور» به نام اوست.

 پیش از او جرج وستمور، گریم را در دنیا باب کرده بود و به همین دلیل به عنوان پدر گریم شناخته می‌شود.

 با گذشت زمان، گریم سینمایی، خودش شاخه‌بندی شد و هر گریموری در ژانری، معروف و متخصص شد. مثلا جك پیرس را پادشاه گریم سینمای وحشت می‌دانند.

 تبحر او در كارهایش (مثل فیلم‌های فرانكشتاین، مومیایی و ولف من) در اوایل دهه ۱۹۳۰ باعث شد بسیاری از گریمورهای امروزی راه او را در پیش بگیرند.

 در سینمای جهان گریم‌های عجیب و غریبی وجود دارد که در زمان خود، سر و صدای زیادی به پا کرده‌اند. می‌خواهید نگاهی به این گریم‌ها بیندازیم؟

 هیث لجر: شبح تاریكی

چیزی به جز چاقو و یك تكه پارچه در جیب او نبود.

 هیث لجر دنیا را با بازی خود به‌عنوان ژوكر در فیلم «شوالیه تاریكی» حیرت‌زده كرد. این بازیگر مرحوم، سزاوار همه تحسین‌هایی كه بعد‌ها انجام گرفت، بود.

 ولی‌ بخشی از تحسین‌ها باید به افرادی تعلق گیرد كه او را به این صورت درآوردند. گریم ژوكر توسط جان گالیونه جونیور انجام شد كه شامل ۳ قطعه سیلیكون مُهر شده بود و پیاده‌سازی‌ آن روی صورتش حدود یك ساعت قبل از شروع هر فیلمبرداری طول می‌كشید.

خود لجر آن را به‌عنوان یك تكنولوژی جدید كه بسیار سریع‌تر از پروتز‌های رایج است، توصیف كرده بود. او احساس می‌كرد هیچ آرایشی روی صورتش نیست. براد پیت: مورد عجیب

براد پیت برای ایفای نقش خود دراین فیلم هر روز ۵ساعت روی صندلی گریم می‌نشست و آماده می‌‌شد.

 گریم او توسط ریك بیكر معروف انجام می‌شد.

بیكر ابتدا 3 ماكت در سنین ۶۰، ۷۰ و ۸۰ سالگی پیت آماده كرد. او نیم تنه بالایی 3 نفر را با 3 مجسمه پیت پیوند زد. به این ترتیب او ۳ نیم تنه از پیت تهیه كرد.

بیکر سپس ۱۲۰ اسكن در حالت‌های مختلف از صورت پیت انجام داد و آن ‌را در اختیار مجری جلوه‌های ویژه  دیوید اولبریچ قرار داد. توسط یك سیستم آنالیز تصویر و تركیب آن با مجسمه‌ها، پیت آماده ایفای نقش فوق‌العاده خود بود.

 گروه گریم و جلوه‌های ویژه فیلم، با انصاف و سزاواری تمام، جایزه اسكار آن سال را با كار درخشان و دقیق خود به‌دست آوردند.رابین ویلیامز: خانم دوبت فایر

رابین ویلیامز تصمیم گرفت برای اینكه مطمئن شود كاراكتر «داوتفایر» قابل‌قبول خواهد بود، هنگام فیلمبرداری به یك كتابفروشی برود و مشغول خرید كتاب شود.

 او قادر به انجام این كار بدون اینكه شناخته شود، شد. ماسكی كه رابین ویلیامز به‌صورت داشت و آن ‌را به خیابان پرت كرد در واقع یك نگه‌دارنده بود ولی گریم واقعی‌ خانم «داوتفایر» چیزی نزدیك به4ساعت‌و‌نیم طول می‌كشید و از ۸ تكه مجزا تشكیل شده بود. چارلیز ترون: هیولا

«آیلین كارل وورنس» یك قاتل سریالی بود كه در سال ۱۹۹۲در ایالت كالیفرنیا به مرگ محكوم شد.

در هیولا، «ترون» كه نقش «وورنس» را بازی‌ می‌كند نه تنها عملكرد قابل توجهی‌ ارائه می‌دهد بلكه او یك روز كامل را برای خشك كردن و نازك كردن تارهای مو با متخصص مو تحمل می‌كرد.

 (ترون از كلاه‌گیس استفاده نكرد و موهای طبیعی خودش بود) او ابروهای خود را تراشید و آنها كاملا سفید بودند. حالا نوبت به گریم و آرایش اوست.

موهای او آسیب‌دیده، كثیف و چرب به‌نظر می‌‌آید.

صورت بی‌رنگ‌و رو و خشك او با پاشیدن لایه‌های شفاف جوهر خالكوبی و كمی‌ رنگ سبز برای ایجاد بافت‌های اضافی تكمیل شد.

پروتز دندان‌های مصنوعی صورت او را پهن‌تر می‌كرد و دندان‌های كج و لكه‌دار «آیلین» بیشتر به چشم می‌آمد. استفاده از لنز قهو‌ه‌ای برای تغییر رنگ چشم آبی از آخرین مراحل گریم بود. جیم كری: چطور گرینچ كریسمس را دزدید

جیم كری برای نقش خود به‌عنوان گرینچ باید روزانه بیشتر از ۳ ساعت برای اجرای گریم و یك ساعت برای برداشتن آن وقت صرف می‌كرد.

 او باید ۵ ماه پوششی كه ریك بیكر از جنس لاتكس ساخته بود كه لباسی از موی رنگ شده گاومیش به‌صورت لایه - لایه روی آن سوار می‌‌شد، به تن می‌كرد.

او كاملا در این لباس احساس ناراحتی‌ می‌كرد و نیاز پیدا كرد از یك متخصص ارتش آمریكا درباره روانشناسی‌ و مقاومت در زمان شكنجه مشاوره بگیرد.

كری گفته بود همه ‌جای بدن او پوشانده شده بود و حتی نمی‌توانست بینی‌ خودش را بخاراند. در طول تولید این فیلم بیش از 8هزار محصول آرایشی‌ و بهداشتی استفاده شد و در برخی‌ روز‌ها ۴۵گریمور مشغول به كار می‌‌شدند. ناتالی پورتمن: قوی سیاه

ناتالی‌ پورتمن در حالت طبیعی هم یكی‌ از زیباترین بازیگران سینماست. تحول او در فیلم قوی سیاه هم او را بیشتر در معرض توجه قرار داد.

پورتمن با استفاده از پودر صورت سفید، چشمان قرمز و بالدار آرایش شده‌اش به‌عنوان یك رقصنده قو مانند كه می‌خواهد در دریاچه قو بهترین باشد تقریبا غیرقابل تشخیص است.

آرایشگر متفكر و صاحب سبك، طراح لباس و برنده جایزه اسكار، جودی چین هفته‌ها وقت صرف تبدیل قوی سپید بی‌گناه و معصوم به قوی سیاه و بی‌مرز و اغواكننده كرد.


نیکلاس کیج در فیلم «بردی» نقش سربازی را دارد که ویران و آشفته از جنگ ویتنام بازگشته است. کیج برای اینکه افسردگی و در هم شکستگی این شخصیت را باورپذیر سازد، هر دو دندان نیش خود را کشید و سپس صورتش را چند هفته باند‌پیچی کرد.

 دندان نیش به دلیل ریشه بلندش عامل جوانی و زیبایی چهره است و وقتی این دندان از دست برود، بافت صورت دچار افتادگی و چروکیدگی خواهد شد. کیج بعدها این دو دندان را با دو ایمپلنت جایگزین کرد.


جانی دپ: آلیس در سرزمین عجایب

جانی د‌پ ظاهرا قبل از تولید فیلم شروع به كشیدن نقاشی‌های آبرنگ برای دید بهتر نسبت به شخصیت كلاه‌دوز دیوانه كرد و بعدها فهمید كه او و كارگردان فیلم، تیم برتون ایده‌های مشابهی برای به تصویر كشیدن نقش او دارند.

جانی د‌پ باید هر روز ۳ ساعت به‌طور مداوم روی صندلی گریم می‌نشست تا آن قیافه عجیب و غریب را پیدا كند. او احساس می‌كرد برای تبدیل شدن به كلاه‌دوز دیوانه باید كل بدنش دچار یك تحول فرازمینی شود و از آنجایی كه او 81 سال با پتی یورك كار می‌كرد، درخواست استخدام او را كرد تا به شكل دلخواه خود دربیاید. او ابتدا شروع به پاشیدن رنگ سفید به‌صورت اسپری روی صورتش كرده و سپس هنر خود را پیاده كرد.رالف فینس: هری‌پاتر و جام آتش

«رالف فینس» برای بازی‌ خود در این مجموعه هری پاتر واقعا رنج كشید. این بازیگر هر روز 2ساعت ونیم  را روی صندلی گریم می‌گذراند و بعد از اینكه كار چسباندن پروتز‌ها به‌صورت او انجام می‌گرفت، او قادر به خوردن غذا نبود.

خودش می‌گوید به دلیل پروتز‌ها و دندان‌های مصنوعی وقتی‌ برای ناهار، كار تعطیل می‌شد او نمی‌توانست چیزی بخورد و اگر می‌خواست گریم و پروتز‌ها را بردارد، باید ۲ ساعت‌و‌نیم اضافه روی صندلی‌ می‌نشست.

مسئول تیم گریم «نیك دودمن» برای اینكه پوست او نازك و شفاف به‌نظر بیاید، كمترین مقدار پروتز را استفاده كرد و چیزهایی شبیه رگ را در جمجمه، بازو و دست‌های او ایجاد كردند.

 فینس می‌گوید: «گریم واقعا ساده و قوی بود. من می‌خواستم آزادانه حركت كنم. در پایان بینی‌ فینس به‌صورت دیجیتال حذف شد، تا او چهره‌ای شبیه مار پیدا كند»
منبع:برترین هانویسنده : علی بیک محمدی 1392/07/18, 04:08 بعد از ظهر
به گزارش جمهوریت مهدی احمدی نژاد، فرزند محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق در صفحه شخصی خود نوشت:

از اون بزرگواری که گفتند امام با حذف مرگ بر آمریکا موافق بودن خواهش می کنم هرچی از امام یادشونه همین الان بگن وگرنه ممکنه چند وقت دیگه ممکنه بشنویم که امام منظورشان این نبود که امریکا شیطان بزرگ است فقط می خواستند بگویند چقدر شیطون بلا هست این امریکا

دسته بندی : سرگرمی , سیاسی , خبری ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/07/18, 11:18 قبل از ظهر


مستند دفاع مقدس
1

قسمت اول

(31شهریور آغاز حمله به ایران)

مستند دفاع مقدس wmv 13.591
2

قسمت دوم

(2مهر حمله هوایی 140جنگنده ایران)

مستند دفاع مقدس wmv 13.655
3

قسمت سوم

(آغازحمله به اهواز و خرمشهر)

مستند دفاع مقدس wmv 16.770
4

قسمت چهارم

(دفاع جانانه در آبادان - سقوط خرمشهر)

مستند دفاع مقدس wmv 15.953
5

قسمت پنجم

(شور و شوق دفاع از انقلاب و میهن)

مستند دفاع مقدس wmv 15.648
6

قسمت ششم

(تشییع شهدا - نقش زنان در جنگ)

مستند دفاع مقدس wmv 16.634
7

قسمت هفتم

(تشدید اختلافات سیاسی و برکناری بنی صدر)

مستند دفاع مقدس wmv 16.928
8

قسمت هشتم

(عملیات طریق القدس - آزادسازی سوسنگرد و بستان)

مستند دفاع مقدس wmv 14.507
9

قسمت نهم

(عملیات موفق فتح المبین - برنامه ریزی عملیات بیت المقدس)

مستند دفاع مقدس wmv 12.945
10

قسمت دهم

(عملیات بیت المقدس - آزادسازی خرمشهر)

مستند دفاع مقدس wmv 14.122
11

قسمت یازدهم

(تبعات آزادسازی خرمشهر - عملیات دشوار رمضان)

مستند دفاع مقدس wmv 14.202
12

قسمت دوازدهم

(عملیات والفجر مقدماتی - عملیات خیبر)

مستند دفاع مقدس wmv 17.788
13

قسمت سیزدهم

(اُسرا در زندان های عراق - عملیات عاشورا و بدر)

مستند دفاع مقدس wmv 19.673
14

قسمت چهاردهم

(عملیات والفجر8 و نبرد فاو)

مستند دفاع مقدس wmv 16.407
15

قسمت پانزدهم

(سقوط فاو - عملیات کربلای 1و2و3)

مستند دفاع مقدس wmv 17.942
16

قسمت شانزدهم

(ماجرای مک فارلین - عملیات کربلای 4 و 5)

مستند دفاع مقدس wmv 19.272
17

قسمت هفدهم

(جنگ خلیج فارس و حمله به ناو های آمریکا و روسیه)

مستند دفاع مقدس wmv 19.093
18

قسمت هجدهم

(حملات هوایی و بمباران شهرها به دستور صدام)

مستند دفاع مقدس wmv 21.666
19

قسمت نوزدهم

(حمله ناو آمریکا به هواپیمای مسافربری - پذیرش قطعنامه - حمله مجدد صدام - عملیات مرصاد)

مستند دفاع مقدس wmv 26.459

برای دانلود کردن کلیپ های فوق، روی آیکون کلیک راست نموده
و  گزینه ...Save Target As را انتخاب نمایید.دسته بندی : کتب مهندسی , دانلود فیلم ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/07/18, 10:42 قبل از ظهر
 


دسته بندی : عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/07/17, 11:33 قبل از ظهر

مصاحبه نارنجی: گفتگوی اختصاصی با مدیر کل سونی موبایل در خاورمیانه و آفریقا

اصلیتی آلمانی دارد، آرام و خونسرد؛ اما همیشه با لبخندی بر لب، حس خوبی را به مخاطبش منتقل می کند. اسمش رودریگر اودنباخ است. پیش از این مدیر فروش سونی اریکسون بوده و اکنون مدیر کل دفتر سونی موبایل در خاورمیانه و آفریقا به حساب می آید.

مردی از قاره سبز که نمایندگی شرکتی از شرق دور را در استراتژیک ترین منطقه دنیا بر عهده دارد و در سخت ترین شرایط هم لبخند را فراموش نمی کند.

رودریگر، یا همانطور که دوستانش او را صدا می کنند، رودی، چندی پیش در دوبی نشستی صمیمانه با نارنجی داشت و این فرصت را فراهم کرد تا طی یک مصاحبه اختصاصی، سوالاتی که در رابطه با سونی در ذهن داشتیم را با وی در میان بگذاریم.

در ادامه مطلب با ما و رودریگر اودینباخ همراه باشید.

آیا ساخت محصولات مقاوم در برابر آب و گرد و غبار تاثیر زیادی بر روی میزان فروش دارد؟ چون که گنجاندن این قابلیت در دستگاه، به وضوح طراحی آن را تحت تاثیر قرار می دهد.
به طور کلی باید بگویم که ساخت محصولات مقاوم در برابر آب و گرد و غبار به نوعی روند بازار محسوب می شود و مشتری به آن گرایش دارد، برای همین سونی هم تلاش می کند از این خواسته [مشتریان] پشتیبانی کند. اما در رابطه با طراحی محصولات من با شما مخالف هستم، همانطور که مشاهده می کنید این دستگاه (اشاره به اکسپریا زد ۱) از زیبایی چشمگیری برخوردار است و هیچ بخشی قربانی ویژگی مقاومت در برابر آب و گرد و غبار نشده. شاید دو سال پیش با شما موافق بودم، اما در حال حاضر طراحی این محصولات به پختگی کامل رسیده.

اما هنوز هم شاهد آن هستیم که بر روی پورت ها کاورهایی قرار داده می شود.
اوه نه، آن موضوع بحث بسیار کوچکی است. شما در نظر بگیرید که دستگاهی مثل زد ۱ دارای یک دوربین فوق العاده است که می توانید آن را به زیر آب ببرید و به عکاسی مشغول شوید. با در نظر گرفتن چنین امکان بی نظیری چند کاور بر روی پورت ها چندان بر روی [تصمیم] کاربر اثر نخواهد گذاشت.

شرکت سونی در این یک سال پرچمداران متعددی را یکی پس از دیگری معرفی کرده. آیا این موضوع قرار است ادامه دار باشد و یا سونی با این روش مشغول یافتن ذائقه مصرف کننده است؟
من فکر می کنم این موضوع بخشی از پرتفولیو سونی به حساب می آید. اگر شما به پرتفویلیو ما نگاهی بیندازید متوجه می شوید که ما نه تنها در رده پرچمداران دستگاه های بی نظیری را ارائه می دهیم، بلکه در خانواده میان رده ها و حتی پایین تر از آن هم محصولات خوبی را ساخته ایم که حتی آن ها هم از قابلیت مقاومت در برابر گرد و غبار برخوردار هستند و دوربین با کیفیتی هم دارند.

من چندی پیش مصاحبه ای با تیم کوک (مدیر عامل اپل) دیدم که در آن مجری از وی سؤال کرد آیا نگران هستی که شرکتت تبدیل به مجموعه ای مثل سونی بشود؟ خب همانطور که می دانید سونی در طی دهه های ۷۰، ۸۰ و ۹۰ مجموعه ای از نوآوری ها را ارائه می کرد و هرگاه کاربر به خلاق ترین شرکت دنیای الکترونیک فکر می کرد، نام سونی بلافاصله در ذهنش شکل می گرفت. اکنون اپل هم در حوزه های بسیاری درخشیده، با این تفاوت که بر خلاف سونی در آن سال ها، اکنون رقبای بسیاری در بازار وجود دارند.

چنین سؤالی، چنین مفهومی، چه حسی را به شما منتقل می کند؟ و آیا اصلا این سؤال نشانگر واقعیت است؟ آیا سونی در حال حاضر تلاش می کند تا راه خود موفقیت را پس از دوران تاریکی که پشت سر گذاشته دوباره پیدا کند؟
سونی یک مجموعه بسیار قدیمی است و تا به حال محصولات قهرمان زیادی را در حوزه های مختلف، مانند دوربین، تلویزیون و موبایل ارائه کرده. من نمی توانم در حال حاضر درباره رقبا نظر بدهم، اما چیزی که می بینم این است که در حال حاضر سونی تنها شرکتی است که می تواند بهترین خدمات را در زیر یک چتر ارائه دهد. گردآوری محتوا، سرگرمی و بالاترین تکنولوژی در یک دستگاه از مزیت های بسیار مهم سونی به حساب می آید. اگر شما آخرین گزارش مالی سونی را مطالعه کنید، متوجه می شوید که ما دوباره در حال رشد هستیم و با شیب مثبتی حرکت خود را ادامه می دهیم.

آیا این شیب مثبت در عمل نیز تاثیری داشته؟
خب این حرکت رو به رشد کار را برای ما بسیار آسان تر می کند. فعالیت های ما نه تنها بازخورد خوبی را از سمت کاربران به همراه داشته، بلکه در زمینه فروش نیز بسیار تاثیر گذار بوده. در حال حاضر سونی در ۲۰ کشور، رتبه سوم را از لحاظ ارزش فروش در اختیار دارد. که البته این موضوع در رابطه با ایران هم صادق است. متاسفانه من نمیتوانم میزان دقیق سهم بازار را با شما به اشتراک بگذارم، اما همانطوری که خودتان هم می دانید ما یکی از بازیکنان اصلی بازار ایران، به حساب می آییم.

یکی از ایراد هایی که به سامسونگ گرفته می شود این است که یک زبان طراحی را بارها و بارها در دستگاه های مختلفی به کار گرفته است، آن هم بدون اینکه تغییرات چشمگیری در آن دستگاه ها اعمال شود. همانطوری که مشاهده می کنید بعد از معرفی اکسپریا زد، اتفاقی مشابه در سونی نیز در حال رخ دادن. آیا این موضوع شما را نگران نمی کند؟
در واقع باید بگویم که خیر. برای مثال اگر بخواهیم این مبحث را در رابطه با زد ۱ مطرح کنیم، باید بگویم که بله از لحاظ فلسفه طراحی تغییری ایجاد نشده، چرا که کاربران این طراحی را دوست دارند و نیازی به عوض کردن آن وجود ندارد. اما تفاوت اصلی در طراحی نیست، بلکه در موادی است که در ساخت این دستگاه مورد استفاده قرار گرفته اند. در زد ۱ یک قاب فلزی یکپارچه در اطراف دستگاه به کار رفته که دارای تکنولوژی منحصر به فردی است. در واقع، همین موارد کوچک هستند که تفاوت های اصلی را رقم می زنند. اگر شما به جزییات طراحی دقت کنید، متوجه پیشرفت های زیادی خواهید شد، اما طراحی کلی مانند قبل است و باید بگویم که کاربران ما هم از این موضوع استقبال کرده اند.

ببنید برای مثال زد ۱ یک محصول پرچمدار است. من با خرید آن و هزینه ای که پرداخت می کنم انتظار منحصر به فرد بودن را دارم. اما هنگامی که شما این طراحی را در محصولات میان رده نیز استفاده می کنید، صادقانه باید بگویم که حس چندان خوبی به من منتقل نمی شود.
خب تلاش کن که به این قضیه از دید کاربرانی نگاه کنی که تنها می توانند سراغ محصولات میان رده ما بروند. اما باز هم اگر می خواهی احساس متفاوتی داشته باشی، باید بگویم که شاید زبان طراحی در بین محصولات متفاوت باشد، اما همانطوری که پیش تر نیز اشاره کردم، جنس مواد مصرف شده در آنها با یکدیگر فرق دارد. ما برای اینکه در محصولات میان رده قیمت را پایین بیاوریم، مجبور می شویم مواد مرغوبی که در ساخت پرچمداران استفاده شده را کنار بگذاریم. پس [در کل] لزومی ندارد کاربران نگران شباهت دستگاه پرچمدارشان به محصولات میان رده باشند.

بیایید کمی هم در رابطه با نرم افزار و رابط کاربری صحبت کنیم. بسیاری از کارشناسان معتقدند که رابط کاربری اختصاصی سونی برای اندروید به اندازه محیط نرم افزاری سایر رقبا خوب نیست. بسیاری مشکل را در کمبود نوآوری و قابلیت های خاص در آن می دانند. آیا در این رابطه نظری دارید؟
من بار دیگر باید با شما مخالفت کنم. برای مثال اگر شما به داخل اپلیکیشن موزیک بروید، مشاهده می کنید که ما یکپارچه سازی عمیقی را با شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک داشته ایم. این یکپارچگی به قدری عمیق است که در بسیاری از موارد کاربر احساس نمی کند با دو مجموعه متفاوت روبرو است و قالبا از محیط یکپارچه ای که سونی برای آن تدارک دیده، لذت می برد. من فکر می کنم تولید کنندگان کمی هستند که به این حد از یکپارچگی دست پیدا کرده باشند و در نهایت باید بگویم که بر خلاف شما، من به این موضوع از دید دیگری نگاه می کنم و حرف شما را چندان قبول ندارم.

آیا می دانید که بسیاری از قابلیت های نرم افزاری شما در ایران قابل استفاده نیست؟
ممکن هست یک مثال بزنید؟

تقریبا تمام قابلیت های شبکه اجتماعی!
این موضوع لزوما به دستگاه ارتباطی ندارد، اما در مجموع باید بگویم که بسیار جای ناراحتی است، چرا که ما می دانیم بسیاری از کاربران ایرانی عاشق سونی هستند. اما متاسفانه کاری از دست ما بر نمی آید، غیر از اینکه امیدوار باشیم شرایط بهبود یابد.

حالا که بحث ایران شد، اجازه دهید این سؤال را هم بپرسم. من سال گذشته مصاحبه ای را از شما خواندم که در آن وعده داده بودید، سرویس سنتر (؟!) های جدیدی را در ایران راه اندازی کنید. آیا در طول مدتی که گذشت، واقعا به قول خود عمل کردید؟
من اتفاقا چندی پیش مشغول مطالعه گزاراشات این موضوع بودم. بله ما چند سرویس سنتر را در ایران راه اندازی کرده ایم، شاید تعداد آنها به صد ها مرکز نرسد ولی ما به سرعت در ایران در حال رشد هستیم و برای اینکه بتوانیم پاسخگوی نیاز کاربران مان باشیم، باید حتما به سمت احداث سرویس سنترهای بیشتری نیز پیش برویم.

سنسور Exmor-RS سونی در آیفون 5s مورد استفاده قرار گرفته. کمک کنید من این موضوع را بهتر درک کنم؛ شما آنقدر در زمینه دوربین خوب هستید که اپل برای تامین قطعات به سراغ تان می آید، اما باز هم شاهد این هستیم که بسیاری از کاربران همچنان دوربین آیفون را برای استفاده روزانه خود ترجیح می دهند. دلیل این موضوع چیست؟
در رابطه با دوربین باید بگویم سنسور تنهای بخشی از مجموعه است؛ لنز و موتور پردازشگری که در پشت آن قرار دارند نیز از اهمیت بسیار برخوردارند. پس داشتن تنها یک عضو از این مجموعه کافی نیست و شما باید بهترین قطعات را در کنار هم داشته باشید تا بتوانید بهترین تجربه را به کاربر منتقل نمایید.

فکر نمی کنید این موضوع که کاربران همچنان دوربین آیفون را ترجیح می دهند، به دلیل آن حس و تجربه کلی است که دستگاه به کاربرش منتقل می کند؟
بله، همیشه مجموعه ای از خدماتی که شما ارائه می دهید تعیین کننده هستند. برای مثال شما باید سریع ترین پردازنده را داشته باشید تا بتوانید روان ترین کیفیت را عرضه کنید.

تا به حال ۴ کمپانی با گوگل دستگاه های نکسوس را تولید کرده اند، آیا شما در این رابطه برنامه ای دارید؟ همچنین در زمینه ارتباط کلی خود با گوگل نیز کمی توضیح دهید.
در رابطه با بخش دوم باید بگویم از آنجایی که ما تمام محصولات خود را بر مبنای اندروید عرضه کرده ایم، پس قطعا رابطه حسنه ای بین دو شرکت وجود دارد. اما در رابطه با موضوع اول متاسفانه من نمیتوانم اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهم.

بسیار خوب، شما تمام تمرکز خود را بر روی اندروید قرار داده اید، آیا برنامه ای برای استفاده از سایر سیستم عامل ها مانند ویندوز فون دارید؟
ما بازار را به دقت زیر نظر داریم، و وضعیت سایر سیستم عامل ها را تعقیب می کنیم، اما در حال حاضر تمرکز اصلی ما بر روی اندروید است.

آیا ممکن است سونی روزی پلتفرم اختصاصی خود را داشته باشد؟
نه، تا جایی که من می دانم نه.

اکانت توییتر نوکیا تصویر زیر را در رابطه با لنزهای جدید سونی برای دستگاه های موبایل توییت کرد، نظری درباره آن دارید؟

(بلند می خندد) حرفی برای گفتن ندارم!

در پایان، آیا در رابطه با زد ۲ اطلاعاتی دارید که در اختیارم بگذارید؟
اجازه دهید فعلا از زد ۱ لذت ببریم. به موقع نوبت به زد ۲ هم خواهد

                                      منبع:نارنجیدسته بندی : موبایل و رایانه , سرگرمی ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/07/17, 10:29 قبل از ظهر

مراسم سالگرد فوت مادر امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال استقلال از ساعت 20 دوشنبه شب برگزار شد.

 
سالگرد مادر امیر قلعه‌نویی
 
 
به گزارش ورزش سه، در این مراسم که در حسینیه هیات قائمیه تهران برگزار شد، چهره هایی همچون علی پروین، علی دایی، محرم نویدکیا، علی نظری جویباری، امین منوچهری، وحید طالب لو، امیدوار رضایی، پژمان جمشیدی، مهدی تاج، اعضای کادرفنی استقلال، دایوش ارجمند، برادران عرب، رسول نجفیان، بهزاد فراهانی ، علیرضا واحدی نیکبخت، مهدی رحمتی و ... حضور پیدا کردند و به امیر قلعه نویی تسلیت گفتند.
 
عکس های منتشر شده در وبسایت باشگاه استقلال از این مراسم را در زیر می بینید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


دسته بندی : ورزشی , عکس های جدید ,


نویسنده : علی بیک محمدی 1392/07/16, 09:18 بعد از ظهر


ال‌جی هر روز با ارائه اخبار جدید در مورد فناوری‌های خود، همگان را حیرت زده می‌کند. این غول کره‌ای دیروز با انتشار خبری مبنی بر تولید انبوه صفحات نمایش خمیده گام بزرگی در جهت معرفی تلفن‌ هوشمند خمیده خود با نام G Flex برداشت. امروز نیز LG Chem، بخش طراحی و توسعه‌ی تامین انرژی ال‌جی با معرفی نسل نوینی از باتری‌ها، راه را برای تولید گوشی‌ها منعطف باز کرد.


ال‌جی با برگزاری کنفرانسی خبری پرده از محصول نوین خود برداشت که مشکل تامین انرژی در گوشی‌های منعطف را برطرف خواهد کرد. همچنین این کمپانی علاوه بر معرفی این محصول، خبر از آمادگی خود برای تولید انبوه این باتری‌ها داد. علاوه بر مدارهای الکترونیکی و تراشه‌های اصلی، یکی از بزرگترین مشکلات سر راه تلفن‌های انعطاف‌پذیر، باتری است. به همین دلیل است که کمپانی‌های فعال در این حوزه به ساخت تلفن‌های خمیده اما ثابت بسنده کرده‌اند تا مشکلات فنی برای ساخت تلفن انعطاف‌پذیر را حل کنند. حال به نظر می‌رسد ال جی توانسته یکی از این مشکلات را حل کند و باتری انعطاف‌پذیر خود را آماده ساخت نموده است.

باتری‌های انباشته پله‌ای (Stacked)

اولین باتری معرفی شده، باتری انباشته یا پله‌ای نام دارد که با قرار گرفتن دو ماژول بر روی هم، ساختار باتری تشکیل می‌شود. این باتری‌ها در گوشی‌هایی با طراحی غیرمتقارن قابل استفاده هستند. چراکه ‌می‌توان شکل نهایی آن‌ها را با استفاده از ماژول‌ها به شکل بهینه‌ای تغییر داد. همانطور که از نام این باتری نیز مشخص است می‌توان به‌جای طراحی باتری‌های مکعب شکل، با قرار دادن ماژول باتری‌ها بصورت پله‌ای، استفاده‌ی بهینه‌تری از فضای موجود برد.

برای مثال در گوشی ال‌جی G2 با استفاده از این‌ نوع باتری‌ها، 16 درصد از فضای اشغال شده توسط باتری کاسته شده و ۳ ساعت نیز به زمان باتری‌دهی آن در مقایسه با باتری‌های مکعبی شکل افزوده شده است. همچنین ال‌جی اعلام کرده است که پروسه‌ی تولید این باتری‌ها، بسیار کم‌هزینه‌تر از دیگر باتری‌ها است. این باتری‌ها قابلیت استفاده از 3 تا 4 ماژول را در تولید انبوه دارند، اما در صورت نیاز، امکان افزایش ماژول‌ها به‌منظور بالا بردن باتری‌دهی نیز وجود دارد.

باتری‌های خمیده

این باتری برای استفاده در گوشی‌های منعطف بسیار مناسب است. باتری مورد نظر از فناوری Stack&Fold بهره می‌گیرد که در زمان خم شدن فشار وارد شده به باتری و ملحقات آن را کاهش می‌دهد. از این باتری می‌توان در گوشی‌های منعطف استفاده نمود.  بنا برگفته‌ی ال‌جی، تولید انبوه این باتری‌ها در آخر ماه جاری برای استفاده در گوشی‌ها خمیده‌ی این شرکت، آغاز خواهد شد. این اخبار صحت شایعات موجود مبنی بر تولید گوشی منعطف ال‌جی با نام G Flex را  تایید می‌کند.

باتری کابلی

در نهایت نوبت به معرفی آخرین باتری و در واقع شاهکار LG Chem رسیده است، باتری سیمی. این باتری قابلیت خارق‌العاده‌ای دارد و آن برخورداری از انعطاف‌پذیری بی‌مانندی است که به واسطه‌ی استفاده از سیم در ساختار آن به‌دست آمده است. می‌توان این باتری را خم‌، مچاله یا حتی گره زد! این باتری فعلا قابلیت تامین انرژی بسیار پایینی را دارد و هنوز برای استفاده در گوشی‌های هوشمند امروزی مناسب نیست. اما شاید بتوان مهمترین کاربرد آن را در گجت‌های پوشیدنی دانست.

نظر شما در باره آینده باتری‌ها و ابزارهای انعطاف‌پذیر چیست؟ آیا ال‌جی با عرضه‌ی این باتری‌ها تحول دیگری را در عرصه‌ی تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های قابل حمل ایجاد خواهد کرد؟

source:zoom itدسته بندی : موبایل و رایانه ,


[ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ] 

» عشقی که هوس نیست! ( 1393/01/27 )
» با دختر بزرگ تر از خودم ازدواج کنم؟ ( 1393/01/27 )
» 13 عضو بی استفاده در بدن که نیازی به آنها نداریم! ( 1393/01/10 )
» از کاغذ سازی نوکیا تا برنج فروشی سامسونگ!غول های موبایل قبلا چه کاره بوده اند؟! ( 1392/12/29 )
» چشمان زیبای شما در قاب تصویر به روایت سورن مانولیان ( 1392/12/21 )
» خالق زیبای من ( 1392/11/13 )
» ۱۰ مکانی که اجازه مشاهده آنها روی نقشه گوگل را ندارید ( 1392/11/13 )
» گزارش تصویری: سیاستمداران دنیا با ژست‌های عجیب ( 1392/10/29 )
» 7 شوخی زشت آقایان با خانم ها ! ( 1392/10/25 )
» عکس: محافظت از روحانی با کیف ضدگلوله ( 1392/10/25 )
» سرتیم حفاظت سیدحسن نصرالله کیست؟ + تصاویر ( 1392/10/25 )
» بابک زنجانی چقدر ثروت دارد؟ ( 1392/10/25 )
» ترانه طنزی که ناصر فیض در انجمن شعر شهر خواند ( 1392/10/25 )
» عکس هایی متفاوت از حاشیه های مراسم دیشب توپ طلا ( 1392/10/25 )
» عکس: کاسیاس و همسرش ( 1392/10/20 )
» چرا استفاده از شبکه‌های Wi-Fi عمومی برای انجام امور بانکی و شخصی بسیار خطرناک است؟ ( 1392/10/16 )
» عکس: بازهم شادی عجیب غلامپور! ( 1392/09/29 )
» عکس: خودروی فرمانده ارتش ( 1392/09/29 )
» طالع گروه خونی ( 1392/09/28 )
» طالع بینی بر اساس گروه خونی ( 1392/09/28 )
» طالع‌بینی براساس گروه خونی! ( 1392/09/28 )
» طنز/ علی لاریجانی:آمریکا خیلی پررو شده! ( 1392/09/23 )
» برترین عکس‌های 2013"آتلانتیک"(2) ( 1392/09/23 )
» برترین عکس‌های 2013 "آتلانتیک" ( 1392/09/21 )
» گران‌ترین لپ‌تاپ‌های دنیا+ عکس ( 1392/09/21 )
» بازتاب عذرخواهی کفاشیان از مسی ( 1392/09/21 )
» وقتی همسر اوباما غیرتی می شود +عکس ( 1392/09/21 )
» نامه فرناندا لیما رئیس جمهور برزیل به ضرغامی! ( 1392/09/18 )
» عکس: تغییر دکوراسیون اتاق رهبر انقلاب در 14 سال ( 1392/09/17 )
» تصاویر کوهنوردی حسن روحانی در ارتفاعات تهران ( 1392/09/17 )
موضوعات

صفحات

نظرسنجی

دوست دارید وبلاگ در چه زمینه هایی فعال باشد؟لینکدونی

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات